Extraliga dorostu

Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice

2:3

po s.n. (1:2) (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

06.09.2024, 17:00 • malá hala ČPP Arény, Hradec Králové • 1 • Skupina B • Dominik Jarka

To je z mé strany v tomto utkání vše, přeji všem příjemný zbytek pátečního večera a na počtenou. (19:59:55)
O vítězi prvního východočeského derby dorostenců v letošní sezoně rozhodly až nájezdy. V těch byli úspěšnější hokejisté Dynama Pardubice, kteří si z Hradce Králové odvážejí dva body.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dynamo Pardubice.
Na třetí úspěšný pokus v nájezdech jsme dlouho čekali, nakonec ho má na starosti MATĚJ RYŠAVÝ, jenž zkušeně uklidil puk mezi nohy Růžičky.

10. série 1:2

Klíma vsadil na forhendovou střelu k pravé tyči, Veřmiřovský ale vytasil vyrážečku a přisuzuje bod navíc Dynamu.

Matěj Ryšavý na nic nečekal a překvapil Růžičkou střelou mezi betony.

9. série 1:1

Pavlíkův bekhendový blafák úspěch nenašel.

Patrik ŠIMONEK neproměňuje.

8. série 1:1

Studnický střelou nevyzrál na Veřmiřovského.

Drábek byl podruhé neúspěšný.

7. série 1:1

Hlaváček si s brankářem Dynama neporadil.

Sekanina rozezvučil beton.

6. série 1:1

Bulat se bekhendem nevešel mezi tři tyče.

Joska zamířil jen do lapačky.

5. série 1:1

Ondřej Ruml nevyzrál na gólmana Růžičku.

Klíma forhendem pálí do betonu.

4. série 1:1

Dominik Drábek zamíchal s kotoučem a zamířil puk mezi betony Růžičky.

4. série 1:0

Šedivému byl puk v důležitý moment vypíchnut hokejkou Veřmiřovského.

3. série 1:0

Tvrdík zkusil štěstí bekhendem, naneštěstí trefil jen beton brankáře.

Bulat provedl bekhendový blafák a zasunul puk mezi nohy pardubického brankáře.

2. série 0:0

Sekaninovi ujela forhendová klička a ani nezakončuje.

Dostálek posílá puk do lapačky Veřmiřovského.

1. série 0:0

Matěj Ryšavý nenašel recept na výborného Růžičku.

Václavíček vypálil do lapačky, puk se odrazil a sjel mimo pravou tyč.

Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení měli více šancí domácí, k čemuž napomohla i nařízená početní výhoda. K rozhodující trefě byli Hradečtí velmi blízko, v brankovišti ovšem zazářil pohlednými zákroky gólman Veřmiřovský.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:54

Dnešní duel rozhodnou až nájezdy.

64:21

Dynamo je stejně jako Hradec na ledě ve čtyřech hráčích.

63:46

Šedivý exkluzivním pasem mezi nohama obránce vyhledal nehlídaného Hlaváčka, opět vynikl neskutečným přesunem brankář Pardubic.

62:38

Bulat našel volného Klímu, beton Veřmiřovského zastavil rozhodující branku.

62:12

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Václav Joska – 2 min., podrážení.

61:38

Hlaváček byl připravený za brankou Dynama jet přes mrtvoly, nakonec ho ale techničtější obránci dokázali zneškodnit.

61:00

Studnický sice vybojoval touš za brankou hostů, prudkým úderem se ho ale rychle zbavil.

60:39

Hradec drží kotouč ve vlastním pásmu.

60:10

Na buly vítězí hosté, v této disciplíně jsou dnes velmi dominantní.

60:01

Čeká nás prodloužení tři na tři.
Za šedesát minut jsme vítěze nenašli, o vítězi tak rozhodne pětiminutové prodloužení nebo případně nájezdy.

60:00

59:38

Joska mohl v posledních vteřinách rozhodnout, výborně se ovšem přesunul Růžička a puk v klíčový moment podržel.

59:04

Pardubice hýří větší aktivitou, Hradec znovu poslední minuty přežívá.

58:20

Hradečtí přežili infarktový moment, puk z vlastního brankoviště vyhodili až za svatyni hostů. Tady se mohl lámat chleba, domácí jen o kousek unikli jisté smrti.

57:42

Ryšavý se dravě hnal do útoku, hradecká defenziva ho zkušeně odstavila.

