HBC Hostivař – HC Kert Park Praha

4:2

konec (1:2, 0:0, 3:0) Stav série: 1:1

26.05.2024, 11:00 • Finále • Vít Káňa

Je konec. HBC Hostivař doma vítězí ve druhém finálovém zápase nad týmem HC Kert Park Praha poměrem 4:2. Hosté vytěžili v první třetině z minima šancí dva góly, Jan Pavlík otevřel skóre zápasu v 7. minutě a bylo to 0:1. Hostivař ale dokázala odpovědět na začátku 12. minuty, když Kucharčík poslal balonek bekhendem k tyčce. Jenže chvíli poté Zvonek nachystal na švestkách domácího brankáře Štourala, který šel po inkasované brance střídat.

Poté už Bruckner a Tóth neinkasovali ani ve druhém dějství. V tom jsme viděli více vyloučených hráčů. Dalibor Čepek uviděl za zásah do oblasti hlavy nebo krku dvouminutový trest, ale ani jeden z celků nabídnuté početní výhody nevyužil.

Třetí třetina přinesla tři góly a všechny padly do sítě Kert Parku. Tomáš Kudela ve 38. minutě zavelel k obratu skvělým bekhendovým blafákem. O necelé dvě minuty později pak Samuel Neo Kucharčík ostrým forhendem propálil všechno, co mu stálo v cestě. Hosté se snažil o obrat, ale brankář Brykner byl proti. Ve 44. minutě pak Jan Čejka potrestal minulu hostů při založení útoku a uzavřel skóre zápasu. Na konci utkání ještě došlo na rozmíšky, ale už nic nezměnilo na tom, že Hostivař poprvé ve finále poráží Kert Park. Stav finálové série je vyrovnaný 1:1 na zápasy.

44:51

Je tady další šarvátka na středovém kruhu, bude se opět vylučovat.

44:44

Vaniš – 2 min., hrubost,
Kudela – 2 min., zdržování hry.

Vaněk – 2 min. + 2 min., hrubost.

44:44

Jsou tady emoce za brankou Hostivaře, rozhodčí roztrhává dva kohouty od sebe.

44:24

Jágr z levé strany míjí branku Bryknera.

43:58

Samuel Neo Kucharčík nyní z levé stany trefuje boční oblouk branky hostů.

43:42

Hosté jdou do powerplay, Tóth už je venku ze své branky.

43:34

Oddechový čas pro tým HC Kert Park Praha.

43:34

Hostivař právě vstřelila branku!
Domácí jdou do dvoubrankového vedení po chybě hostů na pravé straně. JAN ČEJKA se dostal okolo pravého mantinelu na osu hřiště, napoprvé promáchl. Balonek si pak navedl na levou stranu a poté forhendem prostřeluje brankáře Tótha mezi jeho betony, 4:2. Bez asistence.

43:19

Šperl to zkusil od červené, ale Brykner vyráží jeho pokus betonem do rohu.

42:46

Tóth se hlásí, že je připraven opustit branku hostů.

42:16

Jágr ztratil na pravé straně držení balonku. Diviš běžel do kontru, ale netrefil forhendem branku.

41:53

Hosté si sice oběhli branku Bryknera, ale bylo to bez zakončení.

41:03

Domácí dobře tahají čas v pásmu Kert Parku.

40:32

Taufer srdnatě bojuje za brankou Kert Parku.

39:37

Obrat je dokonán. Domácí celek si poradil s ofsajdovým postavením po minele hostů. Poté vyplaval na vrcholu kruhu volný SAMUEL NEO KUCHARČÍK, který forhendem prostřelil všechno, co mu stálo v cestě, 3:2. Asistence: Petr Lehner.

38:45

Hostivař ztratila balonek na levé straně. Pavlík šel sám na branku, ale pokus na bližší tyčku nebyl úspěšný, Tóth tam totiž stihl dát lapačku.

38:31

Jeden z domácích odpajdal na střídačku po sekeře do pravého kotníku. Vylučovat se ale nebude.

38:19

Domácí se nedostali přes polovinu hřiště a navíc zahráli na zakázané uvolnění.

38:00

Ofsajd na levé straně zastavuj útočné snažení Hostivaře.

37:33

Nehraje se, právě probíhá třetí komerční přestávka.

37:10

Hostivař srovnává stav v přesilové hře. Čejka na modré poslal balonek na osu, tam si naběhl mezi beky Kert Parku TOMÁŠ KUDELA. Ten si došel až před brankáře Tótha, kterého překonává fantastickým bekhendovým blafákem. Asistence: Jan Čejka, Petr Brykner.

