Tenis

WTA Washington (tvrdý povrch)

Marie Bouzková – Taylor Townsendová (ALT)

2:0 7:5, 7:6 (8)

01.08.2024, 23:40 • John Harris Court, Washington (USA) • Osmifinále • Karel Jedlička

Tipsport: 1.76 2.13 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

87 minut trval jen samotný druhý set nesmírně vyrovnaného zápasu se šťastným koncem pro českou tenistku.

Marie Bouzková dokázala čelit ranám nejtěžší ženy světové špičky, v prvním setu si trpělivě počkala na příležitost do 11. gemu a získaný brejk následně potvrdila přes odvrácený brejkbol v poslední hře.

Do druhého setu nevstoupila Bouzková dobře, prohrávala 0:2, ale brejk si vzala rychle zpět a v nejdelší hře zápasu přes šest shod proměnila pátý brejkbol znovu na 6:5. Tentokrát však nedokázala doservírovat, podlehla třetímu brejkbolu nevyzpytatelně hrající soupeřky a druhý set musel rozhodnut tie-break. V něm Townsendová nevyužila čtyři setboly a nakonec uzavřela zápas dvojicí nevynucených chyb. Těch vyrobila v zápase neuvěřitelných 63.

Vítězka se v dalším kole utká s další Afroameričankou, teprve devatenáctiletou 131. hráškou světa Robin Montgomeryovou.
Ode mě je to vše, děkuji za pozornost, dobrou noc! (02:04:18)

Konec zápasu

2:0; 7:6 - Marie Bouzková

7:6

Je hotovo! Townsendová poslední míček zápasu těsně přetáhla a po obrovském boji ve Washingtonu končí.

9-8

Útočící Townsendová ukázala znovu svou horší tvář, když vyšší míček napálila do deblového koridoru.

8-8

1:0; 6:6; 8-8 - Taylor Townsendová

8-8

Jenže Townsendová ho odvrací dělovým bekhendem do rohu kurtu hned po podání.

8-7

1:0; 6:6; 8-7 - Marie Bouzková

8-7

Po podání zametla Bouzková krátký míček, soupeřka ho vybírá jen do pásky a Češka má konečně mečbol!