Chance Národní Liga

SK Slavia Praha B – SK Sigma Olomouc B

4:0

konec (2:0)

18.08.2024, 10:15 • Fotbalový stadion SC Olympia Radotín, Praha • 6. kolo • Tadeáš Rulf

Tipsport: 2.09 3.55 3.28 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 9:7. Rohy: 11:3. (12:18:48)
Před každou z přestávek si dnes jednu branku zapsala pražská Slavia, která před dvěma přestávkami na osvěžení, stejně jako před konci obou poločasů dokázala potrestat nedostatky defenzivy soupeře a vyhrává zaslouženě výsledkem 4:0.

První trefu přidal již po 22 minutách z pokutového kopu po ruce Coufala Štěpán Beran, před koncem prvního poločasu zvýšil na 2:0 precizním lobem po skvěle načasovaném náběhu za defenzivu Daniel Toula, utkání v 65. minutě definitivně zlomil z druhé vlny po rohovém kopu nabíhající Jan Trédl a konečné skóre z vůbec poslední akce zápasu určil přízemní přesně umístěnou ranou po brilantním pasu Babacara Syho nebráněný Samuel Pikolon.

Utkání B-týmů tak stejně jako v roce 2022 končí výsledkem 4:0, který Slavii posouvá na čtvrté místo v tabulce a je tak aktuálně vůbec nejlepším béčkem, Sigma je čtrnáctá a z hlediska B-týmů působících ve druhé lize je zatím nejslabší.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem fanouškům fotbalu!

90+3

90+3

Slavia B právě vstřelila branku!
SAMUEL PIKOLON zvyšuje na 4:0! Na jeho brance má velkou zásluhu také Babacar Sy, který parádním pasem z pravé strany vápna parádně našel z druhé vlny dobíhajícího nebráněného spoluhráče.

90+3

Slavia kombinuje na vlastní polovině, konec se blíží.

90+3

Nákop na Trédla dokázal kvalitní prací tělem smazat Stryk.

90+2

Další faul Sigmy, byť tentokráte z kategorie méně bolestivých.

90+1

Velmi nepříjemně a zbytečně dojel soupeře Martin Škoda, za zákrok na Trédla vidí zcela zaslouženou žlutou kartu.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje opět 3 minuty.

90

Dnešní utkání sleduje 523 diváků.

89

Na druhé straně zabrnkal domácím příznivcům na nervy rozehrávající Kolář, navzdory tlaku olomouckých forvardů nicméně dokázal míč odkopnout.

89

Nyní Pikolon obětavým presinkem výtečně zblokoval rozehrávku Koutného.

88

Průniková přihrávka těsně minula Samuela Pikolona.

87

Ani domácí tým nedohraje dnes v jedenácti, druhou žlutou kartu vidí za poměrně zbytečný faul na útočné polovině Matěj Žitný. Vzhledem k vývoji duelu to nicméně pro domácí pochopitelně není nikterak velký problém.

86

Centr Tomáše Jelínka jen těsně přeletěl Babacara Syho.

86

Hlavička Beneše jde výrazně nad břevno.

86

Následuje další roh Sigmy.

85

Po velmi nepříjemné hlavičce na vzdálenější tyči musel svou extratřídu prokázat velezkušený Ondřej Kolář!

85

Z následného nákopu Olomouce z levého křídla rezultuje roh.

84

Taktický faul Slavie těsně na vlastní polovině.

84

Střídání v týmu SK Slavia Praha B:
ze hřiště odchází Dominik Pech, přichází Tomáš Jelínek.

Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Mikeš Cahel, přichází Jan Tobias Stryk.

83

Olomouc je již s osudem utkání také zjevně srozuměna, presink je jen velmi občasný.

83

Slavia drží míč a bez potíží kráčí k plnému bodovému zisku.

82

Po sérii odrazů je míč opět v držení pražského mančaftu, který nyní kombinuje na polovině hřiště.

81

Centr Trédla z druhé vlny do vápna neprošel.

81

Další slávistický nákop rezultuje v rohový kop, těch dnes sešívaní rozehrávají opravdu požehnaně.