36:52

Bude se vylučovat. Hostivař bude hrát přesilovku. Jiří Krůček jde ven na dvě minuty po podrážení na Čejku.

36:24

Smola sice dostal na pravé straně do pásma hostů, ale ti jej po deseti vteřinách dostali na polovinu Hostivaře.

35:55

Úmyslný ofsajd domácího celku vrací hru až před brankáře Bryknera.

35:38

Čejka skončil na zemi za brankou Kert Parku. Rozhodčí ale ukazuje, že toto faul rozhodně neybl.

35:17

Kočka to zkusil forhendem z levé stany, ale jeho forhend byl nepřesný. Hosté následně dostali míček na zakázané uvolnění.

35:04

Petr Brykner dostal nahození z dálky do své lapačky. Toto nyní Kert Parku stačí.

34:54

Domácí už jsou v plném počtu, přesilovka Kert Parku je minulostí.

34:23

Urbanec na levé straně dobře tahá čas ve vlastním oslabení.

34:02

Vaniš uklidil po Šperlově pumelici z pravé strany do relativního bezpečí.

33:15

Kert Park dostal balonek do pásma. Laurinc hledal na ose Pavlíka, ale ten prudkou přihrávku nezpracoval.

33:13

Oba celky střídají po ofsajdu hostů na levé straně.

32:56

Hostivař po minele Nováka vyhodila balonek až za branku Tótha.

32:41

Dalimil Zvonek skončil na zemi po zákroku Čápka a druhý jmenovaný jde opět na trestnou lavici, tentokrát za hákování.

32:07

Hostivař v tísni dostala balonek do středního pásma a šla střídat.

31:44

Mejzlík byl sám na levé straně, ale nedokázal balonek vyslat směrem na branku Hostivaře.

31:25

Kucharčíkova rána na levé straně byla zablokována. Na druhé straně pak Brykner dostal míče po střele z kruhu do své lapačky.

30:44

Jágr se dokázal otočit s balonkem na vrcholu pravého kruhu a domácí brankář musel podržet míček ve své výstroji.

30:01

Druhá třetina je minulostí. HBC Hostivař po ní doma prohrává s týmem HC Kert Park Praha poměrem 1:2. Hosté vytěžili v první třetině z minima šancí dva góly, Jan Pavlík otevřel skóre zápasu v sedmé minutě a bylo to 0:1. Hostivař ale dokázala odpovědět na začátku 12. minuty, když Kucharčík poslal balonek bekhendem k tyčce. Jenže chvíli poté Zvonek nachystal na švestkách domácího brankáře Štourala, který šel po inkasované brance střídat. Poté už Bruckner a Tóth neinkasovali ani ve druhém dějství. V tom jsme viděli více vyloučených hráčů a sice čtyři. Dalibor Čepek uviděl za zásah do oblasti hlavy nebo krku dokonce osobní desetiminutový trest, ale ani jeden z celků nabídnuté početní výhody nevyužil. Třetí dějství začne ve 12:22.
Statistiky
Střely na branku 21:7
Vyloučení 3:1

30:00

29:42

Průcha dostal balonek na levou stranu a pak to zkusil forhendem, jenže Tóthe jeho pokus vyráží do rohu.

29:23

Hosté se nyní na pravé straně rychle osvobozují.

29:02

Hostivař sice drží balonek v přesilovce, ale je to bez přesného zakončení.

28:31

Kert Park nyní získal buly ve středním pásmu a může jít střídat.

28:25

Diviš na pravé straně forhendem trefuje jenom hráče Kert Parku. Hostivař musí vyklidit útočné pozice.

28:05

Hostivař je na balonu a roztahuje přesilovkový deštník.

27:52

Tomáš Kruček dostává menší trest za nedovolené bránění.

27:34

Jágr dostal balonek na pravou stranu, ale jeho ostrý forhend netrefuje zařízení.

26:52

Tomáš Fejfar prošel po levé straně jako nůž máslem. Útočník hostů měl k dispozici volnou cestu, ale Bruckner jeho pokus vyráží do rohu.

26:31

Hostivař poslala v poklidu balone přes všechny čáry.

26:15

Jágr to vzal na ose na sebe, ale jeho pumelice končí v lapačce Brucknera, který raději podržel balonek.

26:05

Tóth dostal nahození z dálky do své lapačky a rychle rozehrává.

25:42

Hosté už jdou v pěti a mají k dispozici zkrácenou přesilovku.

25:30

Kudela loktem poslal na zem hráče Kertu Parku a půjde si na dvě minuty odpočinout.

