28.07.2024, 16:00 • South Paris Arena 4 • Čtvrtfinále • Adam Kročil

Ionescu, Szocsová (ROU) : Lim, Shin (KOR) 0:4
Karlsson, Kallbergová (SWE) : Ri, Kim (PRK) 1:4
Wang, Sun (CHN) : Lin, Chen (TPE) 4:2
Wong, Doo (HKG) : Robles, Xiaová (ESP) 4:2 (18:07:37)

Je známa poslední dvojice, která postupuje do semifinále. Po vítězství 4:2 (-7,6,-6,7,9,3) je to čínské duo Wang, Sun.

Wong a Doo po vítězství 4:2 (-9,9,4,-10,2,8) postupují do semifinále OH ve smíšené čtyřhře.
Vyhraný set v poměru 11:9 posouvá do výhodného vedení i čínskou dvojici.
Wong a Doo v 5.setu naprosto dominovali a získali set se ztrátou pouhých 2 bodů.
A je srovnáno i na vedlejším stole v utkání Wang, Sun proti Lin, Chen, kde došla čínská dvojice k zisku 4.sady poměrem 11:7.
Dvojice Wong, Doo přichází o další set a navíc v průběhu setu obdržela žlutou kartu, takže si ve zbytku utkání bude muset dávat pozor.
Do vedení jde znova i dvojice Lin, Chen.
Přestože šly první míčky v setu na stranu španělské dvojice, tak právě duo z Hong Kongu získalo set s pohodlným náskokem 11:4.
Velmi vyrovnané sety teď vyhrály na obou stolech favorité. Wong, Doo poměrem 11:9 a Wang, Sun 11:6.
Aby těch překvapení nebylo málo, do vedení jde i poslední dvojice, která ještě na turnaji zastupuje evropské barvy.
Překvapivý set na svou stranu získala dvojice Lin, Chen z Tchaj-wanu v poměru 11:7. Uvidíme, co si do zbytku zápasu připraví čínská dvojice.
Na druhém stole hraje pár z Hong Kongu, kterým je Wong a Doo. S nimi změří síly španělský pár Robles, Xiao.
Na stole číslo 1 je to souboj Činy, za kterou startují Wang a Sun proti Tchaj-wanu, který reprezentují Lin a Chen.
Začala 2.polovina čtvrtfinálových soubojů smíšených dvojic ve stolním tenise.

Druhým postupujícím je dvojice ze severu Korejského poloostrova Kim, Ri, která přešla přes Karlssona a Kallbergovou 4:1 (7,8,-9,4,8).

Zprvu se zdálo, že dvojice Ionescu, Szocsová dokáže vyhrát aspoň 1 set, když ve 4.sadě vedla 7:5, jenže pár Lim, Shin na to měl jiný názor a vyhrál i 4.set. Po vítězství 4:0 (11,8,8,8), tak dvojice Lim, Shin postupuje do semifinále turnaje.
Dvojice se Severní Koreje se rozhodla nepřipustit své soupeře do koncovky, aby nemusela řešit stejné problémy jako ve 3.setu a zvítězila hladce 11:4.
K rychlému konci však směřuje rumunský pár, kterému po dalším prohraném setu 8:11 protéká zápas mezi prsty.
Na konci 3.sady sáhla dvojice ze Švédska po možnosti oddechového času a i v jejich případě přišlo toto řešení v pravou chvíli. Po jeho konci rozhodli, ziskem 2 míčků za stavu 9:9, o snížení na 1:2.
Mezitím se na sousedním stole drží trend vyrovnaného utkání, ve kterém vždy rozhoduje až koncovka setu.
Ziskem druhého setu potvrdila jihokorejská dvojice, že volba oddechového času byla správná.
Rumunská dvojice začala ve druhém setu zmenšovat náskok soupeřů, a tak sáhl korejský tým po možnosti oddechového času při vedení 8:7.
Dvojice Ri, Kim se může radovat i z druhého setu, na který potřebovala o 1 míček víc.
Už je z toho přetahovaná i na vedlejším stole, kde mají oba týmy po 5 bodech.
Náročnější cestu k prvnímu setu svedl pár Lim, Shin, který získal první set 13:11.
Právě pár Ri, Kim si připisuje 1.set poměrem 11:7.
Na druhém stole je k vidění švédská dvojice Karlsson, Kallbergová. Jejich soupeři jsou ze Severní Kojere a jedná se o pár Ri, Kim.
Stůl číslo 1 je obsazen rumunskou dvojicí Ionescu, Szocsová. Proti nim stojí pár z Jižní Koreje Lim, Shin.
První 2 zápasy v rámci čtvrtfinále smíšených čtyřher právě odstartovaly, zbylé 2 budou následovat přibližně za hodinu.
Dobrý den, vítám vás u 2.hracího dne stolního tenisu na olympijském turnaji. V odpoledním programu budeme svědky čtvrtfinále smíšené čtyřhry. Starty zápasů budou rozděleny po 2, do 2 časových intervalů (v 16:00 a 17:00).