Olympijské hry - ženy

Dánsko – Nizozemsko

29:25

konec (11:10)

06.08.2024, 09:30 • Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve d’Ascq • Čtvrtfinále • Adam Kročil

Tipsport: 1.97 7.65 2.33 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání sledovalo 20 372 diváků. (11:49:44)
Dánsko – Nizozemsko 29:25 (11:10)
Nejvíce branek: Friisová 6, Hansenová 6/5, Burgaardová 4 – van Weteringová 7, Housheerová 6, Malesteinová 6/2. Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik. Sedmimetrové hody: 6/5 – 2/2. Vyloučení: 5:4. ČK: Östergaardová (DEN).
Utkání mezi Dánskem a Nizozemskem je za námi. Přineslo bleskový vstup Nizozemek do zápasu v podobě vedení 4:0. Dánky však zachovaly chladnou hlavu a postupně svou ztrátu snižovaly. Již o poločasové přestávce se těšily vedení o 1 branku. Do druhého poločasu zažily naopak špatný vstup v podobě 4 obdržených branek v řadě Nizozemky, a to se stalo možným důvodem prohraného utkání. Poslední šance přišla pro Nizozemsko v poslední minutě, když dostalo šanci dvojnásobné přesilové hry. Špatná přihrávka jej však připravila o míč, čas i postupové šance. Tímto zhodnocením se s vámi loučím a přeju hezký zbytek dne, ať už sledováním dalším zápasů, či jinou činností.

Konec zápasu. (29:25)

60

Vyloučení pro tým Nizozemsko (Angela Antje Malesteinová). (29:25)

60

Pojistkou na vedení se stala trefa Jörgensenové. (29:25)

60

Nizozemky mají necelou minutu na 3 branky ve dvojnásobné přesilovce. (28:25)

60

Oddechový čas pro tým Dánsko. (28:25)

59

Dánky ani nemusely nic dělat. Hloupá chyba v podobě špatné přihrávky připravila Nizozemsko o míč při dvojnásobné přesilovce. (28:25)

59

Vyloučení pro tým Dánsko (Anne Mette Hansenová). (28:25)

59

Videorozhodčí je opět v akci a zkoumá další dánské provinění. (28:25)

59

Velmi rychle využívá přesilovou hru Housheerová. (28:25)

59

Červená karta pro tým Dánsko (Trine Östergaardová). (28:24)

58

Dánky si ale chtějí zápas pohlídat a dalším uklidněním se stalo zakončení Burgaardové. (28:24)

58

I přes oslabení snižuje Housheerová. (27:24)

57

Vyloučení pro tým Nizozemsko (Kelly Dulferová). (27:23)

56

Hráčky Nizozemska však vědí, že času moc nezbývá a musí proměňovat z každé pozice, jako teď Nüsserová. (27:23)

56

Na druhé straně přispěchala se svou odpovědí Højlundová. (27:22)

56

Před brankovištěm se fantasticky uvolnila van Weteringová, která bezchybně proměnila. (26:22)

55

Oddechový čas pro tým Nizozemsko. (26:21)

54

Vynikající zakončení Tranborgové přesně pod víko. (26:21)

51

Jedno úspěšné zakončení za druhým na obou stranách. Svou trefou přispěla také Jörgensenová. (25:21)

50

Na druhé straně se zakončením neváhá ani Polmanová. (24:21)

50

Na rozdíl 4 branek svůj tým opět dostala Højlundová. (24:20)

49

Gólové hody podpořila také Housheerová. (23:20)

49

Svým zakončením se nemýlí ani Burgaardová. (23:19)

48

Na Dánský gól přispěchala rychlá odpověď brankou Haggertyové. (22:19)

48

Co však úspěch nese, je rána Jörgensenové. (22:18)

47

I Polmanová zkusila vytasit při svém zakončení technickou střelu, ale ani v tomto případě to nepřineslo úspěch. (21:18)

47

Oddechový čas pro tým Nizozemsko. (21:18)

47

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Dánsko (Anne Mette Hansenová).
(21:18)

47

Vyloučení pro tým Nizozemsko (Bo van Weteringová). (20:18)

46

Reinhardtová výtečně zakročila nohou. (20:18)

46

Technický oblouček Iversenové brankářka Nizozemska vystihla a rozběhla protiútok svého týmu. (20:18)