25:23

Hostivař byla na ose načapaná v ofsajdu. Provinil se Kudela.

24:56

Hosté se dostali na balonek a hned se rychle osvobozují.

24:54

Čejka na pravé straně při střele zlomil hokejku a jde rychle střídat.

24:33

Diviš dostal balonek na osu a zkusil to forhendem, ale trefuje jenom tělo Tótha.

24:13

Hostivař je na balonku a roztahuje přesilovkový deštník.

23:47

Mejzlík dostal menší trest za zdržovaní hry, když už šel po zakázaném uvolnění hostů střídat.

23:47

Kert Park poslal balonek na další zakázané uvolnění.

23:32

Hosté už potřebují střídat, už jsou hodně zatavani.

23:14

Po závaru u domácí branky poslal Kert Park balonek na zakázané uvolnění.

22:53

Novák dostal balonek do středního pásma. Jenže hosté chybovali. Průcha ale trefuje jenom ležícího hráče Hostivaře.
Hra je nyní přerušena, probíhá komerční přestávka.

22:32

Vaniš dostal míček na osu hřiště a zkusil to forhendem poslat k levé tyčce. Jeho pokus dostal Tóth v pohodě do své lapačky.

22:01

Zvonek hledal na levé straně volného Laurince, ale od těla domácího hráče se balonek odráží mimo hrací plochu.

21:33

Kudela to zkusil po buly, ale jeho bomba z osy hřiště končí jenom v lapačce Tótha.

21:31

Kert Park v tísni poslal balonek přes všechny čáry. Hra se vrací před Tótha.

21:22

Lener už je na hrací ploše, domácí jsou v plném počtu.

20:54

Od Šperla se nyní balone dostal mimo hrací plochu. Kert Park opět ztrácí útočné pásmo.

20:43

Šperl trefuje pumelicí z dálky boční síťku branky Bryknera.

20:25

Polovina přesilovky je pryč a oba celky jdou střídat.

20:05

Hostivař se osvobodila a nyní dobře tahá čas u branky Tótha.

19:45

Jágr posunul puk na pravou stranu, ale jeho kolega jenom promáchl.
V akci jdou zdravotníci, hra je stále přerušena.

19:18

Hra je přerušena, jeden z hostů po zákroku Čápka zůstává ležet u mantinelu. Hráč domácího celku jde na na trestnou lavici.

18:47

Čejka utekl po buly sám na branku hostů, ale po blafáku do forhendu trefuje jenom boční síťku branky Tótha.

18:25

Jágr dostal přihrávku z levé strany na vrchol kruhu, ale zradilo jej zpracování balonku. Brykner poté raději přikryl balonek.

17:44

Fajfar na levé straně sice vyškrábl balonek na jednom z domácích, ke střele z mezikruží se ale nakonec nedostal.

17:09

Hostivař vyhrála buly ve vlastním pásmu, ale Průcha se neprokličkoval přes modrou lajnu hostů.

16:59

Tóth nyní betonem vyškrábl střelu z pravé strany. Bude se vhazovat po levici brankáře hostů.

16:42

Čejka po souboji na levé straně poslal balonek na střídačku domácího celku. Hostivař opět ztrácí útočné pásmo.

16:04

Čáp byl v brankovišti, domácí přichází o útočné pásmo.

15:01

První dějství je minulostí. HBC Hostivař po něm doma prohrává s týmem HC Kert Park Praha poměrem 1:2. Hosté vytěžili z minima šancí dva góly, Jan Pavlík otevřel skóre zápasu v sedmé minutě a bylo to 0:1. Hostivař ale dokázala odpovědět na začátku 12. minuty, když Kucharčík poslal balonek bekhendem k tyčce. Jenže chvíli poté Zvonek nachystal na švestkách domácího brankáře Štourala, který šel po inkasované brance střídat. Poté už Bruckner ani Tóth neinkasovali. Druhé dějství začne v 11:45.

15:00

14:53

Brukner si nyní připisuje zákrok proti střele z pravé strany. Nyní dostal ostrý pokus od modré v pohodě do své lapačky.

14:21

Brykner si zapsal první zákrok proti střele z levé strany. Hosté se poté neudrželi v pásmu.

14:17

Hostivař ve snaze o rychle založení útoku zahrála nyní jenom na zakázané uvolnění.

13:57

Ofajd na pravé straně zastavuje útočné snažení Kert Parku.

13:31

Tomáš Kudela skončil zády na hrazení po hraničním zákroku, ale ani tentokrát se rozhodčí Cícha nerozhodl vylučovat.

