Chance Národní Liga

FC Vysočina Jihlava – FK Viktoria Žižkov

2:1

konec (1:1)

30.08.2024, 18:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • 8. kolo • Jaroslav Wollmann

Tipsport: 2.32 3.48 2.87 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vysočina tak má po výhře 2:1 na svém kontě šest bodů, Žižkov zůstává na devíti. Po reprezentační přestávce Viktorka přivítá rezervu Baníku a Jihlava zamíří do Zlína. (20:01:22)
Vysočina se v 8. kole Chance Národní Ligy raduje z první výhry, postaral se o ní v 55. minutě Šancl, když využil špatného zpracování gólmana Melichara. Domácí mohli svůj náskok navýšit, ale ani Selnar a ani Křehlík své šance nevyužili. Hosté byli blízko vyrovnání, ale Jágrika třikrát na brankové čáře zastoupili jeho spoluhráči.

90+6

90+6

Filip Šancl odkopl z míč z poloviny hřiště až ke gólmanovi Melicharovi. Hostím se čas na srovnání krátí.

90+5

Míč se dostal do zámezí, od své brány tak rozehraje Adam Jágrik.

90+4

Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Tomáš Franěk).

90+4

Hosté budou vhazovat na levé straně poblíž svého rohového praporku.

90+3

Tomáš Necid zahrál ve vápně rukou. Domácí obrana si tak může oddechnout.

90+2

Michal Smutný dokázal vytlačit hosty s míčem až ke gólmanovi Melicharovi.

90+1

Závar ve vápně Vysočiny, hosté se mohutně tlačí za vyrovnáním. Před brankovou čárou zachránil situaci pro domácí David Štětka.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

89

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Michal Záhradník,
ze hřiště odchází Matúš Lacko, přichází Michal Smutný.

88

Z levé strany posílal centr do vápna Dominik Gembický, ale jeho přihrávka jen prolětěla vápnem.

86

Střelu zpoza velkého vápna chytil Šanclovi Melichar.

86

Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Adam Jágrik).

86

Hosté dostali míč do brány, ale hlavní rozhodčí odpískal Sodomovi ofsajd.

83

Žlutá karta pro tým FK Viktoria Žižkov (Jiří Sodoma, Jaroslav Tregler).

83

Hosté byli blízko vyrovnání, ale Jágrika na brankové čáře dvakrát zastoupili jeho spoluhráči. Hosté ale druhý pokus již viděli v bráně a následně se slovně pustili do pomezního rozhodčího.

82

Z levé strany jej rozehrál Milan Jirásek, ale obrana domácích byla pozorná.

82

Milan Jirásek poslal z pravé strany centr do vápna a získal pro své barvy roh.

81

Hosté rozehráli z pravé strany rohový kop nakrátko, záhy byl Milan Jirásek faulován, takže Viktorka zůstane u míče.

79

Z pravé strany Jakub Selnar poslal centr do vápna, do zakončení se dostal Maximilien Boussou, ale hlavou míč poslal nad.

79

Vysočina rozehrála rohový kop nakrátko a vybojovala další roh.

78

Ve vápně se osamocený ocitl Miroslav Křehlík, ale vychytal jej Martin Melichar.

77

K rozehrávce se postavil Milan Jirásek, ale trefil jen před ním stojící zeď.
Dnešní utkání sleduje 472 diváků.

76

Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Adam Pešek).

76

Domácí se na své polovině provinili faulem, u míče tak zůstane Viktorka.

74

ze hřiště odchází Radek Křivánek, přichází Miroslav Křehlík,
ze hřiště odchází Michal Hošek, přichází Maximilien Boussou.

73

Milan Jirásek rozehrál rohový kop z pravé strany, ale jeho spoluhráči se ve vápně provinili faulem.

72

Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
ze hřiště odchází Augusto Batioja, přichází Jiří Sodoma,
ze hřiště odchází Josef Divíšek, přichází David Klusák.

69

Hlavní rozhodčí nařídil pauzu na občerstvení.

69

Z větší vzdálenosti vystřelil Milan Jirásek, ale jeho pokus šel hodně mimo.

66

Zpoza velkého vápna vystřelil Matúš Lacko, ale jeho pokus šel nad.

66

Domácí mohli navýšit svůj náskok, Vysočina podnikla rychlý brejk, Filip Šancl přihrál Jakubu Selnarovi, ten ale ve vyložené šanci uprostřed vápna selhal.

65

Domácí vymysleli ve vápně hostí několik přihrávek, ale k zakončení se nikdo neměl.

