30.07.2024, 10:00 • South Paris Arena 4 • 2. kolo • Adam Kročil

Deni KOŽUL (SLO) – Shunsuke TOGAMI (JPN) 2:4
Vitor ISHIY (BRA) – Dimitrij OVTCHAROV (GER) 1:4
Alvaro ROBLES (ESP) – Hugo CALDERANO (BRA) 2:4
Andrej GACINA (CRO) – Yun-Ju LIN (TPE) 0:4

Linda BERGSTROMOVÁ (SWE) – Meng CHEN (CHN) 1:4
Bernadette SZOCSOVÁ (ROU) – Margaryta PESOTSKÁ (UKR) 4:1
Fu YU (POR) – Natalia BAJOROVÁ (POL) 3:4
Song Gyong PYON (PRK) – Nina MITTELHAMOVÁ (GER) 4:3

Pyon si lépe poradila s průběhem rozhodujícího setu a poráží Mittelhamovou 4:3 (-6,-9,9,8,8,-7,7).

Utkání, ve kterém se po 5.sadě zdálo, že vyhrají zkušenosti Yu, nakonec končí překvapivou výhrou Polky Bajorové 4:3 (7,8,-15,-4,-7,10,8).

Calderano našel po čtvrtém setu recept na svého soupeře a bezpečně kontroloval zbytek utkání. To jej dovedlo k výhře nad Roblesem 4:2 (-7,11,9,-8,3,5).

Na třetím stole nám skončil dopolední program zápasem, ve kterém Lin porazil Gacinu 4:0 (4,9,9,6).

I ve druhém ženském souboji papírově silnější hráčka zaváhala a ztratila první set. Mrzet ji to však nemuselo. Chen Meng porazila Bergstromovou 4:1 (-8,4,7,9,8).

Ovtcharov se zkoncentroval po výrazných chybách z předchozího setu a svého soupeře v poslední sadě dočista rozstřílel. Utkání skončilo Němcovým vítězstvím 4:1 (4,8,9,-11,3).

Přestože se Kožul dlouho držel svého soupeře, tak byly poslední 2 sety jasnou záležitostí pro Japonce. Togami porazil Kožula 4:2 (-9,4,-8,7,3,5).

Je znám první vítěz, nebo spíše vítězka, dopoledního programu. Rumunka Szocsová i přes ztrátu úvodní sady porazila Ukrajinku Pesotskovou 4:1 (-12,5,10,12,4).

Jeden set od vítězství dělí také hráče na zbylých stolech. Togami vede s Kožulem 3:2 a obě ženské favoritky odskakují do vedení 3:1.