1:4

konec (0:1, 1:0, 0:3) Stav série: 1:3

23.03.2024, 15:00 • MFH Ostrava • Čtvrtfinále • Monika Baloghová

Užijte si zbytek víkendu podle svých představ, z Ostravy je to pro dnešek už vše. Já se budu těšit příště znovu na počtenou. (17:13:14)
Dnešní utkání už zná svého vítěze a také rozhodlo o dalším semifinalistovi. Karlovarští byli dnes lépe připraveni na vzdorující Vítkovice a už od prvních minut ukazovali, že dnes je to pro ně jiný zápas. Jako první otevřel skóre karlovarský Dyk, ale to bylo pro první třetinu vše. Domácí dokázali srovnat zhruba v polovině zápasu díky Hofmanovi, ale ani Psohlavec na straně hostů, ani Špírek na straně domácích svým soupeřům více nepovolili. Do třetí části se tak nastupovalo za nerozhodného stavu. Nejprve poslal Energii v přesilovce do vedení svým druhým gólem Dyk, poté se podařilo prosadit Wardasovi, a i když domácí sáhli v závěru ke hře bez brankáře, překonat Psohlavce se jim v této třetině nepodařilo. Už to vypadalo, že karlovarským prostě není souzeno, trefit prázdnou vítkovickou branku, které v závěru nastřelili i tyč, ale nakonec dvacet vteřin před koncem vše zachránil Kyncl, když do ní pečetil dnešní výhru hostů, jako i jejich postup.
Stav série – 1:3

59:40 5/6

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hostům se přece jen podařilo trefit prázdnou vítkovickou branku, po kombinaci se kotouč dostal k JAKUBOVI KYNCLOVI, který pečetí výhru svého týmu – 1:4. Asistence: Viktor Wardas, Petr Tomek.
Kyncl J., Wardas V., Tomek P., Vrzal T., Pelikán M.
Fojtík M., Douda J., Drábek A., Hofman M., Fasner Š., Zachariasz O.

59:32

Drábek pálil do nepřehledné situace, ale Psohlavcovy betony byly přesně tam, kde měly být.

59:24

Zakázané uvolnění pro hosty.

59:20

Svozil se protáhl mezi bránícími hráči, ale jeho střela šla mimo.

58:37

Hosté získali kotouč a jsou v útoku, Blažek ani Sedláček prázdnou branku netrefují, další z karlovarských hráčů dokonce nastřelil tyč.

57:40

Domácí gólman je znovu na střídačce.

57:38

Bude se vhazovat znovu před útočnou modrou Vítkovic, Špírek je zpět v brance.

57:31

Puk se ocitá ve středním pásmu, domácí musejí rychle vycouvat.

57:21

Vítkovičtí bojují v útočném pásmu o každý kousek ledu.

57:02

Po vyhraném vhazování míří Špírek na střídačku.

56:58

Vítkovičtí trenéři si vybírají oddechový čas.

56:58

Fasner s Hofmanem se dostávali do pásma, Hofman vystřelil po odpískání ofsajdu a omlouvá se.

56:24

V něm ale dlouho nevydrželi, karlovarští mají puk pod kontrolou.

55:57

Hosté jsou v plném počtu a domácí se protahují zpět do pásma.

55:29

Douda od kruhu pálí mimo, hosté kotouč okamžitě odpalují za domácí branku.

55:08

Domácí v pásmu, ale hosté se brání velmi dobře.

54:40

Vítkovičtí se snaží usadit v pásmu, ale jde to ztuha.

54:20

Energie odehrává kotouč do bezpečí.

53:57

Za podrážení odjíždí na trestnou lavici Postl.

53:47

Poizl měl na hokejce gólovku, když se protáhl až před vítkovického gólmana, ale ten mu nic nedaroval.

53:24

Hraje se ve středním pásmu, hosté budou muset rozehrát od své branky.

52:18

Až před branku se dostal karlovarský Wardas, jeho střelu ale zastavuje Špírek, který si poradil i s dorážkou jeho kolegy.

51:50

Energie má puk pod kontrolou a přesunuje se do pásma.

51:16

Domácí v pásmu, Fasner tvrdě nastřelil Kváše, který jen s vypětím sil míří na střídačku.

