4:3

po prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)

17.09.2024, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • 2. kolo • Miroslav Kučera (@MirekKucera)

Tipsport: 2.56 4.09 2.26 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Piráti Chomutov si připisují první výhru v MAXA lize. V prodloužení rozhodl o bonusovém bodu pro domácí Martin Tůma. (20:16:25)

63:41

63:41 Martin TŮMA - 4:3

63:41 3/3

Piráti právě vstřelili branku!
Nepovedený zákrok Jana Mičána ukončuje utkání. Kadeřávek mezi kruhy vypálil, Mičán neudržel kotouč ve výstroji, ten vyjel směrem k bráně, kde ho doklepl MARTIN TŮMA. Assitence: Patrik Kadeřávek, Dominik Sklenář.
Tůma M., Kadeřávek P., Sklenář D.
Bořuta A., Dočekal M., Ferda R.

63:16

Výborné sólo předvedl Antonín Bořuta. Ten objel celé hřiště, poté i domácí bránu až se objevil mezi kruhy, odkud vypálil. Pavel Jekel ale předvedl vynikající zákrok lapačkou.

62:43

Vhazování před Mičánem.

62:25

62:16

Ofsajd Pirátů.

61:51

Hosté ujeli dva na jednoho, ale finální fáze se jim vůbec nevyvedla.

60:55

Na Hübla zívala odkrytá klec, ale domácí kapitán nedsáhl na kotouč.

60:38

Lukešovu střelu chytá Mičán.

60:25

Veliká příležitost pro domácí, ti budou hrát přesilovku 4 na 3.

60:25

Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
Martin Dočekal – 2 min., nedovolené bránění.

60:01

Hrát se bude ve třech na obou stranách.
Piráti ve třetí třetině vyrovnali zásluhou Františka Lukeše a Martina Tůmy, oba týmy si tak i podruhé v této sezóně zahrají prodloužení. Po krátké pauze začne pětiminutové prodloužení, případně poté samostatné nájezdy.

60:00

59:06

Icing Třebíče. Schyluje se k prodloužení.
Dnešní utkání sleduje 2083 diváků.

58:44

58:01

Piráti dobře napadají statickou hostující obranu, ale nedostávají se k zakončení.

57:13

Slavia drží kotouč ve svém pásmu a do útoku se moc nehrne.

56:37

Vodný vypálil na Jekela, ten ale zakročil betonem.

56:17

Fronk vysoko přestřeluje.

55:50

Piráti se dostávali do zakončení, ale obrana finální fázi překazila.

54:56

Souboje se nyní odehrávají převážně ve středním pásmu, žádný z týmů nechce udělat chybu.

53:46

Střela Husineckého od modré byla zblokována mimo bránu.

53:38

Jekel raději pokryl kotouč před dotírajícími útočníky.

53:27

Opět vhazování před Mičánem.

53:06

Kotouč po závaru vypadl ven z hřiště, vhazovat se bude po levici Mičána.

52:26

Pokračovat se bude po komerční přestávce.

51:49

Dočekal se dostal k zakončení mezi kruhy, ale Jekel byl pozorný.

49:42

49:42 Martin TŮMA - 3:3

49:42 5/4

A je vyrovnáno! Nutno ale dodat, že trochu se štěstím. Střela Hejcmana od modré byla tečována MARTINEM TŮMOU před bránou, kotouč vyletěl vysoko nad led a zapadl za ležícího Mičána. Asistence: Darek Hejcman, Tomáš Guman.
Tůma M., Hejcman D., Guman T., Svoboda Ta., Eliáš F.
Mareš E., Bořuta A., Dočekal M., Bittner L.

49:30

Mičán kryje kotouč a dává oddychnout svému týmu.

49:12

Až nyní se domácí dostali do píásma.

48:47

Piráti se zatím do pásma nedostali.

47:58

Následuje komerční přestávka. Piráti jsou jako politi živou vodou a vyrovnání je na spadnutí.

47:58

Jakub Stehlík – 2 min., podrážení.

