10.06.2024, 20:45 • PGE Narodowy, Varšava • Michal Břuchanský

Tipsport: 2.12 3.28 3.46 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (22:53:42)
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 3:10. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:10.
Polsko odjede na evropský šampionát posíleno pátou výhrou v řadě. Proti Turkům to byla velká dřina, protože se po vedoucí brance Karola Świderského jenom bránilo. Úpadek domácí hry způsobily dvě vynucené změny. Świderski se smolně zranil při oslavě gólu a ve 32. minutě zápas předčasně skončil i pro Roberta Lewandowského. Szczęsny po několika zásazích kapituloval až v 77. minutě ze střely Yılmaze. Hned vzápětí málem inkasoval podruhé kvůli riskantnímu výběhu, ale poslední slovo přece jenom měli Poláci, kterým v 90. minutě vystřelil výhru Zalewski.

90+3

90+2

Turci mají naprosté minimum času na reakci. Vůbec jim nepomohl ani Kökçü, který rozehrával v návaznosti na Moderův faul na Gülera.

90+1

Nastavují se 3 minuty.

90

90. Nicola ZALEWSKI - 2:1

90

Polsko právě vstřelilo branku!
Varšavský stadion oslavuje pravděpodobně rozhodující gól vstřelený v devadesáté minutě! NICOLA ZALEWSKI noblesně zpracoval Szymańského diagonálu z vlastní poloviny. Demirala nechal za sebou a poté, co se před vápnem vyhnul skluzu Yokuşlua, přesně uklidil míč k levé tyči.

86

86. Piątek si po skvělém pasu od Urbańského vylámal zuby na Günokovi

86

Krzysztof Piątek mohl vrátit Polákům náskok! Urbański mu z půlky naservíroval fantastický míč za obranu, ale Günok na jeho střelu z úniku pravou rukou dosáhl.

85

Damian Szymański byl přistižen v ofsajdu, takže drobný chaos v turecké defenzivě nemohl být přetaven ve střelu na Merta Günoka.

84

Damian Szymański až moc důrazně strčil do Kökçüa. Turecký výběr může směle pokračovat ve snaze otočit skóre ve svůj prospěch.

82

Střídání v týmu Turecko:
ze hřiště odchází Kerem Aktürkoğlu, přichází Cenk Tosun.

81

Urbański si nezpracoval průnikový pas tím správným směrem. Sám se zahnal k levé lajně a tam nedostal povolení k dalšímu postupu.

79

79. Aktürkoğlu minul nehlídanou bránu (TUR)

79

Wojciech Szczęsny si zavařil riskantním výběhem až k postranní čáře. Aktürkoğlu míč vybojoval, ale zleva prázdnou branku o milimetry přestřelil. Balon se dokonce otřel o vršek břevna.

78

Střídání v týmu Polsko:
ze hřiště odchází Bartosz Slisz, přichází Damian Szymański.

77

77. Barış Alper Yılmaz - 1:1

77

Turecko právě vstřelilo branku!
Čtvrthodinu před koncem svěřenci Vincenza Montelly zaslouženě vyrovnávají. Szymański ztratil míč v důsledku tureckého napadání. Yıldız bezprostředně po přihrávce od Aktürkoğlua našel u okraje vápna BARIŞE ALPERA YILMAZE a Salamonem tečovaná střela nechytatelně zapadla za Szczęsného.