Polsko – Česko

4:3

konec (1:2)

13.06.2024, 18:15 • Poreč, Chorvatsko • Přátelské utkání • Vít Káňa

Je konec. Český tým ve druhém zápase v chorvatské Poreči prohrává s výběrem Polska poměrem 4:3. Lukáš Křivánek zajistil českému týmu vedení ve druhé minutě utkání, ale Poláci srovnali v polovině poločasu z rohového kopu po trefě Rajmunda Siecly. Lvi ale rychle šli do hubeného vedení díky pumelici Pavla Drozda z pravé strany. Poté se oba celky, po zbytek prvního dějství, střelecky odmlčely.

V tom druhém se radovali jako první hráči Polska, míč si totiž nešťastně do branky srazil Tomáš Vnuk. Češi ale šli opět do vedení ve 24. minutě, to Michal Holý po rychlém rozhrání míč uklidil přesně k tyčce. Jenže Jakub Raszkowski v polovině zápasu srovnal skóre a opět platilo otřepané, nedáš, dostaneš. Chvíli před ním byl totiž byl v dobré pozici Pavel Drozd.

Jenže to nebylo ze strany našich sousedů vše. Ve 31. minutě jim vedení, po špatné rozehrávce českého brankáře, zajistil dobře hrající Mikolaj Zastawnik. Čeští hráči si poté sice ještě vyrobili při powerplay, dobré šance, ale branku už nevstřelil. Poláci tak Čechům oplatili středeční porážku. (20:01:04)

39:59

Tomáš Ťok ale svou levačkou poslal balon jenom mimo polskou branku.

39:58

Český celek to má ještě na jednu střelu po faulu na ose hřiště.

39:45

Vnuk byl nyní na pravé straně zablokován, českému týmu se už krátí čas.

39:35

Zastawnik na pravé straně skvělým skluzem sice zastavil českou akci, jenže to bylo jenom za cenu faulu.

39:20

Poláci jdou na balon a nyní mají podlé polské lavičky zdržovat. Daněk už je zpátky ve své brance.

39:05

Seidler byl volný na chvíli u levé tyčky, ale jeho střela byla zablokována.

38:40

Český celek pokračuje v powerplay.

38:35

Oddechový čas pro tým Česko.

38:27

Zastawnik opět vypíchl balon svému soupeři a trefuje pravou tyčku opuštěné české svatyně.

37:48

Dva Poláci se srdnatě vrhli do české střely. Lvi nyní budou zahrávat rohový kop z pravé strany.

37:08

Vnuk na pravé straně přišel o balon, ale polský lob dostal vracející se český hráč mimo ohrožený prostor.

36:38

Pavel Drozd v tísni málem přišel o balon, ale jeho polský soupeř dostal míč nakonec jenom do autu.

36:05

Češi hrají powerplay.

35:55

Oddechový čas pro tým Polsko.

35:45

Tak to byl parádní signál po rohu. Jenže Tomáš Ťok trefuje svou levačkou z osy hřiště jenom brankovou konstrukci polské svatyně.

35:35

Pavel Drozd čekal přihrávku před branku, ale Tomáš Ťok se nakonec rozhodl pro střelu z osy, kterou Nawrat vytěsnil na roh.

35:07

Polácí na levé straně zastavili český útok a odkopli míč až k Daňkovi.

34:22

Matěj Maur si vymodlil faul na levé straně. Český výběr pokračuje v držení balonu.

4:3

konec (1:2)

Branky: 10. Siecla, 21. Vnuk (vla.), 30. Raszkowski, 31. Zastawnik – 2. Křivánek (Vnuk), 11. Drozd,P. (Seidler), 24. Holý (Vnuk)

Karty:   15. Ťok (CZE)

Polsko: Warszawski (Nawrat)– Kubik, Madziag, Jankowski, Dzienis, Kaniewski, Zastawnik, Surmiak, Lutecki, Krzempek, Raszkowski, Nawrat, Kriecel (S), Siecla.
Trenér: Blazej Korczynski

Česko: Daněk (Hůla)– Křivánek, Holý, Knobloch, Vnuk, – Havlín, Koudelka, D. Drozd, P. Drozd, Maur, Ťok, Mikuš, Seidler (C).
Trenér: Marek Kopecký

Rozhodčí: Šimunov, Harastija, Nakič