50:27 5/5

Hosté se rozjeli do pásma a přidávají další branku, s asistencí Tomka se do střelecké listiny zapisuje VIKTOR WARDAS – 1:3. Asistence: Petr Tomek.
Wardas V., Tomek P., Kyncl J., Čermák F., Pelikán M.
Drábek A., Vítek A., Hofman M., Fasner Š., Douda J.

50:14

Fasner dostal puk pod kontrolu, nabruslil si do pásma, ale neměl, komu by přihrál.

49:30

Nepřesnosti na obou stranách pomáhají gólmanům v ochraně jejich branek.

47:50

Hosté teď zavřeli vítkovické u jejich klece, Špírek neměl puk pod kontrolou a byl mimo jeho dosah, hostující fanoušci už viděli snadnou branku, ale nikdo z hráčů Energie na kotouč nedosáhl.

46:51

Hraje se od branky k brance.

46:00

Karlovarští v pásmu, Dyk poslal puk do Plška, jeho další pokus končí na zadním mantinelu.

45:12 5/4

Hosté využívají přesilovku a strhávají vedení na svou stranu, po nahrávce Wardase posílá puk za Špírka znovu KRYŠTOF DYK – 1:2. Asistence: Viktor Wardas, Lukáš Slavík.
Dyk K., Wardas V., Slavík L., Vrzal T., Kváš M.
Drábek A., Vítek A., Hofman M., Fasner Š.

44:51

Dyk rozdává puky od modré, Wardas prudce sestřelil před vítkovickou brankou Kváše.

44:25

Vítkovice odehrávají kotouč až za hostující branku.

44:15

Karlovarští už jsou usazeni u Špírka, ten ale drží puk v náručí.

43:45

Domácí šetří vteřiny z oslabení ve svém útočném pásmu.

43:28

Za hákování je vyloučen domácí Lyčka.

42:59

Sérií přihrávek dostali domácí kotouč do pásma, ale Psohlavec ho posílá do bezpečí.

42:43

Karlovarští se usadili v pásmu a kombinují, vítkovičtí brání svou klec velmi urputně.

42:00

Blažek se může vrátit do hry, vítkovická přesilovka je u konce.

41:31

Hosté se dostali k puku a zaútočili, Wardas pálil přes padajícího Fasnera, ale Špírek kotouč zachytil.

40:28

Energie posílá kotouč do klidnějších vod.

40:01

Za hákování odjíždí na trestnou lavici hostující Blažek.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:27.

40:00

39:51

Domácí Daněk se Svozilem operovali v pásmu, ale Blažek se jim postavil do cesty.

39:20

Karlovarští stříleli hned po vhazování u domácí branky, ale Špírek byl na místě.

39:12

Výborná šance pro hostujícího Kyncla, který si najížděl přímo na branku, ale Špírek se vrhnul po puku a rychle ho přikryl lapačkou.

38:33

Domácí se dostávali do pásma, Fasner si najížděl dobře, ale je odpískán ofsajd.

38:00

Hraje se od branky k brance, oba gólmani jsou však pozorní.

37:30

Domácí kapitán Douda dostal rychlou přihrávku za obranu, ujížděl sám na Psohlavcovu branku, ale kotouč poslal přímo do něj.

35:48

Hosté se zdrželi v pásmu, od modré vyslal prudkou střelu Dyk, Špírkova náruč byla ale připravena a spoluhráč karlovarského beka u branky čekal na dorážku marně.

35:28

Ani tato přesilovka další branku nepřinesla, Daněk se zapojuje do hry.

34:50

Vítkovičtí hrají své oslabení velmi pozorně, ale hosté se nenechávají odradit.

34:16

Hrálo se na obě strany, ale teď má Energie k dispozici zkrácenou přesilovku, Tomek se zapojuje do hry.

33:28

Síly na ledě srovnává Daněk, který se provinil vražením na mantinel.

33:20

Hosté s berou puk pod kontrolu, Špírek je v pohotovosti.

33:01

Domácí se usazují v pásmu a rozjíždějí přesilovkový kolotoč.

32:38

Do hry se zapojuje Blažek, vítkovičtí mají přesilovku 5 na 4.

32:16

Za podrážení je vyloučen hostující Tomek, vítkovičtí mají krátkou přesilovku 5 na 3.