47:17

Dva Jekelovy zákroky betonem v krátkém sledu.

46:46

Třebíč vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

46:26

Piráti jsou opět zabydleni v pásmu.

45:37

45:37 František LUKEŠ - 2:3

45:37 5/5

Domácí se dostávají na dostřel. FRANTIŠEK LUKEŠ výborně podržel kotouč, objel ležícího hráče a prostřeluje Jana Mičána. Bez asistence.
Lukeš F., Hübl V., Sklenář D., Eliáš F., Ulrych P.
Svoboda M., Malý J., Brož V., Vodička P., Stehlík J.

45:06

Hosté se usadili v útočném pásmu.

44:47

Balážovu střelu od modré vyráží Mičán vyrážečkou.

44:05

Horácká Slavia je opět v držení kotouče.

43:06

Třebíč je nyní na kotouči aktivnější, domácí se snaží prodírat ke kotouči, ale nedaří se.

42:17

Aktivní Psota se dostal až do zakončení, ale jekel byl u tyče pozorný.

41:51

Třebíč drží kotouoč ve svém pásmu.

41:14

Jekel si připisuje první zákrok ve třetí třetině.

40:01

Ve druhé třetině viděla ROCKNET ARÉNA opět dvě branky, tentokrát po jedné na každé straně. Za hosty zvyšoval vedení Ladislav Bittner, za domácí korigoval na konci třetiny Jiří Fronk. Třetí třetina začne přibližně v 19:25.

40:00

39:28

39:28 Jiří FRONK - 1:3

39:28 5/4

Piráti se dočkávají první domácí branky v první hokejové lize v této sezóně. JIŘÍ FRONK dostal přihrávku na vrchol kruhu a prostřeluje Mičána. Asistence: František Lukeš, Viktor Hübl.
Fronk J., Lukeš F., Hübl V., Sklenář D., Kadeřávek P.
Mareš E., Michálek D., Bořuta A., Ferda R.

39:23

Gumanovu ránu od modré tečoval clonící útočník, ale i tak ji Mičán lapil.

38:38

38:19

38:19 Matěj PSOTA - 0:3

38:19 5/4

Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Velmi rychle využitá přesilovka. MATĚJ PSOTA dostal dobrou přihrávku a střílí do odkryté klece. Asistence: Martin Dočekal, Tomáš Svoboda.
Psota M., Dočekal M., Bořuta A., Bittner L., Svoboda To.
Mála F., Havel R., Ulrych P., Koblížek T.

38:11

Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
Darek Hejcman – 2 min., krosček.

36:53

Trochu sporné zakáhzané uvolnění Chomutova, hra se každopádně stěhuje před Jekela.

36:30

Už už se Piráti dostávali do zakončení, ale kotouč jim uskočil na nerovnosti na ledu.

35:57

Po delší době si na kotouč sáhl i domácí Jekel.

35:27

Ne, domácím se dnes prostě nedaří. Další tři střely, ale všechny letěly mimo bránu.

33:57

Tempo hry je nyní vcelku vlažné, Piráti se snaží prodrat do pásma, zatímco Třebíč bez větších problémů brání.

33:12

33:00

Další akce Pirátů začíná za jejich bránou.

32:30

Piráti jsou nyní rozhodně aktivnější, ale Třebíč dobře brání.

31:29

Michálek prověřil Jekelovu pozornost.

31:01

Hosté v plném počtu. Piráti byli velmi aktivní, ale nedokáží se zatím prosadit.

30:25

Husinecký od modré míjí.

30:13

Lukeš míjí.

29:46

Domácí pálí z každé pozice, ale branka zatím nepadla.

29:02

David Michálek – 2 min., podrážení.

28:30

Dominik Sklenář vymyslel dobrou přihrávku zpoza brány, ale našel pouze obránce v hostujícím dresu.

28:03

A opět Dočekal, tentokrát obehrál obránce, ale na Jekela si opět nepřišel.

27:09

Dočekal výborně vypálil do bližší šibenice, ale Jekel byl pozorný.

