09.08.2024, 21:00 • Accor Arena, Paříž • Semifinále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.52 13.1 3.02 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nejvíce doskoků:
Iliana Rupertová a Marieme Badianeová 7 – Emma Meessemanová 12

Nejvíce asistencí:
Marine Johannésová 5 – Emma Meessemanová a Julie Vanloová 6 (23:24:14)
Domácí Francouzky napodobily své mužské kolegy a zahrají si finále domácí Olympiády proti USA!

Semifinále s Belgií přitom bylo jako na houpačce. Belgičanky po skvělém vstupu do třetí čtvrtiny vedly až o 15 bodů. Domácí hráčky však manko dohnaly, skóre otočily a do poslední minuty vstupovaly se šestibodovým náskokem. Ten však vymazaly třemi proměněnými šestkami Vanloová a trojkou Meessemanová. Francie tak rozhodla až v prodloužení, v němž byla klíčovou ženou především Gabby Williamsová.

Konec zápasu. (81:75)

44:59

Salaunová proměnila první šestku. Na druhou se už v euforii nesoustředila... (81:75)

44:58

Salaunová ještě byla faulována půjde střílet šestky. Francouzké basketbalistky se společně s fanoušky už radují. Vědí, že si zahrají finále. (80:75)

44:45

Williamsová stoprocentní a tohle už by Francie pustit neměla! (80:75)

44:45

Trestné hody pro Gabby Williamsovou! Ta může domácí přiblížit k postupu. (78:75)

44:30

Zbrklá střela Vanloové! Míč pro Francii. (78:75)

44:23

Belgičanky si berou time-out. Ideálně zas potřebují trojku, jako na konci řádné hrací doby. (78:75)

44:23

44:23 Důležité dva body Williamsové.

44:23

Gabby Williamsová se prosadila přes Emmu Meessemanovou! (78:75)

44:04

Emma Meessemanová se prosadila pod košem. (76:75)

43:36

Meessemanová následně zabojovala na obranném doskoku a ještě byla faulována Rupertovou. (76:73)

43:13

Meessemanová nevyrovnala. Z tříbodové distance trefila přední obroučku. (76:73)

42:50

Krátká střela Fauthouxové, která byla v časovém presu. (76:73)

42:25

Antonia Delaereová odpovídá stejným způsobem! (76:73)

42:05

Iliana Rupertová dává volnou trojku! (76:70)

41:48

Elise Rametteová dává. Tříbodový rozdíl. (73:70)

41:48

Skvělá akce Belgičanek. Williamsová zabránila Rametteové v zakončení faulem. Šestky. (73:68)

81:75

Francie: Fauthouxová, Cheryová, Michelová Bouryová (C), Ayayiová, Rupertová, Salaunová, Malongaová, Williamsová, Badianeová, Johannésová, Lacanová, Berniesová.
Trenér: Jean-Aimé Toupane

Belgie: Rametteová, Delaereová, Resimontová, Meessemanová (C), Linskensová, Claessensová, Munungaová, Masseyová, Lisowová Mbaková, Masseyová, Vanloová, Jorisová.
Trenér: Rachid Meziane

Rozhodčí: Castillo (ESP), Chuecaová (ESP), Kato (JPN)