Olympijské hry - muži

Slovinsko – Kanada

3:1

konec (25:21, 25:20, 20:25, 25:21)

28.07.2024, 21:00 • South Paris Arena 1, Paříž • 1 • Skupina A • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.44 2.79 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nejproduktivnějším hráčem zápasu se stal Tonček Štern, ačkoliv značnou část prvního setu strávil v útrobách kvůli otřesení, přesto stačil nasbírat výborných 24 bodů. Klemen Čebulj přidal 15 bodů a Tine Urnaut 13.

Na kanadské straně nasbíral 17 bodů Loeppky, Szwarc přidal 14 a Maar 12. (23:07:39)
Slovinci si při olympijské premiéře připisují cenné vítězství, když porážejí Kanadu 3:1 po setech 25:21, 25:20, 20:25 a 25:21.

Konec zápasu

25:21

Alen Pajenk zablokoval Arthura Szwarce, míč dopadl přímo na koncovou čáru a Slovinci slaví vítězství!

24:21

A teď je ještě horší, když Klemen Čebulj vytloukl kanadský dvojblok!

23:21

Loeppky snižuje z pipu, ovšem kanadská pozice je velmi zlá.

23:20

Skvělý servis Šterna Maar přihrál na slovinskou polovinu, kde na míč Herr sáhl nelegálně a je mu pískána hra v prostoru soupeře!

22:20

Úspěšná ulívka Tončeka Šterna.

21:20

Lui zaváhal na příjmu, Kanaďané neměli dobře připravený útok a znovu se museli bránit, ovšem Šterna zablokoval Fynn McCarthy!

21:19

Loeppky servíroval do zámezí, Slovincům chybí čtyři body.

20:19

Szwarc byl ubráněn na hlavním kůlu a Urnaut mohl útočit, ovšem neměl zrovna komfortní pozici a smečoval do sítě.

20:18

Slovinci dostali další možnost zaútočit, Jan Kozamernik složil míč na palubovku a navyšuje slovinské vedení!

19:18

Oddechový čas pro tým Kanada.

19:18

Další skvělá rozehra putuje na konto Slovinců díky povedené ulívce Čebulje! Kanaďané promarnil několik možností na úspěšný útok, to by je mohlo mrzet.

18:18

Tine Urnaut se prosadil za hlavou Ropreta.

17:18

Eric Loeppky úspěšně zaútočil na hlavním kůlu do diagonály.

17:17

Nekompromisní útok Tončeka Šterna na handě po lajně.

16:17

Arthur Szwarc uspěl za hlavou nahrávače Herra. V posledních minutách byl Szwarc dost neviditelný.

16:16

Maar následně servíroval jen do sítě.

15:16

Po skvělém příjmu Maara boduje středem sítě van Berkel.

15:15

15:15

Klemen Čebulj přidává přímý bod z podání a Slovinci rychle smazali čtyřbodové manko!

14:15

Stephen Maar smečuje do zámezí! Finský trenér Sammelvuo ještě na videu hledal teč bloku, ovšem marně.

13:15

Další úspěch Šterna, propasíroval míč mezi kanadským blokem a sítí.

12:15

Tonček Štern našel mezeru v kanadském dvojbloku.

11:15

Tonček Štern pokazil servis, trefil jen spoluhráče u sítě.

11:14

Po oddechovém času snižuje Klemen Čebulj.

10:14

Oddechový čas pro tým Slovinsko.

10:14

Kanaďané ubránili Šterna, Herr musel nahrát v pádu, přesto se Lucas van Berkel dokázal prosadit!

10:13

Teď už Čebulj útočí do zámezí a Slovinci ztrácejí o další bod navíc.

10:12

Szwarc se prosadil do ostré diagonály.

10:11

Klemen Čebulj nebyl v jednoduché pozici, nakonec se ale přeci jen dokázal prosadit.

9:11

Arthur Szwarc se prosadil na hlavním kůlu.

9:10

Tonček Štern se postaral o snížení stavu.

8:10

Loeppky se prosadil útokem po lajně.

8:9

Tonček Štern procedil svůj útok kanadským blokem.

7:9

Stephen Maar boduje z pipu, ačkoliv měl proti sobě trojblok!

7:8

Po skvělém příjmu Loeppkyho boduje středem sítě van Berkel.

