Ukrajina – Čína

9:0

konec (4:0, 2:0, 3:0)

30.04.2024, 11:30 • Avia Solutions Group Arena, Vilnius • 3. kolo • Mateo

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase příště u dalších přenosů. Na počtenou. (13:58:32)
Střely na branku: 50:7
Ukrajina nakonec dokráčela k jasnému vítězství 9:0, když v poslední třetině ještě třikrát skórovala, když se ve 43. minutě podruhé v utkání trefil Lyalka, v 52. minutě se prosadil Denyskin a skóre zápasu uzavřel v 58. minutě druhou trefou v utkání kapitán Merežko. Ukrajinci tak naplnili roli favorita a kromě toho, že stále neprohráli, tak také stále neinkasovali. Uvidíme, jak se jim bude dařit v dalších zápasech. Čína naopak poprvé na turnaji narazila a prohrála, ale nutno konstatovat, že Ukrajina hrála celý zápas lépe a v utkání jasně dominovala. Její vítězství je tedy zasloužené.
Zazní ukrajinská hymna.
Nejlepší hráči zápasu: Čang Ce-sen (CHN), Pylyp Pangelov-Juldašev (UKR)

57:46

Ukrajina právě vstřelila branku! Ukrajina ještě navyšuje skóre. Po střele Zacharova puk vyplaval na levé straně u kapitána IGORA MEREŽKA, který pak z mírného úhlu poslal puk nad beton čínského brankáře. Asistence: Viktor Zacharov.

55:26

Puk skončil pod lapačkou Čchena a hra je přerušena. Vhazuje se před jeho brankou.

54:34

Tracht pálil tvrdě z levého kruhu, ale bránu minul.

54:01

Sü Lang – 2 min., podrážení.

53:27

Střelu Lyalky lapil Čchen do své lapačky a přerušuje hru. Buly před jeho brankou.

52:24

Do hry se dostal také sedmý bek Tolstuško, jehož rána z mezikruží minula bránu.

9:0

Branky a nahrávky: 3. Merežko (Vorona, Fadjejev), 10. Peresunko (Dachnovsky, Pangelov-Juldašev), 12. Pangelov-Juldašev (Dachnovsky, Fadjejev), 14. Vorona (Merežko, Mazur), 24. Lyalka (Sysak), 38. Peresunko (Mazur, Merežko), 43. Lyalka (Kryvošapkin, Pangelov-Juldašev), 52. Denyskin (Sysak, Fadjejev), 58. Merežko (Zacharov)

Ukrajina: Zacharčenko (Dyačenko) – Sysak, Merežko (C), Pangelov-Juldašev (A), Dachnovsky, Andrejkov, Ratušny, Tolstuško – Tracht, Mazur, Peresunko – Kryvošapkin, Zacahrov, Lyalka (A) – Deniskin, Fadjejev, Vorona – Borodaj, Sadovikov, Morozov – Janiševsky
Trenér: Dmytro Chrystych

Čína: Čchen Š. (Sun) – Čang Ť (A)., Čang P., Čchen C. (C), Jen, Cung, Wang, Li, Sü – Chou, Wang Ť (A)., Čeng – Cuo, Čang C., Kuo – Čang J., Jen Ť., Kuo S. – Li Č., Chu, Li M.
Trenér: Spiros Anastasiadis

Rozhodčí: Hansen (NOR), Piragič (CRO) – Muzsik (HUN), Ozolinš (LAT)

02:08 UKR 1:0 Merežko (Vorona, Fadjejev)
03:05 CHN 2 Kang, podrážení
09:46 UKR 2:0 Peresunko (Dachnovsky, Pangelov-Juldašev)
11:33 UKR 3:0 Pangelov-Juldašev (Dachnovsky, Fadjejev)