HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec

4:3

po prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)

18.08.2024, 17:00 • KV Arena • Finále • Vít Káňa

Je konec a na hrací ploše propuká obrovská domácí radost. HC Energie Karlovy Vary doma poráží ve finále turnaje O pohár hejtmana Karlovarského kraje tým HC Oceláři Třinec 4:3 v prodloužení. Oceláři sice ukázali velké srdce, když dokázali srovnat v závěru třetího dějství stav brankou Hebara. Jenže vaz jim zlomilo v prodloužení vyloučení Volase, to totiž potrestal David Varvařovský.

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Domácí vítězí gólem v prodloužení! DAVID VARVAŘOVSKÝ dostal přihrávku z pravého kruhu od Dorota a zblízka překonává bezmocného Forsta – 4:3. Asistence: Ondřej Dorot.

63:36

Domácí nyní mačkají Třinec jako citrón.

63:11

Forst se jenom ohlédl za nepřesnou střelou z pravé strany. Energie se snaží hosty utavit.

62:53

Domácí z pravé strany trefují jenom nohu jednoho z Draků. Ti se poté osvobozují.

62:45

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Volas – 2 min., krosček.

Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.
Jsou tady emoce před brankou Energie a bude se vylučovat na straně Draků.

62:26

Fort sebral do lapačky nahození z levé strany a rychle rozehrál.

62:13

Forst dostal do svého držení pokus z pravého kruhu. Oba celky nyní střídají.

61:46

Forst se vrhl tygřím skokem na puk a vypíchl jej do rohu.

61:23

Adámek poslal z pravé strany touš na osu, ale jeho kolega byl zablokován.

60:53

Energie má puk za vlastní brankou a nikam nespěchá.

60:33

Jenže na puku jsou Oceláři, kteří ale špatnou přihrávkou odevzdávají černou gumu domácímu brankáři.

60:12

Energie vyhrála buly a začíná od vlastní branky.

60:01

Šedesát minut hry rozhodnutí nepřineslo. Souboj HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec bude pokračovat. Následovat bude pětiminutové prodloužení.

60:00

59:46

Jenže na puk se dostali Oceláři, kteří nyní chtějí tahat čas.

59:23

Energie je na puku v pásmu hostů a šteluje si to na střelu.

59:16

Oceláři se dostali ze svého pásma jenom za cenu icingu.

58:59

Forst dostal pohotovou střelu po buly do své lapačky.

58:56

Forst šel rychlé ze své svatyně a lapačkou přikryl volný puk na pravé straně.

58:35

Mikula byl dobře obtěžován na pravém kruhu a nedostal se k zakončení.

58:16

Puk opustil hrací plochu po teči, bude se vhazovat na středovém kruhu.

58:12

Domácí pláchli po pravé straně, ale Forst si počkal dostal forhendové zakončení Energie do své lapačky.

57:33

Forst se jenom ohlédl za nepřesnou střelou z pravého kruhu.

57:09

Energie se dostala po levé straně do pásma Draků, ale byla z toho jenom nepřesná střela.

56:51

Slezané jsou v závěru aktivnějším celkem, ale nyní jejich snažení na levé straně zastavuje ofsajd.

56:23

Hebar na pravém kruhu pohotové pálil jenom do brusle domácího hráče.

56:13

Následuje další icing Energie. Domácí nemohou jít střídat.

56:03

Oceláři sice vyhráli buly, ale na modré trefili jenom padajícího hráče Energie.

55:53

Energie ve snaze o rychlý kontr zahrála na pravé straně jenom na icing.

55:23

Domácím se nepovedla sehrávka na pravou tyčku a tak Forst tentokrát nemusel zasahovat.

54:52

Energie nyní nahodila touš jenom za brankou Třince a domácí jeli střídat.

53:45

53:45 HEBAR - 3:3

53:45

Třinec právě vstřelil branku!
Třinec ale srovnává stav po pěkné souhře. Ošmera vyslal z levé strany přihrávku na zadní tyčku. Tam byl na brankovišti ANDREK HEBAR ,který doklepl touš do sítě – 3:3. Asistence: Adam Ošmera.