7:7

Kovačič teď už skvěle přihrál další výborný Maarův servis, pak úspěšně zaútočil Tonček Štern.

6:7

A další přímý bod Maara ze servisu! Kanadský smečař vyzrál na přijímajícího Čebulje.

6:6

Na druhé straně boduje dělovým servisem Stephen Maar.

6:5

Čebulj následně servíroval do sítě.

6:4

Klemen Čebulj boduje zarolovaným servisem!

5:4

Tine Urnaut se prosadil útokem z pipu.

4:4

A další skvělá rozehra! Teď to díky skvělému servisu Šterna byli Slovinci, kteří měli několik šancí na bod, i díky skvělému zásahu libera Luie ale boduje Kanada po ulívce Maara.

4:3

Fynn McCarthy servíruje těsně vedle postranní čáry.

3:3

Evropský celek si nedokázal dobře připravit útok, Maar pak zabodoval na hlavním kůlu.

3:2

Slovinci poté kazí podání.

3:1

Naprosto fenomenální, neuvěřitelná, rozehra, putuje na konto Slovinců! Oba týmy měly mnoho šancí ji ukončit, nakonec se to po strhujícím boji povedlo Klemenu Čebuljovi na hlavním kůlu.

2:1

Kozamernik vrací Slovince do vedení.

1:1

Urnaut následně servíroval do sítě.

1:0

Arthur Szwarc si na hlavním kůlu neporadil s velmi těžkou nahrávkou.

0:0

Začal čtvrtý set.

20:25

Další kanadský pipe zakončil Stephen Maar a Kanada vítězí ve třetím setu 25:20, snižuje tak na 1:2!

20:24

Loeppky už mohl ukončit třetí set, útočil ale do zámezí.

19:24

Slovinci naprosto podcenili jednoduché podání Hoaga, to padlo přímo na palubovku před Čebulje a Kovačiče.

19:23

Čebulj servíruje do sítě.

19:22

Také Slovinci udeřili útokem z pipu díky Tinemu Urnautovi.

18:22

Tonček Štern servíroval do zámezí.

18:21

Čebulj propasíroval svůj útok kanadským blokem.

17:21

Kanaďané ubránili čtyři slovinské útoky, pak Loeppky znovu skóroval z pipu!

17:20

Loeppky snad už popáté v tomto setu boduje útokem z pipu.

15:17

Další nesoulad v kanadské souhře, Tonček Štern pak útočil na bezblok, neměl proti sobě vůbec nikoho, přesto smečuje do zámezí!

15:16

Slovinci se zase ubránili a Tonček Štern snižuje už na rozdíl jediného bodu!

14:16

Tine Urnaut zasmečoval do dlouhé diagonály a snižuje slovinské manko.

13:16

Gregor Ropret úspěšně zahrál na druhou přes.

12:16

Alen Pajenk chybuje ze servisu.

12:15

Tonček Štern byl ubráněn, slovinský univerzál pak dostal ještě jednu možnost, tu už proměnil útokem do rohu kurtu.

11:15

Arthur Szwarc vytloukl slovinský blok.

11:14

Také Szwarc servíroval až za základní čáru.

10:14

Chyby na servisu se kupí, další se dopustil Tonček Štern.

10:13

Kanaďané chybují na podání.

9:13

Tinemu Urnautovi je pískán přešlap kanadské poloviny, Urnaut se ještě šel omluvit Herrovi.

9:12

Fynn McCarthy se prosadil na středu sítě.

9:11

Také Kanada chybuje na servisu.

8:11

Slovinci následně pokazili podání.

8:10

Dlouhá rozehra, v niž Kozamernik nahrával i nohou, končí Loeppkyho útokem do ostré diagonály do autu!

5:9

Po oddechovém času se prosazuje Tonček Štern.

4:9

4:9

Tonček Štern smečuje do zámezí.

4:8

Rozjetý Loeppky se prosadil už z přední zóny na hlavním kůlu.

4:7

Maar chybuje zpoza koncové čáry.

3:7

Úspěšný diagonální útok Stephena Maara.

3:6

Tonček Štern úspěšně zaútočil ze zadní zóny. Na bloku se srazili spoluhráči van Berkel a Maar, oba ale jsou v pohodě.

2:6

Loeppky navíc zvyšuje už na 6:2 dalším úspěšným pipem.

