HC Vítkovice Ridera – Ukrajina

2:3

po s.n. (0:1) (0:1, 0:0, 2:1)

17.08.2024, 19:00 • Mini WERK ARÉNA, Třinec • Rostislav Niedoba (@@RN_Hockey)

Utkání je u konce. Vítkovice sice ve třetí třetině dorovnaly stav. V nájezdech ale byla šťastnější Ukrajina.

Nejlepší hráči:

Vítkovice: Kubina
Ukrajina: Tuchyn (21:18:59)

SOKHANEVYCH - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Ukrajina.

59:07

V závěru třetiny je aktivnější Ukrajina. Zatím to ale vypadá na nájezdy.

58:01

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části.

57:03

Ukrajina v plném počtu.

56:19

Vítkovice chtějí, ale možná až příliš. Nedaří se jim dostat do útočného pásma.

55:01

Vyloučení v týmu Ukrajina:
Kalsin – 2 min..

54:11

Kubina měl teď co dělat, aby udržel skákající puk v brankovišti před brankovou čárou. Možná mu i nakonec pomohlo, že se sudí upískli, protože ztratili kotouč z dohledu.

52:45

Teď se hraje na ledě vyrovnaný hokej. Spíš by se dalo říct, že je živějším týmem Ridera. Logicky, dotáhla dvougólovou ztrátu. Utkání je otevřené na obě strany.

50:30

50:30 Šebesta M. - 2:2

50:30

Vítkovice právě vstřelily branku!
A pozor, je vyrovnáno! Jak je hokej krásný! Z úplného dna teď Ridera povstala. Ostrou střelou vyrovnává MICHAL ŠEBESTA. A máme tady úplně nový příběh.
Asistence: Michalík

49:29

Vítkovice snaží tlačit dopředu, ale musejí se dívat i za sebe. Téměř jim soupeř pláchnul do úniku.

48:18

48:18 STRYCZEK - 1:2

48:18

Ale jedna akce všechno mění! Situace dva na jednoho spasila Rideru. Po přihrávce Hrabiny snižuje LEON STRYCZEK.
Asistence: Hrabina

48:01

Vítkovice nemají odpověď. Aktuálně mají velký problém jen rozehrát puk.

47:16

47:16 PANASENKO - 0:2

47:16

Ukrajina právě vstřelila branku!
Tahle přesilovka už je využita! YAROSLAV PANASENKO nahodil od modré kotouč do chumlu a navyšuje skóre.
Asistence: Sokhanevych

45:54

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
Michalík – 2 min.. hra s nedovolenou výstrojí

45:39

Tuchyn zkrotil v rukavici skákavý puk. Raději se rozhodl nechat si jej pro sebe.

45:17

A teď zahrávají Vítkovice kotouč na icing.

44:45

Ukrajina v plném počtu. Ridera v této přesilovce nevymyslela vůbec nic.

43:37

Ukrajina vystrkuje růžky i v oslabení. Vítkovicím se zatím vůbec nedaří přechod do útočného pásma.

42:45

Lavička Ridery se zlobí. Hrabina odjel po faulu hodně otřesen za pomoci asistence. Už je na střídačce, ale jeho noha nevypadala v nejlepší kondici. Rozhodčí se po delší debatě rozhodli zůstat u dvouminutového trestu.

42:45

Perechniev – 2 min., faul kolenem.

42:30

Hra se kouskuje z důvodů mnoha nepřesností.

40:45

A znova.

40:35

Na začátek třetí části zahrávají Vítkovice puk na icing.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 20:39.
Druhá třetina už viditelně ukázala, že síly ve večerních hodinách ubývají. Na každý gól je potřeba spoustu práce, takže právě proto jsme možná zatím viděli jen jeden. Uvidíme, co nám nabídne třetí část.

40:00

39:55

V samotném závěru ještě musel Tuchyn vytáhnout zákrok.

39:25

Ukrajina tráví závěr třetiny na polovině soupeře.

38:52

Ofsajd Vítkovic.

38:08

Tuchyna teď vystrašil odraz od vlastního spoluhráče v brankovišti. Byla to rozhodně nejnebezpečnější situace Vítkovic za několik posledních minut.

36:40

Szarowski vypálil tvrdě, ale jeho střela těsně minula klec. Ukrajina už hraje v plném počtu.

36:23

Ukrajina vyhazuje, Vítkovice stále hledají marně cestu k vyrovnání,

35:32

Tuchyn teď raději přidrží v rukavici nahozený puk.

35:05

Ridera drží puk v útočném pásmu, chybí ji však střelba na branku.

34:40

Panasenko – 2 min., faul kolenem.

33:49

V akci opět lapačka Tuchyna. Tyto střely ho ale příliš neohrozí.

33:08

Opět se modrožlutí tlačili do přečíslení. na poslední chvíli však vítkovická obrana zasáhla.

31:54

Ukrajinci se dostávali do slibné situace, v situaci dva na jednoho ale nedokázali zkrotit neposedný puk.

31:43

Tuchyn na druhé straně kryje rutinní střelu lapačkou.

31:05

Znovu jsou to ukrajinští hokejisté, kteří víří na ledě větší aktivitou.

30:17

Icing Ukrajiny stěhuje hru do útočného pásma Vítkovic.

29:50

Ofsajd Ukrajiny. Současně se při přerušení vracejí vyloučení hráči do hry.

28:58

Poslední okamžiky je na ledě aktivnější Ukrajina. Ridera vypadá, že jí docházejí síly. Ale jeden moment může všechno změnit.

27:41

Michal Šebesta dostal krásnou nahrávku v situaci dva na jednoho, ale jeho pokus Tuchyn rychlým přesunem zlikvidoval.

