Mistrovství světa

Švédsko – Kanada

4:2

konec (1:0, 0:1, 3:1)

26.05.2024, 15:20 • O2 arena, Praha • O 3. místo • Tomáš Kubečka, Lukáš Mihal (@mihal_lukas)

: 2.31 4.43 2.72 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:55

59:55 Marcus JOHANSSON - 4:2

59:55

Švédsko právě vstřelilo branku!
Je hotovo, Švédsko získá po šesti letech první medaili! MARCUS JOHANSSON ve středním pásmu zachytil vyhození Jonase Brodina a přesným bekhendem vstřelil poslední gól utkání. Asistence: Jonas Brodin.

53:42

53:42 Carl GRUNDSTRÖM - 3:2

53:42

Švédsko právě vstřelilo branku! Švédsko ve třetí třetině otáčí stav utkání a šest minut před koncem základní hrací doby se dostává do vedení! Binnington vyhodil puk od branky jen k mantinelu a dojíždějící CARL GRUNDSTRÖm pohotovou střelou přiblížil Švédsko k zisku bronzu! Bez asistence.

49:35

49:35 Erik KARLSSON - 2:2

49:35

Tre Kronor dotahuje jednobrankovou ztrátu a opět máme vyrovnáno! ERIK KARLSSON u modré čáry nic nevymýšlel a prostě se opřel do kotouče. Nádherná střela to zrovna nebyla, kotouč ale zapadl přesně mezi betony Jordana Binningtona! Asistence: André Burakovsky, Marcus Johansson.

44:18

44:18 Pierre-Luc DUBOIS - 1:2

44:18

Kanada právě vstřelila branku! Kanada otáčí průběh dnešního souboje a dostává se do vedení! Po rychlém přechodu do útočného pásma vyslal přihrávku skrz třetinu Brandon Hagel a volný PIERRE-LUC DUBOIS bez přípravy z pravého kruhu překonal Gustavssona! Asistence: Brandon Hagel, John Tavares.

22:41

22:41 Dylan COZENS - 1:1

22:41

Kanada právě vstřelila branku! Kanada se v úvodu druhé třetiny dočkala vyrovnávací branky! Gustavsson nejprve neudržel ránu od modré čáry. Zpoza branky přihrál Oleksiak mezi kruhy a DYLAN COZENS zavěsil pod břevno. Asistence: Jamie Oleksiak, Andrew Mangiapane.

12:05

12:05 Carl GRUNDSTRÖM - 1:0

12:05

Švédsko právě vstřelilo branku! Švédsko se dostává do vedení! Rasmus Dahlin nahodil puk od modré čáry před kanadskou branku. Tečovaný kotouč získal Johansson, od nějž se puk ještě dostal ke CARLU GRUNDSTRÖMOVI, který zavěsil mimo Binningtonův dosah! Asistence: Linus Johansson, Rasmus Dahlin.

4:2

Branky a nahrávky: 13. Grundström (L. Johansson, Dahlin), 50. Karlsson (Burakovsky, M. Johansson), 54. Grundström, 60. M. Johansson (Brodin) – 23. Cozens (Oleksiak, Mangiapane), 45. Dubois (Hagel, Tavares)

Švédsko: Gustavsson (Ersson) – Heed, Hedman (A), Pettersson, Karlsson (C), Brodin, Dahlin, Bengtsson – Kempe, Eriksson Ek, M. Johansson – Raymond (A), Holmberg, Burakovsky – Lundeström, Zetterlund, Olofsson – Sörensen, L. Johansson, Frödén – Grundström.
Trenér: Sam Hallam

Kanada: Binnington (Daws) – Power, Parayko (A), Byram, Oleksiak, Zellweger, Severson (A) – Tanev, McBain, Mercer – Bunting, Cozens, Mangiapane – Guenther, McCann, Paul – Dubois, Tavares (C), Bedard – Hagel, Greig.
Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Kaukokari (FIN), MacFarlane (USA) – Hynek (CZE), Ondráček (CZE)

Diváci: 14 929

12:05 SWE 1:0 Grundström (L. Johansson, Dahlin)
15:29 SWE 2 Heed, podrážení
22:41 CAN 1:1 Cozens (Oleksiak, Mangiapane)