2:4

konec (0:2, 2:2, 0:0)

14.05.2024, 20:20 • Ostrava Arena • Skupina B • Tomáš Kubečka

Tipsport: 4.95 4.82 1.57 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Polsko se znovu představí už zítra, kdy se od 20:20 postaví proti Slovensku. Francii čeká další utkání ve čtvrtek proti USA. (22:47:14)
Střely na branku: 25 – 32
Zásahy brankářů: 28 – 23
Je dobojováno! Francie v důležitém utkání poráží Polsko 4:2. Za triumfem vykročili Francouzi už v první třetině, kdy se dvakrát v krátkém časovém sledu prosadil Justin Addamo. Ve druhé třetině navíc využil přesilovku Stéphane Da Costa. Murray po třetím gólu opustil branku, do které se postavil Tomáš Fučík. Toho ihned v přesilovce překonal Pierre-Édouard Bellemare. Polsko ale nesložilo zbraně a ještě ve druhé části snížil Paš. Na jeho zásah navíc navázal Bartosz Fraszko. Ve třetí části se Polsko snažilo o zdramatizování utkání, ale Sebastian Ylönen už další puk za záda nepustil.
Nejlepší hráči utkání

Dominik Paś (Polsko)
Stéphane Da Costa (Francie)

59:52

Maciej Urbanowicz ještě vypálil od pravého mantinelu, ale jeho ránu obránce srazil mimo branku.

59:15

Francouzi se dostali do středního pásma, ale zatím opuštěnou branku neohrozili.

58:40

Po rychlé kombinaci vypálil od modré čáry Jakub Wanacki. Před brankou ještě clonil jeden z Poláků, ale Sebastian Ylönen puk našel v lapačce.

58:20

Fučík zůstává na střídačce a Polsko zkouší hru v šesti!

58:20

Je tomu skutečně tak! Polský trenér si vyžádal oddechový čas.

58:20

Yohann Auvitu vyhodil puk odrazem o mantinel přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Dá se očekává oddechový čas Polska.

57:30

Francouzi se ve třech valili na polskou klec, jenže slibně vyhlížející situaci překombinovali a nedostali se do zakončení.

56:52

Fučíkovi nyní pomohl Dominik Paś, který hokejkou protečoval do bezpečí nahození od modré čáry. Francie ale nadále drží útočné pásmo.

56:08

Na opačné straně se vpřed tlačil Charles Bertrand, u nějž hlídkovali dva hráči v červeném, kteří mu znemožnili zakončení.

55:42

Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se Poláci dostali do prostoru před brankou, ale nikdo v červeném puk nezvedl přes beton gólmana.

55:35

Paweł Dronia nahodil puk od levého mantinelu před branku Francie. Sražený kotouč vyhodili Francouzi jen ne zakázané uvolnění.

54:45

Jakub Wanacki nabral rychlost na pravé straně, ale nedostal se do útočného pásma. Hokejisté Francie jsou nyní v defenzivě důslední.

54:12

Přechod Polska do útočného pásma zbrzdil odpískaný ofsajd. Do útočného pásma projel ještě před kotoučem Patryk Wronka.

54:03

Rech v rohu útočného pásma zahrál vysokou holí, což neuniklo zraku rozhodčího. Francii se však podařilo otupit sílící nástup soupeře.

53:20

Mateusz Michalski dojel pobídku za branku soupeře, kde jej masíroval Florian Chakiachvili. Poláci se snaží vytvořit tlak.

52:48

Polsko se usadilo v útočném pásmu, jenže přihrávku mezi kruhy defenziva Francie srazila mimo nebezpečný prostor.

52:18

Krystian Dziubiński spěchal do útočného pásma za vlastním nahozením, jenže k puku měli o něco blíže zadáci Francie.

51:44

Po dalším nahození od modré čáry pomohla Fučíkovi tyč!

51:40

Sacha Treille vybojoval puk v útočném pásmu, přihrál na modrou čáru, odkud přilétlo nahození, které Tomáš Fučík udržel ve výstroji.

51:28

Utkání sleduje 6 797 diváků.

51:03

Filip Komorski se po pravém křídle prodral do zakončení z ostrého úhlu, jenže jeho pokus prověřil jen pevnost betonů francouzského gólmana.

