konec (1:1, 0:1, 3:0)

14.09.2024, 19:00 • Eisarena Bremerhaven • 4. kolo • Vendula Zdražilová

Tipsport: 1.27 6.22 8.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (21:16:38)
Je dobojováno. Domácí třemi góly ve třetí třetině zápas srovnali, otočili a pojistili. Vítězí tedy nad Rouenem 4:2 a zapisují další tři body do tabulky. Hosté naopak odjedou s prázdnou.

59:51

59:51 Jan URBAS - 4:2

59:51

Bremerhaven právě vstřelil branku!
Domácí pojišťují svůj náskok a je jasné, že z dnešního duelu budou mít tříbodový zisk. Před prázdnou branku soupeře dostal nabito od Jegliče JAN URBAS a pro něho pak nebyl problém zakončit – 4:2. Asistence: Žiga Jeglič a Felix Maegaard Scheel.

59:22

Hra je zastavena, po zákroku jednoho z hostů se strhla menší potyčka, ale vypadá to, že se vylučovat nebude. Dle sudích šlo o čistý zákrok.

59:02

Hosté se drží v pásmu domácích, do akce musel opět Kristers Gudlevskis, který své brankoviště zavřel a má další důležitý zákrok.

58:35

Domácí se snažili z dálky trefit prázdnou branku soupeře, ale nakonec místo toho z toho bylo zakázané uvolnění. Buly po pravé ruce Gudlevskise.

58:06

Hosté jsou v šesti a bez brankáře!

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:17

Od modré čáry pálil nebezpečně Maxim Rausch a proti jeho pokusu musel do lehu hostující brankář Oskari Setänen, který střelu zneškodnil.

56:23

Anthony Rech od pravého mantinelu nahodil kotouč mezi kruhy, ale tam neměl žádného spoluhráče, který by zakončil před Gudlevskisem.

55:10

Dominik Uher číhal mezi kruhy, nakonec tam přihrávku nedostal a hosté pak jdou na druhou stranu hned poté, co získali touš na svoji stranu.

54:06

Domácí dlouho drží hru před hostující brankou, čtvrtá branka byla opět na spadnutí, jenže Oskari Setänen byl znovu proti a připsal další zákrok.

53:18

Hostům začíná rychle ubíhat čas. Na to, aby se zápasem ještě něco udělali, mají necelých sedm minut.

52:27

Na řadě je další komerční přestávka.

51:10

Christian Wejse mezi kruhy zakončil střelou zápěstím, ale ve své brance zase vše jistil pozorný Oskari Setänen.

49:57

Od svého brankáře šli do další akce hráči Rouenu, zblízka zakončoval Jared Dmytriw, ale Kristers Gudlevskis byl mezi svými třemi tyčemi pozorný.

49:00

Oskari Setänen znovu čelil šanci domácích, střelu Mihy Verliče lapil do lapačky a nechal hru opět raději přerušit.

48:31

Znovu bylo rušno před brankou hostů, kde střílel Phillip Bruggisser, ale jeho pokus končí na betonu Setänena. Na druhé straně vychytal nebezpečnou střelu Tomse Simonsena Kristers Gudlevskis.

47:19

Domácí mají znovu tlak před brankou hostů, pokus Dominika Uhera končí jen v moci brankáře Rouenu.

45:39

Rouen je v plném počtu.

44:59

44:59 Christian WEJSE - 3:2

44:59

A další gól v téže přesilové hře a domácí jdou do vedení. Od zadního mantinelu vyzval před brankou hostů ke střele Jan Urbas CHRISTIANA WEJSEHO, který dělovkou nedal šanci Setänenovi – 3:2. Asistence: Jan Urbas a Žiga Jeglič.

44:04

44:04 Jan URBAS - 2:2

44:04

A je opět vyrovnáno. Nicholas B. Jensen našel přihrávkou JANA URBASE, který jedovatou střelou z vrcholu pravého kruhu vymetl v síti hostů všechny pavučiny – 2:2. Asistence: Nicholas B. Jensen a Žiga Jeglič.

43:39

Vyloučení v týmu Les Dragons de Rouen:
Vincent Nesa – 2 min., sekání.

