02.08.2024, 16:00 • South Paris Arena 6 • 4 • Skupina A • Adam Kročil

Tipsport: 2.07 7.68 2.21 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání sledovalo 5 774 diváků. (19:40:48)
Německo – Španělsko 33:31 (20:18)
Nejvíce branek: Uscins 8, Golla 7, Knorr 5 – Gómez 10/2, Tarrafeta 4, Casado 3. Rozhodčí: Nachevski, Nikolov. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 4:3.
Celý zápas německý brankář Späth mohutně slavil při každém úspěšném zákroku a hecoval tribuny k podpoře sebe a svého týmu. Teď už si může užít oslavy s fanoušky naplno, protože především jeho zásluhou odchází Německo z tohoto duelu jako vítěz.

Konec zápasu. (33:31)

60

A je hotovo. Další vynikající zákrok brankáře Němců. Německo dokonce mohlo z protiútoku rozhodnout do prázdné branky. Tým ze západní Evropy však neriskoval a zdržel čas jak jen to šlo a své zakončení nechal na poslední vteřinu utkání. (33:31)

59

Německo však dlouho neotálelo s další brankou. (32:31)

58

Německá bomba skončila v rukou gólmana, který ihned rozběhl protiútok skrze Gómeze. (31:31)

58

Oddechový čas pro tým Německo. (31:30)

57

¨Německý brankář neměl problém ani se střelou z pravého křídla a stále drží šance svého týmu na 2 body. (31:30)

57

Oddechový čas pro tým Španělsko. (31:30)

57

Střela spodem v podání španělské padesát devítky neprošla skrz bílou zeď. (31:30)

55

Späth si pře druhou půlí velmi dobře zjistil rozměry brankové konstrukce. První španělský pokus vyrazil do tyče a hned ten následující do břevna. (31:30)

54

Výhodu vedení v zápase okusí zásluhou Heymanna i tým v bílých dresech. (31:30)

53

Oddechový čas pro tým Španělsko. (30:30)

53

Uscinsův pokus prolétl nad hlavami všech bránicích hráčů a skončil v pravém horním rohu španělské branky. (30:30)

51

Krásnou průnikovou přihrávku dostal před brankovištěm Golla, který snižuje na rozdíl jediného gólu. (29:30)

50

Oddechový čas pro tým Německo. (28:30)

50

Německý brankář skvěle vyrazil razantní střelu Dujshebaeva spodem. (28:30)

49

Dujshebaev se toho vůbec nebál a prošel skrze vše, co mu stálo v cestě. (28:30)

48

Návrat španělského vedení zajistil svým zakončením Gómez. (28:29)

47

Po levém křídle se přes celé hřiště rozběhl Mertens a bylo jasné, že jej nic nemůže zastavit. (28:28)

46

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Německo (Marko Grgić).
(27:28)

46

Ačkoli to nese španělský hráč nelibě, tak je tady sedmička pro Německo. (26:28)

46

Serdio prošel Německou obranou jako nůž máslem. (26:28)

45

Sám před brankářem se ocitl i Steinert, který také neměl se zakončením problém. (26:27)

44

Akci po levém křídle zakončil nad levou ruku brankáře Fernandez. (25:27)

42

Vzápětí navrací vedení do rukou Španělů Casado. (25:26)

42

Uscins se nemýlí ani svým dalším pokusem. (25:25)

41

Fernandezovo vedení pod víko navrací španělské vedení. (24:25)

41

Famózní zakončení Uscinse k pravé tyči. (24:24)

40

Německý brankář při návratu do brankoviště podklouzl a nedokázal zareagovat na střelu Gómeze. (23:24)

39

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Španělsko (Aleix Gómez).
(23:23)

39

Vyloučení pro tým Německo (Rune Dahmke). (23:22)

39

I Uscins se při své šanci nemýlil. (23:22)

38

Nádherně se před brankovištěm uvolnil Serdio, který vyrovnává. (22:22)

37

Fantastický zákrok Spätha, který chytil střelu ze samostatného úniku soupeře. (22:21)