50:31

Dominik Paś vypálil od mantinelu. Sebastian Ylönen ránu viděl na poslední chvíli a s problémy kotouč vytěsnil mimo tři tyče.

50:10

Dominik Paś založil útok Polska z obranného pásma. Francouzi ale skvěle napadali soupeře už ve středním pásmu.

49:11

Fučík měl problémy s ránou od modré čáry, ale nakonec kotouč dokázal vytěsnit do rohu ledové plochy. Polsko se potřebuje tlačit vpřed.

48:38

Polsko hraje v plném počtu.

48:25

Ve vlastním oslabení se do útočného pásma prohnal Bartosz Fraszko, jehož zakončení zápěstím prosvištělo kolem branky Francie.

48:06

Mateusz Michalski byl jako první u odraženého kotouče u pravého mantinelu a bez váhání jej poslal přes celé kluziště.

47:45

Kamil Górny při vyhození zvolil hodně velký nápřah a kotoučem málem sestřelil spoluhráče na střídačce.

47:03

Fučík si připsal další jistý zákrok vyrážečkou. Střídající brankář po svém příchodu působí v brance jistým dojmem.

46:38

Francie si k nevoli polských fanoušků zahraje přesilovou hru. Pawel Zygmunt dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

46:14

Po přihrávce z levého rohu útočného pásma se před brankou zjevil Krzysztof Maciaś, kterému k zakončení pár centimetrů chybělo.

45:44

Do akce musel znovu Fučík, na něhož se z levého křídla hnal Jordann Perret, který polského brankáře trefil do ramena.

45:20

Jakub Wanacki chtěl nahodit puk do útočného pásma, ale zradila jej únava materiálu. Oba týmy tak raději střídaly.

44:44

Tomáš Fučík si skvěle povyjel proti zakončení z prostoru mezi kruhy a předvedl výborný zákrok vyrážečkou.

44:06

Francie přestála početní převahu soupeře. Poláci ale měli několik zajímavých pokusů.

43:43

Přechod Poláků do útočného pásma zastavil odpískaný ofsajd. Na levé straně byl příliš netrpělivý Kamil Walega.

43:19

Bartosz Fraszko střílel po sklepnutí z pravého kruhu, jenže hradbu těl před francouzskou brankou nepropálil.

42:37

Francouzi vyhodili kotouč za modrou čáru a ještě se dožadovali vyloučení. Sudí zůstávají klidní, polská přesilovka může pokračovat.

42:06

Aurélien Dair vyfasoval dvě minuty za podražení a nabízí Polsku další přesilovku.

41:56

Mateusz Bryk střílel přes clonící soupeře. Kotouč se chvíli povaloval před brankou, ale ležícího gólmana nikdo v červeném neohrozil.

41:10

Paweł Dronia střílel bez přípravy od modré čáry, jenže zakončení mu vůbec nesedlo a kotouč jen zaduněl o zadní mantinel.

40:31

Grzegorz Pasiut se v útočném pásmu zjevil v zajímavé střelecké pozici, jenže zápěstím trefil vyrážečku francouzského brankáře. Poláci nastoupili do třetí části aktivně.

40:20

Polsko se v úvodu třetí části dostalo do útočného pásma. Jakub Wanacki nahozením od modré čáry odevzdal kotouč soupeři.

40:01

Střely na branku: 14 – 25
Zásahy brankářů: 21 – 12
Po gólově bohaté druhé třetině může být nadále spokojenější Francie, která vede 4:2. Ve 25. minutě se Francouzi radovali v přesilové hře, kterou zužitkoval Stéphane Da Costa. Polsko následně sáhlo ke střídání brankářů. Murray přepustil místo v brance Fučíkovi, který musel ihned čelit francouzské přesilovce, během které jej překonal Pierre-Édouard Bellemare. Polsko ale zvládlo závěr třetiny a dokázalo utkání zdramatizovat. Nejprve se po chybě Francouzů prosadil Dominik Paś a o necelé dvě minuty později zužitkoval rychlý protiútok Bartosz Fraszko.

40:00

39:20

Sacha Treille poslal puk zadovkou do prostoru před brankou, jenže zakončení se Francouzi nedočkali.