42:24

Zakázané uvolnění Rouenu, hra se stěhuje před brankáře Oskariho Setänena. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

40:36

Jared Dmytriw se drze prodral až před domácí branku, kde zakončil bekhendem, byl ale tísněn obranou Bremerhavenu a rázem bylo po akci.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 20:37.
Také druhé dějství je minulostí. V něm strhli vedení na svou stranu hosté a mají tak před třetí třetinou lepší pozici v duelu. Domácí ale neskládají své zbraně a ještě se pokusí se zápasem něco udělat.

38:05

Po pravém křídle si do akce nabruslil Felix Maegaard Scheel, ale přízemním pokusem domácí útočník neuspěl.

37:19

A další možnost pro domácí, kteří zvýšili aktivitu a hrozili před Oskarim Setänenem.

36:47

Domácí tak ztrácejí jeden gól a nyní se snažili najít odpověď, ale pokus Alexe Friesena šel jen vedle protější tyče.

35:51

35:51 Jared DMYTRIW - 1:2

35:51

Rouen právě vstřelil branku!
Hosté v závěru druhé třetiny udeřili a poprvé jdou v utkání do vedení. Mattéo Perdrix poslal na pravou stranu přihrávku pro JAREDA DMYTRIWA, který poté zakončil těsně před Kristersem Gudlevskisem a ten na jeho pokus nedosáhl – 1:2. Asistence: Mattéo Perdrix a Sebastian Bengtsson.

35:06

Gudlevskis zapsal další zákrok proti jedovce Anthonyho Recha, který švihem střílel z pravého kruhu.

34:41

O chvilku později to před Oskarim Setänenem zkusil švihem Dominik Uher, jeho pokus ale končí jen na boční konstrukci soupeřovy branky.

34:08

Alexander Lindelöf napřáhl na pravé straně u modré čáry a jeho rána se zastavila až na hrudi domácího brankáře Kristerse Gudlevskise.

32:04

Tomas Simonsen byl mezi kruhy a poté se snažil vystřelit, jenže v cestě mu stál dobrý obranný zákrok Bruggissera. Hra je zastavena a následuje další komerční přestávka.

31:06

Další přesný zákrok Oskariho Setänena a hra je zastavena. Za chvíli se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

30:32

Jsme za polovinou řádné hrací doby, ani jednomu týmu se stále nedaří strhnout vedení na svou stranu. Pomáhají tomu zejména oba brankáři, kteří jsou v brankovištích pozorní.

29:41

Urbasova střela od modré čáry končí na obraně Rouenu a hosté pak jdou do další útočné akce na druhou stranu.

27:43

27:43 Velká šance Dmytriwa

27:43

A znovu rychlík Jared Dmytriw, který ujel všem a dostal se do zakončení těsně před Kristersem Gudlevskisem, ale trefil jen jeho betony. Velká šance hostů tak nekončí vedoucím gólem.

27:33

Hra je opět přerušena a následuje další komerční přestávka.

26:33

Do rychlého protiútoku mířili hráči Rouenu, ale nakonec ve středním pásmu je o kotouč obral soupeř, který velmi rychle točí hru zase před Oskariho Setänena.

24:18

Z pravé strany si do prostoru mezi kruhy sjel Jared Dmytriw, jeho přízemní pokus ale končí jen na špičce betonu Kristerse Gudlevskise.

22:46

Domácí byli znovu hodně aktivní, ale Jan Urbas se nedokázal prosadit střelou z levého kruhu. Nicméně domácí stále operují před hostující brankou.

21:12

21:12 Neproměněné trestné střílení Wejseho

21:12

Christian Wejse se rozjel na Oskariho Setänena, ale tváří v tvář ho nepřekonal. Skóre se tak nemění a zůstává nerozhodné.

21:12

Juho Tommila – TS, hákování.

21:12

Kristers Gudlevskis čelil nebezpečné střele soupeře, na druhé straně z rychlého protiútoku neskóroval Ross Mauermann. Ten byl faulován v akci a je nařízeno trestné střílení!

