Eisbären Juniors Berlin – HC Vítkovice Ridera

2:7

konec (1:1, 0:4, 1:2)

24.08.2024, 08:00 • MFH Ostrava • Monika Baloghová

První zápasy dnešního dne už znají svého vítěze. Zde na Multifunkční hale zvítězili vysoko 7:2 hráči Vítkovic, když největší porci gólů přidali ve druhé třetině. Tím si připisují do tabulky další body, díky kterým se bodově srovnávají s Třincem a Berlínem. Turnaj ale pokračuje, už v jedenáct hodin nás čeká utkání právě Třince s Trenčianskými Teplicemi. Nenechte si ho ujít. (10:16:10)
Nejlepší hráči zápasu:

Eisbären Juniors Berlin – VALENTIN GEIBEL
HC Vítkovice Ridera – LADISLAV SVOZIL

59:45

Hosté půjdou do tří, za zdržování hry – vyhození kotouče, je vyloučen Burjetka.

59:28

Domácí se přesunují ke Kubinovi, ten má ale dobrý výhled.

59:20

Vítkovičtí se drží kotouče.

58:40

Za hrubost je vyloučen hostující Hrabina.

56:39

Vítkovičtí krouží útočným pásmem, dobře to myslel Douda, ale skóre se nemění.

56:00

Hosté mají puk pod kontrolou, Geibel je v pohotovosti.

55:08

Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté se usadili bez větších potíží v útočném pásmu, po nahrávce Szarowskiho zatěžuje konto Berlína další brankou JAKUB KUČERŇÁK – 2:7. Asistence: Ondřej Szarowski.

53:50

Na trestné lavici je rušno, za hrubost je vyloučen domácí Treinis na 5 + do konce utkání, Tschwanoe pak na dvě minuty za hrubost. Za vítkovické bude pykat Hrabina na dvě minuty za hrubost. Hosté hrají přesilovku pat na čtyři.

53:34

Kučerňák pálil zprava, ale jen do gólmana.

53:14

Varga zavezl kotouč až do pásma, hosté se za ním přesunují.

52:41

Bojuje se v útočném pásmu Vítkovic.

51:59

Vítkovice v pásmu, Noga se rozpřáhl od modré, ale Geibelovy betony byly připraveny.

51:32

Hraje se na obě strany.

51:07

50:40

Puk za opět ze Geibelem.

50:26

Hurbanek zprava přestřeluje vítkovickou klec.

50:07

Berlín se pomalu usazuje v pásmu.

49:36

Hrálo se ve středním pásmu, vítkovičtí posílají puk za Geibela.

49:07

Domácí si zahrají přesilovku, na trestnou lavici putuje hostující Stryczek za krosček.

49:01

Hráči bojují v útočném pásmu Vítkovic o kotouč.

48:18

Stracke si najel až k hostující brance, ale náruč Kubiny byla na puk připravena.

47:22

Berlín se snaží udržet v pásmu, ale Vítkovice jsou proti.

47:00

Domácí v pásmu, Pagelovu střelu má Kubina pod kontrolou.

46:47

Na vítkovickou branku se rozjel domácí Kuhn, ale jeho nesmělá klička končí na Kubinových betonech.

46:47

Za podrážení hostujícího Rattmana je nařízeno trestné střílení.

46:40

Svozil to zkusil zleva, ale Geibel měl výhled.

46:21

Po souboji v rohu u domácí branky zůstal ležet Janošek, ale po chvíli se zvedá a bez pomoci, ale s bolestivou grimasou, se vrací na střídačku.

46:06

Juroš vyprášil Geibelovy betony.

45:27

Zleva o zkusil domácí Wolfsteiner, ale Kubina se přesunul bez potíží.

44:51

Vítkovice v pásmu, do branky si najížděl Lyčka, ale Geibel byl na místě.

43:54

Nejvytíženější je v tomto momentě střední pásmo, hosté ale častěji ovládají kotouč.

