Extraliga dorostu

HC Dukla Jihlava – HC Dynamo Pardubice

2:4

konec (0:2, 2:2, 0:0)

17.09.2020, 17:35 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Skupina Střed • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

S konstatováním, že HC Dynamo Pardubice bere z úvodního zápasu nové sezony extraligy dorostu tři body za výhru 4:2 na ledě Dukly, se s Vámi loučí a příjemný večer přeje Tomáš Lysý. (21:04:16)
Ve třetí třetině již branka nepadla a Pardubice si své vedení uhájily. Jedno je jisté, rozhodující moment zápasu byl zřejmě za stavu 2:3, kdy Dukla nevyužila svojí velkou šanci a Dynamo takřka vzápětí uskočilo do konečného stavu – 2:4.

59:53

Hosté rozehráli na zakázané uvolnění a po této situaci si střídačka Pardubic logicky bere oddechový čas. O výsledku mače je rozhodnuto, do konce zbývá sedm sekund.

59:24

Domácí ještě zkusí rychlou hru bez gólmana.

59:00

Posledních 60 sekund základní hrací doby je zde.

58:30

Domácí jsou v pěti.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty zápasu a Dukla i přes početní nevýhodu jednoho muže nadále hraje před brankou Marossyho.

57:02

Jihlava ale i v oslabení zahrozila. Nebezpečnou střelu Topola z levé strany dokázal Marossy vyrazit.

56:30

Šance domácích na korekci stavu asi končí po tom, co dvě minuty dostává Martin Hrbek za podrážení.

56:20

Dominik Pavlata už věděl, že bude brzy dostižen hráči Dukly. Proto se mezi kruhy opřel do puku a golfákem vyprášil výstroj Puldy.

55:14

Číhal opět pálil od modré, to je jeho oblíbená pozice. Pro gólmany dorosteneckého věku jsou jeho střely určitě nepříjemné, jenže nyní Marossy zasahovat nemusel. Puk šel vedle.

54:45

Šance na obou stranách. Ani jeden tým se však z předbrankového prostoru neprosadil a trošku rozháranou pasáž hry ukončuje pardubický icing.

53:04

Jihlavští ještě zkouší nějaký ten nápor, kontaktní gól by jim přišel vhod. A to je přesně ta situace, kterou hosté nechtějí dopustit.

52:40

Zakázané uvolnění domácích.

51:37

Domácí rozehrávka byla hodně hrbolatá, ale tentokrát si pardubičtí hráči na Puldu nepřišli.

49:58

Před brankou Puldy bylo nyní pořádně živo a poprvé v utkání plály trošku emoce. Sudí Tomáš Mejzlík, jenž za A-tým Dukly odehrál v památné postupové sezoně 2016/2017 jeden zápas, si všechny aktéry jistě uklidňuje. Hlavní sudí má zkrátka na ledě nějakou autoritu, o tom netřeba diskutovat.

49:27

David Bulík se prosmýkl na levý kruh, kde měl proti sobě dva hráče. Nezbývalo mu nic jiného, než vystřelit, ovšem minul tři tyče.

2:4

Branky a nahrávky: 29. Krejčí, 35. Číhal (Jungwirth) – 2. Burda (Pražan), 9. Gromadzki, 24. Formánek (Svoboda), 40. Hiemer (Burda, Panchartek)

HC Dukla Jihlava: Pulda (Sigmund) – Šabatka, Číhal (A), Hrbek, Matějíček, Topol, Vovsík (A), Jeletz – Doležal, Marhoun, Sopotnik – Bulík, Jungwirth (C), Báťa – Krejčí, Juřička, Peš – Kříž. Trenér: Marek Melenovský

HC Dynamo Pardubice: Marossy (Červinka) – Pazdera, Svoboda, Panchartek, Pražan, Šmerda, Maštalíř, Vaníček – Formánek (A), Gromadzki, Pavlata (A) – Jaša, Burda (C), Hiemer – Pilař, Macas, Vrba – Pirner. Trenér: David Havíř

Rozhodčí: Mejzlík – Horký, Augusta

01:12 JIH 2 Báťa, sekání
01:16 PCE 0:1 Burda (Pražan)
05:22 JIH 2 Číhal, faul kolenem
08:55 PCE 0:2 Gromadzki
15:42 PCE 2 Panchartek, podrážení