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:46.
První třetina je minulostí. V ní se hned v první minutě ujali vedení domácí hráči, ovšem soupeř stihl do minuty vyrovnat. Od té doby se už skóre neměnilo a po úvodním dějství je stav nerozhodný 1:1.

20:00

19:38

Miha Verlič napřáhl od modré čáry na levé straně a jeho pumelici kryje efektním semaforem do lapačky Oskari Setänen a hra je opět přerušena. Buly po jeho pravé ruce.

19:26

19:26

Nyní musel zakročit Oskari Setänen, na kterého vyslal další nepříjemnou střelu Dominik Uher. Poté chvíli stál puk u jeho brankoviště, nakonec pak touš přikryl a přerušuje hru.

19:00

Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:03

Hosté jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilová hra.

17:58

Po pravém křídle ujel všem Jared Dmytriw, ale jeho pokus pohotově kryje Kristers Gudlevskis.

17:24

Nicholas B. Jensen – 2 min., hrubost.

17:11

Z levého kruhu napřáhl ke střele Miha Verlič, ale pokus chorvatského obránce končí mimo tři tyče.

16:03

Paul Le Lem – 2 min., sekání.

15:53

Hosté se sice dostali do nebezpečného zakončení před Gudlevskisem, ale ten svou branku uhájil. Následně pak vyrazili do akce zase Tučňáci.

14:56

Svižná úvodní třetina je pomalu v jejím závěru, na ukazateli skóre stále svítí nerozhodný stav. Toho oba celky docílily během jedné minuty.

13:15

Další slibná akce domácích, ale hosté se ubránili a hned vytáhli hru před Kristerse Gudlevskise.

11:58

Fiorenzo Villard u pravého mantinelu vystřelil, jeho pokus ale zablokovala pozorná obrana Bremerhavenu a hned na to jdou domácí do další útočné akce.

11:26

11:06

Pokus Dominika Uhera končí mimo tři tyče, český útočník ale měl dobrou střeleckou pozici mezi kruhy. Ovšem obrana soupeře mu zabránila, aby strhl vedení na stranu Bremerhavenu.

10:33

Nyní sebrali puk hosté a hned ho vyhodili až před domácí branku, šetří tak další vteřiny ze své početní nevýhody.

09:38

Z levého kruhu pálil Nicholas B. Jensen, jeho švih šel na branku Rouenu, ale tam byl u své tyče připraven s dalším zákrokem finský brankář Oskari Setänen.

09:26

Mattého Perdrix – 2 min., podrážení.

07:49

Alex Friesen dostal přesnou přihrávku přímo na čepel, jeho pokus pak prosvištěl jen těsně kolem protější tyče.

06:48

Hosté se znovu dostali do zakončení před Gudlevskisem, ale jeho švih končí na jeho připravené lapačce.

05:30

Pokus Anderse Grönlunda končí na lapačce Setänena a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.

04:12

Zápas tak začal hodně svižně, už ve druhé minutě padly dva góly. Nyní šli do akce domácí, ale Jensen netrefil zařízení kousek od brankáře soupeře.

01:29

01:29 Tomas SIMONSEN - 1:1

01:29

Ale pozor, záhy je vyrovnáno. TOMAS SIMONSEN si nabruslil do blízkosti domácí branky a poté švihem prostřelil Kristerse Gudlevskise – 1:1. Začíná se tak velmi brzy zase znovu od začátku. Asistence: Juho Tomila a Anthony Rech.

00:27

00:27 Maegaard SCHELL - 1:0

00:27

O chvilku později se to už povedlo. FELIX MAEGAARD SCHELL dostal přihrávku do prostoru mezi kruhy a jeho rána pak končí za zády hostujícího brankáře – 1:0. Asistence: Žiga Jeglič a Miha Verlič.

00:13

Domácí se hned po úvodním vhazování dostali do zakončení, ale puk šel mimo.

