Tipsport Liga (SR) play-off

HK Poprad – HK Nitra

3:4

konec (3:0, 0:0, 0:4) Stav série: 2:3

27.03.2024, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad, Poprad • Čtvrtfinále • Matej Valkár (@matejovnik) sk

Tipsport: 1.81 4.19 3.69 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohto zápasu to bolo všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (20:35:09)
Štatistiky:

Strely na bránku: 35:35
Zákroky brankárov: 31:13/19
Vylúčenia: 6:6
Nitra predviedla v tretej tretine len veľmi zriedkavý typ otočky a v Poprade napriek nepriaznivej situácii po prvej tretine vyhrala 4:3. Hrdinom „corgoňov" sa stal Samuel Buček, ktorý o triumfe rozhodol dvoma presnými zásahmi. „Kamzíci" sa prehrou dostali do nepríjemnej pozície, stav štvrťfinálovej série po piatom stretnutí znel 3:2 v ich neprospech.

60:00

Zápas sa skončil.

59:41

Bajtek na moment zakryl puk v útočnom rohu klziska a získal pre svoj tím cenné sekundy.

59:34

Popradčania si vzali oddychový čas.

59:34

Dmowskeho pokus bol poriadne nepresný, puk skončil mimo klziska. Rozhodcovia presunuli vhadzovanie do stredného pásma.

59:21

Stacha poslal puk iba do neutrálnej zóny, Nitre to prinieslo dostatok času na vystriedanie.

58:45

Filip Belányi opustil popradskú bránku, domáci poslali na ľad šiesteho korčuliara.

58:20

Domáci sa ihneď pokúsili o vyrovnanie, do zakončenia sa ale nedostali. Puk stratil Bates.

57:40

3:4 – Nitra dala gól v presilovej hre! Početná výhoda pod taktovkou SAMUELA BUČEKA sa skončila úspešne, hostia otočili skóre. Nitriansky ostrostrelec to vzal na seba a delovkou od modrej čiary prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Asistencia: Sahir Gill, Mikko Kousa

57:15

Oliver Turan hral proti Sebastiánovi Čederlemu nedovolene, rozhodcovia ho vylúčili na dve minúty. Hosťujúci útočník ešte stihol aj zakončiť, s úspechom sa ale nestretol. Nitra si však vybojovala presilovku.

56:32

Šancu na svoj druhý gól zahodil Buček, jeho pokus z pravej strany zneškodnil pozorný Belányi.

56:00

Spoza hosťujúcej bránky to skúšal Záborský, oklamal aj brániaceho Cottona. Do zakončenia sa ale napokon nedostal, nitrianska defenzíva bola príliš dôrazná.

54:03

Hru prerušil kontakt puku s hokejkou, ktorá sa nachádzala príliš vysoko.

52:06

3:3 – Nitra dala gól! Pokračujúci nitriansky tlak priniesol hosťom vyrovnanie. Obrana Popradu bola čím ďalej, tým viac v problémoch. Vyvrcholenie na seba vzal SAMUEL BUČEK a po výbornej prihrávke prekonal Filipa Belányiho.

51:33

Hostia pokračovali v obliehaní popradskej bránky, hru prerušil až Svedberg, ktorý puk upratal preč. Tlak Nitry sa v posledných minútach stupňoval.

50:09

3:2 – Nitra dala gól! Pozornosť bola sústredená najmä na súboj pred domácou bránkou, do ktorého sa zapojil hosťujúci Filip Bajtek. Medzitým si cestu do siete Filipa Belányiho našla strela BRANISLAVA MEZEIA.

Asistencia: Alex Cotton

48:36

Betkerov pokus Aittokallio zlikvidoval, odrazený puk len mimoriadne tesne nedorazil do odkrytej bránky Dmowski.

3:4

Branky a nahrávky: 1. Coulter (Kukuča, Dmowski), 10. Svedberg (Bjalončík), 18. Coulter (Záborský, Cardwell) – 43. Hrnka (Cotton, Okoličány), 51. Mezei (Cotton), 53. Buček (Gill, Kousa), 58. Buček (Gill, Kousa)

HK Poprad: Belányi (Valluš) – Betker, Cardwell, Svedberg, Brincko, J. Brejčák, D. Brejčák (C), Turan – Dmowski (A), Coulter, Kukuča – Záborský (A), Bjalončík, Bates – Peresunko, Jendek, Svitana – Šotek, Suchý, Mlynarovič – Bodnár
Trenér: Todd Bjorkstrand

HK Nitra: Kašík (21. Aittokallio) – Mezei (C), Cotton, Kousa, Bača, Vitaloš, Stacha, Fatul – Buček (A), Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka (A), Bačo
Trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodčí: Baluška, Goga – Kacej, Gegáň – Mihálik

Diváci: 3 377

00:29 POP 1:0 Coulter (Kukuča, Dmowski)