Mistrovství světa do 18 let

Norsko – Slovensko

1:11

konec (1:5, 0:3, 0:3)

30.04.2024, 13:10 • Metro Arena, Espoo (od 41. tréninková hala) (FIN) • Skupina A • Karel Jedlička

Nejlepší hráči: Sjøthun – Pobežal.
Střely na bránu 13:59 (7:21, 2:19, 4:19)
Vyloučení 4:1
Využití 1:2 (16:21:26)
Slovenští hokejisté si zajistili na mistrovství světa osmnáctek postup do čtvrtfinále, když se po třech porážkách vzchopili až v zápase o všechno a vylili si vše na Norech, kteří se po obřím debaklu budou muset porvat o udržení. Potřebný třígólový rozdíl získali Slováci již ve 4. minutě a jen na chvilku je pak přibrzdila využitá norská přesilovka. Zbytek zápasu se proměnil v jejich exhibici a nebohému soupeři nasázeli rekordních 11 gólů.
Zápas se hrál na dvou místech, kvůli potížím s hlavní ledovou plochou byl po 70 minutách čekání přesunut do vedlejší tréninkové haly.

59:11

Do protiútoku se po pravém křídle rozjel Chovan, jeho bekhendový pokus projel brankovištěm, ale k teči se nikdo nedostal.

58:32

Obránce Solheim mířil švihem z levého kruhu do Lenďákovy výstroje.

57:37

Dnešní utkání sleduje podle oficiálního údaje 508 diváků, i když určitě ne všichni vydrželi 70 minut čekat na přesun do vedlejší haly po druhé třetině.

57:07

Tečované vyhození ze slovenského pásma letí mezi diváky.

56:39

56:39 Ján CHOVAN - 1:11

56:39

Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci dál nemají s nebohými Nory slitování. Další přesilovku využívá z mezikruží po přihrávce zpoza brány těsně před vypršením trestu JÁN CHOVAN. Asistence: Tomáš Chrenko a Miroslav Šatan.

55:30

Ojedinělá možnost Norů paradoxně přichází v oslabení. Koblar se protáhl podél pravého mantinelu a bekhendem našel do tandemu najíždějícího Sjøthuna, jenž rovněž bekhendem trefuje jen prostředek brány.

54:55

Vyloučení v týmu Norsko:
Sander Molde – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

53:47

53:47 Tomáš POBEŽAL - 1:10

53:47

Dvouciferný debakl zaslouženě dovršil svým čtvrtým zásahem TOMÁŠ POBEŽAL a po jeho švihu z levého kruhu k vzdálenější tyčce registrujeme za 36 vteřin konečně využitou slovenskou přesilovku. Asistence: Luka Radivojevič a Tobias Tomík.

53:11

Lukas Finckenhagen – 2 min., hákování.

52:59

V krkolomné pozici před bránou nedokázal zblízka zasunout do norské brány kotouč Maruna.

52:46

Už v plném počtu pálil Ličko a Martinsen podržel kotouč v lapačce, aby mohla přetížená sestava vystřídat.

52:42

Norsko je v plném počtu. Úspěšnost přesilovek 100% versus 0% je dílčí úspěch Skandinávců v dnešním zápase.

51:43

Svrček hledal v palebné pozici ještě Šatana, který z otočky střílí jen do výstroje norského brankáře.

1:11

Branky a nahrávky: 7. Eriksen (Myhre) – 2. Nemec (Beluško, Chrenko), 2. Liščinský (Radivojevič), 4. Pobežal, 12. Ličko (Vrtiel), 14. Chovan (Šatan), 28. Pobežal (Straka, Radivojevič), 34. Chrenko (Fabuš), 35. Pobežal (Tomík, Kupec), 49. Vrtiel (Ličko, Kupec), 54. Pobežal (Radivojevič, Tomík), 57. Chovan (Chrenko, Šatan)

Norsko: Walberg (12. Martinsen) – Molde, Määttänen, Karlsen, Lafton (C), Sletmoe-Kjærnet, Kopperstad, Solheim – Sjøthun, Brekke, Bakkevig – Vatne, Eriksen, Koblar – Olsen, Myhre, Dehli – Bånerud, Finckenhagen, Hansen – Skjellum-Kokkim.
Trenér: Veisten

Slovensko: Lenďák (Haronik) – Fabuš, Radivojevič, Beluško, Húževka, Kupec, Ličko, Kalman, Zubek – Straka, Pobežal (C), Tomík – Nemec, Pitka, Chrenko – Svrček, Šatan, Chovan – Maruna, Vrtiel, Liščinský.
Trenér: Dendis

Rozhodčí: Druseiks (LAT), Wedin (SWE) – Ankerstjerne (DEN), Stalder (SUI)