HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno

1:5

konec (1:1, 0:3, 0:1)

16.09.2021, 17:30 • Skupina Východ • Jakub Kotajny

Máme tady konec utkání mezi třineckými Oceláři a brněnskou Kometou, ve kterém byli aktivnější hosté a spravedlivě tak odcházejí se ziskem tří bodů. Pro fanoušky (i hráče) Třince tak stále pokračuje čekání na úvodní domácí výhru sezony, pro hráče z Brna se jedná o druhé vítězství na venkovním ledě. (19:27:17)

59:57

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Pohludka – 2 min., podrážení).

59:38

Další šarvátka, tentokrát v prostoru před Kavanem. Právě na brankovišti Brna se hostům nelíbilo počínání Volase a jeden z čarových sudí musel situaci uklidňovat.

58:30

Alespoň šarvátka v rohu kluziště mezi Pospíšilem a Škodíkem dala závěru zápasu nádech mládežnického hokeje, ze střeleckého hlediska se ale situace nezměnila.

57:41

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Pospíšil – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Škodík – 2 min., hrubost).

56:50

Ani jedna ze stran nejeví větší zájem o zisk lepšího skóre z tohoto zápasu, pod Javorovým je již tedy s největší pravděpodobností určen i konečný stav.

55:58

Hrozit umí i Kometa, znovu ale větší herní elán a chuť po hře scházel ve snahách o vstřelení šesté branky.

54:40

Třinec sice v posledních minutách uzamknul soupeře před brankou Kavana, ani tak si však Oceláři výraznější gólovou příležitost vypracovat nedokázali.

53:59

Pokusy o vstřelení branky jsou znovu k vidění na obou stranách, dnešní herní výkon v rámci závěrečného dějství se ale jeví jako ohromně unavený.

52:05

Adam Cedzo si chtěl vymíchat gólmana ve službách Komenty, kličkovaná předsezonního mága Třince ale za zády Kavana nekončí.

50:20

Kometa právě vstřelila branku!
A vypadá to, že je definitivně rozhodnuto. ONDŘEJ KOS korunuje parádní práci v roli asistenta i svou vlastní brankou, kdy se útočným pásmem soupeře projel, jako nůž máslem a v brankovišti si položil Heczka, kterého následně bez větších potíží překonal. Asistence: Robin Rakus a Denis Svoboda.

48:24

Znovu se hra přelévá ze strany na stranu, obě strany ukázaly své choutky po útočném hokeji, ani jeden z aktérů však výrazněji branku soupeře neohrozil.

47:13

Kotouč při nahození o mantinel končí na střídačce Ocelářů a bude se pokračovat vhazováním po Heczkově pravici.

46:42

Opětovné vhazování ve středním pásmu, Třinec se znovu probíjí vpřed.

45:55

Nepohledná hra ukazuje, že obě strany už za sebou mají pětačtyřicet minut hry, nohy jsou těžší a přihrávky stále nepřesnější.

44:28

Buly po Kavanově pravici vyhrávají domácí, Oceláři ale musí začít stahovat, aby ještě mohli pomýšlet na bodový zisk.

42:49

Třinec na svém útočném výletě zastaven přihrávkou rukou a svěřenci trenérského tandemu Malík-Mach musí útočnou třetinu opustit.

42:10

Třinec se sice dostává do útočné třetiny, z hlediska palebné síly a gólových příležitostí to ale stále není ono, Kometa tak stále bez větších potíží třímá tříbrankový náskok.

41:30

Pospíšilovo nahození od modré končí v lapačce Kavana, tahle střela ale gólové parametry opravdu neměla a Třinec tak může být rád za vhazování v útočné třetině.

40:30

Pomalejší začátek závěrečné části hry znovu v režii Komety Brno, domácí sice vzali buly pro sebe, to však byl zatím jediný úspěch Ocelářů.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:55.

40:00

39:00

Více, než minutu teď byl Heczkovi odepřen přístup k holi , strážce třinecké svatyně tak musel počkat až na přesun hráčů před Kavana, což se Ocelářům podařilo až necelou minutu před koncem druhé části hry.

37:40

Jeden z hráčů Komety vyhazuje kotouč do sítě za brankou domácích a hra se na malý moment přesouvá do území nikoho.

36:40

Až nyní domácí ofenzíva prověřila Kavanovu pozornost, nepříliš razantní střela, na kterou navíc hostující gólman viděl, ale byla pouze lehkým rozptýlením.

35:20

Brno teď znovu na dlouhou chvíli uzamklo svého soupeře před Heczkem, tato třetina jednoznačně nepatří mezi ty nejlepší, které jsme od Ocelářů kdy viděli.

