16.02.2020, 23:15 • Rogers Arena, Vancouver • Petr Sumbal

Tipsport: 2.03 4.06 3.11 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro tento zápas všechno, přeji dobrou noc. (01:51:25)
Žádný český ani slovenský hokejista do zápasu nezasáhl.
1. Adam Henrique (ANA) 2+0
2. John Gibson (ANA) 37 zák., 1 gól, 97,4 %
3. Quinn Hughes (VAN) 0+1
Domácí Vancouver nezvládl zápas proti Anaheimu a prohrál vysoko 1:5. Hosté měli utkání vlastně od začátku do konce pod svou kontrolou, Vancouver měl povedené pasáže hry dlouhé maximálně pár minut. Už po první třetině vedl Anaheim 2:0 a ve druhé třetině přidal další branku. Poté se dočkal branky i Vancouver, ale byla v tomto zápasu pro něj jediná a zápas příliš nezdramatizovala, protože ve třetí třetině hosté přidali další dvě branky, když se na střeleckou listinu zapsali Sam Steel a Brendan Guhle.

59:04

Z levé strany po ledě vypálil obránce Canucks Quinn Hughes, Gibson dobře zasáhl pravým betonem.

58:10

Ryan Getzlaf se snažil nápaditou zadovkou hledat spoluhráče před brankou, ale tentokrát mu to nevyšlo.

56:40

Demko chytil do lapačky nahození Anaheimu a puk si ponechal u sebe.

54:55

Demko se nebojácně vydal za svou branku a pomohl Vancouveru s rozehrávkou. Domácí se díky tomu dostali z vlastního pásma.

53:45

53:45 Brendan GUHLE - 1:5

53:45

Anaheim právě vstřelil branku!
A je zřejmě definitivně rozhodnuto, Anaheim už vede 5:1! Na pátém gólu měl velkou zásluhu Grant, který krásně předložil puk před branku pro BRENDANA GUHLEHO. Ten následně vstřelil svůj druhý gól v této sezoně. Asistence: Derek Grant.

53:15

Na druhé straně byl v šanci po skvělé Rakellově přihrávce Jones. Ani Demka z blízka nepřekonal.

53:04

Tyler Myers dostal kotouč na modrou čáru, odkud okamžitě vypálil. Trefil však pouze Getzlafa.

52:06

Kotouč skončil a střídačce Vancouveru a vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:35

Vancouver přecházel modrou čáru hodně komplikovaně a nakonec je z toho ofsajd.

50:32

Na druhé vypálil z první z předbrankového prostoru dnešní pilný střelec Horvat, ale Gibsona znovu nepřekonal.

50:02

Z mezikruží vypálil nebezpečně Troy Terry, ale Demko znovu zasáhl a ještě drží alespoň teoretickou naději pro domácí na body.

48:45

Anaheim si vytvořil přečíslení a z levé strany střílel Nicolas Deslauriers. Demko dobře zasáhl.

48:22

Prostor na střelu si našel Tyler Myers, ale jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

1:5

Branky a nahrávky: 31. E. Pettersson (Q. Hughes, B. Sutter) – 6. Henrique (N. Ritchie, Ja. Larsson), 13. D. Grant (Getzlaf, Fowler), 28. Henrique (Terry), 46. Steel (D. Shore), 54. Guhle (D. Grant)

Vancouver Canucks: Demko (Markström) – Ch. Tanev, Q. Hughes, Stecher, Edler, T. Myers, Jo. Benn – MacEwen, Horvat, J. T. Miller – Virtanen, E. Pettersson, Pearson – B. Sutter, Gaudette, Roussel – Eriksson, Beagle, Ju. Bailey.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson, H. Lindholm, Del Zotto, Fowler, Holzer, Ja. Larsson, Guhle – D. Shore, Getzlaf, Rakell – Silfverberg, Steel, Jones – Terry, Henrique, N. Ritchie – Rowney, D. Grant, Deslauriers.

05:38 ANA 0:1 Henrique (N. Ritchie, Ja. Larsson)
11:13 VAN 2 Stecher, nesportovní chování
12:22 ANA 0:2 D. Grant (Getzlaf, Fowler)
13:47 ANA 2 Holzer, držení
26:13 VAN 2 Ch. Tanev, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
27:25 ANA 0:3 Henrique (Terry)