27:18

Střelu Chaiky kryje Kubina pohodlně v lapačce.

26:32

Pokračovat se bude v pěti na obou stranách.

26:32

Rončka – 2 min., hrubost.

Popovych – 2 min., hrubost.

25:24

Perechniev se snažil ukličkovat soupeřovic obránce, ten si ale ukrajinského útočníka pohlídal.

25:10

Znovu po krátké době stejný scénář.

24:44

Icing Ukrajiny, hra se stěhuje před Tuchyna.

23:52

Stále ve druhé třetině čekáme na větší šanci. Moc se nepřerušuje, časomíra plynule odsýpá.

22:07

Ukrajina se při přechodu do útočného pásma vystavila do ofsajdu.

21:00

První minuta hry druhé části nic oslnivého nepřinesla. Zatím to nevypadá, že bychom měli vidět větší příděl gólů.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 19:57.
První třetina je za námi. Do vedení se dostala Ukrajina už ve čtvrté minutě, od té doby ale střelci mlčeli. Nic na tom nezměnila ani pětiminutová přesilovka Ukrajiny.

20:00

18:59

Dlouhá přesilovka utekla jako voda, Ukrajina nic nevymyslela.

17:56

Spousta přihrávek v útočném pásmu Ukrajiny, ale prakticky nuloví střelba.

16:42

Kubina dalším lehkým zákrokem přerušil hru.

15:59

První dvě minuty přesilovky jsou pryč. Ukrajina se vyhání z pásma po odrazu nepřesné střely.

15:11

Až teď musel Kubina zasahovat. Na nahození od modré čáry ale dobře viděl.

14:38

Ridera se zatím brání statečně, podruhé už vyhodila puk přes celé kluziště.

13:59

Mareš – 5 min. + OK, krosček.

Třeba nám změní obraz hry nadcházející dlouhá přesilovka Ukrajiny.

13:24

Icing Vítkovic.

12:58

Obraz hry se už několik minut prakticky nemění. hraje se v rychlém tempu, ale na obou stranách chybí střelba.

11:45

Kotouč vypadl ze hřiště a to znamená vhazování ve středovém kruhu.

11:35

Hra teď poměrně rychle plyne.

10:46

Sledujeme pasáž hry, která příliš šancí na gól nenabízí. Oba celky hledají cestu.

09:24

Po delší době vyjeli kupředu hráči v modrožlutých dresech. Chaikova střela ale letěla hodně vysoko nad branku.

08:45

Hra je znovu přerušena, postavení ukrajinské branky není na svém místě.

08:15

Tuchyn nahození z dálky raději přikryl a přerušil hru.

07:39

Na začátku působili živějším dojmem Ukrajinci, ale teď se zdá, že Ridera srovnala hru.

06:58

Vítkovičtí teď hodně při přechodu do útočné třetiny kroužili kolem modré čáry, až se zamotali do ofsajdu.

06:27

Vítkovice v plném počtu.

05:46

Kubina musel být ve střehu, postupně teď zlikvidoval dvě šance soupeře.

04:25

Michalík – 2 min., podrážení.

03:21

03:21 Perechniev M. - 0:1

03:21

Autorem úvodní branky zápasu je MYKYTA PERECHNIEV.

02:51

Teď byl Hrabina ve velké šanci, ale Tuchyn se stihnul proto němu přesunout.

02:44

Ukrajinská obrana rozehrála naslepo, z čehož pramení icing.

01:56

Rončka na druhé straně ve slibné pozici, ale jeho pokus byl zablokován.

01:28

Sotva jsme začali a vítkovický brankář mí na kontě už čtyři zákroky.

01:00

A rychle další zákrok Kubiny. Ukrajina vypadá na startu tohoto duelu čerstvější.

00:53

00:38

Vítkovický brankář Kubina je mužem, který si v utkání připisuje první zákrok.

00:01

Tradičně nás čekají před zápasem ještě hymny.

HC Vítkovice Ridera: Kubina (Oprchalský) – Kozák, Noga, Lyčka, Zatloukal, Szarowski, Michalík, Burjetka, Muczka, Rattman, Dubec – Juroš, Rončka, Mareš, Man, Šebesta Š., Šebesta M., Kučerňák, Stryczek, Douda, Kusak, Hrabina, Janošek

Ukrajina: Tuchyn, (Isajev) – Skyba, Filippov, Stupnitskyi, Panasenko, Perechniev, Ostapenko, Harus – Chaika, Vasiak, Kuchuk, Popovych, Kalsin, Zhdanov, Kapitan, Sokhanevych, Perechniev, Olifirchuk, Denysenko, Spaskin.
Večerní duel v rámci letošního ročníku President Cupu nám nabídne mezinárodní konfrontaci mezi Vítkovicemi a reprezentačním výběrem Ukrajiny do 17 let. A bude jednat o mimořádně důležitý zápas, neboť ve hře je přímý postup do bojů o medaile.

Vítkovice nezačaly na turnaji nejlépe, v úvodním klání podlehly Spartě 6:8. Pak se ale Ridera rozjela a postupně porazila Rögle 4:1 a Salzburg 6:1, čímž zaklepala na brány semifinále.

Pověstnou bránu jim ale ještě může před nosem zavřít Ukrajina. Ta získala v pátečním programu čtyři body. V sobotním odpolední pak doslova přejela Rögle 9:0, takže poskočila před Vítkovicemi o jediný bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

2:3

Branky a nahrávky: 49. Stryczek (Hrabina), 51. Šebesta M. (Michalík) – 4. M. (Sokhanevych), 48. Panasenko (Sokhanevych), rozh. náj. Sokhanevych