Španělská LaLiga

Rayo Vallecano – FC Barcelona

1:2

konec (1:0)

27.08.2024, 21:30 • Estadio de Vallecas (Madrid) • 3. kolo • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 5.31 3.96 1.69 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky zápasu:
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 1:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:11. (23:40:11)
Fotbalisté Barcelony po změně stran otočili nepříznivý vývoj duelu a nakonec na hřišti Raya Vallecana vítězí 2:1! Tímto výsledkem tak končí i jejich třetí zápas v sezóně.

Hostům se přitom příliš nepovedl první poločas, po němž prohrávali po trefě Unaie Lópeze z 10. minuty. Navíc si nevytvořili žádnou větší šanci. Po změně stran však vyběhla na hřiště také letní posila Blaugranas Dani Olmo a obraz hry se úplně změnil. Z velkého tlaku vytěžil po hodině hry vyrovnání Pedri. To Barce nestačilo a tak pokračovala honba za obratem. Ten mohl dovršit dorážkou po Yamalově střele Lewandowki, jehož gól byl ale odvolán po intervenci VAR. Situaci totiž přecházel Koundého šlapák na Chavarríu. Rozhodnutí tak přišlo až v 82. minutě, kdy se po zpětné přihrávce Yamala prosadil právě Dani Olmo. Domácím už nepomohlo k vyrovnání ani více než deset minut nastavení.

90+12

90+11

Nakonec dva rohové kopy. Po tom druhém to vypadalo, že by mohl Raphinha dojít s míčem do prázdné brány. Obhodil si totiž vracejícího se Cárdenase, ale zkřížit cestu mu stačil Espono, jehož křídelním Blaugranas zasáhl do obličeje kopačkou.

90+10

Gerard Gumbau posílal z levé strany do šestnáctky přízemní centr, na který nedosáhl ve skluzu Randy Nteka! Následovat bude ještě rohový kop Raya...

90+9

Na rohový kop domácích naběhl do šestnáctky i brankář Cárdenas. Centrovaný míč však přelétl nabíhající hráče.

90+7

Marc Bernal, který už má žlutou kartu, šel tvrdě do souboje s Isim Palazónem. Navíc si u toho mladý záložník Barcelony sám ublížil a je ošetřován.

90+6

Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Lamine Yamal, přichází Pau Victor.

90+6

Domácí ztratili míč při přechodu do útoku. Dani Olmo viděl pohyb Lewandowského a snažil se ho vysunout. Přihrávka však byla příliš rychlá a polský útočník ji nedoběhl.

90+5

Na centr Daniho Olma si naběhl Raphinha, který zakončoval snad ramenem vedle tyče. Navíc tam byla teč, takže roh pro Barcelonu.

90+4

S důrazem to přehnal právě Marc Bernal, který si prohlédl žlutou kartu.

90+3

Z dálky to zkusil Marc Bernal a vůbec ne zle. Jedovatou ránu musel vyrážet Cárdenas.

90+2

Tu zahrával Raphinha. Jeho centr ale nikoho nenasel a bude se kopat od brány Daniho Cárdenase.

90+2

Pro faul si došel Robert Lewandowski a hosté tak zůstanou u míče formou standardní situace.

90+1

Rozhodčí nastaví druhou půli minimálně o deset minut!

90+1

ze hřiště odchází Pedri, přichází Fermín López.

90

Pedri bude muset střídat. Do hry půjde Fermín López.

88

Pathé Ciss zajel hodně ostře do Pedriho a dostal za to žlutou kartu. To bylo bolestivé a hostující záložník je v péči zdravotníků.

87

Abdul Mumin se v souboji s Danim Olmem ocitl na kolenou a míče se dotkl i rukou. Penalta se však nepíská a nařízen je jen roh ve prospěch Barcelony...