HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec

2:6

konec (2:1, 0:1, 0:4) Stav série: 1:3

23.03.2024, 13:15 • Enteria arena, Pardubice • Čtvrtfinále • Michal Pospíšil

Po dvou herně i výsledkově vyrovnaných třetinách využili hosté trochu pasivnějšího stylu na začátku třetí třetiny pro rozhudjící branku. Dynamo se následně snažilo vyrovnat, ale zároveň se otevírala okénka v obtaně, čož hosté dalšími třema góly chladnokrevně potrestali. Oceláři tak postupují do semifinále, pro Dynamo končí sezona ve čtvrtfinále. I přes vypadnutí si po domácí tým po utkání vysloužil potlesk zaplněných tribun, které je i během zápasu mohutně povzbuzovali. (15:47:50)

59:58

Ještě menší slovní potyčka mezi hráči, ale nic vážnějšího. Na nic to už nebude mít vliv.

59:16

Puk je v obranném pásmu Pardubic na holi Tvrdíka.

58:37 5/5

Třinec právě vstřelil branku! Až příliš snadno přišlo Dynamo při rozehrávce o puk a Třinec ztrátu potrestal! Haas vybídl k zakončení MICHALA RAMIKA, který ještě naznačil kličku Batihovi a přesně podél jeho betonu zakončil – 2:6! Asistence: Oskar Haas a Patrik Šutý
Ramik M., Haas O., Šutý P., Horváth A., Ošmera A.
Hebek T., Chabada O., Burda D., Jevtěchov O., Helikar J.

58:21

Puk se potuloval na brankovišti, ale pardubičtí hráči ho za ležícího Krále nedostali!

58:00

Herčík v útočném pásmu přišel o puk, ale kryl ho Švec.

57:06

Gromadzki stál připravený na modré čáře, ale dál už nerozehrál.

56:17 5/6

Třinec právě vstřelil branku! Je definitivně rozhodnuto! Dynamo se drželo v pásmu, ale k žádné vážnější střele se nedostali a naopak od mantinelu ze středního pásma dopravil puk do prázdné brány PATRIK ŠUTÝ – 2:5! Asistence: Michal Ramik
Haas O., Ramik M., Šutý P., Horváth A., Ošmera A.
Švec M., Tvrdík V., Gromadzki A., Burda D., Jevtěchov O., Helikar J.

55:46

Dynamo to zkouší v šesti!

55:27

Štěpánkovi puk při střele sjel a do protiútoku dva na jednoho mířili Oceláři. Ale akci nedokončili do zdárného konce.

54:58

Pavlatovu střelu Král sebral, bude se před ním vhazovat.

53:51 5/5

Třinec právě vstřelil branku! Těsně po vypršení trestu jsou Oceláři blízko vítězství! Po rychlém přechodu pásma vystřelil Holinka a vyražený kotouč si našel jako první PATRIK ŠUTÝ, který ho dopravil do brány – 2:4! Asistence: Miroslav Holinka a Oskar Haas
Šutý P., Holinka M., Haas O., Ramik M., Volas P.
Kaštánek T., Tvrdík V., Kalužík T., Jevtěchov O., Helikar J.

53:35

Hosté toho moc nevymysleli, Kalužík je zpět ve hře.

52:52

Haas si dlouho rovnal kotouč, Batih vyráží.

51:57

Pavlata po mantinelu vyhazuje.

51:45

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Tadeáš Kalužík – 2 min., podrážení.

50:51

Dynamo se tlačí do brankoviště, Král musel vytasit zákrok holí na brankové čáře!

50:11

Chabada zrychlil přihrávkou hru, Dynamo je v pásmu.

49:25

Dominik Pavlata se vytočil na kruhu, ale jeho střela skončila v brankářově lapačce.

48:51

Švec už nezachytil puk na modré čáře, píská se ofsajd.

48:38

Adam Fiala ujížděl po zisku puku sám na brankáře, zvolil střelu na lapačku, jenže ji přesně trefil!

47:57

Přihrávka před bránou Burdu nenašla.

46:46

Štěpánek se neprodral přes obránce.

46:10

Pardubice se po inkasovaném gólu probraly a teď svého soupeře zatlačily. Král musel na brankovišti několikrát vyrážet puk.

45:21 5/5

Třinec právě vstřelil branku! Třinec poprvé v utkání vede! Gerych byl u zadního mantinelu rychleji než pardubický bek, poslal ho před bránu, kde do prázdné klece dorážel MIROSLAV HOLINKA – 2:3! Asistence: Robin Gerych a Dominik Buják
Holinka M., Gerych R., Buják D., Cedzo A., Pospíšil M.
Kaštánek T., Tvrdík V., Burda D., Jevtěchov O., Helikar J.

45:02

Hosté znovu začínají od vlastní brány.