42:04

Eisbären Juniors Berlin právě vstřelili branku!
Domácí využívají přesilovku, nejprve zazvonila tyč, ale poté už PAUL LEO MATZ našel volné místo v Kubinově kleci – 2:6. Asistence: Andreas Kuhn, Ilya Maurer.

41:22

Do samostatného úniku se dostal Kusak, ale Geibel byl na jeho pokus připraven dobře.

41:00

Pozornost hostujícího Kubiny prověřil Wolfsteiner.

40:40

Domácí pokračují v přesilovce.

40:40

V oslabení přidává rychle šestou branku do Geibelovy sítě MICHAL ŠEBESTA – 1:6. Bez asistence.

40:20

Za krosček je vyloučen hostující Rončka.

40:01

Téměř celou druhou třetinu strávili vítkovičtí na své útočné polovině, Geibel byl v neustálé pohotovosti. Přesto čtyřikrát inkasoval a tak se domácím do kabiny nejde úplně lehce. Uvidíme, zda o přestávce najdou na vítkovickou hru recept.
Další třetina začne přibližně v 9:35.

40:00

39:56

Ofsajd pro vítkovické hráče.

39:34

Hra na opačné straně, od kruhu o zkusil Zatloukal.

39:00

Wolfsteiner dopravil puk do pásma, ale Kubina byl připraven.

38:31

Stryczek si objel berlínskou klec, ale na přihrávku nikoho nenašel.

38:07

Berlín na skok v pásmu.

37:35

Domácí hrají v plném počtu.

37:13

Do hry se z trestné lavice dostává i Stracke.

36:45

Do hry naskakuje Rončka, Vítkovic mají kratičkou přesilovku 5 na 3.

36:40

Kuhn se vydal do pásma v individuální akci, ale byl zastaven ještě před kruhy.

36:21

Hraje se na útočné polovině Vítkovic, které mají kotouč pod kontrolou.

35:35

Domácí jdou do tří, za napadení odjíždí za katr Wolfsteiner.

35:13

Síly na ledě srovnává domácí Stracke, který se provinil podrážením.

34:45

Za vražení na hrazení je potrestán hostující Rončka, Berlín má k dispozici přesilovku.

33:50

Domácí se snaží tvořit v pásmu, ale vítkovičtí jim to příliš neusnadňují.

33:19

Berlín se protáhl do pásma, Rogge ale vítkovickou branku minul.

32:32

To byla rychlovka, vítkovičtí přidávají další branku, Šimon Šebesta našel volnějšího MARKA HRABINU, který umístil puk do odkryté klece – 1:5. Asistence: Šimon Šebesta.

32:02

Hosté využili přesilovku, LADISLAV SVOZIL překonává Geibela i podruhé v dnešním utkání – 1:4. Bez asistence.

31:54

Domácím se daří narušovat souhru Vítkovic.

31:23

Svozil rozehrál do pásma a hosté se tak mohou usadit před Geibelem.

31:08

31:03

Nepřesnosti ve vítkovické souhře, Enk dostává puk ze třetiny.

30:51

Vítkovičtí okamžitě rozjíždějí přesilovkový kolotoč, Janoškova střela končí u Geibela.

30:35

Za nedovolené bránění odjíždí mezi trestoměřiče domácí Matz.

29:46

Oddechový čas pro tým Eisbären Juniors Berlin.

29:46

Hosté přidávají další branku, po nahrávce Szarowskiho prostřelil Geibela PIOTR KUSAK – 1:3. Asistence: Ondřej Szarowski.

29:27

Hosté mají znovu puk pod kontrolou a drží se před Geibelem.

28:55

Hostům se trpělivost opravdu vyplatila, po nahrávce Svozila dostal puk do pásma Rončka, který poslal kotouč křižně na LEONA STRYCZKA a ten mohl zvyšovat do odkryté části branky – 1:2. Asistence: Matthias Rončka, Ladislav Svozil.

