HBC Hradec Králové 1988 – HBC Tygři Mladá Boleslav

4:5

konec (1:2, 0:3, 3:0)

07.09.2024, 11:00 • Aréna HBCHK • 1. kolo • Jana Rakovská

Nováček extraligy z Boleslavi si odváží na úvod extraligy drahocenné tři body z venkovního kolbiště. Hradečtí doplatili na první dvě třetiny, ve kterých byly horším celkem a Tygři si vytvořili pohodlný náskok. Poslední třetina se nesla ve znamení domácích ale jejich závěrečný tlak přišel pozdě a dorovnat čtyřgólové manko se bohužel nepovedlo. Nicméně sympatický závěr domácích, na kterém budou moci dozajista stavět. (12:50:42)

44:41

Vyloučení v týmu HBC Hradec Králové 1988:
Chyba – 2 min., hrubost,
Fanderlík – 2 min., nesportovní chování.

44:00

Poslední minuty utkání jsou v obrovském nasazení. Piráti hrají opravdu skvěle a každý balón mířicí na Turzcny je nebezpečný.

42:33

Hradec právě vstřelil branku!
Tak to je zatím nedokonaný obrat! Musílek nahodil míček před Turczyna, kde se nejlépe zorientoval Šír, který dává kontaktní branku.

41:44

I přes horké počasí musí být Boleslav pořádně zchlazená, pivem od hradeckého bufetáře to ale nebylo, nýbrž sprškou branek Pirátů.

41:14

Tak ještě není rozhodnuto. Jiřík dostal nabito od Černého a svojí pumelicí proděravěl věci Turczynovi.

40:35

Hradec se nakonec přeci jen prosazuje. Fanderlík lišácky našel osamoceného Kozla na kruhách, který přízemní střelou k pravé tyči nedal brankáři nejmenší šanci

40:00

Zbývá posledních pět minut utkání a zdá se, že o vítězi dnešního duelu je rozhodnuto.

39:22

Vrkoslav opouští svojí klec a Piráti to zkusí s výhodou dvou hráčů.

38:59

Vyloučení v týmu HBC Tygři Mladá Boleslav:
Turczyn – 2 min., nedovolené bránění.

37:44

Palán skvěle vypíchl míček a nahrál Šírovi, který ale trefil pouze blok před sebou.

35:35

Nápad, to je slovo, které chybí hradecké přesilovce.

34:24

Tichý – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., nesportovní chování.

33:43

Dlouhý se nyní svijí v bolestech na rozpálené ploše a zvedá se velmi těžce.

32:51

Fanderlík – 2 min., nedovolené bránění.

Málek – 2 min., krosček.

32:36

Po odpískáni inkasoval Kozel krosček na horní část těla ale rozhodčí zůstávají v klidu.

31:35

Hra se nyní přelévá ze strany na stranu ale zatím žádný z týmu neměl vyloženější pozici.

30:35

Lhota svojí přihrávkou našel pouze zakázané uvolnění.

30:01

30:00

29:22

Boleslavští přesilovou hru hrají velmi klidným tempem a snaží se svého soupeře utavit a vyšachovat.

28:49

Šír – 2 min., nedovolené bránění.

26:20

Řípa – 2 min. + OT, zásah do oblasti hlavy a krku.

26:20

Řehák – 2 min., hrubost.

25:56

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Po Bryknerovy kapituluje také Vrkoslav. Zpoza branky se obtočil Horáček, který dokázal najít skulinu mezi tyčkou a brankářem a zvyšuje tak náskok svého celku.

25:17

Chyba – 2 min., vražení na hrazení.

23:23

Studená sprcha pro domácí Piráty, Boleslavští v jedné minutě dokázali odskočit na rozdíl tří branek a jsou nyní ve velmi dobrém rozpoložení. Piráti budou mít ve druhé přestávce nad čím přemýšlet.

22:57

Řípa – 2 min., nedovolené bránění.

22:45

Vrkoslav se velmi dobře ujal svého řemesla, když zatím pokryl tři těžké střely.

22:14

Palán – 2 min., sekání.

21:41

Střídání v týmu HBC Hradec Králové 1988:
ze hřiště odchází Brykner, přichází Vrkoslav.

21:41

Přesně po minutě je tu další branka. Kovář se otočil po ose kruhu a vymetl všechny pavouky, které dosud sítili v brance Bryknera.

20:41

Rychlý výpad hostů končí brankou. Střídající Řípa dostal míček na modrou čáru a našel křižným pásem Lhotu, který překonal pod rukavicí Bryknera, který se přesouval.

19:43

Boleslavští po dobrém startu jako kdyby utrnuli, jsou to teď naopak domácí, kteří se snaží držet svého soupeře v jeho pásmu.

18:52

Další nahození, které končí v rukavicích mladoboleslavského brankáře.