00:01

Fischtown Pinguins: Gudlevskis (Franzreb) – Rausch, Grönlund, Bruggisser, Verlič, Vladelchitchikov, Jensen – Maegaard, Jeglič, Urbas (C)(TS) – Görtz, Vikingstad, Mauermann – Herrmmann, Friesen (A), Uher (A) – Kinder, Wejse, Büsing
Trenér: Alexander Sulzer

Les Dragons de Rouen: Setänen (Richard) – Cantagallo (A), Lindelöf, Tommila, Perdrix, Villard – Dmytriw (TS), Colomban, Bengtsson – Perret, Nesa (A), Vigners – Simonsen, Hervé, Rech (C) – Avonde, Le Lem
Trenér: Lhenry Fabrice

Rozhodčí: Schadewaldt (GER), Schrader (GER) – Giesen (GER), Jürgens (GER).
Les Dragons de Rouen

Francouzský zástupce v hokejové Lize mistrů, Les Dragons de Rouen, je v tabulce až na dvaadvacátém místě a dosud nezapsal ani bod. Nejprve hokejisté Rouenu prohráli doma 2:4 s rakouským Klagenfurtem. Poté následoval další domácí zápas, a sice s Třincem. Draci po druhé třetině drželi fantastický průběh, když nad několikanásobným českým mistrem vedli 3:1. Ale Oceláři předvedli ve třetí třetině čtyřgólovou smršť a nakonec dovedli zápas po výsledku 5:3 do vítězného konce. A Rouenu se nedařilo ani ve čtvrtek, kdy prohráli s Tapparou na jejím ledě 1:6. I dnes tak francouzský klub nečeká nic lehkého.
Fischtown Pinguins

Hokejisté dnes domácího Bremerhavenu sehráli v Lize mistrů tři duely. V tom prvním v minulém týdnu narazili na ženevský Servette. Ač po druhé třetině prohrávali 1:2, duel nakonec dokázali otočit a vyhráli 3:2. V neděli znovu na svém ledě přivítali další švýcarský celek, a sice Lausanne, ovšem zde už na svého soupeře nestačili a prohráli těsně 1:2. Ve čtvrtek se přesunuli do Dánska, kde vyzvali místní Sönderjyske. A po prohře s Lausanne si spravili chuť a vyhráli jednoznačným výsledkem 5:0. V tabulce se se šesti body Bremerhaven nachází na sedmém místě, takže je v elitní šestnáctce, která bude znamenat postup do vyřazovacích bojů. Budou dnes opět doma úspěšní?
Systém Ligy mistrů

Liga mistrů v loňském ročníku doznala změn. Ještě předloni tuto prestižní soutěž hrálo dvaatřicet týmů rozdělených do skupin. V současné době je pouze jedna tabulka, která čítá čtyřiadvacet klubů. Každý klub v základní části odehraje šest utkání, tři doma a tři venku. Nemohou na sebe narazit týmy ze stejné země.

Mezi změny patří i některé úpravy pravidel. Například pokud mužstvo hraje přesilovou hru a využije ji, potrestaný hráč zůstane na trestné lavici až do konce trestu. Změna je i u situace, kdy sudí signalizuje vyloučení a tým hrající v šesti tuto výhodu promění v branku. Místo odvolání trestu však hráč, na kterého sudí ukáže, i přesto poputuje na lavici hanby.
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům hokeje. Na programu jsou znovu zápasy v prestižní hokejové Lize mistrů a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy Fischtown Pinguins a Les Dragons de Rouen. Půjde tedy o konfrontaci německého a francouzského hokeje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

4:2

Branky a nahrávky: 1. Maegaard Schell (Jeglič, Verlič), 45. Urbas (Jensen, Jeglič), 45. Wejse (Urbas, Jeglič), 60. Urbas (Jeglič, Scheel) – 2. Simonsen (Tomila, Rech), 36. Dmytriw (Perdrix, Bengtsson)

Fischtown Pinguins: Gudlevskis (Franzreb) – Rausch, Grönlund, Bruggisser, Verlič, Vladelchitchikov, Jensen – Maegaard Scheel, Jeglič, Urbas (C)(TS) – Görtz, Vikingstad, Mauermann – Herrmmann, Friesen (A), Uher (A) – Kinder, Wejse, Büsing

Rozhodčí: Schadewaldt (GER), Schrader (GER) – Giesen (GER), Jürgens (GER)