08.09.2024, 20:45 • Estádio da Luz, Lisabon • Skupina 1 • Matěj Skula

Tipsport: 1.26 6.07 11.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji příjemný vstup do nového pracovního týdne a třeba zase někdy na počtenou. (22:52:19)
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 11:0. Rohy: 12:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:8.
Zápas Ligy národů mezi Portugalskem a Skotskem končí výhrou domácího celku 2:1.
Jako první se ale v Lisabonu prosadili hostující fotbalisté, když se trefil mimo dosah brankáře Costy hlavičkující Scott McTominay – 0:1. Portugalský výběr se sice po celý první poločas snažil o vyrovnání, které mohli vystřelit aktivní Rafael Leão či Diogo Jota, ale brankář Skotska Angus Gunn byl proti. A tak se šlo do kabin za příznivějšího stavu pro hosty.
Druhá půle začala velkým tlakem domácího národního týmu. V 54. minutě se taky Portugalsko dočkalo vyrovnání, když rána Bruna Fernandese prošla brankáři Gunnovi konečky prstů do sítě – 1:1.I ve zbytku utkání byli lepší svěřenci trenéra Martíneze, dlouho však nemohli druhý gól vsítit. Blízko byl třeba João Félix či dvakrát Ronaldo, útočník Al-Nassru ale nadvakrát trefil tyčku. Rozhodující moment portugalské superstar Cristiana Ronalda přišel až v 88. minutě, kdy zblízka neměl problém s usměrněním balonu do odkryté sítě – 1:2. Závěr zápasu si domácí pohlídali a po výhře 2:1 si připsali další tři body do tabulky.

90+6

90+6

Portugalci sice rozehráli následný roh, ale hned po něm naposledy písknul do píšťalky hlavní sudí Maurizio Mariani.

90+5

Bruno Fernandes poslal do pokutového území zajímavý centr, ale přesně ve chvíli, kdy na trávník vběhl jeden z fanoušků. Trochu dezorientovaný Robertson raději odkopnul míč na rohový kop a chvíli se asi hrát nebude, neboť ochranka musí zpacifikovat vběhlého fanouška.

90+5

Brankář Gunn nechá doskákat míč do svých vlastních rukavic a ještě rychle rozehraje možná poslední akci dnešního utkání.

90+4

Nuno Mendes ale tentokrát míč jen odevzdal a po kombinaci s Shanklandem střílel Scott McTominay, ale blokujícího Diase nepropálil.

90+3

Portugalci v klidu drží balon u svých kopaček a příliš jej nepůjčují soupeři.

90+2

Obrana Skotska už byla dost otevřená, čehož chtěl využít Bruno Fernandes, ale nakonec zvolil ještě kličku, při které o míč přišel.

90+1

Střídání v týmu Skotsko:
ze hřiště odchází John McGinn, přichází Ben Doak.

90+1

Jenže jeden z hostů si po centru Robertsona pomohl útočným faulem a hlavní sudí Mariani píská.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.

90

Na konci devadesáté minuty budou zahrávat hráči Skotska rohový kop.

89

Portugalci se tentokrát provinili útočným faulem, hostující fotbalisté ještě mají šanci na vyrovnání.

88

88. Cristiano RONALDO - 2:1

88

Portugalsko právě vstřelilo branku!
Domácí fotbalisté otáčejí skóre zápasu a v 88. minutě se dostávají do vedení! Nuno Mendes na levé straně obešel bránícího Ralstona a poté naservíroval balon do šestnáctky. Diogo Jota sice míč netrefil, ten však prošel až k CRISTIANU RONALDOVI, který zblízka dorazil balon do zcela odkryté sítě – 2:1. Asistence: Nuno Mendes.

87

ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Lawrence Shankland.

86

Po rohovém kopu se do zakončení dostal Rúben Dias, ale brankář Gunn jeho pokus dokázal vyrazit. Následuje další roh.