34:12

Oceláři zatím zaostávají za svým soupeřem, hosté z Brna pod Javorovým rozjíždí spanilou jízdu, která dost možná u čtyř vstřelených branek neskončí.

32:53

Ondřej Kos dneska opravu září, ze čtyř branek hostů má podíl na trojici z nich a je na ledě hodně vidět.

31:37

A je to 1:4, MATĚJ BĚLOHLAV znovu navázal na perfektní spolupráci s Ondřejem Kosem a teč za záda Heczka z předbrankového prostoru znamená čtvrtou branku hostů. Asistence: Ondřej Kos a Robin Rakus.

30:26

Drobný spor hostujících trenérů s hlavním arbitrem je rychle zažehnán, vhazování po Kavanově levici může tedy bez většího zdržování proběhnout.

29:06

Jakub Zduba se teď osamocený hnal na branku Ocelářů, jeho střela z prostoru mezi kruhy však trestuhodně minula branku.

27:57

Znovu jsme svědky akcí na obou stranách, Třinci se ale zatím snahy o kontaktní branku ve druhý vstřelený gól přeměnit nedaří.

26:48

Hosté potvrzují předzápasové odhady, po brance Rakuse se prosazuje i MICHAL NEKVAPIL, který stál na samotném konci kombinace hostů a posílá za záda Heczka třetí kousek večera. Asistence: Tomáš Šantora a Denis Svoboda.

25:12

Domácí se chybou Pospíšila dostali do oslabení 3 proti 5 a Brno trestá. Po Kosově vybídnutí trefil hostující ROBIN RAKUS z prostoru před brankou domácích prázdný prostor v levém horním rohu a je to 1:2 z pohledu Třince. Asistence: Ondřej Kos a Lukáš Eich.

25:05

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Pospíšil – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

23:50

Polovina přesilovky hostů je minulostí, Brnu se zatím vůbec početní výhoda nedaří dle představ.

23:13

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Mikula – 2 min., podrážení).

22:50

Po úvodním náporu Komety se slova chopili domácí, ty ale záhy do početní nevýhody posílá faul Mikuly.

21:56

Masnica dostal na útočnou modrou parádní kolmici do brejku, tváří v tvář Kavanovi ale domácí kapitán neuspěl.

21:34

Jihomoravané stále aktivnější na puku, Oceláři toho zatím mnoho vytvořit nedokázali.

20:30

Ofenzivní snažení Třince nemělo dlouhého trvání, dirigentské hůlky v pohodě zisku útočného pásma se ujímají hosté.

20:03

Vyhrané buly tentokrát míří do třineckého tábora, Oceláři tak mohou postupovat do útoku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:10.

20:00

19:50

Ještě pokud o uzmutí těsného vedení na obou stranách, teď již ale siréna ukončuje první část hry.

18:24

Pokud si Denis Heczko před zápasem nevyprášil své betony, tak se o to nyní stará brněnská ofenzíva se vší grácií, branka domácích se v posledních vteřinách proměnila ve střelnici hostů.

17:30

Kometa po zakázaném uvolnění domácích znovu tlačí, prudký pas na Eicha teď musel špičkou hole vypichovat v levém kruhu Blaha.

16:39

Hra nahoru-dolů, ani jeden z celků své útočné výpravy v delší pobyt před brankou soupeře nepřetavil.

15:53

Zákrok Heczka přerušuje hru, Kometa tak bude mít k dispozici vhazování po levici třineckého ochránce svatyně.

15:15

Aktivita Brna v útočné třetině, dobrou práci znovu předvádí Kos, který tentokrát hledal mezi kruhy Nekvapila.

14:10

Blaha to v pravém kruhu vzal na sebe, ani jeho pokus, bohužel pro domácí, cestu mezi tři tyče nenašel.

13:33

Pospíšil teď dostal z prostoru mezi kruhy přihrávku až na modrou, jeho střelecký pokus ale Kavanovi velké potíže nezpůsobil.

12:59

Kosův pokus o průnik po pravém křídle úspěšně zmařil Ročák a Třinec může převzít iniciativu do svých rukou.

12:26

Ofsajd teď zastavuje domácí ekipu v postupu do útočné třetiny.

11:40

Aktuálně nám hráči předvádějí trochu neučesané části hry, klasický obrázek mládežnického hokeje, kdy ani jedna ze stran toho ze hry nemá příliš.