26:57

26:17

Hned dvě střely letěly těsně mimo bránu Mičána.

25:40

Koblížek se snažil proskočit do pásma, ale Třebíč výborně brání modrou čáru.

25:04

DOmácí začínají akci za svou bránou.

24:17

Rychlý brejk na druhé straně, Mičán byl ale pozorný a kotouč nakonec přikryl lapačkou na ledě.

23:56

Hosté nyní nebezpečně pronikli do pásma, ale Jekela neohrozili.

23:17

Úmyslný ofsajd Slavie.

22:17

Hosté v plném počtu. Domácí celou přesilovku sice byli v útočném pásmu, ale na bránu nevystřelili ani jednou.

22:07

Až nyn í vystřídali dva hráči Třebíče.

21:53

Hostující brána nezůstala na svém místě, hosté nemohou vystřídat.

21:04

Lichanec shytal tvrdou ránu do kotníku a jen těžko bruslí.

20:39

Vítězslav Brož – 2 min., podrážení.

20:17

Kadeřávek vypálil od modré a tečovaný kotouč vyjel těsně vedle brány.

20:01

První třetina přinesla dvě branky a obě do domácí sítě. Za Třebíč se postupně prosadili Martin Dočekal a Ladislav Bittner. Na hostujícím týmu je vidět více zkušeností. Druhá třetina začne přibližně v 18:25.

20:00

19:13

19:13 Ladislav BITTNER - 0:2

19:13 5/4

Slavia svou první přesilovku využívá a dává Pirátům gól do šatny. LADISLAV BITTNER stál výborně přímo před Jekelem, dostal ideální přihrávkou a jen tečoval kotouč do sítě. Asistence: Matěj Psota, Antonín Bořuta.
Bittner L., Dočekal M., Psota M., Bořuta A., Svoboda To.
Baláž O., Březák J., Svoboda Ta., Sklenář D.

17:30

Piráti drží kotouč na holích, ale nedostávají se do zakončení.

16:41

Ukrytá střela od modré orazítkovala boční oblouk domácí brány.

15:59

Zbytečný icing v podání Chomutova. Domácí hráči poměrně často odpalují kotouče nazdařbůh po mantinelu.

15:16

Tomáš Svoboda překvapivě vypálil a Jekel měl plné ruce práce vyrazit ukrytý kotouč.

14:36

Ofsajd hostující Třebíče.

14:17

Povedený zákrok si připisuje také Pavel Jekel.

13:50

Ferda se ocitl sám mezi kruhy, ale branku nedává.

13:30

Kotouč je za domácí bránou a hosté napadají rozehrávku.

12:31

Výborný zákrok Vodičky, ten se natáhl před bránou a zabránil tak nebezpečné přihrávce.

11:53

Marek Berka byl sám před Mičánem, ale minul.

11:29

Tempo hry trochu zvolnilo, domácí se ale snaží stále napadat.

09:30 5/5

Velká nedůraznost v domácí obraně znamená vedení Horácké Slavie. MARTIN DOČEKAL dostal zpoza brány přihrávku před bránu a kotouč procedil za Jekela. Asistence: Erik Mareš, Matěj Psota.
Dočekal M., Mareš E., Psota M., Bořuta A., Bittner L.
Ulrych P., Hejcman D., Berka M., Husinecký V., Guman T.

09:23

Domácí vyhodili kotouč ze středního pásma až do ochranné sítě.

08:32

Fronk protáhl Mičána, ten zakročil betonem.

08:14

07:54

Excelentní zákrok Mičána, proti střele Hejcmana vytáhl výborný semafor.

07:27

Až nyní se Piráti usadili v útočném pásmu.

06:44

Piráti se zatím vůbec k ničemu nedostali, hosté výborně brání.

06:15

Trochu zbytečné vyloučení hostujícího Vodného, který podrazil jednoho z Pirátů.

05:52

Vhazování ve středovém kruhu.

05:17

Dočekal přihrával dobře před bránu, Bittner ale následně minul kotouč.

