Chance Liga

FC Baník Ostrava – FC Slovan Liberec

2:0

konec (0:0)

25.08.2024, 14:30 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • 6. kolo • Radomír Fukala

Tipsport: 1.83 3.89 4.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to vše. Z Ostravy přeji hezký zbytek dne. (16:26:19)
Je dobojováno. Utkání se pro Baník v první půli nevyvíjelo dobře, jelikož měl Liberec více ze hry, ale branku vsítit nedokázal. Největší možnost měl Hlavatý, jenž trefil tyč a Pourzitidis, který hlavičkoval mimo.
Po změně stran domácí rychle rozhodli o své výhře. Nejprve ve 48. minutě otevřel skóre Erik Prekop a o šest minut později udeřil také kapitán Baníku Ewerton. Domácí měli poté i další šance, ale Ewertonovy a Kubalovy střely se neujaly. Na druhé straně mohli se stavem něco udělat také Hlavatý a Nyarko, ale ani v tomto případě se skóre neměnilo. Baník si tak připisuje tři body za výhru 2:0 a drží tak stále domácí neporazitelnost a neprůstřelnost.

90+4

90+4

Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Filip Kubala).

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90

Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Ewerton, přichází Emmanuel Uchenna Aririerisim.

89

Po centru z přímého kopu se natahoval Frydrych, ale na míč dosáhnout nedokázal a ten poté ukryl ve své náruči Bačkovský.

88

Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Adam Ševínský).

87

Liberecký roh nepřinesl větší nebezpečí pro bránu Markoviče a čas se pro hosty rychle krátí.

84

ze hřiště odchází Tomáš Rigo, přichází Samuel Grygar,
ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází Jiří Klíma.

83

Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Matěj Chaluš).

82

Prekop podržel míč u lajny, předvedl „Zidanovku“ a poté se ještě nechal faulovat. Přímý kop pro Baník.

81

Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Santiago Eneme.

81

Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Benjamin Nyarko).

80

Tuptovi nyní rána z rohu vápna vůbec nesedla a spíš než Markoviče ohrozil záchranáře stojící v tunelu za rohovým praporkem.

79

Nyní Baník nevyřešil rychlý brejk úplně ideálně, ale i přesto se dostal k centru Holzer. Kubala měl však jeho nabídku na dlouhou nohu a na balón nakonec nedosáhl.

77

Hra se poté rychle přelila na druhou stranu a v gólové možnosti se ocitl také Kubala. Proti němu se ale také zaskvěl Bačkovský a ránu pod břevno vyrazil.

76

Domácí nyní úplně zapomněli na Nyarka, který se hnal úplně sám na Markoviče. Ve vápně poté zavřel oči a napálil ránu nártem směrem na bránu. Domácí brankář ovšem jeho pokus reflexivně vykopl mimo.

2:0

konec (0:0)

Branky: 48. Prekop (Ewerton), 54. Ewerton (Šín)

Karty:   50. Bernady (OVA), 83. Chaluš (OVA), 90+4. Kubala (OVA) – 51. Kayondo (LIB), 81. Nyarko (LIB), 88. Ševínský (LIB)

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 3:7. Rohy: 9:10. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:10.

FC Baník Ostrava: Markovič – J. Juroška, Frydrych, Chaluš, Kpozo – Boula, Rigo (84. Grygar) – Fomba (46. Holzer), Šín (70. Kubala), Ewerton (C) (90. Uchenna Aririerisim) – Prekop (84. Ji. Klíma).
Náhradníci: Holec – Fukala, Pojezný, Tanko.

Trenér: Pavel Hapal

FC Slovan Liberec: Bačkovský – Halinský, Ševínský, Pourzitidis – Koželuh (62. Nyarko), Icha (62. Zyba), Hlavatý (81. Eneme), Kayondo – Frýdek (62. Letenay), Tupta (C), Višinský (76. Dulay).
Náhradníci: Krajčírik – Mikula, Preisler.

Trenér: Radoslav Kováč

Rozhodčí: Szikszay – Kubr, Volf, VAR: Berka