2:5

Lucas van Berkel zablokoval Klemena Čebulje!

2:4

Lucas van Berkel také úspěšně zaútočil středem sítě.

2:3

Ropret dal Pajenkovi další šanci, tou už slovinský blokař nepohrdl.

1:3

Alen Pajenk na středu smečuje do zámezí!

1:2

Loeppky je při chuti, znovu skóroval z dalšího pipu, tentokrát proti sobe ani neměl žádný blok.

1:1

Loeppky se ale vzápětí prosadil povedeným pipem.

1:0

Do třetího setu Eric Loeppky vstupuje pokaženým plachtícím podáním.

0:0

Začal třetí set.

25:20

Ještě jedno eso na závěr trefuje Alen Pajenk a Slovinci vítězí ve druhém setu 25:20!

24:20

Kovačič chyboval na velmi jednoduchém příjmu, který zpomalila páska, ovšem Slovincům proti trojbloku pomohl Tine Urnaut.

23:20

Arthur Szwarc uspěl diagonálním útokem.

23:19

Klemen Čebulj zaznamenává zásadní čisté eso!

22:19

Klemen Čebulj se prosadil na hlavním kůlu.

21:19

Také Štern servíroval do sítě.

21:18

Fynn McCarthy po time-outu kazí podání.

20:18

20:18

Po dlouhé době Kanaďané získávají bod po svém podání, když se prosadil Arthur Szwarc.

20:17

Povedený kanadský pipe zakončil Loeppky.

20:16

Kanadský trenér Sammelvuo strávil oddechový čas pohovorem s nahrávačem Herrem.

20:16

20:16

Maar ztroskotal na slovinském trojbloku a je to už o čtyři body!

19:16

Povedený Urnautův útok z pipu.

18:16

Středem sítě se prosazuje Fynn McCarthy.

18:15

Tonček Štern zabodoval na hlavním kůlu.

17:15

Znovu Kanaďané selhali na příjmu, lovili míč na reklamními panely, přesto Szwarc dokázal skórovat!

17:14

Urnaut byl ubráněn a Kanada mohla snížit, ovšem Kozamernik si na bloku vychutnal Loeppkyho.

16:14

Kanaďané měli znovu velký problém na příjmu, ale v těžké pozici jim proti trojbloku pomohl Eric Loeppky.

16:13

Tonček Štern se znovu dokázal prosadit.

15:13

Arthur Szwarc se postaral o kanadské snížení.

15:12

Slovinci ubránili Maara, pak potřebovali tři útoky, ale Štern nakonec dokázal Maara vytlouct!

14:12

Kanaďané znovu chybovali na příjmu, darovali soupeři míč zadarmo a byť se Slovinci pak nadřeli, tak Tine Urnaut pomocí improvizace dokázal zabodovat.

13:12

Arthur Szwarc servíroval do zámezí.

12:12

Klemen Čebulj ztroskotal na kanadském dvojbloku.

12:11

Další servis Šterna už končí v síti.

12:10

Tonček Štern po oddechovém čase trefuje přímý bod z podání!

11:10

11:10

Tonček Štern rozjel rozehru skvělým servisem, Slovinci pak dostali míč zadarmo a právě Štern ji také zakončil úspěšným útokem do tzv. kapsy.

10:10

Slovinci se po čase ubránili a Klemen Čebulj vytloukl kanadský trojblok.

9:10

Klemen Čebulj měl velmi těžkou nahrávku nalepenou na síť, ovšem poradil si technickým úderem.

8:10

Arthur Szwarc úspěšně zaútočil po lajně.

8:9

Středem sítě se prosazuje Jan Kozamernik.

7:9

Fynn McCarthy útočil z velké výšky.

7:8

Úspěšný útok Klemena Čebulje z hlavního kůlu.

6:8

Stephen Maar v těžké pozici dokázal vytlouct Tončeka Šterna. Slovinci pak neúspěšně challengovali tuto situaci.

6:7

Kozamernik zabodoval středem sítě.

5:7

Tine Urnaut zkusil ostrou diagonálu, ovšem smečuje do zámezí.

5:6

Lucas van Berkel se prosadil středem sítě přes Kozamernika.

5:5

Alen Pajenk trefuje přímý bod z podání!

4:5

Stephen Maar pokazil podání.