64

ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Tomáš Franěk.

63

Milan Jirásek z hranice vápna vystřelil, ale v pádu netrefil bránu.

62

ze hřiště odchází Adam Petrák, přichází Milan Jirásek,
ze hřiště odchází Michael Hönig, přichází Antonín Vaníček.

60

Michal Řezáč poslal centr do vápna, kde se nakonec míč dostal k Augusto Batiojovi, který hlavou našel jen připraveného Jágrika.

60

Domácí se provinili faulem, takže u míče i nadále zůstane Viktorka.

59

Hosté se usadili na útočné polovině a budou se snažit dostat balón do vápna.

57

Augusto Batioja se dostal do vápna, ale tam se nedokázal přes Davida Štětku prosadit. Od své brány tak rozehraje Adam Jágrik.

55

Jihlava právě vstřelila branku!
Martin Melichar dostal přihrávku od svého spoluhráče, ale balón mu skočil, čehož využil dotítrající FILIP ŠANCL a do odryté brány otáčí vývoj duelu.

54

Z větší vzdálenosti vystřelil Matúš Lacko, ale i jeho pokus mířil mimo bránu.

53

Domácí se rychlými přihrávkami dostali od vlastní brány až do útoku, Radek Křivánek ale nemá seřízená mířidla. Jeho pokus šel nad bránu.

51

Radek Křivánek přihrál do vápna na Filipa Šancla, který levačkou vystřelil, ale míč se nakonec mezi tři tyče nevešel.

50

Dominik Gembický přebral na levé straně míč, dostal se do vápna, kde byl ale rozhozen a nakonec se do zakončení nedostal. Od své brány rozehraje Adam Jágrik.

47

Justin Araujo-Wilson si navedl míč na hranici vápna a vystřelil, jeho pokus v pohodě chytá Martin Melichar.

46

Na levé straně poblíž rohového praporku měli vhazování, ale sami se vytlačili až na vlastní polovinu.

46

Hosté záhajili druhý poločas a ihned šli to útoku.

46

První poločas je v Jihlavě minulostí, stav po něm je prozatím nerozhodný 1:1. V 7. minutě poslal hosty do vedení Necid, za domácí srovnal krok v 31. minutě Lacko.
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.

45+3

45+2

Záhy se ale k balónu dostali domácí, jejich útok ale byl také zastaven faulem.

45+1

Hosté se usadí na útočné polovině neb se Michal Hošek provinil faulem.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

44

Zpoza velkého vápna vystřelil Filip Šancl, ale jeho pokus šel nad bránu.

43

Centr Jana Chytrého z levé strany tečoval ve vápně Matúš Lacko, ale Martin Melichar si tentokráte s jeho hlavičkou poradil.

42

Hosté na pravé straně vhodili dlouhý aut, ale do zakončení se nakonec Viktorka nedostala.

40

Dva rohy krátce po sobě rozehrál Jakub Selnar z pravé strany. První nakrátko v kombinaci s Lackem a druhý přímo do vápna. Ani jedna situace nevedla k ohrožení brány.

39

Domácí budou zahrávat rohový kop.

39

Domácí zůstanou u míče neb byl Jakub Selnar faulován.

36

Nepřesnosti na obou stranách, ani jeden z týmů si nyní nedokáže přesně přihrát.

35

Žlutá karta pro tým FK Viktoria Žižkov (Michal Řezáč).

33

Hosté kombinují s míčem na své vlastní polovině a vyčkávají.

31

K rozehrávce se postavil Jakub Selnar, jehož střílený centr tečoval hlavou k tyči MATÚŠ LACKO.

30

Vysočina má opět zajímavou možnost, standardní situaci na levé straně na rohu velkého vápna.

29

ze hřiště odchází David Sixta, přichází Dominik Gembický.

26

Hosté vybojovali rohový kop.

25

David Štětka chtěl zrychlit hru, ale jeho přihrávka za obranu nenašela nikoho.

23

22

Jan Chytrý posílal z levé strany centr do vápna, ale jeho přihrávka nebyla přesná.

20

Augusto Batioja dostal míč a navedl si jej k velkému vápnu, ale ani jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

18

David Sixta si navedl míč na střed velkého vápna, jeho pokus ale Jágrika neohrozil.

17

Domácí vhazovali na pravé straně na polovině hřiště, k míči se ale záhy dostali hosté.

16

Radek Křivánek vyvezl míč z vlastní poloviny, přihrávka na jeho spoluhráče na levé straně se mu ale již nevydařila.