10:10

Se stejnou vervou se však pouští do souboje o průběžné vedení žene Kometa, Heczko se musel znovu nepříjemně přesouvat v brankovišti a skrumáž před jeho brankou málem znamenala opětovné vedení Brna.

08:55

Ocelářům se po srovnávací trefě vlila krev do žil, znovu se drží před Kavanem.

07:42

Třinec právě vstřelil branku!
Netrvalo to ani tak dlouho a máme srovnáno, ŠIMON POHLUDKA byl v předbrankovém prostoru hostů připraven na jedničku a šikovně dorazil kotouč za záda Kavana. Asistence: Matěj Kubiesa.

07:32

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Pavlík – 2 min., sekání).

06:43

Máme tu první branku, hostující MATĚJ BĚLOHLAV to po Kosově vybídnutí vzal mezi kruhy na sebe a propálil domácího Heczka. Asistence: Ondřej Kos.

05:45

Střelecké pokusy domácích spíš lze kvalifikovat jako nahození, Adam Cedzo to tímto způsobem zkoušel z pravého křídla, záhy však uháněl na střídačku.

04:20

O agresi Ocelářů se stará Cedzova pětka, Kavan však byl na pokus jednoho z útočníků z prostoru mezi kruhy připraven.

03:30

Třinec opravdu ze hry moc nemá, většina zápasu se zatím odehrála v obranné třetině domácích a útoky svěřenců Marka Malíka jsou spíš sporadické.

02:30

Hosté jsou velmi aktivní, v útočném pásmu krouží s kotoučem na holi již pěknou chvíli, obrana Třince zatím hravě zvládá jakékoliv pokusy o střelu zamítat.

01:27

Pomalé nahození kotouče od modré Heczka sice kvůli nedostatečné vizi překvapilo, branka z toho ale nebude.

00:59

První zákrok pro Jana Kavana, ten radši pohlídal střílené nahození z pravé části kluziště.

00:25

Ročák to zkouší po levém křídle, jeho nahození však končí pouze za brankou Brna.

00:02

Úvodní buly jde na stranu hostů, Kometa tak může hned od začátku postupovat do útoku.

00:01

HC Oceláři Třinec: Heczko (Milota) – Solowski, Buják, Ročák (A), Čmiel, Martiňák, Pospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa (A), Pohludka, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica (C), Mikula.

HC Kometa Brno: Kavan (Matoušek) – Svoboda, Zubíček, Máša (A), Spanel, Eich (C), Mitro, Kuswito – Kos, Rakus, Pavlík, Halačka, Zduba, Röss, Škodík, Bělohlav (A), Nekvapil, Šantora.

Rozhodčí: Micka – Hladík, Veselý.
HC Oceláři Třinec
Domácí Třinec se před své fanoušky vrací po zápase na ledě Poruby, kde brali tři body za výhru 4:0. Vůbec první zápas ale odehráli Oceláři pod Javorovým proti Vítkovicím, kterým podlehli 3:5. Svěřence Marka Malíka však ani dnes nečeká jednoduchý soupeř a hráči s drakem na prsou budou muset předvést velmi kvalitní hokej.
HC Kometa Brno
Brněnská Kometa je v oblasti dorosteneckého hokeje tradičně velmi silným mančaftem. Není tak divu, že úvodní dva zápasy vyšly svěřencům Radka Bělohlava na jedničku. Hned v prvním střetnutí mladé hokejky z Brna rozstříleli Porubu 8:2, o tři dny později se ze svatostánku brněnského hokeje vraceli s výpraskem 0:7 přerovští Zubři. Společně s Vítkovicemi je to tak právě Kometa, kdo vévodí celé skupině Východ s šesti získanými body.
Hezký podvečer z třinecké WERK ARENY, na programu dne je souboj mezi domácími Oceláři a brněnskou Kometou . Utkání začíná úderem 17:30.

1:5

Branky a nahrávky: 8. Pohludka (Kubiesa) – 7. Bělohlav (Kos), 26. Rakus (Kos, Eich), 27. Nekvapil (Šantora, Svoboda), 32. Bělohlav (Kos, Rakus), 51. Kos (Rakus, Svoboda)

Rozhodčí: Micka – Hladík, Veselý

06:43 KOM 0:1 Bělohlav (Kos)
07:32 KOM 2 Pavlík, sekání
07:42 TRI 1:1 Pohludka (Kubiesa)
23:13 TRI 2 Mikula, podrážení
25:05 TRI 2 Pospíšil, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
25:12 KOM 1:2 Rakus (Kos, Eich)
26:48 KOM 1:3 Nekvapil (Šantora, Svoboda)