3:5

Slovinci hráli fantasticky na bloku, nepustili tři kanadské útoky, čtvrtý nadrazili, ovšem Tonček Štern byl zrovna daleko a už nestačil k míči doklouzat.

3:4

Také Gregor Ropret si pro svůj útok vybral střed, zakončoval Alen Pajenk.

2:4

Kanaďani znovu bodují středem sítě, tentokrát uspěl Lucas van Berkel.

2:3

Nekompromisní útok Tončeka Šterna.

1:3

Pohodový útok Fynna McCarthyho středem sítě.

1:2

Loeppky následně servíruje do sítě.

0:2

Ani výborný zákrok blokaře Kozamernika v poli teď Slovincům nepomohl, Loeppky zabodoval z pipu.

0:1

Do druhého setu vstupují lépe Kanaďané.

0:0

Začal druhý set.
První set nabídl podivuhodnou zápletku. Za stavu 5:2 pro Slovinsko se zranil jeho klíčový univerzál Tonček Štern, vypadalo to i na otřes mozku, otřesen byl odveden do šaten, ale za stavu 17:18 se zázračně vrátil do hry a Slovinci dovedli první set nakonec k přesvědčivé výhře.

25:21

Tonček Štern dalším úspěšným útokem uzavírá první set, v němž Slovinsko vítězí 25:21!

24:21

Slovinci se dostávají k setbolu!

23:21

Alen Pajenk s trochou štěstí posadil míč na postranní čáru, respektive míč se ji jen stěží dotýkal, i to se však počítá!

22:21

Slovinci dostali další možnost zaútočit, Tonček Štern ale v roli zadního hráče měl nahrávku hodně nalepenou na síť, v těžké pozici zakončoval do zámezí.

22:20

Tine Urnaut dokázal zablokovat Szwarce!

21:20

21:20

Klemen Čebulj perfektním servisem vrací Slovincům vedení!

20:20

Také Kanaďani chybují zpoza koncové čáry.

19:20

Tonček Štern vzápětí pokazil podání.

19:19

Tonček Štern se dokázal vrátit do hry a vyrovnává na 19:19!

18:19

Stephen Maar na hlavním kůlu vrací Kanadu do vedení.

18:18

Také po druhém time-outu Loepkky kazí servis.

17:18

Janu Kozamernikovi je pískána nečistá nahrávka a Gheorghe Cretu reaguje oddechovým časem.

17:17

Kanaďané vyrovnávají díky útoku Stephena Maara z hlavního kůlu do ostré diagonály.

17:16

První úspěch Fynna McCarthyho středem sítě.

17:15

Kanadský nahrávač Luke Herr kazí podání.

16:15

Slovinci měli dobrou šanci na zvýšení svého vedení, Možič ale útočil diagonálně do autu.

16:14

Povedený útok Možiče ze zadní zóny.

15:14

Loeppky měl velmi špatnou nahrávku, ovšem jako pravák si dokázal poradit trochu ekvilibristicky levačkou.

15:13

Razantní útok Možiče Kanaďani nedokázali ubránit.

14:13

Kanaďani chybovali na příjmu, když zahráli míč rovnou na slovinskou polovinu, Alen Pajenk jej ale zasmečoval do autu!

14:12

Oba týmy velmi dobře bránily na bloku, nakonec na třetí pokus přes ten kanadský přeci jen propasíroval míč Rok Možič.

13:12

Také Kanaďani odpovídají středem sítě díky van Berkelovi.

13:11

Alen Pajenk se prosadil středem sítě.

12:11

Kozamernik podával do sítě.

12:10

Slovinci znovu odskakují na rozdíl dvou bodů.

11:10

Po time-outu končí Loeppkyho série na servisu příliš dlouhým podáním.

10:10

10:10

Eric Loeppky přidává na Čebuljovi další eso!

10:9

Další skvělý servis Loeppkyho, Čebulj musel zahrát míč zadarmo přes a Szwarc jej uklízí na slovinskou polovinu palubovky.

10:8

Szwarc zablokoval Klemena Čebulje.

10:7

Právě Loeppky pak trefuje první kanadský přímý bod z podání.

10:6

Eric Loeppky se prosadil přes blokujícího Čebulje.

10:5

Slovinci se ubránili a Tine Urnaut pak zakončil z pipu.

9:5

Jan Kozamernik je při chuti. Slovinci mají dobře přihráno, mohou tak útočit středem sítě.

