konec (15:18)

02.08.2024, 14:00 • South Paris Arena 6 • 4 • Skupina A • Vít Káňa

Tipsport: 2.04 7.65 2.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Chorvatsko – Švédsko 27:38 (15:18)
Nejvíce branek: Martinović 8, Cindrić 5, Sostarić 4/2 – Pellas 9/4, Karlsson 5, Lagergren 5. Rozhodčí: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (FRA). Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/4. Vyloučení: 4:3. (15:39:56)
Je konec. Švédsko poráží ve svém čtvrtém utkání na turnaji výběr Chorvatska poměrem 38:27. Balkánský tým měl sice dobrý vstup do zápasu, nad Tre kronor vedl dokonce o čtyři góly, pak mu ale vyschnul střelecký prach. Andreas Palicka předvedl několik důležitých zákroků a hostům se podařilo otočit skóre už před koncem poločasu. Ve druhém dějství se dostali hosté rychle do vedení, Chorvatsko sice reagovalo oddechovým časem, ale seveřané začali svůj náskok navyšovat. Mužem zápasu se stal již zmíněný Andreas Palicka, který předvedl patnáct zákroků a dvakrát se trefil do odkryté branky Chorvatů.

Konec zápasu. (27:38)

60

Lucas Pellas střílí pátý švédský gól do prázdné branky. (27:38)

60

Začala poslední minuta a Chorvatsko nikam nespěchá. (27:37)

59

Jonathan Carlsbogaard prošel po levé straně jako nůž máslem, doběhl k lajně a poté z výskoku expedoval míč přesně k tyčce. (27:37)

59

Oddechový čas pro tým Švédsko. (27:36)

59

Josip Šarac se raduje z rychlého kontru po švédské minele. (27:36)

59

Josip Šarac si dává svou první brankou po sehrávce do levého křídla. (26:36)

58

Chorvatsko je na míči, ale domácí jdou do plných. (25:36)

58

Lucas Pellas dostal od Palicky přihrávku do běhu a už neměl problém trefit prázdnou branku Chorvatska. (25:36)

58

Lucas Pellas se prosazuje z nařízené sedmičky. Hosté už vedou o deset branek. (25:35)

57

Nikola Grahovac judistickým chvatem poslal Švéda na zem a jde si na dvě minuty odpočinout. (25:34)

57

Hosté budou zahrávat sedmičku! (25:34)

57

Lovro Mihić dostal parádní přihrávku na pravé křídlo a po výskoku balon poslal pod nohama brankáře do sítě. (25:34)

56

Tre kronor si dávali na ose hřiště přednost tak dlouho než přišli o míč. (24:34)

56

Lucas Pellas se raduje po rychlém kontru po levé straně hřiště. (24:34)

55

Oddechový čas pro tým Chorvatsko. (24:33)

55

Andreas Palicka se podruhé v zápase trefuje do prázdné branky domácího celku. (24:33)

54

Chorvatsko se v oslabení nikam nežene. (24:32)

54

Dominik Kuzmanović si připisuje další dobrý zákrok. (24:32)

54

Švédům sice balon vypadl na pravé straně, ale už je zpět v jejich držení. (24:32)

53

Karl Wallinius končí po držení od Srny na hrací ploše. Hosté mají přesilovku. (24:32)

52

Ivan Martinović si z pravé strany seběhl k lajně a poté expedoval míč na zadní tyčku. (24:32)

52

Andreas Palicka i Dominik Kuzmanović si připisují v krátkém čase dobré zákroky. (23:32)

52

Oscar Bergendahl trefuje z pivota jenom nohu brankáře. (23:32)

51

Andreas Palicka si připisuje už třináctý úspěšný zákrok. (23:32)

51

Sebastian Karlsson z pravého křídla levačkou nachází místi na bližší tyčce. (23:32)

50

Luka Cindrić naznačil na ose přihrávku a pak to poslal pravačkou k tyčce branky Chorvatska. (23:31)

49

Lukas Sandell se z dálky trefuje přesně do dolního rohu chorvatské branky. (22:31)

48

Karl Wallinius z dálky posílá míč přesně k tyčce. (22:30)

48

Švédsko hraje bez brankáře. (22:29)

48

Tre kronor nemají v oslabení důvod spěchat. (22:28)

48

Oddechový čas pro tým Švédsko. (22:28)

47

Luka Cindrić si na ose obešel svého strážce, poté si došel k lajně a pravačkou to poslal do vikýře branky hostů. (22:28)

47

Jonathan Carlsbogaard si pomohl na ose jasně rukama a jde si na dvě minuty odpočinout. (21:28)

47

Dominik Kuzmanović si připisuje v krátkém čase druhý skvělý zákrok. (21:28)