15

Jakub Selnar jej rozehrál z pravé strany, k zakončení se dostal Adam Pešek, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

14

K rozehrání se postavil Jakub Selnar a získal roh pro své barvy.

13

Domácí budou zahrávat zajímavou standardní situaci pár metrů před velkým velkým vápnem.

12

Z pravé strany rozehráli hosté roh nakrátko, následný centr sbírá Adam Jágrik.

11

David Sixta rozehrál z levé strany rohový kop, bude z toho další roh pro Viktorku.

10

Josef Divíšek se prosadil přes Radka Křivánka, ale nakonec z toho bude rohový kop pro hosty.

7

Žižkov právě vstřelil branku!
Hosté na levé straně vhodili aut z poloviny hřiště, Michael Hönig si pohrál s domácí obranou, předložil míč pro TOMÁŠE NECIDA, pro něj již nebyl problém trefit zblízka odkrytou bránu.

5

Další špatné zpracování v podání Vysočiny. Tentokráte Filip Šancl.

4

Jakub Selnar si nedokázal zpracovat míč, a tak se k balónu dostali hosté.

3

Vysočina kombinuje s míčem na vlastní polovině a hledá vhodné okénko na přihrávku.

1

Duel rozehrála domácí Vysočina, která nastupuje ve žluté sadě dresů. Hosté ze Žižkova v červenobílých pruhovaných.

1

10 minut do začátku duelu a oba celky zamířily do kabin.
Hostující kouč Marek Nikl učinil oproti duelu s Vlašimí tři změny. Nehrají Richter, Jirásek a Prošek. Místo nich nastoupí Tregler, Sixta a Řezáč.
Prozatimní trenér Josef Vrzáček udělal oproti zápasu v Prostějově dvě změny. Nehrají Boussou a Křehlík a místo nich nastoupí Lacko a Selnar.

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Hošek, Štětka, A. Čermák (C), Chytrý – M. Lacko, Pešek – Křivánek, Šancl, Selnar – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Soukup – Sládek, T. Franěk, Labaran, Smutný, Haala, Abdulfatai, Křehlík, Záhradník, Boussou.
Trenér: Josef Vrzáček

FK Viktoria Žižkov: Melichar – Řezáč, Broukal, Fišl, Divíšek – Petrák, Tregler – Sixta, Batioja (C), M. Hönig – Necid.
Náhradníci: Kotek – Žiga, Muleme, Jirásek, Gembický, A. Toula, Klusák, Sodoma, Vaníček.
Trenér: Marek Nikl

Rozhodčí: Machálek – Dohnálek, Marek.
Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit Jan Machálek. Na čarách mu budou asistovat Jan Dohnálek a Daniel Marek. Delegátem fotbalové asociace bude Petr Hojsík a technickým delegátem Emil Ubias.
Oba celky se spolu naposledy utkaly v neděli 19. května letošního roku. Hosty poslal do vedení v 57. minutě Jirásek. O dvě minuty později se trefil 59. Sixta. Za domácí snížil v 64. minutě Franěk. Jelikož se domácím vyrovnat nepodařilo, odvezli si Pražané výhru 2:1.

FC Vysočina Jihlava – FK Viktoria Žižkov 1:2 (0:0)

Branky: 64. T. Franěk – 57. Jirásek, 59. Sixta.
ŽK: 4. T. Franěk, 74. Selnar – 64. Bajza, 81. Sodoma.
Rozhodčí: Vokoun – Kotalík, Ježek.
FC Vysočina Jihlava: Soukup – T. Svoboda, Chytrý, Vedral (C), Farka (60. Záhradnik) – A. Pešek, Shudeiwa (60. Lacko) – Křehlík (60. Selnar), Šancl, T. Franěk – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Mastný – Tureček, Sagna, Ogiomade.
Trenér: David Oulehla.
FK Viktoria Žižkov: Bajza – M. Richter, Broukal, Řezáč, Klusák – Petrák, Jirásek (C) (90+1. Tregler) – Hönig (76. Kozojed), Sixta (83. Toula), Batioja (76. Muleme) – Sodoma (83. Rosa).
Náhradníci: Kotek – F. Ret.
Trenér: Marek Nikl.
A jak si oba celky vedly v uplynulém sedmém kole?
Žižkov doma v neděli 25. srpna přivítal Vlašim. Domácí šli do vedení v 22. minutě, kdy se prosadil Necid. Hosté se vyrovnání dočkali v 55. minutě přesnou trefou Lehkého. Následně se ani jedem z týmů nedokázal prosadit, a tak zápas skončil nerozhodně 1:1.

