DHL Extraliga juniorů

HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera

2:6

po nadst. prodl. (1:2, 1:2, 0:2 - N 1:0)

13.02.2019, 16:00 • DRFG arena • O pořadí v play-off • Jan Tajzler (@HonzaTajzler)

Kometa si po úspěšném prodloužení připisuje alespoň jednobodový zisk z dnešního utkání. Zbylé tři body putují na sever Moravy. Vítkovice tak i podruhé v sezoně porážejí brněnskou Kometu a svůj náskok na jihomoravského rivala navyšují na rozdíl osmi bodů. Nicméně nejdůležitější část sezony oba celky teprve čeká. To je ode mne vše, z Brna vám přeji příjemný středeční večer. (18:15:30)

64:25

Kometa právě vstřelila branku!
Brněnský kapitán po individuální akci ukončil přesnou trefou nadstavbové prodloužení, RADEK KUČEŘÍK si s pukem najel mezi kruhy, odkud dokázal trefit pravý růžek vítkovické branky. Bez asistence.

63:36

Minárik nyní statečně bojuje v obležení vítkovických obránců, počkal si až spoluhráči vystřídají, a udržel tak pro svůj tým útočné pásmo.

62:56

Meluzinova střela zblokována, na kotouči jsou hráči Vítkovic.

62:30

Protiútok hostů zakončoval střelou z levého kruhu Vojtovič, Rachůnek znovu úspěšný.

62:11

Na druhé straně byl blízko ukončení dnešního utkání Lednický, ale také Rachůnek zatím drží.

61:29

Kuncovi se daří držet kotouč v útočném pásmu, nyní se dokonce dostal do dvou po sobě jdoucích střeleckých pokusů, ale ani jednou si na Dolíšku nepřišel.

61:00

Kometa s kotoučem operuje v útočném pásmu.

60:18

Meluzin poslal do slibného úniku Minárika, ten už měl před sebou pouze brankáře Dolíšku, ovšem nedokázal trefit přesně.

60:01

Začalo nadstavbové prodloužení.
Vítkovice ve třetí třetině dokázali dvěma slepenými brankami definitivně rozhodnout o tříbodovém exportu z Brna do Ostravy. Zda na sever Moravy poputuje i bonusový čtvrtý bod, o tom rozhodne pětiminutové prodloužení, které započne za necelé tři minuty.

60:00

Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.

59:42

Před vypršením základní hrací doby se ještě bude vhazovat ve středním pásmu.

58:54

Vítkovice pohodlně kontrolují svůj čtyřbrankový náskok a nejspíš už nebudu tolerovat přítomnost brněnských hráčů před Dolíškou.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:36

Vítkovice neztrácejí útočné choutky ani za rozhodnutého stavu, Věntus si nechal na modré čáře nabít od Bílého a jedovatou střelou prověřil připravenost brankáře Rachůnka, ten v testu vítkovického obránce úspěšně obstál a hru přerušil.

56:23

Zakázané uvolnění Komety, hra se stěhuje před Rachůnka.

2:6

Branky a nahrávky: 10. Kučeřík (Krejčí, Svozil), 34. Švrně (Holemý, Mich.), 65. Kučeřík – 18. Fridrich (Bernovský), 19. Vojtovič (Mar.), 27. Fridrich, 38. Mrva (Vojtovič), 43. Vojtovič (Mrva), 45. Krška (Marc., Konečný)

HC Kometa Brno: Micka (38.Rachůnek) – Holemý, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk, Žák – Popelka, Snášel, Minárik, Meluzin, Škvrně, Krejčí, Kadlic, Kos, Kunc Mich., Bartes.

HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Mrázek) – Kunc Mar., Bílý, Smička, Zapletal, Vacula, ficek, Věntus – Konečný, Fridrich, Bernovský, Krška, Lednický, Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva, Potočný, Gebauer.

Rozhodčí: Čech – Urubčík, Nechvátal

09:22 KOM 1:0 Kučeřík (Krejčí, Svozil)
13:09 KOM 2 Studený, hákování