56:45

Zikmund se snažil prohodit puk bekhendem na druhou stranu hřiště, stejně jako Klíma o pár momentů později byl neúspěšný.

55:55

Ostrý souboj Sekaniny s Dostálkem skončil sražením hradeckého forvarda na led, dle rozhodčího to ovšem bylo dovoleným způsobem.

55:08

Bulat vynesl puk s pásma domácích a dokonce vystřelil na brankáře, ten bez potíží chytá.

54:27

V důležitý moment jdou Pardubičtí do početní výhody.

54:27

Vyloučení v týmu Mountfield HK:
Filip Klíma – 2 min., držení.

53:40

Šanc nahodil touš před modrou čárou a ukázalo se to jako správné rozhodnutí. Hradečtí byli kousek od toho, aby ujížděli na brankáře Dynama, ovšem zradil je finální odraz puku.

53:25

Hradec si pomohl výhozem na zakázané uvolnění.

52:44

Šance přibývají na obou stranách. Ryšavého nejprve vynikajícím přesunem zneškodnil Růžička, Šedivý na druhé straně poslal puk bekhendem do výstroje.

51:11

Vencl zpoza branky vyzkoušel pozornost gólmana Pardubic, Domkář při dorážce napálil touš do vyrážečky Veřmiřovského.

50:43

Šedivý překvapivou kličkou kompletně vykolejil Kincla, ten narazil ve velké rychlosti hlavou do hrazení.

50:10

Veřmiřovský viděl golfák od hrazení a zkušeně přerušil hru.

49:48

Joska se ocitl tváří v tvář Růžičkovi a vší silou napálil puk k levé tyčce, nerozhodný stav geniálním zákrokem vyrážečkou udržuje Růžička.

49:13

Dostálek vypálil z úhlu do betonů Veřmiřovského, ten puk nasměroval mimo nebezpečí.

48:35

Šedivý zanesl puk do útočného pásma, u hrazení si s ním hravě poradili tři obránci Dynama.

47:49

Hradec si pomohl oddechovým časem, Jiří Janoušek mladší se pokusí namotivovat své družstvo.

47:35

Matěj Novák se prodral k dorážce mezi kruhy, bekhendový pokus ale Růžička dokázal zneškodnit.

47:08

Oba týmy teď mají obrovské potíže při vytváření si šancí.

46:06

Klíma podržel puk a přihrál za brankou Václavíčkovi, ten už jen ze zvyku poslal puk do brankoviště. Veřmiřovský vyrážečkou odvrátil kotouč k modré čáře.

45:07

Hradec znovu ztratil puk ve středním pásmu, hosté působí do defenzivy více než solidně.

44:25

Hradec se protrápil přesilovkou a je zpátky v plném počtu.

43:38

Hradečtí mají potíže už při rozehrávce, aktivní hosté je drží ve vlastním pásmu.

42:56

Defenziva Dynama parádně pracuje na mantinelu, Lvi zatím z výhody jednoho hráče navíc nic nemají.

42:20

Hradec si zkusí početní výhodu, zatím z přesilovky skórovali pouze hosté.

42:19

Pavel Tvrdik – 2 min., podrážení.

41:35

Ke střele se odhodlali také domácí. Sedláček si našel prostor na projektil od hrazení, Veřmiřovský schoval puk do rukavice.

41:00

Pardubičtí se na přesilovce trápili a Růžička neměl mnoho práce.

40:25

Ondřej Ruml vyzkoušel své štěstí nahození od modré, Růžička vše viděl a skryl puk do lapačky.

40:02

Na úvodním buly třetí třetiny vítězí hosté a začínají s rozehrávkou.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:37.
Druhá třetina nemohla být od úvodní části více odlišná. Pardubice měly téměř po celou dobu třetiny obrovské šance, pardubické střelce ale zastavil magický gólman Růžička. Z ojedinělé šance se tak trefili pouze domácí, Jaroslav Šedivý byl připravený na dorážku u levé tyče.

40:00

39:43

Pardubice tlačí, Hradec přežívá. I tak by se dala popsat nejen většina druhé třetiny, ale také poslední minuta zápasu, kde mají hráči Dynama přesilovku.

39:06

Tomáš Šanc – 2 min., držení.

38:45

Hradci se na chvíli podařilo uklidnit hru, následně ale Šanc spáchal prohřešek proti pravidlům.