04:33

Mareš od modré hodně minul.

03:44

Jakub Malý hledal před bránou volného spoluhráče, ten ale na kotouč nedosáhl. Možná byl i faulován.

03:24

Hübl protečoval za bránu a nyní se snaží dojet kotouč.

02:39

Furch to zkoušel od modré, ale před Jekelem bylo až moc těl a kotouč k němu nedoputoval.

02:21

Následně se Chomutov osvobozuje icingem.

01:49

Bořuta nebezpečně přihrával před bránu, kde ale nenašel spoluhráče.

01:24

Třebíč je poprvé u kotouče a hned se dostala za Jekelovu branku.

00:53

Hosté dostali kotouč do středního pásma.

00:32

Chomutov se dostal do útočného pásma a vybojoval vhazování.

00:01

V hledišti je nyní slyšet i jedenáct hostujících fanoušků.
Oba týmy jsou nastoupeny na ledové ploše.

Piráti Chomutov: Jekel (Petrásek) – Březák, Kadeřávek, Eliáš, Ulrych, Husinecký, Havel, Baláž – Lukeš, Hübl, Fronk – Ta. Svoboda, Eret, M. Tůma – Guman, Hejcman, Berka – Mála, Koblížek, Sklenář.
Trenér: Martin Pešout

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jan Brož) – Vodička, Stehlík, Bořuta, Mareš, Böhm, Furch, Kroupa – Ferda, Michálek, V. Brož – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Lichanec, To. Svoboda – M. Svoboda, Michalčuk, Jaša.
Trenér: David Dolníček

Rozhodčí: Petružálek, Valenta – Štofa, Beneš.
Dnešní utkání bude velmi speciální. Utkání bude živě přenášet Česká televize. Navíc domácí nastoupí v retro dresech KLH Chomutov, ve kterých tento tým nastupoval v roce 1997 při účasti v první lize. Jako bonus byla toto první sezóna, kdy za CHomutov naskočila extraligová legenda a současný kapitán Viktor Hübl.
SK Horácká Slavia Třebíč je v první lize nepřetržitě od roku 1997 a je tak tradičním účastníkem této ligy. Slavia má za sebou také jedno utkání, kdy v dočasném, ale dlouhodobém azylu v Moravských Budějovicích přehrála pardubický B tým po nájezdech 2:1.
Piráti Chomutov se vrací do první hokejové ligy po čtyřech sezónách, kdy hráli buď krajskou nebo druhou hokejovou ligu. Piráti mají za sebou jedno utkání, ke kterému cestovali do daleké Ostravy, kde se zdejší Porubou sehráli vyrovnanou bitvu, ve které padli v prodloužení. Do tabulky si tak připsali premiérový bod.
Hezký úterní podvečer, vítejte u online přenosu z první hokejové ligy, která nově nese název MAXA liga. Dnes večer se proti sobě postaví Piráti Chomutov a SK Horácká Slavia Třebíč.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

4:3

Branky a nahrávky: 40. Fronk (Lukeš, Hübl), 46. Lukeš (Hübl, Sklenář), 50. M. Tůma (Hejcman, Guman), 64. M. Tůma (Kadeřávek, Sklenář) – 10. Dočekal (Mareš, Psota), 20. Bittner (Psota, Bořuta), 39. Psota (Dočekal, To. Svoboda)

Piráti Chomutov: Jekel (Petrásek) – Březák, Kadeřávek, Eliáš, Poizl, Ulrych, Husinecký, Havel, Baláž – Lukeš, Hübl, Fronk – Ta. Svoboda, Eret, M. Tůma – Guman, Hejcman, Berka – Mála, Koblížek, Sklenář.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jan Brož) – Vodička, Stehlík, Bořuta, Mareš, Böhm, Furch, Kroupa – Ferda, Michálek, V. Brož – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Lichanec, To. Svoboda – M. Svoboda, Malý, Michalčuk – Jaša.

Rozhodčí: Petružálek, Valenta – Štofa, Beneš