18:22

Kašpar našel výchozí řešení když nahodil míček na Turzcyna, který kryje a bude se vhazovat po jeho pravici.

17:33

Hrubý nabil Palánovi na střelu od červené čáry, jeho přízemní pokus ale nikdo netečoval.

16:57

Takřka dvě minuty v útočném pásmu dokázali Tygři svého soupeře umotat. Brykner celou situaci klidní svým zákrokem.

16:26

Boleslav začal mnohem aktivněji a drží svého soupeře v obranném pásmu.

15:34

Fanderlík pokryl nahrávku do před brankového prostoru.

15:01

15:00

14:33

Jiřík předvedl husarský kousek. Unikajícímu hráči zezadu skočil tygřím skokem pod nohy a jako první trefil míček, nejednalo se tedy o faul a po zásluze sklidil ovace domácích fnaoušků.

13:54

Brykner vytasil včas své pravé rameno proti střele Maliny a tak stále drží svůj tým v těsném dostřelu.

12:11

Přesilovou hru ustáli domácí bez větších potíží a nyní mají možnost ve zbývajícím čase srovnat skóre.

11:00

Skvěla práce Bryknera, který dokázal pokrýt jedovatý pokus Lhoty.

09:54

Řehák – 2 min., nedovolené bránění.

08:57

Skvěla práce Tomáše Chyby, který dokázal předběhnout jednoho z obránců a vybídl ke skórování Černého, který ale trefil pouze betony Turzcyna. Ovšem nekompromisní Chyba si dokázal poradit s dorážkou a vrací tak domácí zpátky do zápasu.

07:54

Změť před brankovištěm vyústila v bekhendový pokus Hudečka, který dokázal najít skulinu mezi Bryknerovými betony.

06:52

Musílek výborně udržel míček na červené a připravil střeleckou pozici pro Černého, který ale našel pouze lapačku Turczyna.

06:25

Přesilová hra domácím nepřinesla kýžené ovoce a budou se tak muset prosadit v plném počtu.

04:55

Lhota sám proti třem se vykličkoval až ke gólové pozici ale jen těsně minul.

03:55

Horáček – 2 min., nedovolené bránění.

03:14

Hradec začíná tlačit a Palán vysílá zpoza červené dělovku, kterou ale Turzcyn kryje.

02:10

Lhota se prosmýkl mezi dvěma obránci a trefil tyčku. Míček se ale odrazil na dobíhajícího Kováře, který měl jednoduchou práci uklidit míček do odkryté klece. Hořký start pro domácí.

01:55

Kozel si nechal otočit jednoho z boleslavských a ten trefuje vzdálenější tyč!

01:21

První střelecký pokus si připisuje Lhota, který vyzkoušel v jaké tělesné teplotě je Bryknerův teploměr.

00:34

Šír se pokusil vyslat Šimka do úniku tam byl ale skřípnut hostující obranou.

00:01

Krásné sobotní dopoledne. Start nového ročníku CROSSDOCK Extraligy je doslova za dveřmi. V prvním kole se představí domácí Piráti, kteří letos připlouvají s plně nabitými kanôny. Jejich soupeřem bude Mladá Boleslav tedy nováček, který minimálně ze startu představuje nečitelný tým a může tak jenom překvapit. Hradec Králové se už před startem ročníku potýká s rozšířenou marodkou, kde chybět bude například jeden z nejlepších útočníků extraligy Josef Šimůnek. Pro oba celky je to nesmírně důležitý zápas, který je v podstatě "odrazovým můstkem" k dalším vítězstvím ale hlavně psychické pohodě. Hradečtí pořadatelé hlásí slunečno a očekává se bouřlivá kulisa, tohle hokejbalové dopoledne si nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

4:5

Branky a nahrávky: 9. Chyba (ČernýL, Palán), 41. Kozel (Chyba, Fanderlík), 42. Jiřík (Černý), 43. Šír (Musílek) – 3. Kovář (Lhota), 8. Hudeček (Tichý), 21. Lhota (Řípa, Peca), 22. Kovář (Hudeček), 26. Horáček (Hudeček)

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Vrkoslav) – Jiřík, Chyba, Fanderlík, Kašpar, Palán, Dlouhý, Musílek – Síla, Řehák, Kozel, Černý L., Černý D., Paukrt, Bohatý, Šír, Hrubý, Šimek
Trenér: Tesař

HBC Tygři Mladá Boleslav: Fukárek (Turčin) – Pohl, Řípa, Málek, Bydžovský, Tichý, Horáček – Šípek, Kovář, Malina, Peca, Krejčí, Erben, Lhota, Mrhálek, Lhota, Hudeček

26:20 HKR 2 Řehák, hrubost
26:20 MBO 2+10 OT Řípa, zásah do oblasti hlavy a krku+zásah do oblasti hlavy a krku
28:49 HKR 2 Šír, nedovolené bránění
32:51 HKR 2 Fanderlík, nedovolené bránění