FK Viktoria Žižkov – FC Sellier & Bellot Vlašim 1:1 (1:0)

Branky: 22. Necid – 55. Lehký.
ŽK: 53. M. Hönig, 79. Divíšek – 81. Onije.
Rozhodčí: Zaoral – Mojžíš, Lakomý.
FK Viktoria Žižkov: Melichar – M. Richter, Broukal, Fišl, Divíšek (80. Klusák) – Petrák, Jirásek (C) – Prošek (64. Gembický), Batioja (80. Sixta), M. Hönig (80. A. Toula) – Necid.
Náhradníci: Kotek – Muleme, Tregler, Řezáč, Sodoma, Žiga.
FC Sellier & Bellot Vlašim: Spilka – Kareem, Breda, Kulhánek (C), Kurka – Šubert, J. Franěk (46. Rosa), Onije (81. Soukeník), Musil, Lehký (88. Záviška) – Hodek (88. Biegon).
Náhradníci: D. Čermák, M. Kolář – F. Dostál, A. Pudil, M. Pudil, Holoubek.
Trenér: Aleš Majer.

Vysočina cestovala v pátek 23. srpna do Prostějova. Domácí se dostali do vedení v 28. minutě, když se trefil Habusta. Vyrovnat se povedlo hostím ještě do poločasu, v 41. minutě se trefil Araujo-Wilson. O zisku tří bodů pro Prostějov rozhodl v 88. minutě svým druhým gólem Habusta.

1. SK Prostějov – FC Vysočina Jihlava 2:1 (1:1)
Branky: 28. Habusta, 88. Habusta – 41. Araujo-Wilson.
ŽK: 63. Habusta – 40. Pešek, 54. Boussou, 90+3. Smutný.
Rozhodčí: Vokoun – Matoušek, Bělák.
1. SK Prostějov: Vejmola – Lehovec, Carneiro, Žák (90+4. Imider), Šindelář, Lahodný (73. Matocha), Ševčík, Habusta, Vybíral (64. Hrdlička), Bartolomeu (64. Zapletal), Koudelka (C) (90+4. Bielan).
Náhradníci: Neuman – R. Látal, Trunda, Vagner.
Trenér: Radim Kučera.
FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Chytrý, Štětka, Šancl (56. Selnar), Araujo-Wilson (64. Záhradník), Křivánek, Hošek, Křehlík (56. M. Lacko), A. Čermák (C), Pešek (89. Smutný), Boussou.
Náhradníci: Trešl – Sládek, T. Franěk, Labaran, Haala, Abdulfatai, Vítek.
V rámci 8. kola Chance Národní Ligy přivítá poslední Vysočina šestý Žižkov. Hosté mají za doposud sedm odehraných kol na svém kontě dvě výhry a tři nerozhodné výsledky. Získali tedy devět bodů. Podařilo se jim vstřelit deset branek a devět jich obdrželi.
Domácí odehráli stejný počet zápasů, ale mají na svém kontě pouze tři body za tři remízy. Podařilo se jim vstřelit pouze šest branek a patnáct jich obdrželi. Tato nepříznivá bilance stála místo trenéra Davida Oulehlu, který byl ve středu 28. srpna odvolán. Kdo povede tým jako hlavní trenér není prozatím jasné. Zbytek realizačního týmu prozatím zůstává.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:1

konec (1:1)

Branky: 31. M. Lacko, 55. Šancl – 7. Necid

Karty:   76. Pešek (JIH), 86. Jágrik (JIH), 90+4. T. Franěk (JIH) – 35. Řezáč (ZIZ), 83. Sodoma (ZIZ), 83. Tregler (ZIZ)

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 12:13. Rohy: 5:7.

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Hošek (74. Boussou), Štětka, A. Čermák (C), Chytrý – M. Lacko (89. Smutný), Pešek – Křivánek (74. Křehlík), Šancl, Selnar (89. Záhradník) – Araujo-Wilson (64. T. Franěk).
Náhradníci: Soukup – Sládek, Labaran, Haala, Abdulfatai.

FK Viktoria Žižkov: Melichar – Řezáč, Broukal, Fišl, Divíšek (72. Klusák) – Petrák (62. Jirásek), Tregler – Sixta (29. Gembický), Batioja (C) (72. Sodoma), M. Hönig (62. Vaníček) – Necid.
Náhradníci: Kotek – Žiga, Muleme, A. Toula.

Rozhodčí: Machálek – Dohnálek, Marek