Česko – USA

7:1

konec (1:1, 1:0, 5:0)

28.06.2024, 15:30 • Lonza Arena, Visp (SUI) • Semifinále • Filip Lefenda

Čeští hokejbalisté si na světovém šampionátu ve Švýcarsku zahrají o zlato! I podruhé na turnaji porazili rozdílem šesti branek Spojené státy, tentokrát poměrem 7:1. Závěrečnou třetinu proměnili svěřenci trenéra Jiřího Mašíka v exhibici, soupeři v ní nasázeli hned pět gólů. Druhý finalista vzejde ze souboje mezi domácí reprezentací a Kanadou. (17:15:08)

Česko právě vstřelilo branku!
Ještě jeden český gól! NICOLAS LANGR se pustil do individuální akce, stahovačkou se zbavil protihráče, a byť mu v závěru balonek z hole utekl, od nohy jednoho z Američanů se odrazil do branky. Bez asistence.

43:11

43:11 Tomáš KUDELA - 6:1

43:11

Andrew Carter propustil za záda střelu Hrabára, čehož si okamžitě všiml TOMÁŠ KUDELA a doklepl balonek za záda nic netušícího amerického brankáře, který si myslel, že ho má ve výstroji. Asistence: Jiří Hrabár.

43:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Za tohoto skóre je jasné, že i celého utkání.

42:28

Lukáš Lhota byl tvrdě dohrán u mantinelu. V oslabení zahrozil Jonny Ruiz. Nejprve vyrážel střelu lapačkou, dorážku zpacifikoval betonem.

41:49

Vyloučení v týmu USA:
Drew Albright – 2 min., vražení na hrazení.

40:58

Před branku se tlačil do zakončení opět Jan Bílý. Američané už jako by na útočení rezignovali.

39:53

Z levé strany střílel zápěstím Jan Bílý. Andrew Carter zasahoval nadvakrát lapačkou. Američané jsou s blížícím se závěrem podráždění.

39:13

Zakázané uvolnění českého týmu. Jiří Mašík využívá možnosti vzít si oddechový čas.

38:21

Série soubojů o hrací předmět ve střední části plochy. O postupujícím je rozhodnuto. Zápas už se bude pouze dohrávat.

36:06

36:06 Vojtěch JÁGR - 5:1

36:06

Teď už je prakticky rozhodnuto! Lhotovu ránu vyrazil Carter pouze před sebe, kde se výborně zorientoval VOJTĚCH JÁGR a šikovnou střelou nad vyrážečku zvýšil už na rozdíl čtyř branek. Asistence: Lukáš Lhota a Jiří Hrabár.

35:27

35:27 Nicolas LANGR - 4:1

35:27

A je to o tři branky! Vaněk oslovil zleva přihrávkou na zadní tyč NICOLASE LANGRA a ten ranou k pravé tyči zvýšil už na 4:1. Finále mistrovství světa je velice blízko! Asistence: Radomír Vaněk.

34:07

34:07 Dalimil ZVONEK - 3:1

Česko – USA

7:1

Branky a nahrávky: 4. Bílý (TS), 21. Čejka, 35. Zvonek (Čejka), 36. Langr (Vaněk), 37. Jágr (Lhota, Hrabár), 44. Kudela (Hrabár), 44. Langr – 9. D. Albright (Fredrickson)

Česko: Mokry – Kudela, Markytán, Hrabár, Novák, Šlehofer, Laurinc, Pospíšil, Průcha – Bláha, Kucharčík, Král, Vaněk, Jágr, Zvonek, Pražák, Pala, Kruček, Bílý, Čejka, Macháček, Langr, Lhota
Trenér: Jiří Mašík

USA: A. Carter (Snyder) – Bergamasco, Dutney, Swift, D. Albright, Melilla, Andes, N. Carter – Tumminello, Urban, Scian, Jones, Crousy, Goetz, Ruiz, Wargin, Persichetti, Levesque, J. Albright, Wilson, Fredrickson, Callahan, Malloy
Trenér: Cory Herschk

03:03 CZE 1:0 Bílý (TS)
08:06 USA 1:1 D. Albright (Fredrickson)
08:10 CZE 2 Markytán, vysoká hůl
13:01 USA 2 Melillo, hákování