8:5

Arthur Szwarc nasadil „parohy“ Urnautovi, respektive zasmečoval mezi jeho rukama.

8:4

Další bodový úspěch Jana Kozamernika.

7:4

Povedený kanadský pipe zakončil Stephen Maar.

7:3

Dlouhou rozehru zakončil ve slovinský úspěch Jan Kozamernik.

6:3

Arthur Szwarc zaznamenal třetí bod Kanaďanů.

6:2

Tine Urnaut zabodoval z pipu.

5:2

Tonček Štern je odváděn do útrob arény, na jeho místo nastupuje Rok Možič, jenž běžně nastupuje na smeči, ale na univerzálu už také něco odehrál.

5:2

Ale Slovinci mají obrovský problém, neboť Tonček Štern vypadá, že má vážně zranění.

5:2

Arthur Szwarc se postaral o druhý bod Kanady.

5:1

Naopak na opačné straně Tonček Štern přidává eso, slovinský univerzál je v ráži!

4:1

Nepovedený start McCarthyho pokračuje pokaženým servisem.

3:1

Stephen Maar otevírá bodový účet Kanaďanů útokem z hlavního kůlu.

3:0

McCarthy je tentokrát ubráněn v poli a Tonček Štern poté zvyšuje na 3:0.

2:0

Fynn McCarthy, jeden ze tří hráčů, co prošli extraligou a hrají v tomto zápase, je zablokován Kozamernikem!

1:0

Skóre utkání otevírá Tonček Štern, slovinský univerzál propasíroval svůj útok kanadským blokem.

0:0

Utkání zahájí servisem Kanaďané.
Kanada

Kanaďané se kvalifikovali na třetí olympiádu v řadě, přitom před Riem 2016 chyběli na olympijském turnaji dlouhých 22 let. Na obou posledních olympiádách uhráli shodně čtvrtfinále. Na světových šampionátech dlouhé roky figurovali v druhé desítce, ovšem výrazné zlepšení přišlo v roce 2014, kdy skončili sedmí a o čtyři roky později devátí. Poslední mistrovství světa Kanadě vůbec nevyšlo a skončila až sedmnáctá.

V rámci letošní Ligy národů Kanada obsadila páté místo v základní části, ve čtvrtfinále pak nezvládla koncovky proti Japonsku a prohrála 0:3.
Slovinsko

Slovinští volejbalisté se účastní olympijského turnaje poprvé v historii. Před minulou olympiádou v Tokiu vypadli v semifinále kvalifikačního turnaje v Berlíně s Francií, když vedli 2:0 a 7:3 ve třetím setu, ovšem Francouzi tento zápas otočili a poté došli až k titulu olympijských vítězů.

Každopádně současná generace Slovinců zažívá fantastické období, ovšem stále čeká na velké zlato. Na evropských šampionátech Slovinci z posledních pěti ročníků získali tři stříbra a jeden bronz, na mistrovství světa brali předloni čtvrté místo, dvě čtvrtá místa uhráli i v posledních čtyřech ročnících Ligy národů.

Spadá do toho i ten letošní. V něm Slovinsko ovládlo základní část skvělou bilancí 11-1, ovšem už ve čtvrtfinále mělo obrovské problémy s Argentinou, kdy prohrávalo 1:2 a čtvrtý set vyhrálo 29:27, nakonec zvládlo zápas dohrát v tie-breaku. V semifinále pak Slovinci prohráli 0:3 s Japonskem a žádný set neuhráli ani v zápase s Polskem o třetí místo.
Hezký večer při sledování přenosu závěrečného utkání programu druhého dne olympijského turnaje volejbalistů, Slovinci se utkají s Kanadou a tato bitva slibuje velmi vyrovnaný duel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

3:1

Slovinsko: T. Štern, Pajenk, Kozamernik, Vinčić, Štalekar, Ž. Štern, Ropret, Urnaut, Čebulj, Možić, Mujanović – Kovačić
Trenér: Gheorghe Cretu

Kanada: Herr, Hoag, Hofer, Demyanenko, Maar, Walsh, Ketrzyński, van Berkel, Szwarc, McCarthy, Loeppky – Lui
Trenér: Tuomas Sammelvuo

Rozhodčí: Maroszek (Pol.), Kandil (Egy.)