38:11

Hradečtí se spokojili s propagačními střelami od mantinelu, gólman Veřmiřovský má v této třetině mnohem snazší práci.

37:19

Domkář urputně bojoval o puk za brankou hostů, jeho aktivita se mu vyplatila a domácí mohou držet kotouč na svých holích.

37:05

Hradec v nouzi vyhazuje na zakázané uvolnění.

36:35

Šimonek mohl poslat Dynamo do vedení po překvapivém odrazu před brankou, kotouč ovšem nadzvedl nad horní tyčku domácí svatyně.

35:15

Lvi už téměř zapomněli, jaké je to dlouhodobě držet kotouč v pásmu hostů. Dynamo je v této třetině jednoznačně přehrává.

34:16

Šedivý protečoval puk pásma hostů, za brankou se ale lépe orientovali Pardubičtí.

33:51

Růžička chytil asi desátou střelu za přesilovku. Hostující ofenziva pouze nevěřícně kroutí hlavami.

33:16

Růžička je k nezastavení! Opět se zjevil útočník Dynama osamocený před brankovišti, znovu byl proti brankáři Lvů bez šance.

32:49

Jak teď puk neskončil v síti? Ryšavý, Joska a Sekanina točili domácí obranu jako na kolotoči, famózní Růžička vynuloval všechny superšance hostujícího týmu.

32:03

Jaroslav Šedivý – 2 min., sekání.

31:35

Flechtner nerozehrál ideálně a do velké šance vystavil Šimonka, Růžička opět reflexivně vytasil lapačku.

31:35

Tečovaný kotouč si našel cestu do ochranné sítě po střele hostů od hrazení.

30:31

Klíma ujížděl do samostatného úniku, vynikající návrat obránce hostů ale velké šanci zamezil.

29:45

Dobrá defenzivní práce domácích vytlačila hosty z pásma.

29:22

Pardubice jsou v početní výhodě velmi nebezpeční, Růžička v druhé třetině kouzlí v brankovišti.

28:53

Tohle byl zákrok do highlightu! Růžička parádně chytil puk lapačkou po ostré střele Ryšavého.

28:40

Přísné vyloučení Zikmunda posílá Hradec od oslabení.

28:34

Tomáš Zikmund – 2 min., podrážení.

27:18

Studnický nahazoval od modré do výstroje Veřmiřovského, brankáři Pardubic však vypadl puk do brankoviště. K úspěšné dorážce se nikdo z hráčů nepřihlásil.

27:17

Dynamo vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

26:24

Hradec se snaží dostat za polovinu hřiště, Pardubice skvěle fungují ve střední pásmu a kazí Lvům rozehrávku.

24:28 5/5

Hradec právě vstřelil branku!
Hradec po slibném tlaku vyrovnává skóre utkání! Hlaváček vyslal střelu na beton gólmana Dynama. Puk se odrazil k levé tyči, kde číhal hladový JAROSLAV ŠEDIVÝ, jenž usměrnil touš do odkryté klece. Asistence: Adam Hlaváček.
Šedivý J., Hlaváček A., Studnický K., Domkář M., Zikmund T.
Kincl J., Jaroš D., Drábek D., Vaňha O., Kovář M.

23:48

Vaňha a Drábek prověřili z dobrých pozic pozornost Růžičky, hradecký brankář je zatím v druhé třetině ledově klidný a oba pokusy chytá.

22:32

Hradec na přesilovce sice dostal puk do branky, sudí ho ale uznat nemohl. Z početní výhody tak Lvi kýženou branku nevytěžili.

21:47

Brzák tečoval nahození Šedivého nad povoleným limitem, branku tak rozhodčí uznat nemůže.

21:11

Nahození hradeckých beků chyběla dostatečná přesnost.

20:42

Šimon Řivnáč – 2 min., faul kolenem.

20:36

Sekanina exkluzivní přihrávkou bekhendem našel v samostatném úniku Šimonka, toho ovšem vynuloval skvělý Růžička.

20:03

Úvodní buly druhé třetiny opět míří na hokejky hráčů z pardubického Dynama.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:49.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí, Dynamo jde do kabin s náskokem jedné branky. Hradecké Lvy mohou mrzet hlavně neproměněné šance, Dynamo naopak bylo v koncovce neuvěřitelně klinické. Nejprve udeřil z přesilovky Oliver Vaňha, defenzivní chybu Hradce poté vytrestal Dominik Drábek. Hradečtí na druhou trefu rychle odpověděli, na rozdíl jediné branky snížil Filip Brzák.

