05.09.2024, 19:45 • BCF Arena • 1. kolo • Matyáš Kotlan

Tipsport: 1.14 8.22 13.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je pro dnešek úplně vše. Přeji dobrou noc a já se budu těšit u dalších textových přenosů. (22:13:31)
Střely na branku: 35 – 19
Skončilo první utkání hlavní fáze Ligy mistrů mezi Fribourgem a Sheffieldem. Divoká úvodní třetina udala rychlé tempo ve zbytku celého střetnutí. V té první části padlo hned šest branek a výborný obrat v něm předvedl švýcarský celek, který ještě do přestávky musel zkousnout vyrovnání. Moc šancí v ostatních periodách k vidění nebylo, jenomže na začátku té třetí rozhodl o vítězství domácích 4:3 výbornou ranou Mottet.

59:59

Vyloučení v týmu Sheffield Steelers:
Patrick Watling – 2 min., sekání.

59:48

Vše spěje k tomu, že hosté nezískají závěrečný tlak. Usazení naopak podniká Fribourg.

59:06

Navíc Marchon získal kotouč na polovině hrací plochy a pozdrží nějaký čas.

58:42

BCF Arenou už zní oslavné chorály domácích příznivců. Steelers to už budou mít opravdu těžké.

58:31

58:10

Na programu je už druhé vyhození britského týmu přes všechny čáry.

57:56

DiDomenico nezvládl svou práci s kotoučem, když mu sjíždí z čepele.

57:26

Sörensen brzy přejel přes útočnou modrou a je mu odpískáno ofsajdové postavení.

57:07

Klasický obrázek dnešních přesilovek potvrzen. Sheffield vyhazuje mimo ohrožení, ale pro něj to je málo.

56:31

Dominic Cormier – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

55:55

Účelová hra Fribourgu nese své ovoce. Zdržuje se totiž daleko do svého strážce svatyně.

55:08

Z velké dálky to zkusil mezi tři tyče Borgman. Tohle brankář soupeře za svá záda pustit nemohl.

54:21

Naopak brankář Matthew Greenfield musel řešit několik pokusů. Vše pokryl jednoduchými zákroky.

53:45

Moc času britskému mužstvu nezbývá. Navíc nemají úplně puk ve své moci.

53:16

Další komerční brejk přichází v rychlém sledu.

4:3

Branky a nahrávky: 6. Wallmark (Sörensen), 8. Mottet (Borgman), 13. Sörensen (Wallmark, Mottet), 41. Mottet (Wallmark) – 2. Leavens (Watling), 5. Ciampini (Simpson), 18. Janatuinen (Dowd)

Fribourg-Gottéron: Berra (Rüegger) – Diaz, Borgman, Rathgeb, Jecker, Gunderson, Streule, Dufner – Sörensen, Wallmark, Mottet – Bertschy, De la Rose, Sprunger – DiDomenico, Schmid, Marchon – Binias, Walser, Gerber – Näf.
Trenér: Patrick Emond.

Sheffield Steelers: Greenfield (De Filippo) – Saucerman, Cormier, Diffley, Huttula, Tansey, Guimond – Leavens, Watling, Balmas – Vallerand, Dowd, Juusola – Janatuinen, Simpson, Ciampini – Tremblay, Whistle, Miceli – Shudra.
Trenér: Aaron Fox.

Rozhodčí: Hebeisen, Stroebel – Altmann, Cattaneo (vš. SUI)

01:16 SHE 0:1 Leavens (Watling)
04:24 SHE 0:2 Ciampini (Simpson)
05:49 FRI 1:2 Wallmark (Sörensen)
07:23 FRI 2:2 Mottet (Borgman)
12:52 FRI 3:2 Sörensen (Wallmark, Mottet)
41:24 SHE 2 Diffley, držení
56:31 SHE 2 Cormier, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
59:59 SHE 2 Watling, sekání