HC ISMM Kopřivnice – AZ Havířov

2:7

konec (1:1, 0:1, 1:5)

06.09.2024, 18:00 • Zimní stadion Kopřivnice, Kopřivnice • Petr Levý

Mohli jsme sledovat zápas rozdílných třetin. V první periodě havířovští jasně soupeře přehrávali, ovšem k rozdílu ve skóre to nevedlo, když za domácí vyrovnával z přesilovky Sluštík.

Druhá třetina byla hlavně o osobních soubojích a hra se výrazně vyrovnala. Přesto se hostům podařilo odskočit díky pozdnímu gólu Franeka.

Ve třetí třetině si již havířovští otevřeli střelnici, což domácí nesli velmi nelibě. Spousta faulů a potyček na obou stranách, doplněno o 6 gólů, z toho 5 do branky domácích, byla jistě zajímavou podívanou pro diváky. Otázkou je, jestli by taková vyhrocenost duelu neslušela spíše ligovému zápasu, než zápasu přípravnému.

Každopádně s výsledkem 2:7 budou jistě spokojenější hostující hráči, kteří se tak před startem 3. nejvyšší soutěže dostali do velmi dobré pohody. Domácí si budou moct před startem ligy spravit chuť ještě za
4 dny proti dalšímu týmu ze Slezska, proti Opavě.

Přeji příjemný zbytek večera. (20:28:20)

59:29

V jednom z rohů kluziště se stalo očekávané, několik hráčů se do sebe pustilo a rozhodčí neměli jinou možnost než hru přerušit.

Havířov právě vstřelil branku!
ŠIMON PAVLÍK se prosazuje po skvělé práci svého spoluhráče Vojtěcha Pindela, který nejprve získal v útočném pásmu kotouč, který potom předložil Pavlíkovi před prázdnou branku. – 2:7. Asistence: Vojtěch Pindel

54:49

DAVID KLIMŠA a jeho druhý gól v zápase. Po přihrávce Kunce zakončil neomylně do odkryté svatyně domácích. – 2:6. Asistence: Marcel Kunc a Tomáš Franek.

53:00

Na ledě se zbytečně přiostřuje. Po jednom ze střetů zůstává na ledě ležet havířovský hráč a jeho spoluhráče to nenechává chladným. Rozbroje u kopřivnické střídačky nakonec musí hasit až rozhodčí.

52:34

Siekierka – 2 min., hrubost.

52:01

52:01 PARGAČ - 2:5

52:01

Kopřivnice právě vstřelila branku!
Mach našel skvělou křižnou přihrávkou JIŘÍHO PARGAČE, který trefil horní roh branky Havířova a snižuje tak na rozdíl tří gólů. Asistence: Jakub Mach.

51:34

51:34 APOLENÁŘ - 1:5

51:34

Ve vlastním oslabení udeřil JAKUB APOLENÁŘ. Po té, co Pavlík přebruslil domácího beka, se prosadil střelou mezi betony domácího brankáře. – 1:5. Asistence: Šimon Pavlík.

50:56

Havířov se zatím bez problému bráni.

50:20

2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Tomiga.

47:36

Snaha o korekci skóre ze strany domácích skončila jen nepovedenou střelou od modré, kterou gólman Šimonů neměl problém stáhnout ze vzduchu do své lapačky.

2:7

Branky a nahrávky: 15. Sluštík (Marek, Raška), 53. Pargač (Mach) – 7. Konečný (Klimša, Franek), 40. Franek (Bednář, Tomiga), 41. Klimša (Antoníček, Ćmiel), 45. Franek (Bednář, Kunc), 52. Apolenář (Pavlík), 55. Klimša (Kunc, Franek), 57. Pavlík (Pindel)

HC ISMM Kopřivnice: D. Bartošák (Kubáň) – Petrek, Marek, R. Bartošák, Hlaváč, Mošnička, Slavík, Zeman, T. Fojtík – Pargač, Mach, Suchý – F. Fojtík, Sluštík, Kubík – Siekierka, Spurný, Raška – Jurek, Pastor
Trenér: Josef Doboš

AZ Havířov: Šimonů (Sachr) – Michálek, Kunc, Chroboček, Tomiga, Ševčík, Ščurek – Klimša, Ćmiel, Antoníček – Franek, Šuhaj, Bednář – Tvrdý, Pindel, Konečný – Pavlík, Haas, Apolenář
Trenér: Marek Pavlačka

05:59 KOP 2 Fojtík F., podrážení
06:50 HAV 0:1 Konečný (Klimša, Franek)
14:44 HAV 2 Tvrdý, hákování
14:57 KOP 1:1 Sluštík (Marek, Raška)