80

Pikolon výtečně doběhl míč na brankové čáře, procpat ho do vápna však nedokázal.

79

Nákop Trédla na Pikolona končí těsným ofsajdem.

77

ze hřiště odchází Daniel Toula, přichází Samuel Pikolon,
ze hřiště odchází David Mikulanda, přichází Babacar Sy.

77

ze hřiště odchází Jakub Coufal, přichází Václav Zahradníček,
ze hřiště odchází Kevin Huňa, přichází Denis Kramář.

77

Nákop Žitného dokázala obrana Sigmy pokrýt bez větších potíží.

76

Domácí poklidně kombinují na vlastní půli.

76

Toho ovšem famózně obral o míč Amasi.

75

Kolářův nákop výborně našel Trédla.

74

Á, tak pozor, střelu ještě před opuštěním hrací plochy tečoval jeden z hostí a je tu tak rohový kop.

74

Po kvalitním kontru Štěpána Berana pálí Daniel Toula nad.

74

Přízemní centr z pravé strany domácí bez potíží odvrací.

73

Olomouc se dostává s balónem na půlku.

73

Dobrý zisk v obraně zapisuje Mikeš Cahel.

72

Mírně nepřesný prudký centr Slavie sbírá Koutný.

71

Totéž v bleděmodrém, ačkoliv vzhledem k barvě olomouckých dresů spíše v tmavě modrém, předvádí Kevin Huňa.

70

Matěj Žitný zastavuje olomoucký kontr již poblíž půlící čáry.

69

Slavistický tlak pokračuje, nyní se dobrým obranným zákrokem vytasil Slavíček.

69

Propagační pokus Kačora letí výrazně mimo.

68

Nyní se domácí rozvážným tempem přesouvají na polovinu hřiště.

67

Slavia kombinuje na vlastní polovině.

66

ze hřiště odchází Adam Proniuk, přichází Martin Škoda,
ze hřiště odchází Adam Uriča, přichází Filip Slavíček.

66

Následuje pauza na pití.

65

JAN TRÉDL zvyšuje již na rozdíl tří branek! Domácímu týmu se konečně vydařil rohový kop, Jan Trédl se dokázal prosadit nohou zpoza vápna, velmi chytře tak hráči Slavie obešly výtečně hlavičkující beky Olomouce, kteří jinak neutralizovali veškeré standardní situace.

64

Mikulandův průnik zastavuje skluz Bednára, uvidíme další roh sešívaných.

63

Po sérii hlavičkových soubojů má na vlastní polovině míč v držení Sigma.

62

Zaslouženou žlutou kartu vidí domácí forvard Daniel Toula.

62

Po ráně Trédla se snažili domácí hráči dorážet, výsledkem přílišné agresivity je nicméně pouze útočný faul.

61

Šimon Jalovičor se s dnešním utkáním loučí, jeho neohrabaný zákrok zhruba čtyřicet metrů od branky Koutného znamená druhou žlutou kartu již po pěti minutách a další velkou ránu pro naděje olomouckých hráčů na dramatizaci mače.

60

Slavia již nikam nespěchá a kombinuje na polovině hřiště.

60

Útočný faul zastavuje akci sešívaných.

59

Uriču dobře odtlačil tělem Boledovič, uvidíme odkop Koláře.

59

Centrovaný míč dokázal ve vápně domácích velmi dobře odvrátit Eric Hunal.

58

Kontr Sigmy zastavují domácí taktickým faulem za polovinou hřiště.

57

Trédlův centr z obdobných míst také zastavuje obrana Olomouce, lehké zdravotní potíže má nyní Daniel Toula, nevypadá to ale na nic vážného.

57

Přízemní centr Pavla Kačora z pravé strany do vápna neprošel.

56

Šimon Jalovičor vidí žlutou kartu za ostrý faul zhruba 40 metrů od vlastní brány.

56

Nákop na Toulu dokázala defenziva Sigmy neutralizovat kvalitní fyzickou hrou.

