Tenis

Olympijské hry - dvouhra ženy (antuka)

Anna Karolína Schmiedlová – Donna Vekićová

0:2 4:6, 0:6

01.08.2024, 21:43 • kurt Philippa Chatriera (Paríž) • Semifinále • Filip Kosnáč sk

Tipsport: 2.73 1.51 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Anna Karolína Schmiedlová v dnešnom semifinále olympijského turnaja vo dvojhre žien jednoducho nemala žiadnu šancu proti skvelo hrajúcej Donne Vekičovej, ktorá dnes triafala jeden víťazný úder za druhým. Vekičovú podržalo aj veľmi dobré podanie a Schmiedlovú nepustila ani k jedinému brejkbalu. Na víťazstvo v prvom sete Vekičovej stačil jeden brejk, ale druhý set už bol absolútnou demoláciou, keďže Schmiedlová v ňom schytala nepopulárneho kanára a získala v ňom iba šesť bodov. Treba však vyzdvihnúť, akým spôsobom sa Vekičová pri tak krátkom čase pripravila na tento zápas, keďže vôbec na nej neboli badať známky únavy a po celý čas sa veľmi dobre pohybovala. Schmiedlovú tak čaká veľmi ťažká súperka v súboji o bronz v podobe svetovej jednotky Igy Swiatekovej z Poľska, ktorá dnes zlyhala a jej sen o zlate sa rozplynul, ale pravdepodobne si bude chcieť veľké sklamanie vynahradiť aspoň bronzom. Čaká nás aj veľmi zaujímavé finále a v súboji o zlato sa tak stretnú Qinwen Zheng s Donnou Vekičovou a pred turnajom by takéto finálové zloženie tipoval asi málokto, ale finále z dvojhry žien na olympijskom turnaji v Paríži 2024 poputuje do Číny alebo Chorvátska. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám ešte príjemný zvyšok večera! (23:01:51)

Koniec zápasu

0:6

Následne však Donna Vekičová trafila šieste eso v zápase, ktorým zakončila semifinále olympijského turnaja vo dvojhre žien a po jasnom víťazstve 6:4 a 6:0 nad Annou Karolínou Schmiedlovou chorvátska tenistka postupuje do boja o zlato! Schmiedlová sa v boji o bronzovú medailu stretne so svetovou jednotkou Igou Swiatekovou.

15-40

Schmiedlová aj za tohto stavu zabojovala a forhendovým returnom prinútila Vekičovú k chybe.

0-40

Vekičová si tvrdým forhendom vynútila chybu Schmiedlovej a v tejto chvíli má tri mečbaly!

0-30

Priamy bod pre Vekičovú.

0-15

Vekičová začína podanie na víťazstvo skvelým dropshotom, ktorým zakončila dlhú výmenu.

0:5

Koniec prestávky, podávať bude Donna Vekić.

0:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

0:5

Napokon forhend Schmiedlovej letel do siete a Vekičová bude podávať za stavu 5:0 na postup do finále, keď v druhom sete slovenskej tenistke hrozí kanár!

15-40

Schmiedlová zaznamenala tretiu dvojchybu v zápase a darovala Vekičovej ďalšie dva brejkbaly!