28:16

Geibel si připisuje úspěšný zákrok, bude se vhazovat po jeho levici.

28:06

Douda sprintoval za nahozeným kotoučem, ale končí se svým soupeřem v rohu.

27:48

Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

27:39

Domácí vyrazili na zteč vítkovické klece, ale Kubina měl výborný výhled.

27:18

Kusak se dostal do bezprostřední blízkosti berlínské klece, ale zprudka nastřelil gólmana.

26:38

Zatloukal nastřelil od mantinelu hráče před sebou.

26:22

Kotouč končí na trestné lavici.

25:50

Šimon Šebesta se protáhl do útočné třetiny, ale Geibel zasahovat nemusel.

25:05

Hosté pomalu rozehrávají od Kubiny.

24:02

Vítkovice opět v útočném pásmu, ale bojují o kotouč u mantinelu.

23:30

Kubina se v brance Vítkovic nemusel ničeho obávat, puky mířily vesměs do rohů.

22:41

Berlín vyhazuje kotouč ke své útočné modré.

22:35

Vítkovice se stále drží v pásmu, ale ani pokus Burjetky nebo Doudy své ovoce nepřinesl.

21:58

Od kruhu chtěl gólmana Berlína překvapit Kučerňák, ale nepodařilo se.

21:49

Kotouč končí mimo hrací plochu.

21:42

Janošek to zkusil zprava, ale Geibel schovává puk pod lapačkou.

21:15

Od modré to zkusil Lyčka, ale gólman byl na místě.

20:52

Snaha hostujícího týmu končí ofsajdem.

20:21

Vítkovice v pásmu, ale Schweigert zachytil jejich přihrávku.

20:01

Po první třetině je stav nerozhodný, oba góly padly v situaci, kdy se na ledě hrálo ve čtyřech na obou stranách. Druhé třetiny bývají na branky bohatější, uvidíme, jestli to bude platit i tentokrát.
Další třetina začne přibližně v 8:49.

20:00

19:54

Vítkovice zpět v útoku, ale Šimon Šebesta branku nepřidává.

19:24

Domácí v pásmu, ale nedokáží se v něm udržet na dlouho.

18:52

Vítkovický Douda ujel svým soupeřům a hrnul se přímo na branku, Geibel se ale roztáhl a vytěsnil kotouč betonem.

18:36

Snaha domácího týmu končí v rohu u Kubinovy branky.

17:57

Trestné střílení provede hostující Zatloukal, který se rozjel k brance, ale puk poslal do brankáře.

17:57

Za hákování domácího Menzela je nařízeno trestné střílení.

17:23

Kučerňák poslal puk k brance, ale skóre se nemění.

17:06

Vítkovičtí se dostali z pásma, usazují se v útočném pásmu.

16:40

Puk po pokusu Hrabiny končí v Geibelově náruči.

16:04

Berlín teď vrací kotouče ke Kubinovi, hosté se ale neúnavně vrací k domácí brance.

15:08

Vítkovičtí se dostali do rychlého protiútoku, klička Vítězslava Glose ale za Geibela neprošla.

14:22

Zakázané uvolnění pro tým Berlína.

13:01

Domácí obsadili útočné pásmo, ale Kubina je na místě.

11:19

I nadále se hraje ve čtyřech na obou stranách.

11:00

Je vyrovnáno!! Ve čtyřech měli více prostoru i vítkovičtí, LADISLAV SVOZIL vzal zodpovědnost na sebe a srovnává na 1:1. Bez asistence.

10:21

Domácím vyhovuje menší počet hráčů na ledě, Stracke dostal puk k ANDREASOVI KUHNEMU, který dostal puk do branky, Kubina jej ještě chtěl zastavit před brankovou čárou, ale nestihl – 1:0. Asistence: Linus Stracke.

