Tenis

Wimbledon - muži (tráva)

Vít Kopřiva (16) – Henri Squire

2:1 4:6, 7:6 (1), 6:4

24.06.2024, 13:35 • Kurt č. 14, Roehampton (GBR) • 1. kolo kvalifikace • Karel Jedlička

Tipsport: 3.11 1.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:4

Nečistý bekhend ukončuje účinkování německého tenisty ve wimbledonské kvalifikaci!

5:4

Kopřiva si během snad půl minuty trvající čisté hry ani neškrtl. Teď bude nicméně podávat po změně stran na vítězství.

5:3

Paráda, esem na téčko Kopřiva potvrzuje brejk a je jednu hru od postupu!

4:3

Vít Kopřiva prolamuje podání německého tenisty, který zakončil delší vyrovnanou rozehru těsným autem!

3:3

Český tenista zakončil dlouhý gem po přestálém brejkbolu metodou servis-síť.

2:3

Série přímých bodů posílá Squireho po čisté hře opět do vedení.

2:2

Třetí gembol již Kopřiva proměňuje přímo z podání.

1:2

Henri Squire sází esa rychleji, než je stačím zapisovat.

1:1

Squire se v předklonu pokoušel prohodit Kopřivu, který znovu zamířil k síti, jeho pokus však postrádal přesnost. Čech srovnává čistou hrou. Získal již o osm míčků více než Němec, přesto mají oba stejně daleko k postupu.

0:1

Kopřiva returnoval přesně na čáru, tu ovšem trefil vzápětí i Squire a český hráč se vyhazuje. Škoda dvou zahozených brejkbolů.

7:6

1:1; 7:6 - Vít Kopřiva

7:6

Vít Kopřiva zakončuje set po velkém povstání za stavu 3:5 esem, v tie-breaku svého soupeře rozdrtil 7:1!

6:6

Squire posílá trojicí bodů z podání v řadě druhý set do tie-breaku.

6:5

0:1; 6:5 - Vít Kopřiva

6:5

Vít Kopřiva pomalu soupeře dotahuje na esa, jejich poměr stáhl na 6:7 a především otáčí vývoj setu z 3:5 na 6:5.

5:5

Druhá dvojchyba v gemu! Squire poprvé v zápase ztrácí podání a nedokázal zápas doservírovat k postupu, zatím přitom Kopřivu nepustil ani do shody.

4:5

Další eso ven z kurtu udrželo Kopřivu ještě na jednu změnu stran ve hře.

3:5

Henri Squire po podání pohodlně zasmečoval křížem a bleskově otáčí gem z 0:30. Kopřiva půjde podávat na udržení v zápase.

3:4

0:1; 3:4 - Henri Squire

3:4

Vít Kopřiva odevzdává podání bekhendem do deblového pásu hned po podání a je na pokraji vyřazení hned v prvním kole kvalifikace.

3:3

0:1; 3:3 - Henri Squire

3:3

Vít Kopřiva dobíhal prudký míček v rohu kurtu, na dlouhou ruku ho však vrací jen do sítě.

3:2

0:1; 3:2 - Vít Kopřiva

3:2

Přestřelku zakončil Squire těsným autem z křížného forhendu a na rozdíl od první sady se tak v páté hře brejku nedočkal.

2:2

Squire vzápětí hru ukončil pátým esem.

2:1

A další přímý bod, jako většina gemů i tento měl rychlý a jednoznačný průběh.

1:1

Čistá hra také pro Němce, který ji uzavřel esem.

1:0

0:1; 1:0 - Vít Kopřiva

1:0

Bravurní nabíhaný stopvolej po podání nemohl Squire doběhnout a stejně jako první sada začíná i ta druhá čistou hrou pro Čecha.

4:6

0:1; 4:6 - Henri Squire

4:6

Henri Squire napálil vítězný forhend přesně do růžku a po suverénním výkonu na podání získává úvodní sadu, v níž mu stačil jediný brejkbol.

4:5

Squire returnuje obloukem těsně za čáru a to znamená oplátku čisté hry.

3:5

Další přímý fiftýn jistí rychlou čistou hru, Squireho dělí jedna od zisku setu.

3:4

Kopřiva vyhnal soupeře daleko za roh kurtu a jeho odpověď nepřešla síť.

2:4

A dalším přímým bodem Squire potvrzuje v rychlé hře brejk.

2:3

Henri Squire prolamuje podání českého tenisty, když mu v běhavé výměně pomohlo prasátko. Kopřiva spěchal k síti, ale jen vyškrábl míček nahrávkou na rozhodující volej.

2:2

Přímým bodem Squire gem uzavírá, ani jeden míček si neuhrál výměnou, vše získal servisem.

2:1

Přímým bodem vzápětí Kopřiva gem uzavírá, stejně jako v otevírací hře zápasu si připsal celkem tři fiftýny z podání.

1:1

Po podání pálil Squire z náběhu k síti do rohu kurtu, Kopřiva míček vyškrabuje do zámezí.