32:00

Hosté znovu posílají puk k vítkovické brance, a vyrážejí za pukem.

31:44

Série dobrých střel ze strany domácích, ale neuspěl ani Plško ani Hofman.

31:16

Až k brance se protáhl Drábek, ale Psohlavec mu kotouč vypíchl.

31:02

Další vyhození Energie.

30:45

Karlovarští vyhazují puk až za domácí branku.

30:38

Za hákování bude vyloučen hostující Blažek.

28:37 5/5

Vítkovice právě vstřelily branku!
Je vyrovnáno!! Snaha se domácím přece jen vyplatila, po nahrávce Zachariasze si až k brance sjel MAREK HOFMAN a prohodil jen do horní části karlovarské klece – 1:1. Asistence: Olaf Zachariasz.
Hofman M., Zachariasz O., Daněk A., Vítek A., Drábek A.
Pelikán M., Vrzal T., Slavík L., Poizl D., Kváš M.

27:29

27:20

Hosté zpět v pásmu, ale ani Vrzal, ani Wardas neuspěli.

26:50

Do úniku se dostal domácí Hofman, vyhnul se jednomu bránícímu hráči, ale nechal za sebou kotouč, který si vzali hosté zpět pod kontrolu.

26:31

Gólovku měl na holi Sedláček, ale Špírova lapačka byla mnohem rychlejší, domácí gólman rozehrává.

26:05

Po několika přihrávkách dostal puk na hůl Blažek, ale nastřelil zadní plexisklo.

25:29

Za sekání je potrestán domácí Kisza.

24:11

Svozil si najížděl v rychlosti na branku Psohlavce, najížděl mu Douda, ale první z útočníků zvolil střelu a poslal puk do betonů gólmana.

23:58

Hosté znovu v pásmu, Tomkovu prudkou střelu Špírek zblokoval a chvíli nevěděl, kde je kotouč, ten o chvilku později spadl ze vzduchu vedle jeho klece.

23:44

Pelikán se přesunul do lepší pozice k vítkovické kleci, ale kotouč mu byl odebrán.

23:07

Fasner kličkoval útočným pásmem, jeho táhlou střelu zastavuje tělem bránící hráč.

21:58

21:50

Špírek rozehrál kotouč daleko do pásma, ale vítkovickým je odpískán ofsajd.

21:27

Vítkovičtí v pásmu, ale nedaří se jim rozehrát přesilovkový kolotoč.

20:50

Karlovarští se přesunují do útočného pásma, Tomek poslal zprava střílenou nahrávku na Slavíka, ale ten kotouč netrefil.

20:14

Domácí se dostali do pásma, ale hosté byli připraveni.

20:01

Vítkovice mají před sebou téměř celou přesilovku.

20:01

Po první třetině musejí být spokojenější hosté, kteří od deváté minuty vedou zásluhou Dyka. Oba týmy ale hrají v rychlém tempu a jednotlivé útoky se vcelku pravidelně střídají, uvidíme, zda vysoké tempo vydrží i nadále.
Další třetina začne přibližně v 15:44.

20:00

19:59

Lyčka ještě stačil vystřelit, ale kotouč už letěl nad branku.

19:58

Za faul kolenem bude pykat hostující kapitán Pelikán.

19:51

Habal se dostal k vybojovanému puku a rozjel se na domácí branku, ale domácí si dokázali poradit.

19:32

Psohlavec ukrývá další z vítkovických pokusů mezi betony.

19:15

Zachariasz si zpracovával puk ke střele, ale hostující bek byl proti a sebral mu jej.

19:07

Zakázané uvolnění pro karlovarské.

19:00

Vítkovičtí vyhráli vhazování, nahozený puk zpracovává za brankou Psohlavec.

18:50

Vítkovická kombinace končí ofsajdem.

18:18

Tomek zachytil nahozený kotouč, ale jeho rozehrávka mířila jen na hůl Svozila.

17:57

Špírek je bez masky a hra je přerušena.

17:53

Vítkovická kombinace teď končí na betonech Psohlavce, hosté se okamžitě vydávají do protiútoku.

16:31

Jednotlivé útoky se pravidelně střídají na obou stranách, o něco větsí zmatek před brankou ale vytvářejí hosté.