38:35

Patryk Wajda svedl v rohu útočného pásma souboj s Crinonem. Právě od francouzského hráče se puk odrazil mimo led. Vhazovat se bude opět před brankou Francie.
Dominik Paś po kombinaci v útočném pásmu dostal přihrávku na levý kruh a zkoušel střelu na přední tyč. Sebastian Ylönen se zaskočit nenechal.

37:53

Francouzi jsou rázem pod tlakem. Nepovedená rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění. Hra se vrací zpět před francouzskou klec.

37:39

37:39 Bartosz FRASZKO - 2:4

37:39

Polsko právě vstřelilo branku! Polsko snižuje na rozdíl pouhých dvou branek a zaplněná hala je na nohou! Po skvěle sehraném protiútoku se do úniku dostal BARTOSZ FRASZKO, který střelou mezi tělo a lapačku překonal gólmana! Asistence: Patryk Wronka.

37:21

Fučík podržel Polsko fantastickým zákrokem! Po nahození Galleta se puk odrazil před branku. Dorážku směřující do odkryté části branky Fučík zlikvidoval fantastickým zákrokem!

36:31

Po úvodní brance Polska v utkání se probudili fanoušci, kteří nyní ženou své oblíbence za vstřelením další branky a zdramatizováním duelu.

36:08

36:08 Dominik PAŚ - 1:4

36:08

Polsko právě vstřelilo branku! Polsko se po obrovské chybě Francie v rozehrávce dokázalo prosadit! Sebastian Ylönen rozehrávkou trefil vlastního spoluhráče. Odražený puk si mezi kruhy našel DOMINIK PAŚ, který rozjásal zaplněnou halu! Asistence: Pawel Zygmunt, Kamil Walega.

35:45

Po dlouhé době se do zakončení dostalo rovněž Polsko. Marcin Kolusz si od mantinelu vybruslil na pravý kruh, jenže zápěstím trefil Sebastiana Ylönena.

35:15

Florian Chakiachvili uspěl v souboji v rohu útočného pásma, kde jej napadal Grzegorz Pasiut. Francie je o něco důraznější.

34:45

Justin Addamo pod tlakem napadajícího soupeře posunul puk do středního pásma a ještě se stačil vyhnout tvrdému střetu.

34:22

Další výpad Francie zastavil odpískaný ofsajd. Polsko se v posledních minutách prakticky nedostává do útoku.

33:48

Fučík si pohlídal další pobídku směřující před polskou branku a před dotírajícím soupeřem raději přerušil hru.

33:14

Fučíkovi vypadlo nahození od modré čáry. Skákavý kotouč však nikdo z Francouzů nedorazil do poloodkryté klece.

32:32

Hugo Gallet sváděl souboj o puk v rohu útočného pásma, ale neměl podporu spoluhráčů. Po čtvrté brance Francie se hraje s minimem přerušení.

31:47

Florian Chakiachvili střílel zápěstím od modré čáry. Tomáš Fučík měl čistý výhled a bez problémů vykopl kotouč do rohu ledové plochy.

31:20

Tim Bozon váhal s pukem na čepeli na pravé straně útočného pásma a dotírající obránce jej poslal na hrazení.

30:31

Francouzi ubránili i třetí polskou přesilovku v utkání. Vyloučený Charles Bertrand naskočil na led.

30:06

Kamil Walega dostal nabito na pravý kruh, odkud vypálil zápěstím, jenže připravený Sebastian Ylönen jeho ránu vyrazil.

29:32

Francouzi získali kotouč v obranném pásmu a bez váhání jej vyhodili za modrou čáru.

29:19

Poláci se usadili v útočném pásmu, jenže po kombinaci se do zakončení nedostali. Sražená přihrávka se navíc dotkla ochranné sítě.

28:31

Charles Bertrand vyfasoval dvě minuty za podražení. Polsko tak může snížit v přesilové hře.

28:15

Charles Bertrand dostal přihrávku mezi kruhy, odkud střílel tísněn dvojící Poláků. Fučík jeho slabý pokus dokázal vykopnout betonem.

27:46

27:46 Pierre-Édouard BELLEMARE - 0:4

27:46

Francie právě vstřelila branku! Tomáš Fučík na inkasovanou branku dlouho čekat nemusel! Francie využívá i další přesilovou hru. Hráči v bílém se usadili v útočném pásmu. Stéphane Da Costa puk nahodil z pravého kruhu a šikovnou tečí překonal Fučíka PIERRE-ĚDOUARD BELLEMARE! Asistence: Stéphane Da Costa, Yohann Auvitu.