09:51

Berlín dlouho přesilovku nehrál, za podrážení bude pykat Enk.

09:48

První vyloučení dnešního utkání se dočkaly Vítkovice, které přicházejí o Kučerňáka, ten se provinil podrážením.

09:19

Wolfsteiner si najížděl k vítkovické kleci s Obukhovem, ale souhra jim nevyšla.

08:21

K brance si sjel Svozil se Stryczkem, ale Giebel drží.

08:05

Domácí posílají kotouč do bezpečí ke Kubinovi, Vítkovice znovu rozehrávají.

07:29

Hosté v pásmu, ostřelují branku Berlína.

07:16

Zakázané uvolnění pro vítkovické.

05:19

Puttkammer si najel do dobré pozice, ale hostující Kubina byl přesně tam, kde měl být.

04:39

Puk létá středním pásmem sem a tam.

03:32

Vítkovičtí v pásmu, gólman Berlína je v pohotovosti.

02:29

Vítkovický Hrabina se dostal až před branku, ale gólman domácích byl připraven.

02:02

Zatloukal se přesouval s Kusakem k brance, ale akce jim nevyšla podle představ.

01:24

Na opačné straně si připisuje první zákrok vítkovický gólman.

01:06

Hrabina nahrával do jízdy před branku na spoluhráče, ale ten kotouč neumístil.

00:24

V pásmu se k brance nedostali, domácí vytěsňují puk do středního pásma.

00:04

Vítkovičtí vybojovali úvodní vhazování.

00:01

V prvním utkání dnešního dne zde na Multifunkční hale hned po ránu změří síly neporažený Eisbären Juniors Berlin s pořadatelskými Vítkovicemi. Ty včerejší den nezakončily optimálně, když podlehly v derby Třinci 2:9, ale právě proto teď mohou svou náladu vylepšit. Buďte u toho s námi.
Druhým dnem pokračuje na dvou halách turnaj Ostrava Hockey Cup 2024 pro kategorii U17. Celé akce se účastní celkem šest týmů, a to domácí HC Vítkovice Ridera, HC Oceláři Třinec, německý Eisbären Berlín a slovenské celky HC Košice, HK Nitra a SK NASE Trenčianske Teplice.

Všechna utkání jsou hrána 3x20 minut dle platných pravidel ledního hokeje. V případě nerozhodného výsledku po základní hrací době se místo prodloužení ihned přistoupí k samostatným nájezdům po pěti střelcích. Po každém zápase je z každého mužstva vyhlášen nejlepší hráč.

Včera bylo k vidění celkem šest zápasů, nejlépe se vedlo třineckým Ocelářům a Berlínu. Oba týmy vyhrály oba své zápasy a zůstávají tak neporaženy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

2:7

Branky a nahrávky: 11. Kuhn (Stracke), 43. Matz (Kuhn, Maurer) – 11. Svozil, 29. Stryczek (Rončka, Svozil), 30. Kusak (Szarowski), 33. Svozil, 33. Hrabina (Š. Šebesta), 41. M. Šebesta, 56. Kučerňák (Szarowski)

Eisbären Juniors Berlin: Geibel (Wolter) – Stracke, Matschob, Göthe, Obukhov, Wolfsteiner – Kuhn, Matz, Tschwanow, Dierichen, Maurer, Hurbanek, Puttkammer, J. Menzel, Schweigert, Enk, Treinis, Pagel, Rogge, Ginzburg, S. Menzel
Trenér: Rumid Masche

HC Vítkovice Ridera: Kubina (Oprchalský) – Noga, Lyčka, Rattman, Szarowski, Zatloukal, Burjetka, Muczka, Varga – Svozil, Stryczek, M. Šebesta, Š. Šebesta, Hrabina, Janošek, Douda, Kučerňák, Kusak, Juroš, Rončka, Vítězslav Glos

58:40 VIT 2 Hrabina, hrubost
59:45 VIT 2 Burjetka, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu