3:0

konec (1:0, 1:0, 1:0)

15.08.2024, 14:00 • Michal Jelínek

Tipsport: 1.25 6.55 7.44 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Slavia Praha vstřelila Spartaku Dubnica v zápase o třetí místo na Letních hokejových hrách v Pardubicích gól v každé třetině. Na vítězství 3:0 se svými trefami podíleli konkrétně Lukáš Strnad, Roman Přikryl a Jan Vopat. Nulu vychytal Paavo Hölsä. Následuje finále turnaje, ve kterém se střetne domácí Dynamo B s Duklou Jihlava. (15:58:08)

59:56

Sparta naposledy zaútočil, ale znovu bez úspěchu.

58:52

Za již rozhodnutého stavu se utkání spíše dohrává, Slavia slovenského soupeře k ničemu moc nepouští.

57:10

Slavia právě vstřelila branku!
Nedáš, dostaneš! Po velké šanci Dubnice zaútočila Slavia, které se naopak podařilo skórovat. Puk se dostal na osu hřiště k JANU VOPATOVI, jenž brankáře překonal tvrdou střelou. Asistence: Artur Matějovský.

56:45

Asi největší šanci Dubnice v zápase nevyužil Haščič, když přečíslení zakončil ranou do bránkáře.

56:17

Dlouhý tlak Slavie skončil, puk je ve středním pásmu.

55:48

Beran se obtočil kolem brány, zakončení se mu nepovedlo.

54:48

Delší pobyt Spartaku v útočném pásmu opět nepřinesl zásadní ohrožení slávistické svatyně.

54:02

Rozhodčí nepřehlédli pražský ofsajd.

53:41

Do útoku se vydala Slavia, zatím bez úspěchu.

53:12

Tentokrát Spartak dokázal vybojovat buly v útočné třetině.

53:00

Dubnica sice znovu zaútočila, další nepřesná přihrávka ji ale opět vytlačila do středního pásma.

52:22

Synak mířil příliš vysoko a vyhnal celek ze Slovenska zpátky blíže vlastní bráně.

51:15

Slavia v plném počtu.

50:54

Spartak nyní na dlouhou dobu zamknul svého oslabeného soupeře, ale u modré čáry nakonec o puk přišel. Sám na Boráka tak mířil Havrda, který však brankáře nepřekonal.

49:40

Slávisté se brzy osvobodili, Dubnica musí začínat ze svého území.

49:15

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
Jakub Sýkora – 2 min., hákování.

48:45

Pobežal zavezl puk do útočného pásma, ale brzy ho získali do svého držení znovu hokejisté českého klubu. Na druhé straně pak kotouč zamířil do sítě, avšak jen z vnějšího boku.

47:37

Červenobílí opět zahrozili v útoku, brankář slovenského mužstva si puk v nepřehledné situaci našel a ukryl ho pod lapačku.

46:50

Po delší kombinaci vystřelil od modré čáry Gaspar, Borák zasáhl.

46:16

Nepřesný pokus vyhnal Slavii až k její bráně.

45:10

Ačkoliv Pražané nejsou vepředu často nebezpeční tak, jak by si představovali, soupeřovy pokusy o útok se jim daří brzy eliminovat.

44:29

Ani tentokrát se Dubnici nepodařilo projít ze středního pásma. Následně se ovšem Slavia dopustila zakázaného uvolnění.

43:48

Naopak Borák si připsal další zákrok.

43:32

Spartak ve třetí třetině vepředu zatím skoro nic nepředvedl, jeho akce končí po dvou třech přihrávkách.

43:14

Beran vystřelil od modré čáry, Borák vše viděl a zasáhl.

42:25

Po ubráněném dubnickém útoku zavezl kotouč na slovenské území Veber, jemuž se však také nepodařilo brankáře překonat.

41:46

Další ofenzivu soupeře tentokrát utnul Borák ukrytím puku pod lapačku.

41:15

Z otočky neuspěl ani Polák, český tým je nicméně častěji na kotouči.

40:33

První útočná snaha Slavie se s úspěchem nesetkala, ale Pražané mají další možnost.

40:01

Slávisté v úvodu prostřední části vstřelili druhý gól, když přesilovou hru využil kapitán Přikryl. Obecně stále sledujeme vcelku typické letní přípravné utkání s řadou nepřesností v kombinaci. Dubnica zatím na českého soupeře nestačí, určitou naději na zvrat ale stále drží mimo jiné solidně chytající Borák.

40:00

39:52

Slavia naposledy ve druhé třetině zkouší zaútočit, ale svůj náskok už před přestávkou zřejmě nenavýší.

38:46

Burzík dvakrát neuspěl se svým zakončením, z následného slávistického přečíslení dva na jednoho se také nikdo neprosadil. Borák předvedl další kvalitní zásah.