27:10

Pawel Zygmunt během oslabení napadal rozehrávku Francie v jejím obranném pásmu, nicméně Charles Bertrand situaci zvládl s přehledem.

26:32

Stéphane Da Costa dostal nabito na modrou čáru, odkud střílel zápěstím, jenže minul branku Polska snad o dva metry.

26:07

Novic v polské brance Tomáš Fučík bude ihned po svém nástupu na led čelit francouzské přesilovce. Dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Wanacki.

26:07

Střídání v týmu Polsko:
ze hřiště odchází John Murray, přichází Tomáš Fučík.

25:28

Po zajímavém přečíslení si o kotouč mezi kruhy řekl Grzegorz Pasiut, jenže dostal přihrávku za tělo a vůbec nevypálil.

24:51

Krystian Dziubiński se otočil kolem branky Francie a dostal se do zakončení bekhendem. Pozorný Sebastian Ylönen se překvapit nenechal.

24:21

24:21 Stéphane Da Costa - 0:3

24:21

Francie právě vstřelila branku! Francie využívá přesilovou hru a přidává třetí branku! Florian Chakiachvili na modré čáře udržel kotouč v útočném pásmu. K puku se následně dostal STÉPHANE DA COSTA, který zápěstím z levého kruhu vymetl horní roh! Asistence: Florian Chakiachvili.

23:28

Polskému brankáři vypadla rána od modré čáry. V předbrankovém prostoru se pohyboval Tim Bozon, ale obránce před ním kotouč vyhodil.

22:59

Francie si zahraje svou první přesilovku v utkání. Dvě minuty za podražení si odsedí Mateusz Bryk.

22:45

Kevin Bozon dojel kotouč v rohu útočného pásma, odkud chtěl přihrát na modrou čáru, ale výborně jej uhlídal Patryk Wajda.

22:00

Znovu je pískáno postavení mimo hru. Kotouč se po zásahu polské defenzivy odrážel kolem modré čáry. Do pásma nakonec projel jeden z Francouzů.

21:39

Další přechod Francie do útočného pásma zastavilo postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:15

Stéphane Da Costa získal kotouč na levé straně útočného pásma, vybruslil si do střelecké pozici, ale jeho pokus byl zablokován.

20:31

Francie hraje v plném počtu.

20:20

Poláci se v úvodu druhé části dostali do zakončení. Pawel Zygmunt zastavil vyhození u mantinelu. Před brankou pak číhal Maciej Urbanowicz, který gólmana nepřekonal.

20:01

Střely na branku: 3 – 10
Zásahy brankářů: 8 – 3
Po první třetině důležitého souboje o setrvání v elitní skupině může být spokojenější Francie. Do první šance se Francouzi po opatrnějším úvodu utkání dostali v 6. minutě, jenže Bertrandovu ránu Murray zneškodnil betonem. Do vedení se Francie dostala v 9. minutě, kdy se bekhendem v jízdě prosadil Justin Addamo. Stejný hráč o tři minuty později tečoval ránu od mantinelu za záda polského gólmana. V závěru třetiny hrálo Polsko dvě přesilovky, jenže branku Francie pořádně neohrozilo.

20:00

19:45

Dominik Paś poslal z pravé strany zajímavou přihrávku mezi kruhy, kam si sjel Kamil Walega, od jehož hole se puk odrazil mimo branku.

19:10

Francouzi zatím zvládají oslabení s přehledem. Poláci se nemohou usadit v útočném pásmu. Na led skáče druhá přesilovková formace.

18:31

Polsko si v závěru první části zahraje další přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění si vysloužil Sacha Treille.

18:08

John Murray si betonem poradil s další střelou zápěstím od modré čáry. Odražený puk hokejisté v červeném odehráli do středního pásma.

17:42

Marcin Kolusz po přiklepnutí spoluhráče střílel z levého kruhu, nicméně od hokejky prvního obránce se puk odrazil do rohu ledové plochy.

17:12

Paweł Dronia se příklepem opřel do puku od modré čáry, jenže trefil prvního soupeře v dresu Francie.