45

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Nizozemsko (Angela Antje Malesteinová).
(20:18)

45

Vyloučení pro tým Dánsko (Mette Tranborgová). (20:17)

45

Nizozemky se dočkají sedmimetrového hodu. (20:17)

45

Druhou desítku gólů Dánska uzavírá Friisová. (20:17)

44

Hráčky Nizozemska chtějí z přesilové hry vytěžit maximum a svou brankou to dokazuje van Weteringová. (19:17)

43

Na odpověď Højlundové nebylo třeba dlouho čekat. (19:16)

43

Technickým přehozením využívá přesilovou hru Malesteinová. (18:16)

42

Vyloučení pro tým Dánsko (Sarah Iversenová). (18:15)

42

Zásluhou Iversenové se Dánkám vrací třígólové vedení. (18:15)

42

Z velmi těžké pozice dokázala zakončit Housheerová. (17:15)

41

Jako nůž máslem projela Hansenová obranou Nizozemek. (17:14)

41

(16:14)

40

Nizozemky ztrácejí spoustu času při hledání prostoru na zakončení, které mnohdy ani nestihnou. (16:13)

39

Oddechový čas pro tým Dánsko. (16:13)

38

Polmanová se postarala o další nizozemské snížení. (16:13)

38

Hra se nám natolik vyostřila, že hráčky padají na hrací plochu, jako tzrnky po dešti. (16:12)

37

Nizozemky zjistily, že musí zrychlit své protiútoky. Jako první to svému týmu předvedla van der Heijdenová. (16:12)

36

Brzký návrat vedení o 5 branek má na starosti Burgaardová. (16:11)

35

Vzápětí je tady rychlá odpověď Malesteinové. (15:11)

35

Dánky vedou ve druhém poločase 4:0 a dokonale zopakovaly vstup Nizozemska do utkání. (15:10)

34

(14:10)

34

A mohlo být ještě veseleji. A možná také bude po sedmičce pro Dánsko. (13:10)

32

Naprosto odlišný je vstup Dánska do druhého poločasu. Zásluhou Højlundové odskakují Dánky na rozdíl 3 branek. (13:10)

31

Ani držení od soupeřky nezabránilo Iversenové v zakončení. (12:10)

31

Začal druhý poločas. (11:10)
Je za námi první poločas, během kterého až do poslední minuty vedl tým Nizozemska. Nizozemkám velmi pomohlo včasné vedení 4:0, ze kterého živily svůj náskok. Jejich protiútoky však postrádají na rychlosti, a tak se povedlo týmu Dánska otočit průběh utkání. Velkou chválu si za první poločas rozhodně zaslouží brankářka ten Holteová.

30

První poločas skončil. (11:10)

30

Technickým obloučkem, Friisové nad hlavou ten Holteové, jde Dánsko poprvé v utkání do vedení. (11:10)

29

Zásluhou Elverové jsme se poprvé od začátku dočkali vyrovnaného stavu. (10:10)

27

Friisová již dokázala najít prostor na střelu náběhem z levé strany. (9:10)

26

Oddechový čas pro tým Nizozemsko. (8:10)

26

Ani Östergaardová, jež se sama ocitla před brankářnou Nizozemska nenachází prostor kudy zakončit. (8:10)

26

Po drobném faulu může dánský útok pokračovat. (8:10)

24

Brankářka ten Holteová zastavuje také přímou střelu Højlundové. (8:10)

24

Oddechový čas pro tým Dánsko. (8:10)

24

Malestainové propadl míč mezi rukama, a tak mohou zkusit Dánky snížit na rozdíl jedné branky. (8:10)

23

(8:10)

22

Z pravého křídla se svým pokusem do horní části prosazuje Malesteinová. (7:10)

21

Další těžký pokus vyráží ten Holteová. (7:9)

20

Pokus Iversenové šel pouze do tyče, avšak brankářka si jej nohou srazila do sítě. (7:9)

18

Van Weteringová ihned trestá z přesilové hry. (6:9)

18

Vyloučení pro tým Dánsko (Line Haugstedová). (6:8)

18

Opětovné rychlé snížení má na starost Burgaardová. (6:8)

17

Nad rukou brankářky dává již svůj čtvrtý gól van Weteringová. (5:8)

17

Otočkou se před brankovištěm uvolnila Iversenová a chladnokrevně zakončila. (5:7)