55

V pádu zakončoval 36letý veterán Vít Beneš, jeho pokus nicméně o značný kus míjí pravou tyč.

54

Po náběhu Uriči po pravé straně nás čeká roh Sigmy.

53

Šimon Jalovičor pálil po zemi, bránu nicméně výrazně míjí. Předcházející centr Amasiho dokázala Slavia odrazit.

52

Daniel Toula hlavičkoval od penaltového puntíku, jeho pokus jde nicméně výrazně nad břevno!

52

Po velmi nevydařeném centru uvidíme odkop Koláře.

51

Kličkovaná Sigmy o levého rohového praporku rezultuje pouze ve ztrátu míče.

50

Martin Pospíšil nízkou ranou minul pravou tyč Kolářovy branky.

49

Uvidíme standardní situaci z necelých třiceti metrů, díky příznivému úhlu lze střílet i přímo.

49

Pěkný presink Olomouce rezultuje v zisk na útočné polovině a nutný faul domácího celku.

48

Ke dlouhému autu se nedokázal protlačit Mikulanda a Koutný opět odkopává.

48

Přetažený Kolářův výkop doputoval až ke Koutnému.

47

Rychlá protiakce Sigmy končí na defenzivě Pražanů.

46

Parádní akci Mikulandy po levé straně následně hlavou zakončoval Jan Trédl, mířil však nad.

46

ze hřiště odchází Karel Belžík, přichází Pavel Kačor,
ze hřiště odchází Alexandr Bužek, přichází Matěj Žitný.

46

První půle je minulostí, výrazně lépe ji zvládl rezervní tým pražské Slavie, který si do šatny odnáší dvoubrankový náskok. O první gól se z pokutového kopu postaral ve 22. minutě Štěpán Beran, druhou branku pak z poslední akce první půle přidal technickým obloučkem přes Koutného Daniel Toula.

Dominantní výkon Slavie se odráží prakticky ve všech statistikách, co do držení míče vedou Pražané 69:31 procentům, na střely pak poměrem 10:4 z čehož na branku prošlo pět pražských a jediná olomoucká. Celkem zahrávalo slávistické béčko hned osm rohových kopů, v jejich rozehrávce se nicméně proti perfektně hlavičkující defenzivě Sigmy příliš nepředvedla.

Velmi dobrý individuální výkon předvádí zatím ofenzivní slavisté David Mikulanda a Daniel Toula, na straně Olomouce jsou nejnebezpečnější Moses Emmanuel Amasi, jediný cizinec v zápase, a také Adam Proniuk, jehož další osud v utkání je nicméně vinou zdravotních potíží ze závěru poločasu s otazníkem.

Druhý poločas začne přibližně v 11:21.

45+3

45+3

DANIEL TOULA střílí parádní branku do šatny! Po dlouhém nákopu se díky výborně načasovanému vyběhnutí dostal sám za obranu Sigmy a precizním lobem nedal Koutnému šanci zasáhnout.

45+3

Příliš ostře napadal svého soupeře Coufal.

45+2

Nepřesnost v kombinaci mohl bleskově potrestat Dominik Pech, po průnikové přihrávce na něj je však odpískáno ofsajdové postavení.

45+2

Sigma kombinuje na polovině hřiště.

45+1

Kolářův výkop pěkně hledal Bužka, ten nicméně pod tlakem zpracovat nedokázal.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45

Rána Jalovičora z hrany vápna je zblokována.

44

Po sérii odrazů se míč vrací na kopačky Slavie, jejich dlouhý nákop ovšem opět rezultuje pouze v rozehrávku Koutného.

43

Pokus o nákop rezultuje ve ztrátu, následně Toula velmi zajímavě presoval Koutného, ten si však dokázal poradit.

43

Míč putuje při rozehrávce domácích až ke Kolářovi.

42

Nízký centr vůbec nedoputoval do vápna, na rozehrávce rohových kopů musejí sešívaní ještě rozhodně zapracovat.

41

Rychlý nájezd Slavie po pravé straně znamená další roh.

41

Nyní je nicméně Adam Proniuk zpátky na hrací ploše, věřme, že šlo pouze o bolestivé, ale nikoliv vážné zranění.