44:25

Horváthovo nahození má brankář v lapačce.

43:53

Na puku Oceláři, ale obrana Dynama je pevná.

43:02

Haas to tentokrát zkoušel otočkou zpoza brány, puk skončil v ochranné síti.

41:46

Nahozený puk končí na zakázaném uvolnění, vhazuje se u Krále.

40:42

Oskar Haas z první přestřelil.

40:06

VYhrané buly domácích a následné vyhození přes všechny čáry.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 14:57.
ve druhé třetině Oceláři dotáhli jednobrankovou ztrátu, když ve 28. minutě dorazil puk do sítě v přesilové hře Ramik. Celkově hosté měli o něco více ze hry, domácím drhla kombinační hra zejména ve druhé destiminutovce. Navíc hosté budou na začátku třetí třetiny dohrávat v početní výhodě.

40:00

39:55

Oceláři se už v této dvacetiminutovce nedostane ke střele.

39:01

Pavlata osvobodil domácí tým.

38:37

Jan Helikar – 2 min., napadení.

38:27

Letící puk se snesl až do brankoviště, kde nadělal hostující obraně pořádné problémy.

37:57

Domácí oproti soupeři ztráceli v mezihře. Až teď si připsal Král zákrok po usazení se v pásmu.

36:34

Batih konečkem betonu vyrazil střelu Ramika k tyči.

36:10

Kvůli icingu se stěhuje hra před brankáře Dynama.

32:10

Po delší době je kotouč pod kontrolou Pardubic.

31:43

Dynamo tuto přesilovku soupeře přečkalo.

31:36

Batih se skvěle betonem natáhl proti zakončení Miroslava Holinky a zachránil jasný gól!

31:14

Puk létá s jedné strany na druhou, ale Dynamo stále nevyhodilo.

28:43

Třinec přebral iniciativu a nadále je v pardubickém pásmu.

27:56 5/4

Třinec právě vstřelil branku! Hosté také skórují v přesilové hře a dotahují se! Před bránou byl nejdůraznější MICHAL RAMIK, který doklepl puk do brány – 2:2! Asistence: Adam Cedzo a Oskar Haas
Ramik M., Cedzo A., Haas O., Sikora P., Kurbaka V.
Koudelka J., Kaštánek T., Gromadzki A., Pavlata D.

27:47

Na modré čáře se napřáhl Patrik Volas. Batih zasáhl.

27:19

Štěpánek si vydal do útoku, kličkou ale na obránce nevyzrál.

27:02

Jan Helikar – 2 min., hrubost.

26:29

Batih přerušil hru před dotírajícími hosty.

26:05

Puk se pohybuje za pardubickou bránou, ale mimo nebezpečí.

24:43

Domácí jsou v pěti.

24:20

Pavlata zaútočil ve vlastním oslabení a Král musel vytasit zákrok.

23:52

Další vyhozený puk na pardubické straně.

23:30

Hosté se špatnou přihrávkou vyhnali z pásma.

23:11

Přihrávka před bránu nikoho nenašla.

22:43

Vojtěch Tvrdík – 2 min., sekání.

22:13

David Blaha mohl před bránou dorážet do poloprázdné brány, ale v pádu se mu puk navíc vrtěl a skončil nad břevnem!

21:11

Gromadzki teď ve slotu Fialu nenašel.

20:18

Jako první se puku chopil Alex Horváth, jenže ho hned ztratil.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 14:08.
Po úvodní zběsilé dvouminutovce, ve které oba týmy skórovaly, se prakticky po zbytek první třetiny hrálo bez nějakých větších šancí, i když brankáři měli zásahů dostatek. Až vteřinu před koncem šťastně dopravil puk do brány Tadeáš Kalužík a dal domácím náskok jedné branky.

20:00

19:59 5/4

Dynamo právě vstřelilo branku! Dynamo stihlo početní výhodu těsně před koncem třetiny využít! U pravého mantinelu s pukem zamíchal TADEÁŠ KALUŽÍK, jehož nahození si někdo z hostů srazil za svého brankáře – 2:1! Asistence: Jiří Štěpánek a Martin Švec
Kalužík T., Štěpánek J., Švec M., Chabada O., Helikar J.
Ošmera A., Kurbaka V., Šutý P., Holinka M.

19:43

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Dominik Buják – 2 min., držení.

19:01

Gromadzki z úhlu Krále nepřekvapil.

17:42

Tvrdík chtěl rychle otočit hru, ale puk byl rychlejší než spoluhráči.

16:50

Po Kurbakově nahození a menším tlaku Ocelářů přerušuje Batih hru.

15:47

Nebezpečné nahození Švece před bránou někdo jemně tečoval a puk změnil směr. Naštěstí pro hosty vedle tyčky!