16:37

Francouzi se snaží zakončovat ze všech pozic. Střela zpoza obránce z levého kruhu prolétla kolem zadní tyče a od mantinelu se odrazila ven ze třetiny.

16:18

Stéphane Da Costa projel středem do útočného pásma, kde zakončil zápěstím do betonu polského brankáře.

15:57

15:29

Po nahození Kolusze francouzský brankář chvíli hledal kotouč, nicméně od jeho pravého betonu se puk odrazil mimo tři tyče.

14:49

Kamil Walega se hned dvakrát opřel do kotouče zápěstím. První ránu zablokoval obětavý soupeř, druhý pokus skončil mimo branku.

14:22

Pierre Crinon vypíchl kotouč k mantinelu, odkud další Francouz vyhodil puk přes celé kluziště. Polsko by se potřebovalo nastartovat.

13:57

Polsko si zahraje první přesilovku dnešního utkání! Justin Addamo vyfasoval dvě minuty za podražení.

13:12

Pawel Zygmunt střílel od modré čáry, jenže přes blok clonících obránců jeho pokus na francouzskou branku neprošel.

12:59

Murray si pohlídal vysoký oblouček od modré čáry a ukryl kotouč do lapačky. Vhazovat se bude po levici polského gólmana.

12:31

Francie je zatím mnohem nebezpečnější a neustále dostává polskou defenzivu pod tlak. Po nedůrazu před brankou měl Murray štěstí, že puk jeho branku minul.

12:12

Treille se hnal za přihrávkou do útočného pásma, jenže Maciej Kruczek byl v bruslařském souboji o něco rychlejší a puk vyvezl do bezpečí.

11:32

11:32 Justin ADDAMO - 0:2

11:32

Francie právě vstřelila branku! Francie přidává rychle i druhou branku! Francouzi se usadili v útočném pásmu. Yohann Auvitu nahodil kotouč od mantinelu. Před brankou clonil JUSTIN ADDAMO a právě od něj se kotouč odrazil do branky! Asistence: Yohann Auvitu, Kevin Bozon.

11:10

Další nahození Francouzů za brankou zastavil Murray, jenže Poláci puk neodehráli do bezpečí. Následná rána Addama prolétla kolem branky.

10:42

Louis Boudon svedl tvrdý souboj na pravé straně útočného pásma, kde dokonce na chvíli přišel o hokejku, ale nakonec kotouč udržel.

10:10

Valentin Claireaux uklidnil rozehrávku Francie za vlastní brankou a počkal na vystřídání spoluhráčů. Poláci rovněž poslali na led čerstvé síly.

09:45

Francie po vstřelení úvodní branky pokračuje v aktivitě a tlačí se vpřed. Po ráně od mantinelu to v hale jen zahučelo.

08:47

08:47 Justin ADDAMO - 0:1

08:47

Francie právě vstřelila branku! Francie se ujímá vedení! Francouzi dokázali udeřit po nenápadné akci. Po pravé straně projel do útočného pásma JUSTIN ADDAMO, který se tělem dostal před obránce a bekhendem překvapil polského gólmana! Asistence: Sacha Treille, Hugo Gallet.

08:20

Kevin Bozon se dostal do útočného pásma, jenže neměl podporu spoluhráčů a kotouč dlouho neudržel.

07:24

Na levé straně útočného pásma se snažil zakončit Stéphane Da Costa, jenže sražený kotouč opustil kluziště. Vhazuje se před polskou brankou.

07:00

Další pokus Polska o přechod do útočného pásma zastavuje odpískané postavení mimo hru.

06:42

Na opačné straně měl prostor na pravé straně Maciej Urbanowicz, ale Sebastian Ylönen puk vykopl betonem. Z předbrankového prostoru kotouč následně vyhodil obránce.

06:13

Polský gólman si proti další ráně Charlese Bertranda poradil hokejkou, kterou kotouč vyrazil do rohu obranného pásma.

05:45

Charles Bertrand se mezi kruhy dostal k odraženému kotouči a pohotově zakončil po ledě. Murray podržel Polsko výborným zákrokem betonem!

05:20

Patryk Wronka byl tvrdě atakován při zakončení, nicméně sudí vylučovat nebudou. Každý osobní souboj a každou střelu Poláků doprovází bouřlivá reakce fanoušků.