40

Potíže s nohou vypadají bohužel vážnějšího rázu, Proniuk odkulhává s lékařem za autovou čáru.

40

Jeden z hráčů Sigmy končí nyní po souboji o balón v nefotbalové pozici na hrací ploše.

39

Bleskový nájezd po levé straně zakončil Belžík prachbídně, prakticky pouze dloubl míč do rukavic Koutného.

39

Centrovaný míč navzdory sérii pro sešívané smolných odrazů dokázali domácí pokrýt.

38

Eric Hunal fauluje Mosese na polovině hřiště a vidí za ostrý zákrok žlutou kartu.

38

Ve vzduchu opět kralují hosté.

37

A ta také přišla! Gólman Koutný nicméně parádně protáhl své tělo a vyráží nedostatečně umístěnou ránu na rohový kop.

36

Adam Bednár zastavil bleskovou protiakci Slavie pouze za cenu faulu a žluté karty, tahle standardka zavání i přímou střelou.

35

Bolestivý nedovolený zákrok spáchal na půli hřiště zatím jediný střelec zápasu Štěpán Beran.

35

Nákop vpřed vyšel, následný pas šel ovšem na paty Mosese Amasiho a Olomouc ztrácí míč.

34

Sigma nyní kombinuje na vlastní polovině.

34

Obrana pražského týmu si dokázala s centrovaným míčem poradit.

33

Nedovolený zákrok Pražanů znamená další perspektivní standardku Sigmy z necelých třiceti metrů.

32

Do parádní pozice se propracoval Dominik Pech, z levé strany vápna ovšem ranou na vzdálenější tyč těsně míjí Koutného branku.

32

Držení vůči Mikulandovi rozhodčího rovněž nechává klidným, slavistický ofenzivní záložník nicméně putuje dál.

31

Po tvrdém zákroku jednoho z domácích končí na zemi smolař prvního poločasu Jakub Coufal, sudí nicméně píská až následný odvetný faul Sigmy.

30

Tobias Boledovič výtečně obral o míč vpřed putujícího Uriču.

30

Následná rozehrávka Slavie končí rychlou ztrátou na půli hřiště.

29

Po dobrém průniku Amasiho po levé straně a následném centru do vápna se k hlavičce protlačil Adam Uriča, pálí však výrazně nad.

28

Na Kolářův nákop nedosáhl hroťák Toula.

27

Průniková přihrávka na Proniuka nebyla špatná, ten si nicméně nevěděl s míčem rady a posílá ho prapodivným skluzem pouze za autovou čáru.

26

Po faulu nějakých třicet metrů od brány Slavie tu byla standardka Sigmy, nákop do domácího vápna nicméně neprošel.

25

Velmi dobrou práci teď odvedl Adam Bednár, který dokázal vybít balónem dotírajícího hráče Slavie a získat tak pro svůj tým klidný odkop od brány.

25

Dlouhatánský nákop na Mikulandu končí v autu.

25

Slavia kombinuje na polovině hřiště.

24

Snaha získat ztracené metry zpět nákopem rezultuje pouze ve ztrátu míče.

24

Sigma se pokoušela o postupný útok, kvalitní presink Slavie ji ovšem zahání na vlastní polovinu.

23

22

ŠTĚPÁN BERAN proměňuje pokutový kop přízemní střelou lehce na pravou stranu, Slavia jde do zaslouženého jednobrankového vedení!

21

Coufal vidí navíc žlutou kartu, byť se tribuny dožadují červené.

21

Rychlý postup Slavie rezultuje v několikanásobnou hru rukou ležícího Jakuba Coufala ve vápně a tedy pokutový kop pro Slavii!

20

Byla nařízena penalta!

20

Pohotovým presinkem ji Sigma zahání na vlastní polovinu.

19

Ani tato standardka Slavii zatím úspěch nenese, zůstává však v držení balónu.

19

Postupný útok rezultuje ve zblokovanou střelu ze střední vzdálenosti a rohový kop.