15:21

Opět to byl Oskar Haas, který střílel do podobného místa jako před okamžikem. Batih znovu puk za sebe nepropustil.

14:54

Batih nevypadal příliš jistě. Střelu Haase nakonec držel mezi rukou a tělem.

14:06

Chabadovu ránu z vrcholku kruhů vyrazil brankář.

13:38

Po teči dorážel před bránou Gromadzki.

13:15

Střelu z levého kruhu má Král pod kontrolou.

13:06

Pavlata se prodral kolem mantinelu, Dynamo zůstává v pásmu.

12:45

Matěj Kozlík – 2 min., podrážení.

11:02

Helikar neprostřelil Krále.

09:54

Miroslav Holinka získal za bránou puk, vytočil se s ním a těsně netrefil.

09:02

Petr Sikora dostal dvakrát až příliš prostoru. Napoprvé Batih vyrazil, následně minul pravou tyč.

08:29

Puk se nachází za třineckou bránou.

07:23

Zbytečná ztráta na modré čáře a puk má pod kontrolou Haas.

07:00

Nahození Pánka Batih viděl a chytá ho.

06:12

Fialovu střelu na zadní tyč má Král v lapačce.

05:35

Teď musel zasahovat také na druhé straně Batih.

05:11

Krásně vykombinovaná akce, na jejímž konci stál Dominik Dostál, který se snažil vymíchat brankáře. Ale neuspěl.

04:19

Herčíkova střela proletěla nad bránou.

03:02

Kalužík zamezil přihrávce před bránu a pokryl ji.

01:34 5/5

Třinec právě vstřelil branku! Domácím ale vedení moc dlouho nevydrželo. Před bránou se objevil nekrytý MIROSLAV HOLINKA, který už měl snadnou pozici – 1:1! Asistence: Robin Gerych a Adam Cedzo
Holinka M., Gerych R., Cedzo A., Horváth A., Ošmera A.

01:28 5/5

Dynamo právě vstřelilo branku! Dynamo vybojovalo puk u mantinelu a následně Herčík našel DOMINIKA PAVALTU, který zavěsil nad beton brankáře – 1:1! Asistence: Daniel Herčík a Jiří Štěpánek
Pavlata D., Herčík D., Štěpánek J., Hebek T., Tvrdík V.
Buják D., Blaha D., Gerych R., Cedzo A., Holinka M.

01:13

Štěpánek svádí souboj o puk u mantinelu.

00:31

Sikora trefil bránícího hráče, poté obránci puk odehráli mimo nebezpečí.

00:01

Vítám vás u přenosu čtvrtého utkání juniorského čtvrtfinále play off mezi týmy HC Dynamo Pardubice a HC Oceláři Třinec. Junioři Třince vstupovali do této série jako jednoznačný favorit, vlastně se utkal nejvýše proti nejníže postavenému týmu po dlouhodobé části. A v prvních dvou zápasech se to potvrdilo, i když oba zápasy byly pořádně divoké co se týče předváděné hry i skóre. První duel série Oceláři urvali na domácím ledě po výsledku 8:6, i když po první periodě prohrávali už 0:3. To druhé utkání bylo už mnohem jednoznačnější a po další vysoké výhře 9:3 cestovali třinečtí na východ Čech s mečbolem. Ten však nevyužili, protože i přes vedení 1:0, 2:1 a 3:2 nakonec zápas doputoval do prodloužení, které rozhodl pardubický Vojtěch Tvrdík a domácí Dynamo po vítězství 5:4 ještě nic nezabalilo a stále drží naději na zdramatizování čtvrtfinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.

2:6

Branky a nahrávky: 2. Pavlata (Herčík, Štěpánek), 20. Kalužík (Štěpánek, Švec) – 2. Holinka (Gerych, Cedzo), 28. Ramik (Cedzo, Haas), 46. Holinka (Gerych, Buják), 54. Šutý (Holinka, Haas), 57. Haas (Ramik), 59. Ramik (Haas, Šutý)

HC Dynamo Pardubice: Batih (Vilém) – Tvrdík, Koudelka (A), Chabada, Kubánek, Švec, Kaštánek, Hebek (A) – Herčík, Štěpánek, A. Fiala – Dostál, Jevtěchov, Š. Bartoň – Pavlata, D. Burda (C), Kalužík – Helikar, Gromadzki, Jaša.
Trenér: Jakub Venc

HC Oceláři Třinec: J. Král (Heczko) – Ošmera, A. Horváth, Volas, Kurbaka, Blaha, Buják (A), M. Pospíšil – Kozlík, Šilar, Sikora – Šutý (C), Haas, Ramik – Cedzo, Holinka (A), Gerych – Bartoš, Pánek, Mikula.
Trenér: René Mucha

Rozhodčí: Bejček, Domský – Kotlík, Roischel