09.09.2024, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Eva Šafranková

Tipsport: 1.93 4.21 3.12 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V tuto chvíli je to ode mě všechno a přeji hezky prožitý týden. U dalších textových přenosů se budu těšit. Na počtenou! (19:36:52)
Dnešní utkání sledovalo 1250 diváků.
Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni oba gólmani, tedy Stanislav Škorvánek za Mountfield HK a Devin Williams za ERC Ingolstadt.
Ingolstadt se dostal do vedení na konci první třetiny, na což ale Hradec dokázal v následujícím dějství reagovat a se soupeřem srovnal krok. Přes velký počet vyloučení se hostům povedlo nakonec přesilovku využít, avšak Mountfield rovněž v početní výhodě opět rychle odpověděl a znovu bylo vyrovnáno. Třetí dvacetiminutovka žádný gól nepřinesla, a tak se šlo za nerozhodného stavu 2:2 do prodloužení. To příliš dlouho netrvalo, protože na konci 61. minuty se prosadil účastník německé nejvyšší soutěže. Východočeši tak padli 2:3 a přípravu na novou sezonu zakončili prohrou. Naopak německý tým zůstal stoprocentní a připsal si šesté vítězství v šesti duelech.

60:52

60:52 BRETON - 2:3

60:52

Ingolstadt právě vstřelil branku!
V prodloužení neuběhla ani minuta a je rozhodnuto! Na útočné modré stál připravený ALEX BRETON, jenž to vzal na sebe. Poradil si s Tomášem Pavelkou, dostal se až k bráně, kterou objel a celou individuální akci zakončil k levé tyčce, kde našel mezírku. Bez asistence.

60:16

Myles Powell se snažil ohrozit Škorvánka, ale puk se k němu nakonec nedostal.

60:01

60:00

59:30

Na Devina Williamse letěly za sebou dvě prudké střely, s oběma si však hostující gólman poradil a vyrazil je.

58:38

Už se zdálo, že Lvi pojedou do přečíslení. Martin Bučko nabral rychlé tempo, kvůli tomu však puk ponechal v neutrální zóně, a tak se nic nekonalo.

58:05

Tomáš Pavelka to zkusil z levého kruhu ale Daniel Schmolz obětavě jeho střelu zblokoval.

57:29

Domácí zvládli oslabení ubránit a hrají v plném počtu.

56:57

Hokejisté v bílých dresech kombinují, nakonec z toho však nic nebylo, protože se svěřenci Tomáše Martince osvobozují.

56:16

Nyní už zkrácenou přesilovku hraje německý celek. Od modré prověřil Škorvánka Myles Powell, jenž zamířil pouze na střed brány.

55:49

55:29

Počet hráčů se na 21 vteřin vyrovná, dvouminutový trest za sekání dostal hradecký Oskars Batna.

54:59

Po buly chtěli hosté ihned vyhodit puk z pásma, podařilo se jim to až na několikátý pokus.

2:3

Branky a nahrávky: 25. Jergl (Batna), 39. Šťastný (McCormack, Jergl) – 18. Agostino (Keating), 38. Schmolz (Bertrand), 61. Breton

Mountfield HK: Škorvánek (F. Novotný) – Freibergs, Bučko, Kalina, McCormack, Pavelka (A), Pláněk (A), J. Aschenbrenner – Perret (A), Batna, Jergl – Pavlík, Moravec, Lang – Dmowski, Estephan, Šťastný – A. Novotný, Štohanzl, Pour – V. Aschenbrenner.
Trenér: Tomáš Martinec

ERC Ingolstadt: Williams (Garteig) – Breton, Ellis (A), Ruop, Hüttl, Preto, Wagner (C), Hübner – Agostino, Powell, Simpson (A) – Schmolz, Stachowiak, Bertrand – Sheen, Krauss, Keating – Girduckis, Henriquez-Morales, Nijenhuis.
Trenér: Mark French

Rozhodčí: Hribik, Červenka – Lhotský, Ondráček

Diváci: 1250

01:45 HKM 2 Kalina, hrubost
07:03 ING 2 Wagner, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
07:46 ING 2 Ellis, hrubost