Mistrovství světa

Kanada – Finsko

5:3

konec (2:2, 1:1, 2:0)

18.05.2024, 16:20 • O2 arena, Praha • Skupina A • Šimon Rogner (@simonrogner), Adéla Kvapilová

Tipsport: 1.73 4.79 4.11 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V pražské aréně teď zazní kanadská hymna. Děkujeme za pozornost a těšíme se zase na počtenou! (18:39:13)
Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Dylan Cozens (Kanada) a Jesse Puljujärvi (Finsko).

Střely na branku: 22 – 32.
Hokejisté Kanady vítězí i v pátém utkání MS a vyrovnávají v čele skupiny A Švýcarsko. Finsko, které v utkání dvakrát vedlo, naopak podruhé v řadě prohrává. Javorové listy o vítězství rozhodly ve třetí třetině – v 52. minutě vstřelil rozhodující gól Brandon Hagel, v závěru upravil na konečných 5:3 střelou do prázdné klece Dawson Mercer.

59:40

59:40 Dawson MERCER - 5:3

59:40

Kanada právě vstřelila branku!
Finský brankář Säteri se vrátil na střídačku, v tu chvíli se ale puku ve středním pásmu zmocnil DAWSON MERCER a zavezl ho do prázdné klece. Kanada vede 5:3. Asistence: Owen Power.

59:25

Mercer zavezl puk do rohu a šetří vteřiny.

59:16

Teď na icing vyhodili Finové, Säteri se vrací do brány. 44 vteřin do konce třetí třetiny.

59:01

Granlund zavezl puk do útočné třetiny, pak o něj ale Finové znovu přicházejí.

58:49

Tavares bekhendem vyhodil až do finského obranného pásma, nepíská se icing.

58:38

Následně Kanada vyhazuje na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po levici Binningtona, Finové stále v šesti.

58:32

Puustinen střílel z levého kruhu, kanadský gólman vyráží. Puk je v rohu.

58:15

Puljujärvi nahazuje do útočného pásma a Finové to zkouší v šesti!

58:11

Po oddechovém času se vhazuje na obranné modré Kanaďanů. Säteri tak zatím zůstává v brance.

58:11

Oddechový čas pro tým Finsko.

57:42

Binnington zastavil velkou šanci Finů na vyrovnání! Jääskä našel před bránou Hyryho, který okamžitě pálil, kanadský gólman se ale rychle přesunul a puk vyrazil.

57:23

Määttä vyhození Kanady už v útočném pásmu nestihl, Finové ho tak musí vyklidit.

56:34

O chvíli později se z rohu vymotal Mikael Granlund a hledal mezeru mezi Binningtonovými betony.

56:22

Pakarinen zpracoval mezi kruhy prudký pas, bekhendovou střelu poslal nad bránu.

5:3

Branky a nahrávky: 15. Cozens (Mangiapane, Power), 17. Tanev (Tavares), 38. Power (Cozens, Parayko), 52. Hagel (Tavares, Dubois), 60. Mercer (Power) – 2. Puljujärvi (Rissanen, Innala), 4. Puustinen (Hyry, Saarijärvi), 37. Puljujärvi (Vittasmäki, Mäenalanen)

Kanada: Binnington (Hofer) – Power, Parayko (A), Byram, Oleksiak, Guhle, Severson, Zellweger – Tanev, McBain, Mercer – McCann, Paul, Bedard – Hagel, Tavares (C), Dubois – Bunting, Cozens, Mangiapane (A) – Greig.
Trenér: André Tourigny

Finsko: Säteri (Larmi) – Määttä (A), Mattila, Lehtonen (A), Vittasmäki, Rissanen, Kaski, Riikola, Saarijärvi – Mäenalanen, Björninen, Jormakka – Innala, Granlund (C), Pakarinen – Oksanen, Kapanen, Puljujärvi – Jääskä, Hyry, Puustinen.
Trenér: Jukka Jalonen

Rozhodčí: MacFarlane (USA), Schrader (Německo) – Yletyiinen (SWE), Zunde (LAT)

Diváci: 17 303

01:35 FIN 0:1 Puljujärvi (Rissanen, Innala)
02:05 CAN 2 Bedard, sekání
03:51 FIN 0:2 Puustinen (Hyry, Saarijärvi)
14:53 CAN 1:2 Cozens (Mangiapane, Power)