13:03

Hostivař na pravé straně prošla jako nůž máslem. Diviš se vyhnul na modré svému strážci a prošel na vrchol levého kruhu. Domácí šikula si to našteloval na forhend, ale samostatný únik završil jenom střelou do pravé tyčky.

12:31

Marek Mejzlík utekl po ose hřiště, ale prudký balonek nedokázal zpracovat.

11:55

Štoural už je na lavičce a do hry nastoupil do domácí branky Brykner.

11:45

Střídání v týmu HBC Hostivař:
ze hřiště odchází Štoural, přichází Brykner.

11:38

Kert Park právě vstřelil branku!
Hosté jdou ale rychle do hubeného vedení. DALIMIL ZVONEK to zkusil z osy hřiště ostrým pokusem forhendem a prostřeluje postoj brankáře domácího týmu. Štoural rozhodně nemá klidné svědomí, 1:2. Bez asistence.

11:07

V Hostivaři máme srovnáno. Po zmatcích před brankovištěm hostů se dostal na balonek SAMUEL NEO KUCHARČÍK. Ten se do balonku opřel svým bekhendem a ten zapadl přesně k bližší tyčce. Tady neměl brankář nárok zasáhnout, 1:1. Asistence: Jan Čejka.

10:45

Na druhé straně to zkusili hosté na pravé straně, ale od hole Kudely letěl balonek vysoko mimo hrací plochu.

10:31

Hostivař se dostala do pásma hostů, ale balonek před Tóthem dostal obránce Kert Parku mimo ohrožený prostor.

10:13

Balonek se dostal mimo hrací plochu, bude se vhazovat před Tóthem.

09:23

Brůcha to zkusil z levé strany, ale po závaru u branky Tótha, který už byl mimo branku, Čejka trefuje jenom hokejku gólmana Kert Parku. Ten se nyní blýskl fantastickým zákrokem.

08:55

Jan Kočka to zkusil nahodil z dálky na branku Tótha, ale ani teď se Hostivař na balonku neudržela.

08:23

Hostivař nedokázala na levé straně dvakrát v krátkém čase udržet balone v pásmu. Kert Park jde nyní útočit do plných.

08:04

Následuje první komerční přestávka.

8:03

Vaniš už má dnes už pátou střelu, ale ani tentokrát nepřekonal Tótha. Ten tentokrát dostal balonek do své lapačky.

7:23

Oba celky si rychle vyměnily držení balonku, ale bylo to bez zakončení.

6:37

Hosté jdou do vedení v úvodu prvního dějství a opět platí otřepané, nedáš, dostaneš. JAN PAVLÍK se po pravé straně prosmýkl mezi mantinelem o obráncem Hostivaře. Naběhl si z pravé strany směrem k brance a z blízka poslal balonek přesně k levé tyčce, 0:1. Asistence: Radomír Vaněk a Lukáš Plzák.

05:49

Vaniš měl v krátkém čase tři střelecké pokusy ze střední vzdálenosti, ale Tóth si se všemi poradil.

05:22

Vaniš to poté zkusil od modré bombou, která těsně míjí svatyni Tótha.

05:04

Oba celky bojují o balonek na pravém mantinelu v pásmu hostů.

4:35

Čejka utekl po levé straně ve dvojici do rychlého kontru. Vzal to na sebe, ale obránce hostů mu skluzem zabránil ve střele. Poté vyplaval ve slotu volný Pátek, ale ten jenom nechal vyniknout brankáře Tótha.

03:55

Kudela poslal balonek nahozením jenom na hokejku jednoho z hostů. Kert Park ale jde útočit do plných.

03:20

Domácí se dostali k přímému ohrožení branky, ale Lehner před brankářem tísněn obráncem nakonec jenom minul branku.

02:56

Daniel Vaniš to zkusil z levé strany ze střední vzdálenosti, ale minul branku.

02:35

Domácí nahodili balone za branku hostů, o balonek tam srdnatě bojuje Pátek.

01:55

Domácí kombinují na vlastní polovině hřiště, Kert Park dobře napadá jejich rozehrávku.

01:35

Jágr uzmul balonek a běžel směr sever, ale jeho přihrávka na pravou stranu byla nepřesná.

01:21

Domácí to zkusili ze střední vzdálenosti, ale balonek na Tótha neprošel. Následuje buly na pravém kruhu.

1:05

Hrabár se dostal ke střele na pravé straně, ale jeho forhend byl zablokován.

00:45

Urbanec poslal balonek za brankou, ale následná střela Taufa byla sražena jenom do rohu.

00:23

Domácí sice vyhráli buly, ale volili raději přihrávku dozadu.

00:01

Hostivař nastoupila k zápasu v bílých dresech, HC Kert Park Praha je v modrém.
Oba týmy jsou nastoupeny na hrací ploše, za chvíli se začne hrát. Nyní hraje státní hymna.

HBC Hostivař: Štoural (Brykner) – Čápek, Hrabár, Kočka, Kudela (A), Průcha, Vaniš, Zámečník – Čejka, Diviš, Dostál, Kucharčík, Lehner, Pátek, Smola, Taufer, Urbanec (A), Vaniš (C)
Trenér: Jan Krtička

HC Kert Park Praha: Návara (Tóth) – Hrdlička, Kovárník, Laurinc, Macek, Novák, Šperl, Vrabec – Fejfar, Jágr (C), Jelen, Kruček J., Kruček M., Lhota, Mejzlík, Pavlík, Plzák, Roušal, Suchánek, Vaněk, Zvonek.
Trenér: David Kuna

Rozhodčí: Jiří Cícha.
Do finálové série play off letošního ročníku hokejbalové extraligy vstoupil lépe Kert Park, jenž urval na venkovním hřišti těsnou výhru 4:3. Po dvou výsledkově vyrovnaných třetinách odskočil v té závěrečné dvěma slepenými góly do dvoubrankového úniku. Hostivař, která byla po většinu utkání aktivnějším týmem, už stačila jen snížit. Další zápas je na programu už zítra, znovu od 11 hodin.

Sestavy z prvního utkání:

HBC Hostivař: Brykner (Štoural) – Čápek, Hrabár, Ilušák, Kočka, Kudela (A), Průcha, D. Vaniš, Zámečník – Čejka, Diviš, Dostál, Ferfecki, Hroch, Kucharčík, Lehner, Pátek, Smola, Taufer, Urbanec (A), J. Vaniš (C)

HC Kert Park Praha: Návara (Toth) – Hrdlička, Kovárník, Laurinc, Macek, Novák, Šperl, Vrabec – Jágr (C), Javůrek, Jelen, J. Kruček, M. Kruček, Lhota, Mejzlík, Pavlík, Plzák (A), Roušal, Suchánek, Vaněk, Zvonek (A)
Hezké sobotní dopoledne. CROSSDOCK Extraliga hokejbalu má na programu finálovou sérii mezi týmy HBC Hostivař a HC Kert Park Praha.

Hostivař vyhrála s 57 body základní část. Se 109 vstřelenými brankami disponovala nejlepším útokem celé soutěže. V play off porazila 3:1 Karvinou a 3:0 Pardubice.

Vítěz posledních šesti ročníků Kert Park šel do vyřazovacích bojů ze třetího místa. V základní části nastřádal 53 bodů a se 105 nastřílenými góly šlo o druhý nejvíce skórující tým. V play off porazili Pražané 3:0 Letohrad a následně přehráli po obrovském boji 3:2 na zápasy Svítkov.

V základní části se z výher 4:1 (doma) a 7:1 (venku) radovala Hostivař. Ve finále domácího poháru zvítězil pro změnu Kert Park 6:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

4:2

Branky a nahrávky: 12. Kucharčík (Čejka), 38. Kudela (Čejka, Brykner), 40. Kucharčík (Lehner), 44. Čejka – 7. Pavlík (Vaněk, Plzák), 12. Zvonek

HC Kert Park Praha: Tóth (Návara) – Hrdlička, Kovárník, Laurinc, Macek, Novák, Šperl, Vrabec – Fejfar, Jágr (C), Jelen, Kruček J., Kruček M., Lhota, Mejzlík, Pavlík, Plzák, Roušal, Suchánek, Vaněk, Zvonek.

Rozhodčí: Jiří Cícha

Diváci: 318

6:37 KER 0:1 Pavlík (Vaněk, Plzák)
11:07 HOS 1:1 Kucharčík (Čejka)
11:38 KER 1:2 Zvonek
11:45 HOS -Štoural +Brykner (Střídání)
19:18 HOS 2+10 OT Čápek, zásah do oblasti hlavy a krku+zásah do oblasti hlavy a krku, odpyká Lener
23:47 KER 2 Mejzlík, zdržování hry
25:30 HOS 2 Kudela, faul loktem
27:52 KER 2 Kruček, nedovolené bránění
32:41 HOS 2 Čápek, hákování
36:52 KER 2 Krůček, podražení
37:10 HOS 2:2 Kudela (Čejka, Brykner)
39:37 HOS 3:2 Kucharčík (Lehner)
43:34 HOS 4:2 Čejka