46

Gól vstřelil tým Švédsko (Jonathan Carlsbogaard). (22:29)

46

Ivan Martinović dostal balon na osu hřiště a ukrytou střelou překonává Palicku. (21:28)

46

Dominik Kuzmanović dobře zasáhl proti střele z pravého křídla. Chorvatský brankář ji dokázal vytáhnout na tyčku. (20:28)

45

Švédové jsou nyní na míči a nemají důvod spěchat. (20:28)

45

Luka Cindrić snižuje z pravé strany chorvatský náskok. (20:28)

44

Andreas Palicka se dostává na střeleckou listinu. Přes celé hřiště pravačkou nachází prázdnou branku. Je to už jeho sedmnáctá branka v mezinárodních utkáních. (19:28)

44

Branka Chorvatska je prázdná. (19:27)

43

Domagoj Duvnjak se trefuje z dálky přesně k tyčce. (19:27)

43

Domagoj Duvnjak nyní uspěl s podstřelem ze střední vzdálenosti. (18:27)

42

Jonathan Carlsbogaard byl zablokován na ose a pak hosté trefili ze sehrávky do pravého křídla jenom chorvatského brankáře. (18:26)

42

Ivan Martinović měl na pravé straně spoustu místa a tak si seběhl k lajně a pak to poslal k tyčce. (18:26)

41

Albin Lagergren se zbavil na levé straně svého strážce pak levačkou našel horní roh branky domácích. (17:26)

40

Mario Sostarić z nařízené sedmičky trefuje jenom nohu brankáře Palicky. (17:25)

40

Branka hostů je prázdná. (17:25)

40

Albin Lagergren se trefuje do prázdné chorvatské branky přes celé hřiště. (17:25)

39

Lucas Pellas se podíval, kde je brankář a pak poslal míč do pravého horního rohu branky. (17:24)

38

Tre kronor budou zahrávat sedmičku. (17:23)

38

Albin Lagergren ale rychle neodpovídá z kontru do otevřené obrany. Nyní minul branku Chorvatska. (17:23)

37

Domagoj Duvnjak dostal nabídku na levou stranu a pak to poslal z lajny k tyčce. (17:23)

37

Jonathan Carlsbogaard byl zastaven na ose jenom za cenu volného hodu. (16:23)

36

Domagoj Duvnjak přerušuje střelecké trápení hostů, ale trefuje přitom do hlavy jednoho ze Švédů. (16:23)

36

Jonathan Edvardsson prošel na pivota, vyhnul se obránci a pak to pravačkou poslal k tyčce. (15:23)

35

Albin Lagergren neprošel po pravé straně, ale je z toho nakonec jenom volný hod pro Švédy. (15:22)

35

Tin Lučin našel z levé strany jenom ruce švédského brankáře. Andreas Palicka má zákrok číslo dvanáct. (15:22)

34

Albin Lagergren dostal nabídku na lajnu a pak levačkou našel místo u levé tyčky. (15:22)

34

Andreas Palicka má zákrok číslo jedenáct a stává se z něj noční můra chorvatských střelců. (15:21)

33

Oddechový čas pro tým Chorvatsko. (15:21)

33

Jonathan Carlsbogaard dostal nabídku na osu a ostrou střelou posílá míč mimo dosah brankáře. (15:21)

33

Sebastian Karlsson si dává z pravého křídla třetí branku v utkání. (15:20)

33

Tre kronor mají volný hod a nikam nespěchají. (15:19)

32

Andreas Palicka si připisuje už druhý zákrok ve druhém poločase
. (15:19)

32

Lucas Pellas otevírá po minele domácích střelecký účet druhého dějství po sehrávce do levého křídla. (15:19)

31

Tin Lučin trefuje z levé strany jenom blok. (15:18)

31

Chorvatsko začalo druhý poločas na balonu. (15:18)

31

Začal druhý poločas. (15:18)
První dějství je minulostí. Chorvatsko po něm prohrává se Švédskem poměrem 15:18. Balkánský tým měl dobrý vstup do zápasu a nad Tre kronor vedl dokonce o čtyři góly, pak mu ale vyschnul střelecký prach. Andreas Palicka předvedl několik důležitých zákroků a hostům se podařilo otočit skóre.