37:55

Dubnica se v ofenzivě dlouho neohřála a zase se brání.

37:17

Borák předvedl další pohotový zákrok betonem, jeho spoluhráči pak nikoho nepustili k dorážce.

36:50

Slávisté se opět usadili v útočném pásmu, kombinace vyvrcholila zablokovanou ranou Hrona z pravé strany.

35:36

Polákova přihrávka na osu hřiště byla sražena k Borákovi, jenž kotouč rychle přikryl pod lapačku.

35:00

Havrda nepřesně nahodil, ale pražské mužstvo se udrželo na území soupeře. Borák pak musel zasahovat.

33:58

Přikryl z rychlého útoku nejprve nepřesně zakončil a poté svojí přihrávkou vyhnal spoluhráče do středního pásma.

33:11

Po rychlém ataku Slavie se o puk zase bojuje v její obranné třetině.

32:39

Dubnica zatím úplně nedokáže najít účinný recept na to, aby uspěla v útoku.

31:05

Slávisté se znovu docela v klidu ubránili, vepředu se jim ovšem nedaří podle představ.

30:16

Hra se nyní poměrně přelévá z jedné strany na druhou, stále je k vidění řada nepřesností.

29:45

Kotouč skončil na střídačce Spartaku, vhazovat se bude ve středním pásmu.

29:18

Odpískáno zakázané uvolnění sešívaných.

28:55

Borák neudržel puk, který mu uzmul Gaspar. Jenže ten z bezprostřední blízkosti trefil pouze tyč.

28:04

Kříženecké nepřesné nahodil, Slavia se stále drží na soupeřově území.

27:10

Na druhé straně přihrávající Šišovský hledal kolegu z útoku před brankovištěm, avšak nenašel.

26:04

Beran se na konci přesilové hry pokusil tečovat kotouč do zčásti odkryté brány, nepřesná však byla i následující střela z velmi slibné pozice v podání jednoho z jeho spoluhráčů.

25:22

Po dvou střelách se slovenskému týmu podařilo vyhodit puk na druhou stranu hřiště, takže může vystřídat.

24:54

Pražané dlouho kombinují v útočném pásmu, ale zásadní zakončení zatím nepřichází.

24:03

Vyloučení v týmu TSS GROUP Dubnica:
Marek Synak – 2 min., podrážení.

23:33

Slavia si zahraje další přesilovku, nyní má výhodu.

22:43

Dubnica se po delší době na chvíli usadila v útočném pásmu, což však úspěch nepřineslo.

21:58

Slávisté jsou nadále směrem dopředu aktivní, ale zatím se jim po druhé brance nepodařilo výrazněji ohrozit soupeřovu bránu.

21:24

Teď už Pražané přesilovku využili. ROMAN PŘIKRYL dostal od Smoly přihrávku na pravý kruh, odkud prostřelil brankáře. Asistence: Jan Smola.

20:45

Borák zasáhl proti Gasparově ráně od modré i proti následné dorážce.

20:01

Oliver Ďuriš – 2 min., hákování.

20:01

Slavia byla v první třetině v útoku lepší, ale dlouho se jí nedařilo prosadit se. Během úvodní dvacetiminutovky se navíc musela dvakrát bránit v oslabení, sama pak svojí přesilovku také nevyužila. Až půl minuty před přestávkou se Strnadovi podařilo otevřít skóre. Druhou část zápasu, v němž je zatím k vidění mnoho nepřesností, zahájí Dubnica v početní nevýhodě.

20:00

19:27

Přikryl poslal zpoza brány přihrávku do slotu, odkud puk mezi gólmanovy betony pohotově zasunul LUKÁŠ STRNAD. Asistence: Roman Přikryl a Václav Veber.

19:00

Polák objel soupeřovu bránu a z otočky se pokusil zaskočit Boráka, což se mu však nepovedlo.

17:29

Po dlouhém boji u mantinelu v obranném pásmu Slavie míří pražský tým znovu dopředu.

16:43

Bránící Barbusov dostal ránu pukem do obličeje a po přerušení hry okamžitě odbruslil na střídačku. Snad bude v pořádku.

15:25

Beran dostal zajímavou zadovku před bránu, kterou však střelou z první minul.

15:05

Pokračuje se v pěti na obou stranách, aktivnější směrem dopředu je celek z Vršovic.

14:17

Jan Smola – 2 min., hákování.

Jozef Švec – 2 min., podrážení.

13:49

Ani jednomu týmu se teď moc nedaří překombinovat protivníka tak, aby se na delší dobu usadil v útočném pásmu.

13:04

Nepřesnost ve slávistické kombinaci vyslala na zteč soupeře, ten si ale v útoku také nepočínal dobře.