04:35

Murray se vydal rozehrávat za branku, kde jej napadal Louis Boudon. Polský gólman se nenechal rozhodit a po mantinelu kotouč vyhodil za modrou čáru.

04:15

Yohann Auvitu si splnil defenzivní povinnosti a za brankou odstavil od kotouče rozjetého soupeře.

03:43

Hugo Gallet střílel od modré čáry, nicméně polský brankář i přes dobrou clonu zasáhl betonem. Francouzi ale zůstávají v útočném pásmu.

03:09

Florian Chakiachvili dostal po rychlém přechodu Francie do útočného pásma přihrávku na pravou stranu. Jeho pohotový pokus Murray zneškodnil lapačkou.

02:37

Poláci se dostali do útočného pásma a Sebastian Ylönen si musel připsat první zákrok. Francouzský gólman zneškodnil pokus z levé strany.

02:08

Tomas Simonsen se individuálně prodíral do zakončení po levém křídle, prohodil si kotouč kolem obránce, ale puk mu utekl za branku.

01:39

Louis Boudon napadal rozehrávku Polska v jeho obranném pásmu. Kostek si na něj dal dobrý pozor a puk po mantinelu odehrál.

01:15

Bartosz Fraszko nahodil kotouč do útočného pásma, kde však byli důraznější zadáci Francie. Poláci ale vstoupili do utkání aktivně.

00:32

Charles Bertrand sice protečoval nahození po levém mantinelu, jenže kotouč skončil na zakázaném uvolnění. Hra se vrací před branku Francie.

00:20

Od úvodního vhazování je jasné, že na tribunách budou kraloval příznivci Polska, které má v souboji o záchranu domácí prostředí.

00:01

Oba týmy už nastupují na předzápasové rozbruslení. Francie do duelu nastoupí v bílém, zatímco Poláci obléknou červené dresy.

Polsko: Murray (Fučík) – Kolusz (A), Wanacki, Wajda, Kruczek, Górny, Bryk, Kostek, Dronia – Wronka, Zygmunt, Pasiut (A) – Walega, Maciaś, Dziubiński (C) – Fraszko, Paś, Lyszczarczyk – Komorski, Michalski, Urbanowicz.
Trenér: Robert Kalaber

Francie: Ylönen (Junca) – Gallet, Auvitu, Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Thiry – Da Costa (A), Bellemare (A), K. Bozon – Boudon, Simonsen, Rech – Bertrand, Claireaux, Perret – Treille (C), Dair, T. Bozon.
Trenér: Philippe Bozon

Rozhodčí: Brander (FIN), Fraňo (CZE) – Fuchs (SUI), Nikulainen (FIN).
Polsko

Polsko se mezi elitní týmy světa vrací po 22 letech a hned se představí v Ostravě, kde se očekává výrazná podpora polských fanoušků. Poláci svým národním týmům nebo individuálním sportovcům heroicky fandí napříč sporty. Naposledy se Poláci v elitní divizi představili v roce 2002. Do Ostravy Polsko přivezlo velmi zkušený kádr s věkovým průměrem přes třicet let! Poláci jsou jednoznačným aspirantem na sestup z elitní divize, pod sebe se pokusí dostat Kazachstán nebo Francii. Hvězdou týmu bude Krystian Dziubiński – tahoun Osvětimi a strůjce loňského postupu, když na šampionátu zaznamenal pět gólů a šest asistencí. V polském výběru se však představí i řada jmen známých českým fanouškům z extraligových kluzišť – Pavel Zygmund z Litvínova nebo Kamil Walega z Třince. V nominaci však chybí Aaron Chmielewski, kterého po přesunu do Olomouce trápily zdravotní problémy a nevešel se do finálního výběru.

Poláci v přípravě hned na úvod dvakrát přehráli Maďarsko, následně však dvakrát nestačili na Slovinsko a Velkou Británii. V ostrém testu se Slovenskem pak Poláci utrpěli porážku 1:6 a v posledním duelu před šampionátem prohráli 1:3 s Dánskem.