20:00

19:35

Hradec se snaží v poslední minutě vyrovnat skóre utkání, defenziva Pardubic zatím drží jednogólový rozdíl.

17:57 5/5

Hradečtí rychle odpovídají! FILIP BRZÁK zkusil své štěstí od hrazení a vyslal skrytou střelu k brance hostů. Nastřelil přitom pardubického obránce, od kterého zamířil puk mezi nohy gólmana Dynama. Asistence: Filip Klíma.
Brzák F., Klíma Fi., Vencl R., Novotný A., Václavíček M.
Čihák R., Ruml O., Šimonek P., Sekanina T., Ryšavý M.

17:29 5/5

Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo přežilo šance a udeřilo podruhé. Připravený DOMINIK DRÁBEK využil zaváhání hradeckých Lvů u mantinelu a vydal se do samostatného úniku. V menší rychlosti provedl forhendovou kličku a poslal puk za záda hradeckého Růžičky. Asistence: Melichar Kovář.
Drábek D., Kovář M., Vaňha O., Sekanina T., Kincl J.
Sedláček Ma., Fedenciuc T., Dostálek V., Šanc T., Pavlík D.

16:58

Znovu šance, znovu Hradec, znovu bez úspěchu. Sedláček neuspěl v samostatném úniku, když jeho svižnou bombu k pravé tyči vykryl famózní Veřmiřovský.

16:30

Dostálek dorážel v blízkosti, skvěle zasáhl brankář Pardubic.

15:54

Hradečtí si vypracovali několik slibných příležitostí, zatím je ale trápí produktivita. Klíma po překvapivé kličce trefil rameno brankáře, Veřmiřovský si výborně poradil i v další situaci.

14:06 5/4

Ukázková přesilovková kombinace a Dynamo jde do vedení! Ruml vyslal puk na modrou, Sekanina ho ladně posunul na pravý kruh, kde stál připravený OLIVER VAŇHA. Ten se pod tlakem parádně předvedl a vymetl pavučinky v pravém horním rohu branky. Asistence: Tobiáš Sekanina, Ondřej Ruml.
Vaňha O., Sekanina T., Ruml O., Ryšavý M., Joska V.
Pavlík D., Šanc T., Dostálek V., Sedláček Ma.

12:40

Obrovské šance pro Hradec! Šedivý unikl ze strany a zamířil ve slibné pozici nad branku, Bulat poté dorážel po svižném nahození, ale také šanci nezužitkoval.

12:14

Početní výhodu si vyzkouší také Dynamo.

12:14

Martin Václavíček – 2 min., nedovolené bránění.

11:43

Růžička opět zasahuje, tentokrát se včas přesunul k pravé tyči a zneškodnil zblokovaný pokus.

11:29

Rutinní zákrok vykonal Růžička po vlažném nahození od modré.

10:57

Bulat v další obrovské šanci po přihrávce Hlaváčka, Veřmiřovský prozatím zaklel branku hostů a drží vyrovnaný stav.

09:44

Klíma se proháčkoval od modré až před brankáře Dynama, bekhendovým blafákem ale minul levou tyčku o několik centimetrů. Domácí si poté vytvořili extrémní tlak, Veřmiřovský ale v brankovišti zazářil.

09:01

Dynamo brzy v početní nevýhodě vyhazuje puk z pásma.

08:52

Šimon Řivnáč – 2 min., hákování.

08:24

Hradečtí se s menší četností vydávají do útoku, Dynamo má prozatím rozehrávku zvládnutou.

07:57

Sekanina se tlačil po pohledné bekhendové kličce do zakončení, ve finálních momentech mu ale kotouč sjel z hokejky.

07:25

Ruml nahodil puk od modré do náruče Růžičky.

07:00

Dynamo začíná nebezpečně nahazovat od modré čáry. Lvi si zatím dokázali s nepředvídatelnými odrazy poradit.

06:13

Aktivní Dostálek vystřelil mezi dvěma hráči, Veřmiřovský projektil viděl a hbitě zasáhnul lapačkou.