14:52

Znovu vítkovický Drábek v akci, tentokrát tvrdě nastřelil Wardase.

14:20

Vítkovice zpět u Psohlavce, Drábek si sjel pro kotouč, ale prudká střela proletěla kolem branky.

13:38

Nebezpečně si u domácí klece počínal Blažek, ale Špírek jeho úmysl vystihl včas.

13:03

Energie hraje v plném počtu.

12:50

Domácí kombinují v pásmu, ale hostující čtveřice se brání úspěšně.

12:18

Hosté se osvobozují vyhozením puku.

11:49

Tutovka pro domácí, po kombinaci měl před sebou volnou branku Fasner, ale Psohlavcovi se podařilo kotouč nepustit za brankovou čáru.

11:30

Vítkovičtí rozehráli přesilovkový kolotoč, ale Psohlavec má dobrý výhled.

11:03

Za vražení na mantinel odjíždí za katr hostující Kváš.

11:03

Hosty u domácí klece srážely drobné nepřesnosti, ale Svozil už naskakuje na led.

11:00

Domácí mají puk pod kontrolou a dostávají puk do bezpečí.

10:25

Karlovarští se drží v útočném pásmu, ale Špírek drží.

09:58

Vítkovičtí se rozjeli ve dvou do pásma, ale v rohu jim byl puk přece jen odebrán.

09:48

Hosté kombinovali v pásmu, ale příliš nestříleli, puk jim utíká do středního pásma.

09:07

Vítkovičtí okamžitě vyhazují kotouč až za Psohlavce.

09:03

Za sekání je potrestán domácí Svozil, hosté mají početní výhodu.

08:29 5/5

Hosté jako první překonávají Špírka, Kváš nahrával na modrou na KRYŠTOFA DYKA, který poslal puk přímo za gólmana – 0:1. Asistence: Michal Kváš.
Dyk K., Kváš M., Postl D., Poizl D., Slavík L.
Szarowski O., Kisza J., Plško A., Zachariasz O., Sedlák T.

07:58

Drábek dostal rychlou přihrávku na modrou, prudce nastřeluje bránícího hráče.

07:41

Rychlý protiútok Energie zastavuje ofsajd.

07:36

Vítkovičtí kombinovali do pásma, ale nakonec o kotouč přicházejí.

07:20

Hned po vhazování to zkusil Wardas, ale příliš nad.

07:17

Kisza tečuje nahrávku na dobře postaveného Kyncla mimo hrací plochu.

07:07

Příliš prudká nahrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

06:58

Slavík nedokázal projít kolem bránícího beka domácích.

06:50

Hosté se vrátili včas o pět útočí.

06:15

Gombár nedokázal u mantinelu protlačit puk kolem Doudy, ten vyráží k Psohlavcovi.

06:01

Hraje se v rychlém tempu na obě strany, Vítkovice znovu posílají puk na zakázané uvolnění.

05:10

Fasner zkusil tvrdou střelu ještě před kruhy, ale puk mizí v rohu.

04:42

Špatná kombinace končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

04:25

Hosté v pásmu, Tomek ještě zkusil protlačit puk k tyči, ale marně, vyražený puk pak Špírek ještě vypíchnul holí dál od branky.

03:38

Vítkovice se protáhly až k brance, Drábek čekal s pukem na lépe postaveného Doudu, který ale zblízka nastřeluje jen Psohlavce.

02:52

Karlovarští okupují své útočné pásmo, ale na Špírka zatím nevyzráli.

02:04

Domácí si rychle najeli až před karlovarskou klec, ale Psohlavec Zachariaszovu střelu chytá!

01:28

Znovu to zkusil Sedláček, ale Špírek si spodní část branky pokryl.

01:10

Oba týmy začínají zhurta, Sedláček nastřeluje tvrdě tyč vítkovické klece!!

00:10

Z branky hostů odjíždí Oršulák a nahrazuje ho Psohlavec.