30

První poločas skončil. (15:18)

30

Oscar Bergendahl střílí svůj první gól v zápase vteřinu před koncem poločasu. (15:18)

30

Ivan Martinović se raduje devět vteřin před koncem poločasem ostrou střelou ze střední vzdálenosti, ta míří přesně do pravého horního rohu. (15:17)

30

Karl Wallinius se raduje po ostré střele ze střední vzdálenosti. Tre kronor vedou o tři góly. (14:17)

30

Mario Sostarić ale odpovídá z rychlého kontru do otevřené obrany. (14:16)

29

Jonathan Carlsbogaard se raduje po rychlém kontru, balon posílá do levého horního rohu. (13:16)

29

Lovro Mihić to měl na lopatě, ale míjí branku. (13:15)

29

Albin Lagergren prošel po pravé straně k lajně a střílí si svůj druhý gól v utkání. (13:15)

28

Luka Cindrić se raduje po rychlé akci na levé straně, balon poslal pravačkou přesně k tyčce. (13:14)

28

Chorvatsko hraje s prázdnou brankou. (12:14)

28

Felix Möller dostal z osy nabídku na pivota, pak se odrazil a expedoval míč k tyčce. (12:14)

27

Andreas Palicka se rozchytal a nyní drží Švédy v jednobrankovém vedení. (12:13)

27

Lucas Pellas poslal balon zařízené sedmičky přesně k pravé tyčce. (12:13)

27

Tin Lučin si za faul na Sandella vysloužil dvě minuty. (12:12)

26

Sandell na pravé straně vybojoval nyní pro hosty sedmičku. (12:12)

26

Ivan Martinović ale rychle odpovídá střelou ze střední spojky. (12:12)

26

Lukas Sandell se raduje z rychlého kontru do otevřené obrany. (11:12)

25

Andreas Palicka si připisuje další úspěšný zákrok. (11:11)

25

Srna byl držen na ose a jeho následná střela je nepřesná. (11:11)

25

Sebastian Karlsson dostal dlouhý balon od Palicky a z rychlého kontru expeduje míč k tyčce. (11:11)

25

Jonathan Edvardsson dostal sice nabito na pivota, ale selhává. (11:10)

24

Andreas Palicka si připisuje dobrý zákrok po chorvatské sehrávce na pravou stranu. (11:10)

24

Chorvatsko je po oddechovém času běhavější, ale je to bez přesné střely. (11:10)

23

Oddechový čas pro tým Chorvatsko. (11:10)

22

Lukas Sandell z rychlého kontru po levé straně trestá chorvatskou technickou chybu. Už je to jenom o jeden gól. (11:10)

22

Nikola Grahovac zastavuje soupeře za cenu 9m hodu. (11:9)

21

Marin Šipić byl na lajně jasně držen za dres, ale přesto se pravačkou prosazuje. (11:9)

21

Jonathan Edvardsson z dálky prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. (10:9)

20

Hosté mají 9m hod a nyní budou v oslabení tahat čas. (10:8)

19

Felix Möller dostal balon na pivota a pravačkou expedoval míč přesně k levé tyčce. (10:8)

19

Karl Wallinius levou ruku držel soupeře za dres a on je na dvě minuty vyloučen. (10:7)

19

Luka Klarica trefuje ze střední spojky jenom švédskou dlaň. (10:7)

18

Albin Lagergren dostal sice nabito na lajnu, ale jeho levačka není přesná. (10:7)

18

Lovro Mihić měl ruku v obličeji soupeře a jde si na dvě minuty odpočinout. (10:7)

17

Karl Wallinius vyskočil a poslal balon pravačkou přes les rukou do branky. (10:7)

17

Karl Wallinius trefil jenom les rukou, ale poté získává míč pro Švédsko znovu. (10:6)

16

Lukas Sandell končí na zemi, ale je z toho jenom 9m hod. Ruka už je nahoře. (10:6)

16

Oddechový čas pro tým Švédsko. (10:6)

15

Mario Sostarić naznačil a pak levačkou poslal balon, z nařízené sedmičky, s pomocí podlahy k levé tyčce. (10:6)

15

Luka Klarica končí na zemi, je tady sedmička pro Chorvaty. (9:6)

15

Tre kronor dvakrát trefují jenom chorvatského brankáře. Dominik Kuzmanović si připisuje v krátkém čase zákrok osm a devět. (9:6)

14

Luka Cindrić se podíval, kde je brankář a pak ze spojky expedoval míč přesně k pravé tyčce. Domácí mají zpátky tříbrankový náskok. (9:6)

14

Jonathan Edvardsson dostal balon na lajnu a dostal hosty na rozdíl dvou branek. (8:6)

14

Tre kronor v oslabení nespěchají. (8:5)

13

Andreas Palicka chytá v oslabení míč po chorvatské sehrávce do levého křídla. (8:5)

13

Albin Lagergren si dává svou první branku v utkání v oslabení. (8:5)

13

Mario Sostarić poslal balon z nařízené sedmičky levačkou vedle hlavy brankáře do sítě. (8:4)