05:52

Dynamo se trápí v útočném pásmu při koncovce, dokáže si ale vytvářet dlouhodobější tlak. Hradečtí jsou nuceni vyhazovat na zakázané uvolnění.

04:38

Hradečtí vsázejí na rychlou rozehrávku z pásma a sázka se jim zatím vyplácí. Lvi působí zatím v utkání jako dravější družstvo.

03:20

Fedenciuc ztratil puk na pravém mantinelu, poté ovšem Dostálek mohl pálit z ideální pozice. V rychlosti ovšem pouze trestuhodně promáchl.

02:43

Ryšavý pálil z levého kruhu do pravého horního rohu branky, v brance se tentokrát předvedl Růžička.

02:22

Klíma se ze všech sil dral do zakončení, nakonec před jeho projektil skočili dva obránci Dynama.

01:35

Hradečtí zanesli puk do pásma, následně ho ovšem pouze lacině nahodili za branku hostujícího brankáře.

01:04

Hlaváček hledal před obranou Bulata, ten na brankovišti jen lehce tečoval puk. První úspěšný zákrok si připsal Veřmiřovský.

00:18

Hradec rychle získal kotouč za vlastní brankou, následně ale Dynamo skvěle zapracovalo na mantinelu a puk odebralo.

00:02

Úvodní buly utkání putuje na hokejky pardubického Dynama.

00:01

Hráči se zdraví na ledě, každou chvílí východočeské derby vypukne.

Mountfield HK: Růžička (O. Vítek) – A. Novotný, Vencl, Pavlík (A), Zikmund, Šanc, Studnický – Hlaváček, Fi. Klíma (A), Dostálek – Václavíček, Fedencius, Brzák (C) – Ma. Sedláček, Bulat, Šedivý – Domkář, Flechtner.
Trenér: Jiří Janoušek mladší

HC Dynamo Pardubice: Veřmiřovský (Vavřina) – Ruml (A), Řivnáč, Dubovči, Jaroš, Čihák, Řehořek (C), Kincl – Sekanina, M. Novák I, M. Ryšavý – Šimonek, Kovář, Drábek – Jindřichovský, Joska (A), Vaňha – Tvrdik.
Trenér: Vojtěch Faltys.
HC DYNAMO PARDUBICE

Dynamo aspirovalo minulou sezonu na vítězství dorostenecké soutěže, nakonec to Pardubicím nevyšlo o jediný krůček. Ve finále Pardubičtí podlehli Mladé Boleslavi 2:4 na zápasy, v další sezoně už chtějí vysněný titul získat. Sebevědomí hráčům Pardubic může dodat zvládnuté loňské čtvrtfinále, ve kterém si poradili s hradeckým Mountfieldem 3:1 na zápasy a ukončili tak Lvům sezonu.
MOUNTFIELD HK

Příprava: 7 výher, 6 proher

Svěřence Jiřího Janouška mladšího provázely na začátku přípravy výsledky jako na houpačce, ke konci se už hradečtí hráči začali dostávat do herní pohody a projevilo se také na ledě. Hradečtí vyhráli poslední dva duely na třineckém President Cupu, což jim na solidně obsazeném turnaji vyneslo páté místo. Po návratu sice Lvi padli s Duklou Jihlava, následně ovšem zdemolovali 6:0 Kometu a přípravu zakončili působivým vítězstvím 7:1 proti Mladé Boleslavi.
Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje a vítám vás u úvodního kola dorostenecké extraligy. Ta startuje velmi atraktivním utkáním, hned na startu soutěže se hradecký Mountfield a pardubické Dynamo utkají v prvním východočeském derby sezony. Puk úvodního buly zápasu padne na led hradecké ČPP Arény v 17:00
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

2:3

Branky a nahrávky: 18. Brzák (Fi. Klíma), 25. Šedivý (Hlaváček) – 15. Vaňha (Ruml, Sekanina), 18. Drábek (Kovář), rozh. náj. M. Ryšavý

1:2   Filip Klíma (HKM)

Mountfield HK: Růžička (O. Vítek) – A. Novotný, Vencl, Pavlík (A), Zikmund, Šanc, Studnický – Hlaváček, Fi. Klíma (A), Dostálek – Václavíček, Fedenciuc, Brzák (C) – Ma. Sedláček, Bulat, Šedivý – Domkář, Flechtner.

Trenér: Vojtěch Faltys

Rozhodčí: Mareš – Landsmann, Hájková