53:06

Nyní se bojuje o touš za brankou Energie. Ale i tentokrát jsou Vary úspěšnější.

52:36

Energie vyhrála souboj u mantinelu za brankou Slezanů, ale domácí se poté prezentovali jenom nepřesnou střelou z osy hřiště.

52:06

Ofsajd na levé straně zastavuje útočné snažení Enegie.

51:53

Vary vyhrály souboj o puk na zadním mantinelu a rozevírají útočný deštník.

51:36

Vary mají puk za vlastní brankou a nyní rychle střídají.

51:13

Puk je za brankou Varů a toto domácím nyní stačí.

50:43

Oba celky bojují o touš na dlouhém mantinelu v pásu Varů.

50:19

Vary vysoko napadají rozehrávku Energie a nechtějí nechat Oceláře hrát.

49:51

49:16

Slezané lobem na levé straně dostávají kotouč do třetiny Varů.

48:49

Forst vyráží svým levým betonem střelu od modré.

48:39

Energie se dostal a na puk a roztahuje přesilovkový deštník.

48:18

Forst raději přikryl dlouhý touš, který šel okolo jeho brankoviště do své lapačky.

48:03

Oceláři se osvobozují jednoduchým vyhozením.

47:51

Pavlíček – 2 min., podrážení.

47:51

Buse se vylučovat na straně Draků. Hra je přerušena.

47:16

Gerych na levé straně nevybojoval touš pro Třinec, domácí ujeli do kontru, ale byla z toho jenom nepřesná střela z dálky.

47:04

Ofsajd na levé straně zastavuje útočné snažení Třince.

46:43

Kubiesa projel po pravé straně do otevřené obrany, ale jeho přihrávka na zadní tyčku nebyla přesná.

46:17

Puk je za brankou Špírka a oba týmy jsou rychle střídat.

45:53

Oba celky bojují o touš na kratším mantinelu v pásmu Energie.

45:33

Třinec bojuje už dvacet vteřin o puk za domácí svatyní.

44:43

Špírek nahrál jenom na třineckou hokejkou, ale poté pravým beton zasahuje a napravuje tak svou předchozí chybu.

44:03

Oceláři dostali puk na levé straně do třetiny Varů, ale tam si špatně přihráli. Energie nyní s rozehrávkou nikam nespěchá.

43:53

Jeden z domácích zůstal ležet v rohu kluziště, hra je přerušena.

43:26

Domácí se provinili na pravé straně přihrávkou rukou. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

43:03

Puk je za brankou Energie a domácí rychle střídají.

42:43

Oba celky srdnatě bojují o touš ve středním pásmu na delším mantinelu.

42:16

Oceláři ztratili touš na pravém mantinelu a musí začínat až do branky Forsta.

41:53

Energie byla na útočném výletě, ale přesné zakončení se z něj neurodilo.

41:23

Špírek hokejkou poslal puk po přihrávce zpoza branky mimo nebezpečný prostor.

41:02

Jeden z domácích zůstal ležet v mezikruží, ale hra pokračuje.

40:36

Špírek musel zasahovat betonem proti pokusu z osy hřiště. Tlak Ocelářů pokračuje.

40:13

Oceláři sice vyhráli buly, ale poté z toho byla jenom nepřesná střela.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:28.
Druhá třetina je minulostí. HC Energie Karlovy Vary po ní doma vede ve finále turnaje nad týmem HC Oceláři Třinec poměrem 3:2. Rozdílový gól trefil na konci druhého dějství Jakub Anton.

40:00

39:26

Oceláři se dostali na chvíli z vlastního pásma a jeli střídat.

38:59

Špírek šel rychle ze své branky a poslal touš do středního pásma.

38:06

Energie je v pásmu hostů a nyní útočí do plných.

37:49

Třinec nyní zahrál na icing, hra se vrací před Forsta.