18

Nyní se béčko vicemistra přesouvá k půlící čáře.

17

Po olomouckém odkopu je tu opět slavistická kombinace na vlastní polovině.
Po zemi je to ovšem jiná písnička, nyní prošel až k zakončení Mikulanda, jenže podivný technický oblouček podobný spíše centrovanému míči na vstřelení branky rozhodně stačit nemohl, Koutný v pohodě chytá.

16

Přes nákopy dnes asi pražskému celku pšenka nepokvete, opět si defenziva Sigmy dokázala bez větších potíží poradit.

16

Ani tento jeho centr do předbrankového prostoru neprošel.

15

Při svém dalším ofenzivním výpadu byl Mikulanda vybit a je z toho tak pouze odkop Koutného.

15

Ve vzduchu má zatím převahu Sigma, což potvrzuje i tato standardní situace.

14

Po Mikulandově centru výborně hlavičkoval Belžík, ještě lépe se ovšem předvedl Jan Koutný a čeká nás další roh domácího týmu.

13

Slavia je po rohovém kopu vytlačena až k půlící čáře.

13

Po parádní hlavičce Boledoviče z levé strany je tu zablokovaná střela Slavie z extrémně nebezpečného prostoru a roh.

12

Tentokráte kralovali ve vzduchu olomoučtí fotbalisté.

11

Rána Belžíka z hrany vápna je zblokována na další roh.

11

Další hezký náběh Mikulandy po levé straně, po jeho přízemním centru následuje roh.

10

9

Pěkná kličkovaná Dominika Pecha je zastavena perfektně načasovaným skluzem až v olomouckém vápně.

9

Chaotickou situaci ve vlastním vápně dokázali Olomoučtí pohlídat a čeká nás jejich aut na vlastní polovině.

9

Střílený centr Mikulandy je sražen na roh.

8

Další olomoucký nákop přes půl končí až v rukavicích brankáře Koláře.

7

Perspektivní nákop gólmana Koutného na Mosese Amasiho díky včasnému defenzivnímu zákroku mnoho nebezpečí nenadělal.

6

Snaha o přenesení míče na pravé křídlo nevyšla, sešívání ztrácejí míč.

5

Ani postupnou kombinací se projít vpřed slávistům nepodařilo, následný rychlý kontr Olomouce končí pouze nepřesným pasem a tedy výkopem Koláře.

4

Centr Mikulandy do olomouckého vápna nedoputoval, zastavila ho pohotová hlavička jednoho z beků.

3

Po centru z levé strany zakončuje nepřesně Pech.

3

Naopak branku Pražanů opět dokázal ohrozit Adam Proniuk, jeho nízký pokus do středu brány nicméně Kolář v pohodě kryl.

2

Nákop Konečného neprošel.

2

Postupným útokem postupovala vpřed Slavia, po dobrém průnikovém pasu Mikulandy na Berana se nicméně olomoucké defenzivě podařilo balón odklidit do bezpečí.

1

První akci předvedla Sigma a hned to byla akce velmi pozornostihodná! Adam Proniuk potáhl balón po pravé straně a ranou z úhlu jen těsně minul Kolářovu branku.

1

SK Slavia Praha B: O. Kolář – Boledovič, Konečný, Hunal (C), Belžík – Bužek, Pech – Beran, Trédl, Mikulanda – D. Toula.
Náhradníci: A. Rezek – Zachoval, Sy, Žitný, Jelínek, Pikolon, Behenský, Slončík, Piták, Mi. Škoda, Kačor.
Trenér: David Střihavka

SK Sigma Olomouc B: Koutný – Bednár, Beneš (C), Coufal, Cahel – Pospíšil, Jalovičor, Huňa, A. Uriča – Proniuk, Amasi.
Náhradníci: Berka – Ma. Škoda, Stryk, Slavíček, Zahradníček, Macharáček, Kramář, Siegl, Judas, Ikugar.
Trenér: Miloslav Brožek

Rozhodčí: Batík – Líkař, Marek.
Čeká nás třetí oficiální zápas těchto celků, oba duely v sezóně 2022/2023 zvládla rovněž v rámci druhé ligy lépe Sigma a to výsledky 4:0 a 2:0. Kádry rezervních týmů jsou nicméně značně fluidní, ze 22 hráčů základních jedenáctek posledního vzájemného duelu je jich již dnes v kádru béček pouze sedm.