36

Tak s tímhle španělský brankář jistě nepočítal. Gollovi vypadl míč, ale Němec jej ještě při svém pádu stihl zachytit a zakončit pozadu, aniž by viděl branku a míč se jej tak tak doplazil do branky překvapeného brankáře. (22:21)

35

Vyloučení pro tým Německo (Julian Köster). (21:21)

34

Střelou mezi nohama brankáře srovnává Dujshebaev. (21:21)

34

Knorr navrací vedení do rukou svého týmu. (21:20)

33

Fantasticky zastavil Gómez rozbíhající se akci Němců a sám z protiútoku také srovnal. (20:20)

32

Německý brankář sice zastavil střelu, která na něj letěla, ale podle gest vypadá lehce otřesen. (20:19)

32

(20:19)

31

Druhý poločas odstartoval s míčem v moci Španělů a mexickou vlnou na tribunách. (20:18)

31

Začal druhý poločas. (20:18)
Je za námi první půle, která přináší jednu branku za druhou. Fanoušci musí mít z předvedené hry velkou radost. O něco menší ji však mají brankáři obou celků. Německo vede v poločase o 2 branky, ale v celkovém výsledku to nemusí vůbec nic znamenat.

30

První poločas skončil. (20:18)

30

To ale nedovolí Knorrova branka. (20:18)

30

Šance Španělů na nerozhodný poločasový stav drží Fernandez. (19:18)

29

Střelou od tyče posílá Golla svůj tým do dvougólového vedení. (19:17)

28

Gólové hody umocňuje trefa Steinerta. (18:17)

27

Další vyrovnání v podání Goméze. (17:17)

27

Teď je to skutečně házená nahoru dolů. (17:16)

27

Opět srovnává Sergio. (16:16)

26

Knorr má ale v utkání velký gólový apetit a odpovídá snad na každou branku soupeře. (16:15)

26

Tato akce byla ovšem daleko propracovanější a vynesla branku. (15:15)

25

Casado vymyslel technickou přihrávku za sebe, nikdo z jeho spoluhráčů ji však nezachytil. (15:14)

24

Němci trestají z přesilové hry hned po 4 vteřinách. (15:14)

24

Vyloučení pro tým Španělsko (Miguel Sánchez-Migallón). (14:14)

24

Německá přihrávka, která se zprvu zdála chytrá nakonec dopomohla ke španělskému protiútoku. (14:14)

24

Oddechový čas pro tým Německo. (14:13)

24

Před timeoutem se prosazuje i Casado. (14:13)

23

Vzápětí navrací dvoubrankové vedení Knorr. (14:12)

23

Střelou mezi brankářovými nohami snižuje Gómez. (13:12)

22

Německo navrací tradiční vedení o 2 góly. (13:11)

22

Prostor na zakončení dokázal najít i Dujshebaev, který tak dává svou první branku. (12:11)

20

Už i Španělé dosáhli na dvouciferné skóre. (12:10)

20

Vyloučení pro tým Německo (Rune Dahmke). (12:9)

20

Gollovi dnešní zápas opravdu chutná a dokládá to dalším gólem. (12:9)

19

Garciandia opět snižuje. (11:9)

19

V pádu se teď nemýlil ani Golla. (11:8)

18

Dálnice se teď uvolnila před Uscinsem, ten i přesto trefil pouze brankářovu nohu. (10:8)

17

To ale přináší zakončení Tarrafety. (10:8)

17

Zajímavemé zakončení nepřineslo španělské snížení. (10:7)

17

Oddechový čas pro tým Španělsko. (10:7)

16

Nádhernou rotovanou střelou obhodil Dahmke vracejícího se brankáře. (10:7)

16

Německo využívá přesilovku a opět vede o 2 branky. (9:7)

15

Vyloučení pro tým Španělsko (Abel Serdio). (8:7)

15

Z velké dálky to zkusil střelou o palubovku Garciandia a jeho střela prosvištěla mezi gólmanovýma nohama. (8:7)

13

Německý brankář vytáhl perfektní zákrok proti střele, potom ale bídně rozehrál a nabídl další protiútok, ale i ten zlikvidoval. (8:6)