36:32

36:32 ANTON - 3:2

36:32

Energie se rychle prosazuje v přesilové hře po pěkné souhře. Váňa poslal touš na pravou stranu a tam forhendem JAKUB ANTON prostřelil všechno, co mu stálo v cestě – 3:2. Asistence: Matyáš Váňa, Radek Janata.

36:27

Ošmera – 2 min., vysoká hůl.
Jsou tady emoce za brankou hostů a bude se vylučovat.

36:16

Forst nemusel zasahovat proti kontru z levé strany, forhendová střela byla nepřesná.

35:46

Energie se nyní dostala na útočný výlet, ale bylo z toho jen zakončení z kategorie propagační.

35:12

Třinec získal touš na pravém mantinelu a roztahuje útočný deštník.

34:36

Oceláři nyní mají více šancí a častěji napadají rozehrávku soupeře.

33:56

Váňa chyboval na levé straně, ale Špírek šel rychle na led, aby dostal touš do své lapačky.

33:26

Hosté nahodili touš na Špírka a nyní jeli střídat.

32:53

Váňa si pláchl po pravé straně do otevřené obrany, ale nechal touš z sebou.

32:23

Energie po dvaceti vteřinách prohrála souboj na zadním mantinelu a nyní se musí rychle vracet.

31:49

Vavrařovský sice využil svá kila na zadním mantinelu, ale Energie se stejně k přesnému zakončení nakonec nedostala.

31:12

Špírek po střele z levé strany raději přerušuje hru svou lapačkou.

30:47

Ofsajd na pravé straně přerušuje útočné snažení Ocelářů.

30:06

Volas dostal puk do jízdy na levé straně, ale prováhal dobrý okamžik ke střele.

29:36

Gerych dohrál tvrdě na mantinelu jednoho z domácích, ale hra pokračuje.

29:03

Jenže na puk se dostali domácí, kteří střelou z dálky prověřili Forsta.

28:43

Oceláři srdnatě bojují o touš na levém mantinelu.

28:11

Hosté nahodili puk za domácí branku a jeli střídat.

27:55

Energie ztratila pásmo a domácí se musí rychle vracet.

27:20

Pelikán na pravém kruhu trefuje jenom brusli jednoho z hostů.

26:44

Oba celky si rychle vyměnily držení touše, ale bylo to bez zakončení.

26:03

26:03 HORVATH - 2:2

26:03

A máme srovnáno. Aktivita Ocelářů je odměněna druhým gólem. ALEX HORVATH si na pravé straně dojel pro vyraženou střelu a pak nikým nenapadán poslal touš k tyčce – 2:2. Asistence: Robin Gerych.

25:23

Třinec přepnul na vyšší rychlostní stupeň a Oceláři bodají do obrany Energie jako vosy.

24:55

Až nyní se Energie dostává z vlastního pásma.

24:26

Špírek po zmatcích před brankou Energie vyrazil puk při druhé střele Ocelářů do rohu kluziště. Tam o něj oba celky bojují už deset vteřin.

23:56

Oceláři zahrozili po pravém křídle, ale sehrávka na osu se hostům nepovedla.

23:26

Energie dostala puk po pravé straně do pásma Třince, ale zakončení se z tohoto výpadu nenarodilo.

23:00

23:00 DOHNAL - 2:1

23:00

Hosté ale snižují stav už ve vyrovnaném počtu hráčů. JIŘÍ DOHNAL dostal touš na pravý kruh a forhendem poslal puk obloučkem do domácí branky – 2:1. Bez asistence.

22:26

22:26 JANATA - 2:0

22:26

Domácí ale navyšují vedení v oslabení po rychlém kontru. RADEK JANATA ujel sám na brankáře a po parádním blafáku poslal touš okolo jeho betonu do sítě Ocelářů – 2:0. Bez asistence.

22:13

Patrik Volas to zkusil příklepem, ale nenašel místo mezi betony Špírka.

