HBC Hostivař – HC Kert Park Praha

3:4

konec (1:1, 1:1, 1:2) Stav série: 0:1

25.05.2024, 11:00 • Finále • Filip Lefenda

Do finálové série play off letošního ročníku hokejbalové extraligy vstoupil lépe Kert Park, jenž urval na venkovním hřišti těsnou výhru 4:3. Po dvou výsledkově vyrovnaných třetinách odskočil v té závěrečné dvěma slepenými góly do dvoubrankového úniku. Hostivař, která byla po většinu utkání aktivnějším týmem, už stačila jen snížit. Další zápas je na programu už zítra, znovu od 11 hodin.

44:51

Zápas se dohrává u mantinelu za hostující brankou. Tohle už vypadá pro Kert Park dobře.

44:37

Kudela stáhl míček ze vzduchu rukou, Taufer tedy hrát nemohl. Hra opět přerušena.

44:20

Hostivař už to zkouší v šesti bez brankáře! Kert Park se brání za cenu dalšího zakázaného uvolnění.

43:55

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HBC Hostivař:
Otto Urbanec – 2 min. + 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Kert Park Praha:
Patrik Novák – 2 min. + 2 min., hrubost.

43:55

Další mela před brankou Jiřího Návary. Na zemi skončili v potyčce Patrik Novák s Ottou Urbancem. Oba vyfasovali čtyřminutový trest.

43:33

Kert Park teď aktivně napadal v útočném pásmu domácí rozehrávku. Hostivař by potřebovala být v úplně jiných prostorách hřiště.

43:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Aktuálně to vypadá, že i celého utkání.

42:38

Další rána z hole Kucharčíka. Návara ji vyrazil a následovalo další vyhození přes všechny čáry. Teď má Hostivař drtivý tlak.

42:26

Dnešní utkání sleduje 462 diváků.

42:07

Kucharčíkovu ránu z pravé strany schoval u bližší tyče do lapačky Jiří Návara. Krátce po vhazování se Kert Park provinil zakázaným uvolněním.

41:10

Filip Macek inkasoval nepříjemnou ránu loktem do hlavy od Petra Lehnera, který probíhal kolem. Chvíli ležel otřesen na zemi, nyní už je na střídačce.

40:40

Čas utíká Hostivaři velice rychle. Domácí jsou směrem dopředu aktivní, do vyložené tutovky se ale v poslední době nedostali.

39:22

Plzák se uvolnil na levém křídle. Adresoval přihrávku před branku, kde číhal Suchánek. Míček byl přizvednut Danielem Vanišem.

38:04

David Šperl opustil trestnou lavici a okamžitě se zapojil do bránění Hrabára, autora dvou dnešních branek.

37:33

Na programu je reklamní pauza. Dochází během ní v duchu fair play k výměně stran tak, jak je pro hokejbal typické.

37:13

Velká euforie na domácí straně, měla ale velmi krátkého trvání. Po střele od modré čáry se balonek dostal nad Návaru. Do branky ho poté ze skrumáže usměrnil Daniel Vaniš, gól ale neplatí. Rozhodčí si všimli přihrávky rukou v podání Otta Urbance.

36:40

Jiří Vaniš střílel od modré čáry nepřesně nad branku. Hostivař zůstává v tlaku a kombinuje v útočném pásmu.

3:4

Branky a nahrávky: 2. Hrabár (Čejka), 27. Kucharčík (Smola, Čejka), 36. Hrabár (Čejka, Diviš) – 6. Jágr (Zvonek, J. Kruček), 20. Laurinc (Zvonek), 35. Jágr (J. Kruček), 36. Zvonek

HBC Hostivař: Brykner (Štoural) – Čápek, Hrabár, Ilušák, Kočka, Kudela (A), Průcha, D. Vaniš, Zámečník – Čejka, Diviš, Dostál, Ferfecki, Hroch, Kucharčík, Lehner, Pátek, Smola, Taufer, Urbanec (A), J. Vaniš (C)
Trenér: Jan Krtička

HC Kert Park Praha: Návara (Toth) – Hrdlička, Kovárník, Laurinc, Macek, Novák, Šperl, Vrabec – Jágr (C), Javůrek, Jelen, J. Kruček, M. Kruček, Lhota, Mejzlík, Pavlík, Plzák (A), Roušal, Suchánek, Vaněk, Zvonek (A)
Trenér: David Kuna

Rozhodčí: Lukáš Hrubý, Radek Koskuba