V sobotu 10. 8. změřily síly také áčka obou mužstev, zásluhou penaltové trefy Jurečky a tečované rány Dioufa vyhrála výsledkem 2:0 pražská Slavia.
Koho sledovat?

Jan Trédl (20 let) – 13 branek ve 30 loňských zápasech stačilo slavistickému talentu k dělbě 4. až 6. pozice v tabulce střelců skupiny A ČFL, na téže místě bychom v tabulce našli jeho dlouhodobě zraněného týmového kolegu Boluwatifeho Ogunbayie, který na 13 branek dosáhl dokonce ve 22 duelech.

Mikuláš Konečný (18 let) – tento mladík je zatím základním stavebním kamenem slavistické defenzivy, mnohonásobný mládežnický reprezentant ČR nevynechal v prvních pěti kolech ani minutu, nejvýrazněji se zapsal vítěznou branku v derby pražských S, kterou si schoval až do 90. minuty

Samuel Pikolon (18 let) – hattrick proti Líšni mu zatím stačí k zisku postu nejproduktivnějšího hráče týmu a ke druhé pozici v rámci pořadí střelců celé soutěže, o náhodu nicméně rozhodně nejde, v U19 zapsal loni úchvatných 14 branek v 10 mačích

X

Yunusa Muritala (24 let, Nigérie) – autor pěti branek v rámci dvou přípravných duelů na letošní sezónu má velmi cenné zkušenosti z předkol evropských pohárů, v dresu lotyšské Rigy a maltského týmu Hibernians (9 duelů Evropské konferenčí ligy z čehož dva kuriózně v dresu Rigy proti Hibernians, za Rigu pak také 41 minut v předkole Ligy mistrů v němž byl po druhé žluté kartě vyloučen) + i díky jeho proměné penaltě zvítězili Hibernians v rozstřelu maltského superpoháru

Moses Emmanuel (20 let, Nigérie) – další africký talent v ofenzivě Sigmy dokázal v této sezóně vsítit dvě ze čtyř branek týmu, loni přitom ve 31 duelech skóroval jedinkrát

František Matys (22 let) – je podobnou stálicí jako v sešívaném dresu Konečný, nechyběl na trávníku ani minutu; paradoxně je rovněž odchovancem pražské Slavie, jakožto velmi talentovaný mladík se dokonce účastnil ME do 17 let, jeho kariéra nicméně prozatím kulminovala kolem roku 2019 a nyní musí Matys vytrvale čekat na každou šanci v olomouckém áčku
Nedělní dopoledne si zpříjemníme utkáním šestého kola Chance Národní Ligy, síly změří fotbalisté B-týmů pražské Slavie a olomoucké Sigmy.

Loňská sezóna byla pro oba celky velmi úspěšná, zatímco rezervní tým Slavie dokázal ovládnout skupinu A ČFL a v následném play off zakončeném divokým rozhodujícím mačem s Velvary si zajistit postup do druhé nejvyšší soutěže, olomoucké družstvo právě v ní předvádělo famózní výkony a po úchvatném závěru sezóny v podobě deseti výher v řadě skončilo na pozici vicemistra soutěže jen o tři body za Duklou.

Letos se nicméně zatím ani jednomu z celků zrovna dvakrát nedaří, Slavia má po pěti kolech šest bodů, Olomouc pět. Domácí tým musejí obzvláště mrzet poslední dvě kola, proti Vyškovu i Chrudimi předvedl velmi slušný výkon, ovládl statistiku držení míče a vyslal několik zajímavých střel, avšak oba duely prohrál rozdílem 0:1. Sigma se svého prvního letošního triumfu dočkala až v pátém kole, kdy díky proměněné penaltě a vlastní brance soupeře porazila zatím poslední Jihlavu výsledkem 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.