22:04

Špírek dostal střelu z pravého kruhu do své lapačky. Oba celky jdou střídat.

21:49

Po nepřesném zakončení hostů z pravého kruhu se Vary osvobozují.

21:36

Oceláři jsou v útočném pásmu a roztahují útočný deštník.

21:06

Energie vyhrála buly, ale střela domácích z levé strany modré lajny byla nejpřesná.

20:56

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Šilhan – 2 min., podrážení.

20:49

Jeden z hostů končí s hokejkou okolo pasu. Bude se vylučovat.

20:29

Energie se dostala po pravé straně do pásma, ale střela domácích byla jenom sražena.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:44.
První třetina je minulostí. HC Energie Karlovy Vary po ní vede ve finále nad týmem HC Oceláři Třinec poměrem 1:0. Jedinou brankou vstřelil v deváté minutě po pěkné souhře domácí Varvařovský.

20:00

19:46

Forst vyráží domácí střelu z pravého kruhu a Třinec je na puku.

19:23

Pelikán pláchl po levé straně, ale forhendem trefuje jenom beton brankáře Forsta.

19:03

Necelá minuta a na puku jsou domácí.

18:43

Tři Oceláři šli po pravé straně na jednoho obránce Varů, ale bohužel se jim nepovedla přihrávka.

18:06

Hosté ujeli do rychlého kontru, ale po zásahu domácího brankáře oba celky bojují o kotouč na zadním mantinelu.

17:33

Váňa sice ujel po levé straně, ale nechal černou gumu za sebou.

17:06

Puk je za brankou Varů a Oceláři jdou střídat.

16:33

Forst vyrazil střelu z mezikruží před sebe, ale tam byl nejdříve obránce Třince.

16:02

Forst na pravé straně dostal touš do své lapačky a podržel nyní Oceláře proti střele z vrcholu kruhu.

15:55

15:23

Jiří Dohnal to měl na lopatě, ale jeho pohotová dorážka ze slotu jde mimo branku Varů.

14:56

Oceláři prošli po pravé straně do pásma roztahují přesilovkový deštník.

14:33

Karas nechal na pravé straně puk za sebou, Energie se osvobozuje a jde střídat.

14:06

Energie v oslabení poslala touš přes všechny lajny.

13:55

Suchan – 2 min., vysoká hůl.
Jsou tady emoce před Forstem a hosté mají přesilovku.

13:33

Ofsajd na levé straně chvíli přerušuje útočné snažení domácích.

13:16

Obránce Pavlíček ustřelil domácím puk na pravém kruhu.

12:53

Domácí mají touš za vlastní brankou a nikam nespěchají.

12:23

Energie už je v pásmu Ocelářů přes dvacet vteřin, ale je to zatím bez zakončení.

11:36

Robin Gerych sebral domácím puk na ose, ale jeho kontr brankář Energie vyrazil před sebe. Druhý útočník Třince nemohl střílet, protože si zlomil hokejku.

10:53

Oceláři vyhodili jenom na domácí hokejky, ale Energie jenom trefila od modré jenom obránce Třince.

10:03

Domácí do šroubku rozebrali obranu Třince, ale na volný puk před brankářem hostů se nedostal žádný z útočníků Energie včas.

08:55

08:55 VARVAŘOVSKÝ - 1:0

08:55

Energie jde do vedení krátce po skončení přesilovky. Havránek poslal křižně touš na levý kruh, kde DAVID VARVAŘOVSKÝ uklidil kotouč do prázdné části branky – 1:0. Asistence: Matyáš Adámek a Ondřej Dorot.

08:39

Šmajda z levého kruhu trefuje jenom beton brankáře hostů.

08:16

Oceláři se osvobozují z tlaku Energie jednoduchým vyhozením.

07:56

Dohnal zastavil sehrávku Varů na pravé křídlo.

07:26

Třinecký brankář koncem lapačky vytáhl pumelici z levé strany nad břevno.

07:11

Energie vyhrála buly a roztahuje přesilovkový deštník.