00:05

Vítkovičtí vyhrávají úvodní vhazování čtvrtého zápasu v sérii.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Špírek (Varga) – M. Fojtík, Lyčka, A. Drábek, A. Vítek, Kisza, Szarowski – A. Daněk, Fasner (A), M. Hofman – Douda (C), Svozil (A), Zatloukal – Plško, Zachariasz, Sedlák – M. Mareš.
Trenér: Jan Vavrečka

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Pelikán (C), Vrzal, Gombár, Kůrka, Dyk (A), F. Čermák, D. Postl – Wardas (A), Š. Šilhan, L. Slavík – Poizl, Tomek, V. Blažek – Kváš, D. Sedláček, Kyncl – Habla.
Trenér: Tomáš Andrys

Rozhodčí: M. Kohoutek, J. Grygera – J. Vašíček, H. Kráľ.
Nový den, nový zápas. Vítkovičtí sehráli velmi dobré utkání, ale stále platí, že karlovarským chybí pouhý krok k postupu. Ten ale někdy bývá ten nejtěžší. Domácí ale už vědí, jaká hra na soupeře platí, a tak se nechme překvapit, zda zavelí k obratu. Buďte u toho znovu s námi.
V páteční třetím zápase čtvrtfinále otevřeli domácí střelecký účet už ve čtvrté minutě Hofmanem, ani ne o tři minuty později kapituloval hostující Oršulák podruhé po střele kapitána Vítkovic Doudy. Oba týmy měly k dispozici zkrácenou přesilovku, ale oba gólmani dokázali odolat. Zkraje druhé třetiny nabídli vítkovičtí svému soupeři přesilovku, ale ten ji využít nedokázal, i když Blažek byl blízko, když nastřelil tyč, což byla do té doby největší šance hostů v zápase. Poté na trestnou lavici putoval hráč Energie, domácí využili svou početní převahu čtyři vteřiny před jejím vypršením Daňkem. Vítkovice neúnavně zkoušely pozornost hostujícího gólmana, ale další branka přišla až před druhou sirénou, kdy své parádní sólo zakončil Douda. Do třetí třetiny nastoupil do karlovarské klece Psohlavec a hosté se začali více osmělovat. Všechny jejich pokusy ale mířili buď vedle branky nebo přímo do připraveného Špírka. Zhruba v polovině této třetiny zahrávali hosté svou třetí přesilovku v tomto utkání, a i když to tak ze začátku nevypadalo, přece jen nakonec našli recept na domácího gólmana a díky Wardasovi svou početní převahu využili. I když nezbývalo příliš času, zdálo se, že hosté ožili. Jejich naději ale zhasl necelé dvě minuty před koncem zápasu svým gólem Zachariasz.

HC Vítkovice Ridera – HC Energie Karlovy Vary 5:1 (2:0; 2:0; 1:1)

Střely na branku: 36:22
Využití: 1:1.
V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: M. Rapák, J. Gebauer – M. Bartoň, M. Tvrdý
Diváků: 156
Branky: 4. Hofman, 7. Douda, 26. Daněk, 39. Douda, 59. Zachariasz – 54. Wardas
V prvním zápase tohoto čtvrtfinále vyhrála Energie těsně 5:4, druhý zápas pak Západočeši opanovali celý, když vítkovické na svém ledě porazili u podruhé, tentokrát vysoko 8:3. Mohlo by se zdát, i vzhledem ke vzájemným zápasům během sezóny, že o postupu je již téměř rozhodnuto a třetí zápas bude spíše formalitou, kterou si karlovarští nenechají rychlý postup do semifinále utéct. Vítkovice se ale vzepřely a hrou, na kterou Energie nedokázala najít recept, si po výhře 5:1 vydobyly pokračování série.
Vítkovičtí dorostenci si v pátečním utkání dobrým výkonem vynutili pokračování čtvrtfinálové série a tak se mužstvo Karlových Varů nemohlo radovat z rychlého postupu, ale bude muset sehrát další zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

1:4

Branky a nahrávky: 29. M. Hofman (Zachariasz) – 9. Dyk (Kváš), 46. Dyk (Wardas, L. Slavík), 51. Wardas (Tomek), 60. Kyncl (Wardas, Tomek)

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (1. Psohlavec) – Pelikán (C), Vrzal, Gombár, Kůrka, Dyk (A), F. Čermák, D. Postl – Wardas (A), Š. Šilhan, L. Slavík – Poizl, Tomek, V. Blažek – Kváš, D. Sedláček, Kyncl – Habla.

Rozhodčí: M. Kohoutek, J. Grygera – J. Vašíček, H. Kráľ