Kateřina Siniaková (1) – Bernarda Peraová

2:0 6:4, 7:5

25.10.2024, 07:10 • Centrální kurt, Kanton (CHN) • Čtvrtfinále • Filip Lefenda

Tipsport: 1.47 2.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kateřina Siniaková (48.) neztratila v čínském Kantonu set ani při svém třetím vystoupení, a postoupila tak z pozice nejvýše nasazené hráčky do semifinále. Na úvod pátečního programu přehrála osmadvacetiletá Češka 6:4 a 7:5 o rok starší Američanku Bernardu Peraovou (79.) a zvýšila vedení v bilanci vzájemných zápasů už na 6:1. Siniaková ztratila ve třetím gemu jako první podání, z 1:2 však otočila na 4:2. Peraová poté vyrovnala na 4:4, závěrečné dva gemy setu ale patřily favoritce. Ta ve druhém setu přišla o vedení 3:1 a 5:3, aby znovu rozhodla až v samotné koncovce brejkem. (08:49:35)

Konec zápasu

2:0; 7:5 - Kateřina Siniaková

7:5

Kateřina Siniaková teď vsadila čistě jen na čopy a vyplatilo se! Urputná obrana slaví úspěch, Peraová nakonec útočila z náběhu forhendem do sítě.

40-30

Duel pokračuje. Siniaková se musela bránit. Peraová se vydala k síti. Její forhendový volej vracela Češka z běhu forhendem do sítě.

40-15

Teď už dva ano! Bernarda Peraová hrála forhendem za vzdálenější pravou boční čáru.

30-15

Mečboly z toho pro Siniakovou zatím nejsou.

30-0

Bernarda Peraová kazí forhend po levé čáře. Byl dlouhý, aut!

15-0

Neuvěřitelné, co teď zahrála Kateřina Siniaková! Po velkém souboji na síti už mohla Peraová slavit, Češka ale zabojovala, vrátila se dozadu a nouzovým krosem trefila prohoz na boční čáru.

6:5

Konec přestávky, podávat bude Bernarda Peraová.

6:5

Následuje přestávka a výměna stran.

6:5

Gem pro Siniakovou! Ta se teď zdá být psychicky dole, tohle by jí ale mohlo pomoci. Bránila se forhendům protivnice, pak změnila rytmus čopem a Peraová poslala závěrečný forhend do sítě.

40-30

Královéhradecká rodačka si pomáhá podáním. Po soupeřčině returnu do sítě má důležitý gembol.

30-30

Pomalý čopovaný forhend Siniakové dorotoval až za základní čáru. Znovu je to při podání Češky otevřené.

30-15

Znovu aut z rakety Peraové. Kateřina Siniaková jde na servisu do vedení.

15-15

Přímý bod z podání pro Siniakovou. Bernarda Peraová returnovala za základní čáru.

0-15

Bernarda Peraová se rychle dostala na téčko, odkud zabodovala nekompromisním forhendem.

5:5

Při druhém gembolu už bohužel hrála Kateřina Siniaková bekhendem do sítě. Snad ji nebude promarněné vedení 5:3 v konečném zúčtování mrzet.