15

Ten Holteová vytáhla další skvělý zákrok proti střele z dálky. (4:7)

14

Ani vztek Polmanové nezmění rozhodnutí rozhodčí, že se dopustila prorážení. (4:7)

13

Friisová se zběhla na střed pole, odkud bezchybně zakončila. (4:7)

13

Z levé strany se nemýlí ani van Weteringová. (3:7)

12

Nádhernou přihrávku přes obranu dostala van der Vlietová, která se tváří v tvář brankářce nemýlila. (3:6)

11

(3:5)

11

Dánkám se povedlo vybojovat další sedmičku a navíc i vyloučení soupeřky. (2:5)

10

Malesteinová z pravé strany míří vedle. (2:5)

9

(2:5)

8

Se střelou spodem si ještě brankářka poradila, na dorážku Housheerové již nedosáhla. (1:5)

6

Dánky fantasticky roztáhly obranný blok a nepustily své soupeřky ke střele. Ihned po zisku míče přešly do protiútoku, střela však skončila na břevnu. (1:4)

6

Dánsko se poprvé v utkání prosazuje zásluhou Friisové. (1:4)

5

Nizozemsko nemá problém ani s hrou v oslabení. (0:4)

4

Nizozemky si krásně roztáhly obranu a Housheerová zvyšuje náskok. (0:3)

4

Neproměněný sedmimetrový hod týmu Dánsko (Kristina Jörgensenová).
(0:2)

3

Vyloučení pro tým Dánsko (Trine Östergaardová). (0:2)

3

První pokus ze středu pole ještě Toftová lapila, na dorážku van Weteringová již neměla nárok. (0:2)

3

Ten Holteová zabránila velmi těžké střele z křídla. (0:1)

2

Vyloučení pro tým Nizozemsko (Angela Antje Malesteinová). (0:1)

2

Po špatné přihrávce došlo na protiútok ze strany Nizozmska, který trestá Malesteinová. (0:1)

1

Úvodní útok Nizozemska není úspěšný, takže uvidíme šanci na druhé straně. (0:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)

Dánsko: Reinhardtová, Toftová (C) – Burgaardová, Elverová, Friisová, Hansenová, Haugstedová, Heindahlová, Højlundová, R. Iversenová, S. Iversenová, Jörgensenová, Östergaardová, Tranborgová.
Trenér: Jensen

Nizozemsko: Duijndamová, ten Holteová – Abbinghová (C), Dulferová, Haggertyová, Housheerová, Malesteinová, Molenaarová, Nüsserová, Polmanová, van der Heijdenová, van der Helmová, van der Vlietová, van Weteringová.
Trenér: Johansson

Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik.
Dobrý den, vítám vás u čtvrtfinále házenkářského souboje v rámci olympijského turnaje žen mezi Dánskem a Nizozemskem. Zápas je naplánován na úterý 6.8.2024 v 9:30 hodin. Duel se odehraje na Stade Pierre-Mauroy ve Villeneuve d’Ascq.

Dánsko
Dánky vstoupily na turnaj povinným vítězstvím 27:19 nad Slovinskem. V následujícím duelu je čekala cenná lekce, kterou jim nadělil tým Norska porážkou 18:27. Ve třetím zápase již hra Dánek opět šlapala a v severském derby se Švédskem vynesla výhru 25:23. Předposlední duel přinesl hubené vítězství 28:27 proti Německu. Ženský tým Dánska postoupil, po poslední výhře nad Jihokorejkami 28:20, do čtvrtfinále ze 3.místa skupiny.

Nizozemsko
Hráčky Nizozemska v prvním utkání přetlačily Angolu 34:31. Stejně jako jejich soupeřky prohrály druhý duel proti domácímu celku 28:32. Poté už se však ve skupinové fázi jednalo o vítěznou šňůru, a tak po výhrách 29:24 se Španělskem, 31:24 s Brazílií a 30:26 s Maďarskem, hráčky Nizozemska postoupily ze druhého místa ve skupině.

Vzájemné zápasy:
V posledních 5 letech se tato družstva utkala celkem 4x. Ve třech posledních zápasech zvítězil tým Nizozemska, ovšem ten nejstarší zápas, který byl současně nejdůležitější, jelikož se odehrál v rámci MS, patřil Dánkám.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.