06:56

Horvath – 2 min., podrážení.

06:30

Jeden z domácích byl lehce faulován na pravé straně, ale pan rozhodčí za toho podrážení nevylučoval.

05:26

Patrik Volas na pravém kruhu zablokoval střelu forhendem. Domácí ale získali buly v útočném pásmu.

04:56

Langmeier ujel sice po pravé straně a objel branku, ale k zakončení se nakonec nedostal.

04:09

Oceláři na pravé straně zastavili rychlý kontr Energie a nyní vysoko napadají rozehrávku Varů.

03:49

Oršulák dostal puk po střele z pravého kruhu do své lapačky. Oba celky jdou střídat.

03:32

Oceláři se provinili ofsajdem na levé straně hřiště.

03:20

Mikula byl volný na ose, ale nedostal dobrou přihrávku.

02:49

Třinecký Nebar vysoko napadá rozehrávku Energie.

02:23

Energie vybojovala puk na svém kratším mantinelu a zakládá útočnou akci. Domácí ale jdou do plných.

01:36

Zachariáš byl připraven na ose, ale puk se k němu z levé strany nedostal.

01:06

Oceláři ujeli po ose do rychlého kontru, ale ten zastavuje nepřesná přihrávka do slotu.

00:49

Oceláři získali puk a a čelí napadaní Varů ve vlastní periodě.

00:29

Domácí se po buly v útočné periodě neudrželi v pásmu.

00:23

Energie vyhrála úvodní buly a začíná od vlastní branky.

00:01

Oba týmy pomalu nastupují na hrací plochu, za chvíli se začne hrát.

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák, Špírek – Pelikán, Postl, Zachariáš, Dyk, Anton (A), Dorot, Holejšovský – Suchan, Váňa (C), Janata, Varvařovský, Adámek, Šmejha, Šilhan, Pastor, Steklý, Langmeier, Váňa, Poizl.
Trenér: Pavel Arnošt

HC Oceláři Třinec: Forst, Skácel – Volas, Pospíšil (A), Ošmera, Pavlíček, Horvath, Sedlářek, Blaha, Byrtus – Gerych (C), Mikula, Dohnal, Rybnikár, Kubiesa (A), Granečný, Hebar, Hladonik, Makula, Vojáček, Karas
Trenér: René Mucha.
Skupinová fáze 22. ročníku Hejtman Cupu je minulostí a je rozhodnuto o soupeřích do závěrečných bojů, které vypuknou v neděli. Energie se o zlato utká v repríze semifinále juniorské extraligy s třineckými Oceláři. O bronz svedou souboj Sparta a tým Lillehammer IK. O páté místo bude pak bojovat Davos s Jungadler Mannheim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

4:3

Branky a nahrávky: 9. Varvařovský (Adámek, Dorot), 23. Janata, 37. Anton (Váňa, Janata), 64. Varvařovský (Dorot) – 23. Dohnal, 27. Horvath (Gerych), 54. Hebar (Ošmera)

HC Energie Karlovy Vary: Špírek – Pelikán, Postl, Zachariáš, Dyk, Anton (A), Dorot, Holejšovský – Suchan, Váňa (C), Janata, Varvařovský, Adámek, Šmejha, Šilhan, Pastor, Steklý, Langmeier, Váňa, Poizl.

HC Oceláři Třinec: Forst (Skácel) – Volas, Pospíšil (A), Ošmera, Pavlíček, Horvath, Sedlářek, Blaha, Byrtus – Gerych (C), Mikula, Dohnal, Rybnikár, Kubiesa (A), Granečný, Hebar, Hladonik, Makula, Vojáček, Karas
Trenér: René Mucha

06:56 TRI 2 Horvath, podrážení
08:55 KVA 1:0 Varvařovský (Adámek, Dorot)
13:55 KVA 2 Suchan, vysoká hůl
20:56 KVA 2 Šilhan, podrážení
22:26 KVA 2:0 Janata