Tenis

Challenger Grodzisk Mazowiecki (tvrdý povrch)

Vít Kopřiva (1) – Hazem Naw

2:1 6:4, 3:6, 6:1

16.08.2024, 19:08 • Centrální kurt, Kozerki (POL) • Semifinále • Jiří Zabilanský (@Korb278)

Tipsport: 1.52 2.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2:1; 6:1 - Vít Kopřiva

6:1

Naw chtěl zahrát kraťas, ale tentokrát nedostal míček přes síť! A to znamená, že český tenista vítězí v dnešním utkání a postupuje do finále!

5:1

1:1; 5:1 - Hazem Naw

5:1

Český tenista posílá křížný forhend do prostoru pro čtyřhru. Hazem Naw přeci jen získává svůj první gem ve třetím setu a snižuje na 1:5.

5:0

Eso na závěr tohoto gemu. Kopřiva vede 5:0!

4:0

Hazem Naw posílá pokažený bekhend hned po podání do sítě a Kopřiva vede ve třetím setu již 4:0!

3:0

1:1; 3:0 - Vít Kopřiva

3:0

Naw returnoval podání na tělo překvapivým úderem do růžku, následný forhend však končí v síti. Vít Kopřiva potvrzuje brejk z předchozí hry a ve třetí sadě se dostává do vedení 3:0! To je výborný začátek českého tenisty.

2:0

1:1; 2:0 - Vít Kopřiva

2:0

Rodák z Bílovce posílá vítězný forhend křížem, prolamuje čistou hrou svému soupeři servis a rychle vede 2:0!

1:0

Vít Kopřiva zvládl dobře první gem třetí sady a vede 1:0!

3:6

1:1; 3:6 - Hazem Naw

3:6

A napotřetí to už Naw dokázal! O finalistovi tak bude po Kopřivově příliš dlouhém forhendu muset rozhodnout třetí set!

3:5

První část svého úkolu Kopřiva zvládl. Snižuje na 3:5. Nyní ale bude čelit servisu soupeře a pokud chce pokračování setu, bude muset získat brejk!

2:5

Esem zakončil Naw tento gem a jde do vedení 5.2. Kopřivu to může mrzet, protože měl brejkbol, ale chyboval. Po přestávce bude český tenista podávat na udržení se v setu.

2:4

1:0; 2:4 - Vít Kopřiva

2:4

Výborný kontrakraťas od Nawa, ale poté zahrál Kopřiva neméně hezký winner podél sítě a snižuje na 2:4!

1:4

Svým druhým esem v utkání ukončuje Naw tento gem a vede už 4:1!

1:3

Kopřiva v gemu vedl 40:0, i přesto přichází o svůj servis! Syřan tak vede 3:1 a půjde podávat!

1:2

1:0; 1:2 - Hazem Naw

1:2

Naw opět drží servis, Kopřiva byl u sítě a toho si Syřan všiml a zahrál přesný forhendový prohoz po lajně.

1:1

Také Kopřiva zvládl svůj první gem na servisu ve druhém setu a srovnává na 1:1!

0:1

Naw dokázal na úvod druhé sady podržet svůj servis a vede 1:0!

6:4

Kopřiva se nyní dostal ze šlamastiky výborným křižným forhendem těsně nad síti! Český tenista tak vítězí v prvním setu poměrem 6:4!

5:4

Tento velmi dlouhý gem končí chybou Nawa! Kopřiva tak získává velmi důležitý brejk, vede 5:4 a po přestávce půjde podávat na vítězství v setu!

4:4

Vít Kopřiva dnes poprvé dokázal podržet svůj servis a srovnává na 4:4.

3:4

A další chyba z forhendové strany vyšla Nawa draho! Kopřiva si bere své ztracené podání zpět a snižuje na 3:4!

2:4

Ani napotřetí nedokázal Kopřiva podržet svůj servis. Naw se tak dostává do trháku a vede 4:2!

2:3

Naw je prvním tenistou tohoto utkání, který si dokázal podržet servis a vede tak 3:2!

2:2

Naw bere soupeři servis čistou hrou poté, co Kopřivův pokus o kraťas zastavila síť. Máme za sebou čtyři hry a ještě jsme neviděli udržený servis.

2:1

Naw chybuje z forhendu od základní čáry! Kopřiva tak i podruhé má brejk a vede 2:1!

1:1

A také český tenista přichází o servis. Naw tak srovnává na 1:1!

1:0

Série křižný úderů přináší úspěch Kopřivovi, který tak v první hře bere soupeři servis a vede 1:0!