Tenis

US Open - ženy (tvrdý povrch)

Anna Karolína Schmiedlová – Clara Tausonová

1:2 6:1, 6:7 (5), 2:6

27.08.2024, 22:02 • Kurt č. 15, Národné tenisové centrum Billie Jean Kingovej, New York (USA) • 1. kolo • Filip Kosnáč sk

Tipsport: 2.38 1.58 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2:6

Clara Tausonová ho využila hneď priamym bodom, takže po setoch 1:6, 7:6(5) a 6:2 porazila Annu Karolínu Schmiedlovú v prvom kole ženskej dvojhry na US Open!

30-40

Ale Tausonová vytiahla ôsme eso v zápase, ktoré jej prinieslo prvý mečbal!

0:3

Aj ďalší krížny forhend Schmiedlovej sa nezmestil do kurtu a Tausonová už vedie 3:0 s dvomi brejkami v rozhodujúcom treťom sete!

15-40

Schmiedlovej krížny forhend bol nepresný a Tausonová má ďalšie dva brejkbaly!

0:1

Navyše Tausonová zahrala nechytateľné skrátenie, takže do tretieho setu vstupuje brejkom a vedie 1:0!

15-40

Tausonová opäť útočnou hrou nedala Scmiedlovej šancu a po víťaznom bekhende na sieti má dva brejkbaly!

6:7

Tausonová ho využila priamym bodom a mimoriadne vyrovnaný druhý set vyhrala v tesnom tajbrejku 7:5, takže si vynútila rozhodujúci tretí set!

4-6

Schmiedlová nezvládla výmenu pod tlakom a jej forhend bol dlhý, takže Tausonová má dva setbaly!

40-A

Tausonová vrátila skrátenie Schmiedlovej, ktorej nevyšiel pokus o forhendové obhodenie, a tak je tu ďalší brejkbal!

3:4

Schmiedlová bola trpezlivá v dlhej výmene od základnej čiary, nakoniec si počkala na pokazený čopovaný bekhend Tausonovej a znižuje na 3:4 v druhom sete!

40-15

Schmiedlová prečítala skrátenie Tausonovej, takže ju prinútila na sieti pokaziť forhendový volej a vybojovala si dva brejkbaly!

2:4

Schmiedlová nezvládla tlak a zaznamenala piatu dvojchybu v zápase, takže Tausonová už vedie 4:2 v druhom sete!

15-40

Tausonová využila slabšie druhé podanie Schmiedlovej na agresívny bekhendový return, ktorým ju prinútila k chybe a má dva brejkbaly!

2:2

Ale druhú šancu už Tausonová využila víťazným forhendovým returnom po čiare a vyrovnáva na 2:2 v druhom sete!

15-40

Schmiedlová bola vo výmene aktívnejšia, ale forhend poslala do siete a Tausonová má dva brejkbaly!

2:1

Tausonová opäť úplne zlyhala, keď vyrobila už šiestu dvojchybu v zápase a Schmiedlová vedie 2:1 v druhom sete po darovanom brejku!

A-40

Tentokrát bol Tausonovej forhend príliš dlhý a Schmiedlová má prvý brejkbal v druhom sete!

6:1

Tausonovej forhendový return skončil v sieti a Schmiedlová vyhrala prvý set jednoznačne 6:1!

40-15

Schmiedlová si vynútila bekhendovú chybu Tausonovej a má hneď dva setbaly!

5:1

Tausonová zahrala forhend o siete a Schmiedlová bude podávať na víťazstvo v prvom sete za stavu 5:1!

40-30

Tausonová nezvládla výmenu ukončiť na sieti, takže Schmiedlová zahrala účinný lob a pokus o tweener dánskej tenistke nevyšiel, preto bude čeliť brejkbalu!

40-A

Tausonová už bola pripravená na skrátenie, ktoré včas dobehla a vrátila, následne Schmiedlovej lob už bol nepresný, a tak je tu ďalší brejkbal!

15-40

Následne Tausonová trafila víťazný bekhendový return po čiare a má dva brejkbaly!

2:0

Štvrtú šancu Schmiedlová už využila, keď si aktívnou hrou vynútila bekhendovú chybu Tausonovej a vedie 2:0 v prvom sete!

A-40

Tausonová si pripisuje už tretiu dvojchybu v zápase a darovala Schmiedlovej ďalší brejkbal!