Mistrovství světa

Švédsko – Kanada

4:2

konec (1:0, 0:1, 3:1)

26.05.2024, 15:20 • O2 arena, Praha • O 3. místo • Tomáš Kubečka, Lukáš Mihal (@mihal_lukas)

: 2.31 4.43 2.72 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:55

59:55 Marcus JOHANSSON - 4:2

59:55

Švédsko právě vstřelilo branku!
Je hotovo, Švédsko získá po šesti letech první medaili! MARCUS JOHANSSON ve středním pásmu zachytil vyhození Jonase Brodina a přesným bekhendem vstřelil poslední gól utkání. Asistence: Jonas Brodin.

58:20

Jordan Binnington míří na střídačku a Kanada se bude pokoušet o vyrovnání s šesti bruslaři!

57:45

John Tavares se otočil s pukem na pravém kruhu a pohotově jej poslal směrem na švédskou branku. Tečovaná rána za zády Gustavssona neskončila.

53:42

53:42 Carl GRUNDSTRÖM - 3:2

53:42

Švédsko právě vstřelilo branku! Švédsko ve třetí třetině otáčí stav utkání a šest minut před koncem základní hrací doby se dostává do vedení! Binnington vyhodil puk od branky jen k mantinelu a dojíždějící CARL GRUNDSTRÖm pohotovou střelou přiblížil Švédsko k zisku bronzu! Bez asistence.

51:14

Švédsko konečně přestalo něco vymýšlet a jde na to jednoduše! Prostou akci tak zakončil po přihrávce Carla Grundströma Pontus Holmberg, který kanadského brankáře pořádně vylekal, ale gól z toho nakonec nebyl!

50:41

Fabian Zetterlund se v útočném pásmu dostal k puku, který si stáhl na levý kruh a zápěstím prověřil Binningtona, který podržel Kanadu výborným zákrokem ramenem!

49:35

49:35 Erik KARLSSON - 2:2

49:35

Tre Kronor dotahuje jednobrankovou ztrátu a opět máme vyrovnáno! ERIK KARLSSON u modré čáry nic nevymýšlel a prostě se opřel do kotouče. Nádherná střela to zrovna nebyla, kotouč ale zapadl přesně mezi betony Jordana Binningtona! Asistence: André Burakovsky, Marcus Johansson.

47:04

Švédsko si zahraje přesilovou hru. Za brankou Filipa Gustavssona trefil Damon Severson soupeře vysokou holí, za což si vysloužil dvě minuty.

44:35

André Burakovsky se mohl zasloužit o bleskové vyrovnání, svou střelou z mezikruží však orazítkoval jen brankovou konstrukci!

44:18

44:18 Pierre-Luc DUBOIS - 1:2

44:18

Kanada právě vstřelila branku! Kanada otáčí průběh dnešního souboje a dostává se do vedení! Po rychlém přechodu do útočného pásma vyslal přihrávku skrz třetinu Brandon Hagel a volný PIERRE-LUC DUBOIS bez přípravy z pravého kruhu překonal Gustavssona! Asistence: Brandon Hagel, John Tavares.

34:22

34:22 Mangiapane přestřelil v jasné gólové pozici

34:22

Andrew Mangiapane si na modré čáře řekl o přihrávku, fantasticky ji převzal a následně oblafnul i brankáře. Bekhendovým zakončením ale odkrytou klec netrefil!

31:37

Přesilovou hru si vyzkouší také Švédsko. Dvě minuty za držení za brankou soupeře dostává Pierre-Luc Dubois.

26:44

26:44 Binnington udržel remízový stav

26:44

Isac Lundeström výborně převzal přihrávku, protlačil se před obránce a zakončil do protipohybu gólmana, avšak Jordan Binnington i přesto dokázal zareagovat a puk vyrazil těsně vedle tyče!

24:48

Lucas Raymond využil své rychlosti a s kotoučem se prokličkoval až před bránu! Tam pálil bekhendem, ale kus gumy nedokázal zvednout, takže se trefil jen do betonu brankáře.

22:41

22:41 Dylan COZENS - 1:1

22:41

Kanada právě vstřelila branku! Kanada se v úvodu druhé třetiny dočkala vyrovnávací branky! Gustavsson nejprve neudržel ránu od modré čáry. Zpoza branky přihrál Oleksiak mezi kruhy a DYLAN COZENS zavěsil pod břevno. Asistence: Jamie Oleksiak, Andrew Mangiapane.

15:29

Kanada si zahraje úvodní přesilovku. Po sražené ráně Švédů mohli Kanaďané jít do přečíslení, které Tim Heed zmařil podrážením.

12:05

12:05 Carl GRUNDSTRÖM - 1:0

12:05

Švédsko právě vstřelilo branku! Švédsko se dostává do vedení! Rasmus Dahlin nahodil puk od modré čáry před kanadskou branku. Tečovaný kotouč získal Johansson, od nějž se puk ještě dostal ke CARLU GRUNDSTRÖMOVI, který zavěsil mimo Binningtonův dosah! Asistence: Linus Johansson, Rasmus Dahlin.

11:33

Nick Paul jednoduchou kličkou oblafl celou švédskou defenzivu a předložil puk Jaredu McCannovi, ten ho však ani nezpracoval!

10:29

10:29 První velká šance Švédska

10:29

První větší šanci utkání měli na svědomí Švédové! Joel Eriksson Ek na hraně brankoviště vypálil bekhendem z otočky, ale trefil jen beton brankáře. Následnou tvrdou ránu Victora Hedmana zablokoval první obránce v cestě.

4:2

Branky a nahrávky: 13. Grundström (L. Johansson, Dahlin), 50. Karlsson (Burakovsky, M. Johansson), 54. Grundström, 60. M. Johansson (Brodin) – 23. Cozens (Oleksiak, Mangiapane), 45. Dubois (Hagel, Tavares)

Švédsko: Gustavsson (Ersson) – Heed, Hedman (A), Pettersson, Karlsson (C), Brodin, Dahlin, Bengtsson – Kempe, Eriksson Ek, M. Johansson – Raymond (A), Holmberg, Burakovsky – Lundeström, Zetterlund, Olofsson – Sörensen, L. Johansson, Frödén – Grundström.
Trenér: Sam Hallam

Kanada: Binnington (Daws) – Power, Parayko (A), Byram, Oleksiak, Zellweger, Severson (A) – Tanev, McBain, Mercer – Bunting, Cozens, Mangiapane – Guenther, McCann, Paul – Dubois, Tavares (C), Bedard – Hagel, Greig.
Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Kaukokari (FIN), MacFarlane (USA) – Hynek (CZE), Ondráček (CZE)

Diváci: 14 929

12:05 SWE 1:0 Grundström (L. Johansson, Dahlin)
15:29 SWE 2 Heed, podrážení
22:41 CAN 1:1 Cozens (Oleksiak, Mangiapane)