12

Max Darj to přehnal s nasazením a jde si po judistickém chvatu na dvě minuty odpočinout. Domácí mají navíc sedmičku. (7:4)

12

Chorvatsko je na balonu, ale domácí míří do zformované obrany. (7:4)

11

Karl Wallinius se raduje z rychlého kontru po chorvatské ztrátě na polovině hřiště. (7:4)

10

Ivan Martinović na ose hřiště trestá další nedůslednost seveřanů. Po výskoku poslal míč přesně k levé tyčce. (7:3)

10

Ivan Martinović končí po držení na zemi, domácí ale mají jenom 9m hod. (6:3)

9

Sebastian Karlsson z pravého křídla ukončuje tři minuty střeleckého ticha ze strany domácího týmu. (6:3)

9

Mario Sostarić z dorážky posílá balon do levého horního rohu branky. Chorvatsko už vede o čtyři góly. (6:2)

8

Lucas Pellas to měl na lopatě, ale trefuje jenom chorvatského brankáře z rychlého kontru. (5:2)

8

Hostům se nepovedla sehrávka do levého křídla. Dominik Kuzmanović má už zákrok číslo čtyři. (5:2)

7

Tin Lučin se prosazuje ostrou střelou z levé spojky. Domácí už vedou o tři branky. (5:2)

6

Ivan Martinović si obešel na pravé straně svého strážce, dostal se k lajně a pak to poslal levačkou k tyčce. (4:2)

6

Dominik Kuzmanović vyčapal střelu z levého křídla. Domácí jdou ale nyní do plných. (3:2)

5

Tin Lučin na levé straně nepustil hosty k lajně. (3:2)

5

Tin Lučin trestá další střeleckou nedůslednost seveřanů. Chorvatsko jde do hubeného vedení. (3:2)

4

Lovro Mihić trestá z rychlého kontru minelu hostů. (2:2)

4

Hosté šli do protiútoku, ale je z toho jenom 9m hod. (1:2)

3

Chorvatsko trefuje z levé spojky jenom tyčku švédské branky. (1:2)

3

Lucas Pellas měl hlavu u země a pak poslal balon z nařízené sedmičky z první přesně k pravé tyčce. (1:2)

3

Tre kronor ale budou na druhé straně zahrávat sedmičku. (1:1)

2

Ivan Martinović ale rychle odpovídá ostrou střelou ze střední vzdálenosti. (1:1)

2

Jonathan Carlsbogaard si na ose popošel k lajně a pak to poslal k tyčce. (0:1)

1

Jonathan Carlsbogaard to zkusil na konci první minuty, ale jeho pokus byl sražen mimo. (0:0)

1

Tre kronor začali první dějství na balonu. (0:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)
Chorvati nastoupili k zápasu v bílých dresech, Švédové jsou v modrém.
Oba týmy jsou nastoupeny na hrací ploše, právě hrají státní hymny.

Chorvatsko: Kuzmanović, Mandić – Mihić, Duvnjak (C), Sostarić, Klarica, Srna, Šarac, Cindrić, Grahovac, Lučin, Martinović, Šipić, Načinović.
Trenér: Dagur Sigurdsson

Švédsko: Palicka (C), Thulin – Carlsbogaard, Darj, Möller, Karlsson, Wanne, Pellas, Lagergren, Edvardsson, Bergendahl, Sandell, Wallinius, Gottfridsson.
Trenér: Glenn Solberg

Rozhodčí: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (FRA).
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z házené. Olympijský turnaj mužů nabídne v úterý 30. července třetí kolo. V něm na sebe narazí reprezentace Chorvatska a Švédska. Míč bude uveden do hry v 16:00.
Chorvatsko
Chorvaté měli co dělat, aby nakonec v prvním zápase porazili podceňované Japonce 30:29. S asijskými outsidery prohrávali po úvodních třiceti minutách 13:18, přičemž držitelé bronzu z Londýna 2012 rozhodli o své výhře až gólem v poslední vteřině, o který se postaral Ivan Martinović. No a ve druhém utkání podlehli Slovincům 29:31, když nedokázali navázat na dobrý vstup do zápasu. Mohly za to i problémy s disciplínou, vždyť nasbírali hned osm dvouminutových trestů a jednu červenou kartu.
Švédsko
Seveřané v prvním utkání nestačili na výběr Německa, kterému podlehli poměrem 27:30. V tom druhém ale vyzráli na celek z Pyrenejského polostrova, Španěly porazili 29:26. Když se Španělé začali přibližovat ve skóre, Švédové vždycky dokázali odpovědět. V jednu chvíli se dostali dokonce do sedmigólového náskoku. Závěr zápasu byl v obrovském tempu, góly padaly několikrát za minutu, ale náskok seveřanů byl už příliš vysoký.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.