4:2

konec (0:0, 2:0, 2:2)

18.05.2024, 16:20 • Ostrava Arena • Skupina B • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.08 12.5 29.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání je u konce a my měli možnost sledovat zajímavé utkání až do posledních chvil. Polsko i ve třetí třetině pokračovalo ve své snaze o zdramatizování duelu, jenže ve 45. minutě se Němci dostali do brejku, který zakončil Yasin Ehliz a bylo to o tři. Pro polský tým ale nic neřešitelného, neboť v 54. a poté v 56. minutě snížili Patryk Wajda a Filip Komorski a hráči v bíločerveném nebyli daleko od toho, aby se možná dočkali i vyrovnání. Jenže v 57. minutě udělali chybu v obraně, Reichel ji sice ještě nepotrestal, ale dojíždějící John Peterka už ano. Německo tak vyhrálo 4:2 a udělalo velký krok do čtvrtfinále turnaje. Má 12 bodů a v průběžné tabulce je s jedním odehraným zápasem navíc na druhém místě. Polsko je s jediným bodem poslední.

Němci se v posledním skupinovém duelu utkají v úterý od 12:20 s Francií, Polsko se pokusí o záchranu v pondělí od 20:20 v utkání proti Kazachstánu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek soboty a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. Třeba už za pár chvil při duelu Francie se Slovenskem. (18:51:35)
Utkání sledovalo 9 109 diváků.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Alexander Ehl (Německo) a Patryk Wajda (Polsko).
Statistiky

Střely na branku: 35:21
Zásahy brankářů: 19:31
Vyhraná vhazování: 33:23
Trestné minuty: 4:4

59:55

Ještě jedna zablokovaná střela z hole německého hokejisty, tohle už byl ten poslední zápis do statistik.

59:32

Polsko už ani gólmana odvolávat nebude.

59:06

Střela Dominika Paśe z otočky byla na náhodu, Niederberger si vše u své levé tyčky pohlídal.

58:38

Němci už jen vyhazují tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a hlídají si závěr zápasu.

58:14

Zleva střílel Frederik Tiffels, Zabolotny vyrazil položenou holí.

57:31

Yasin Ehliz nezpracoval přihrávku po mantinelu, ale dostal hru alespoň do středního pásma. Polsko zatím nemá jak odvolat gólmana a pokusit se o zázrak.

57:06

I tak se dá ještě očekávat dramatický závěr, polská reprezentace rozhodně nic nevzdává.

56:11

56:11 John PETERKA - 4:2

56:11

Německo právě vstřelilo branku!
Jenže přemíra polské snahy v útoku přinesla chybu v obraně, za tu se dostal Reichel a zkusil střelu po ledě. Tu mu Zabolotny vyrazil přesně k JOHNU PETERKOVI a ten chladnokrevné dorazil. Rázem je to zase o dva, tentokrát 4:2. Asistence: Lukas Reichel.

55:48

A budeme tu mít drama. Polsko vycítilo šanci na bod a zase se cpe do útoku.

55:19

55:19 Filip KOMORSKI - 3:2

55:19

Polsko právě vstřelilo branku!
Akce ale pokračovala a rázem je to jen o jeden gól! Od pravého mantinelu přilétla příhra na Kosteka, jeho střelu Niederberger pouze vyrazil betonem a číhající FILIP KOMORSKI měl dost času i prostoru na to, aby dorazil puk přes gólmana do sítě – 3:2. Asistence: Arkadiusz Kostek, Patryk Kreżolek.

55:09

Po vyhraném buly měl prostor v mezikruží Krzysztof Maciaś, Niederberger jej ale vychytal.

54:40

Němci to nechtějí nechat jen tak být a sami útočí. Levou stranou se o průnik snažil Kahun, byl ale zastaven u mantinelu.

4:2

Branky a nahrávky: 26. Ehl (Kastner, Tuomie), 36. Peterka (TS), 45. Ehliz (Pföderl, Michaelis), 57. Peterka (Reichel) – 54. Wajda (Lyszczarczyk, Dziubiński), 56. Komorski (Kostek, Kreżolek)

Německo: Niederberger (Grubauer) – Wissmann, J. Müller, Szuber, M. Müller (C), Wagner, Kälble, Fohrler, Ugbekile – Peterka, Stachowiak, Reichel – Kahun (A), Sturm, Tiffels – Pföderl, Michaelis, Ehliz (A) – Ehl, Kastner, Tuomie.
Trenér: Harold Kreis

Polsko: Zabolotny (Murray) – Górny, Wanacki, Kruczek, Wajda, Dronia (A), Ka. Maciaś, Bryk, Kostek – Fraszko, Pasiut (A), Wronka – Michalski, Dziubiński (C), Lyszczarczyk – Walega, Paś, Zygmunt – Kr. Maciaś, Komorski, Kreżolek.
Trenér: Robert Kalaber

Rozhodčí: Holm (SWE), Vikman (FIN) – N. Briganti (USA), Nyqvist (SWE)

Diváci: 9 109

04:46 GER 2 Ehliz, podrážení
16:49 POL 2 Zygmunt, podrážení