Úvodní víkend turnaje ukázali Poláci, že hokej hrát umí. V sobotním duelu vyzvali Lotyšsko, proti němuž dokonce vedli, ale nakonec prohráli 4:5 v prodloužení. Přesto se Poláci dočkali bodu v utkání, kde se to nečekalo. V neděli pak Polsko narazili na švédskou mašinu, se kterou sice padlo 1:5, nicméně některé pasáže duelu se Polákům povedly.
Soupiska Polska

Brankáři:
Tomáš Fučík (GKS Tychy), John Murray (GKS Katowice), David Zabolotny (EHC Freiburg, DEL2).

Obránci:
Mateusz Bryk, Bartosz Ciura (oba GKS Tychy), Paweł Dronia (Ravensburg Towerstars, DEL2), Kamil Górny, Marcin Kolusz, Arkadiusz Kostek, Patryk Wajda (všichni JKH
Francie

Francie před startem šampionátu nebyla považována za aspiranta na postup do čtvrtfinále. Spíše se očekávalo, že Francouzi potřebují zvládnout duely s Kazachstánem a Polskem, aby se zachránili i pro příští rok. Defenzivu Francie tvoří především hráči z francouzské ligy. V domácí hale se však představí vítkovický zadák Yohann Auvitu. I ofenzivní vazba Francie nabízí pro české fanoušky zajímavá jména. V nominaci nechybí další vítkovický hráč Valentin Claireaux nebo Jordann Perret z Hradce Králové. Největší hvězdou výběru pak je Pierre-Edouard Bellemare, který se na světovém šampionátu představí poprvé od roku 2017.

V přípravě před šampionátem Francouzi podávali zajímavé výkony. Dokázali porazil Itálii, Slovinsko i Německo. Dvakrát změřili síly také se Švýcarskem, přičemž jeden z přípravných duelů dotáhli až do prodloužení.

Hned na úvod turnaje narazili Francouzi na Kazachstán. V duelu sice rychle vedli, jenže nakonec prohráli 1:3. V neděli se pak v ostravské hale postavili Francouzi Lotyšsku, které hnala řadu fanoušků. Francie byla v pozici outsidera, nicméně dotáhla duel do prodloužení, v němž těsně před koncem po chybě v rozehrávce rozhodl Daugavinš o vítězství Lotyšska.
Soupiska Francie

Brankáři: Julian Junca (Chicago Wolves), Sebastian Ylonen (Cergy)

Obránci: Vincent Llorca (Angers), Pierre Crinon (Grenoble), Hugo Gallet (KaiPa), Yohann Auvitu (Vítkovice), Enzo Cantagallo (Rouen), Florian Chakiachvili (Rouen), Thomas Thiry (Ajoie)

Útočníci: Charles Bertrand (Ingolstadt), Valentin Claireaux (Vítkovice), Stephane da Costa (Jekatěrinburg), Pierre-Edouard Bellemare (Seattle Kraken), Tomas Simonsen (Amiens), Jordann Perret (Hr. Králové), Sacha Treille (Grenoble), Anthony Rech (Rouen), Tim Bozon (Lausanne), Kevin Bozon (Ajoie)
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání skupiny B světového šampionátu mezi Polskem a Francií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.

2:4

Branky a nahrávky: 37. Paś (Zygmunt, Walega), 38. Fraszko (Wronka) – 9. Addamo (Treille, Gallet), 12. Addamo (Auvitu, K. Bozon), 25. Da Costa (Chakiachvili), 28. Bellemare (Da Costa, Auvitu)

Polsko: Murray (27. Fučík) – Kolusz (A), Wanacki, Wajda, Kruczek, Górny, Bryk, Kostek, Dronia – Wronka, Zygmunt, Pasiut (A) – Walega, Maciaś, Dziubiński (C) – Fraszko, Paś, Lyszczarczyk – Komorski, Michalski, Urbanowicz.

Francie: Ylönen (Junca) – Gallet, Auvitu, Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Thiry – Da Costa (A), Bellemare (A), K. Bozon – Boudon, Simonsen, Rech – Bertrand, Claireaux, Perret – Treille (C), Addamo, T. Bozon – Dair.

Rozhodčí: Brander (FIN), Fraňo (CZE) – Fuchs (SUI), Nikulainen (FIN)

Diváci: 6 797

08:47 FRA 0:1 Addamo (Treille, Gallet)
11:32 FRA 0:2 Addamo (Auvitu, K. Bozon)
13:57 FRA 2 Addamo, podrážení
18:31 FRA 2 Treille, nedovolené bránění