12:05

A puk do lapačky o chvíli později schoval i Hölsä. Následuje buly po jeho levici.

11:51

Již při rovnovážném počtu hráčů na ledě už Borák musel zasahovat.

11:26

Spartak v plném počtu.

11:10

Slavia během své přesilové hry toho v útočné třetině moc neodehrála.

10:42

Po dalším slávistickém nezdaru v ofenzivě mohli dokonce Slováci zaútočit, akci ale zhatila nepřesná přihrávka ve středním pásmu.

09:54

Spartak se v oslabení zatím dobře brání a nepouští Slavii k typické přesilovkové kombinaci.

09:26

Ilja Barbusov – 2 min., držení.

08:50

Ještě chvíli Pražané kombinovali na soupeřově území, teď však musí začínat zase až od své brány.

08:23

Slávisté se usadili v útočném pásmu a následné Krumsovo nahození skončilo v gólmanově lapačce.

08:03

To samé teď lze říct o Slavii.

07:37

Dubnica se tentokrát v klidu ubránila a může vyrazit vpřed.

07:13

Puk opustil hrací plochu, vhazovat se bude před Borákem.

07:03

06:28

Nyní se Spartak dopustil zakázaného uvolnění.

06:20

Po delší kombinaci vystřelil od modré Hovorka, ale Hölsä včas zasáhl betony.

05:20

Dvě nepřesná zakončení a slávistické vyhození zatím přinesla druhá slovenská přesilová hra.

05:03

Jan Smola – 2 min., sekání.

04:35

Se svojí nedůraznou střelou neuspěl ani Burzík, jehož pokus od modré čáry byl zablokován.

04:17

03:45

Teď se sice Spartak na chvíli usadil na území soupeře, ale nic podstatného se nestalo.

03:15

Dubnici se ani v přesilovce nedaří, navíc se stále musí soustředit i na bránění protiakcí.

02:35

Červenobílí se brzy osvobodili a mohou vystřídat.

02:17

Daniel Kříženecký – 2 min., podrážení.

01:58

Slavia je od začátku směrem dopředu aktivnější, ale gólmana Spartaku se jí zatím překonat nepodařilo.

01:02

Slováci v útoku dlouho nevydrželi, protože brzy ztratili puk. Slávistité ve třech vzápětí ujeli do přečíslení, ale jejich kombinaci a následné zakončení kvalitním zákrokem vystihl brankář Borák.

00:28

Jako první se v útočném pásmu usadili Pražané, ale žádnou šanci si zatím nevytvořili.

00:01

HC Slavia Praha: Hölsä (Cichoň) – Gaspar (A), Veber (A), Stejskal, Sýkora, Kříženecký, Hron – Beran, Přikryl (C), Strnad – Havrda, Polák, Zvagulis – Vopat, Tichý, Matějovský – Smola, Slavíček, Krums
Trenér: Aleš Totter

TSS GROUP Dubnica: Borák (Hrušík) – Švec, Tybor (A), Trška, Švec, Hřebíček, Hruška, Pobežal, Šišovský, Haščič, Suchý, Ďuriš (A), Haščak, Burzík, Barbusov, Hovorka (C), Goljer, Maruna, Jakubec, Holík, Kluka, Synak
Trenér: Roman Stantien

Rozhodčí: Raška, Veinfurter – Landsmann, Bohuněk.
Zdravím všechny hokejové fanoušky. O vítězství na Letních hokejových hrách v Pardubicích se utká domácí Dynamo B s Duklou Jihlava. Ještě předtím se ale odehraje zápas o třetí místo mezi Slavií Praha a Spartakem Dubnica.

Oba celky jasně podlehly svým středečním soupeřům. V duelu českých prvoligových týmů měla Jihlava od začátku navrch. Slavia tak po sedmi minutách hry prohrávala 0:3. V dalším průběhu utkání sice díky brankám Martina Šťovíčka a Jiřího Průžka snížila, ale později čtyřikrát inkasovala. Pražané tak na Duklu nestačili v konečném poměru 2:7.

Ještě větší debakl utrpěla Dubnica nad Váhom. Semifinalista uplynulého ročníku druhé nejvyšší slovenské soutěže se v zápase s rezervou Dynama zmohl na jediný gól, a to ve 28. minutě, kdy skóroval Matúš Jakubec. Spartak na pardubický celek vůbec nestačil a prohrál 1:10.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

3:0

Branky a nahrávky: 20. Strnad (Přikryl, Veber), 22. Přikryl (Smola), 58. Vopat (Matějovský)

Rozhodčí: Raška, Veinfurter – Landsmann, Bohuněk

02:17 SLA 2 Kříženecký, podrážení
05:03 SLA 2 Smola, sekání
09:26 DUB 2 Barbusov, držení
14:17 SLA 2 Smola, hákování