Tenis

US Open - muži (tvrdý povrch)

Jannik Sinner (1) – Jack Draper (25)

3:0 7:5, 7:6 (3), 6:2

06.09.2024, 21:17 • Arthur Ashe Stadium, Národní tenisové centrum Billie Jean Kingové, New York (USA) • Semifinále • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.16 5.79 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3:0; 6:2 - Jannik Sinner

6:2

Jannik Sinner zakončil zápas vítězným returnem druhého podání a je dobojováno!

5:2

Další kvalitní servis Sinnera vede k čisté hře.

4:2

2:0; 4:2 - Jannik Sinner

4:2

Přišlo to, co asi přijít mělo. Jannik Sinner se ubránil soupeřově útoku, doběhl kraťas, zakončil po lajně a získává brejk, který bude zřejmě zlomovým ve třetím setu a tím i zápase.

3:2

Další snadné zakončení pro Sinnera, Ital s přehledem zvládl svůj další servis.

2:2

Draper uzavírá čtvrtou hru dalším bodem přímo z podání a vyrovnává na 2:2.

2:1

Sinner se prosadil výborným bekhendem po lajně a vede 2:1.

1:1

Sedmým esem Draper završil úvodní hru. Ve druhém setu Draper v každém ze svých tří prvních her na podání čelil brejkbolu, vždy to dokázal otočit a stejně dopadla i ta první ve třetím setu.

1:0

Sinner přidává i přímý bod z dalšího trefeného prvního servisu.

7:6

2:0; 7:6 - Jannik Sinner

7:6

Také Sinner však zabodoval přímo z prvního podání a maratónský druhý set ovládl v tiebreaku po hodině a půl tuhého boje.

6:6

Jannik Sinner zakončil tuto hru perfektním forhendem k postranní čáře a tento veledlouhý set rozsekne až tiebreak.

5:6

Za stavu 40:0 to konečně vypadalo na jednoduchý gem pro Drapera při jeho podání, nakonec se musel ještě pořádně nadřít, což platilo i v této výměně, tu však přeci jen zakončil nepřesný Sinnerův forhend.

5:5

Draper se do výměny dostal velmi dobrým returnem prvního podání, pak mu ale znovu moc nepomohla páska, která připravila Sinnerovi natolik dobrou pozici, že obranný lob Drapera skončil v zámezí.

4:5

Sinner si během předchozí výměny nepříjemně poranil zápěstí při pádu na zem. Následně Draper bodoval z podání a ujímá se vedení 5:4.

4:4

Druhý set už trvá hodinu, přesto jsme v něm po přímém bodu Sinnera teprve na stavu 4:4. Je to obrovský boj.

3:4

Sinner mohl zaútočit po krátkém úderu soupeře, ovšem nabíhaný bekhend zahrál jen do sítě.

3:3

Navíc přidává i eso.

2:3

Přímým bodem z druhého podání Draper ukončil pátou hru druhého setu. Ve všech třech na podání čelil brejkbolu, přesto si jej vždy udržel.

2:2

Eso na závěr tohoto vystoupení, Sinner rychle vyrovnává na 2:2.

1:2

Draper na síti zahrál vítězný volej a ujímá se vedení 2:1. V prvním setu úvodní tři hry trvaly deset minut, ve druhém téměř půl hodiny.

1:1

Draper byl zatlačen tři metry za základní čáru, odkud zahrál nepřesný bekhend a také Sinner po tuhém boji udržel svůj první servis ve druhém setu.

0:1

Jack Draper zabodoval z druhého podání a po obrovském boji nakonec bere první hru druhého setu ve svůj prospěch.

7:5

1:0; 7:5 - Jannik Sinner

7:5

Draper napálil forhendový return do zámezí a Jannik Sinner bere první set poměrem 7:5, Jack Draper tak končí svoji úctyhodnou sérii beze ztráty setu.

6:5

To se Draperovi vůbec nepovedlo, šestou dvojchybou přichází o svůj servis ve velmi nevhodný čas, Sinner půjde podávat na vítězství v prvním setu.

5:5

Svým druhým esem Sinner vyrovnává na 5:5.

4:5

Draper po prvním servisu naběhl k síti, kde byl nucen hrát těžký volej zpod nohou, ovšem zvládl jej a Sinner pak zahrál z forhendu do zámezí.

4:4

0:0; 4:4 - Jack Draper

4:4

Sinner musel znovu hrát přes druhý servis, nakonec chybuje forhendovým úderem do sítě a Draper si okamžitě bere ztracený servis zpět.

4:3

0:0; 4:3 - Jannik Sinner

4:3

Jack Draper chybuje z křižného úderu, zahrál jej do zámezí a hned při prvním brejkbolu soupeře ztrácí servis!

3:3

Sinner se trefil do výborného servisu, Draper pak sice ještě udržel míček ve hře, ovšem Ital se pak prosadil výborným forhendem k postranní čáře.

2:3

Další přímý bod z podání uzavírá čistou hru pro Jacka Drapera.

2:2

Draper se dokázal dostat z defenzivy do útoku, ovšem výrazně pokazil pokus o bekhendový kraťas, ten sotva doletěl do sítě.