13

Španělé přišli o míč velice naivní střelou a nabídli tak Němcům zvýšit na rozdíl 3 branek. (8:6)

12

Z pravé křídla využívá přesilovou hru Uscins. (8:6)

11

I přes obrannou zeď se dokázal prosadit Casado. (7:6)

10

(7:5)

10

Vyloučení pro tým Španělsko (Daniel Dujshebaev). (6:5)

10

Rychlá španělská odpověď přišla z rukou Tarrafety. (6:5)

9

Střelou z dálky Německo poprvé v zápase uniká na rozdíl 2 branek. (6:4)

8

Zásluhou Uscinse Německo opět vede. (5:4)

8

Španělé ještě v přesilové hře dokázali srovnat. (4:4)

7

Tentokrát už trefa z těsné blízkosti našla branku a ne obličej gólmana. (4:3)

7

Španělé však po výborném zákroku brankáře přicházejí o míč. (3:3)

6

Vyloučení pro tým Německo (Johannes Golla). (3:3)

6

Před pokutovým územím se ocitl naprosto volný německý útočník, trefil však brankáře a to velmi nešťastně a Němec si odsedí 2 minuty. (3:3)

5

Dahmke zajišťuje německé srovnání. (3:3)

4

Španělé však velmi rychle znova vedou. (2:3)

4

Na srovnání se nečekalo dlouho zajistil ho Uscins. (2:2)

3

Střela, kterou tečoval obránce končí v síti. (1:2)

2

Španělsko však velmi rychle srovnává. (1:1)

1

O úvodní trefu duelu se postaral tým Německa, konkrétně Witzke. (1:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)

Německo: Späth, Wolff – Dahmke, Golla (C), Grgić, Häfner, Heymann, Knorr, Köster, Mertens, Steinert, Uscins, Witzke, Fischer.
Trenér: Gislason

Španělsko: Corrales, Perez de Vargas (C) – Casado, Á. Dujshebaev, D. Dujshebaev, Fernandez, Garciandia, Gómez, Maqueda, Odriozola, Rodriguez, Sánchez-Migallón, Serdio, Tarrafeta.
Trenér: Ribera

Rozhodčí: Nachevski, Nikolov.
Dobrý den, vítám vás u házenkářského souboje v rámci olympijského turnaje mužů mezi Německem a Španělskem. Zápas je naplánován na pátek 2.8.2024 v 16:00 hodin. Duel se odehraje v South Paris Areně 6.

Německo
Tým Německa vstoupil na OH překvapivou výhrou 30:27 proti házenkářům Švédska. Výrazně poklidnější zápas na Němce čekal proti Japoncům. Vedení 21:10 po první půli hovořilo o jasné výhře. Rozdíl ve skóre se již nezměnil a Německo porazilo Japonsko 37:26. Tým Německa poprvé narazil v zápase vedeném českými rozhodčími Horáčkem a Novotným. Nedokázal najít recept na soupeře z jihu Evropy a připsal si tak první prohru 26:31 proti Chorvatsku. Německo je aktuálně na 4.místě skupiny A se 4 body a skóre 93:84.

Španělsko
Hráči ze Španělska také na Olympijských hrách začali vítězně. První půle sice nebyla ideální a tým z Pyrenejského ostrova prohrával 8:11. Do druhého poločase ovšem nastoupil úplně jiný tým a otočil zápas se Slovinskem na 25:22. Na tým Švédska to už nestačilo a i španělsky výběr okusil chuť porážky 26:29. Příliš přesvědčivý nebyl výkon proti Japoncům, ale na vítězství 37:33 stačil. Španělsko je po 3 zápasech na 2.pozici ve skupině A se čtyřmi body a skóre 88:84.

Vzájemné zápasy:
V posledních 5 vzájemných zápasech došlo na 4 výhry Španělska a pouze 1 výhru Němců 32:31, v posledním hraném zápase z roku 2023. Přesto je lehkým favoritem tohoto utkání celek ze západní Evropy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.