05.08.2024, 21:00 • Lyon Stadium • Semifinále • Petr Sumbal

Tipsport: 1.37 4.53 10.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji krásnou noc. (23:52:10)
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 12:6. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 32:20.
Francie slaví po vítězství 3:1 nad Egyptem postup do finále, ve kterém vyzve Španělsko. Egypt si zahraje o bronz s Marokem.

Francie byla v prvním poločase opticky o něco lepším týmem, ale rozdíly mezi oběma týmy nebyl nijak velký a Egypt měl dokonce více střel a větší držení míče. Francie ale měla dvě největší šance. Ve 4. minutě střílel nebezpečně Truffert a ve 40. minutě trefil hlavou tyč Badé.

Ve druhém poločase se nejprve dostal Egypt do vedení zásluhou Mahmúda Sábera, který využil ojedinělou šanci svého týmu. Francie najednou začala hrát mnohem aktivnější fotbal a začala si vytvářet šance. Hned třikrát trefila tyč, než se konečně dočkala vyrovnání po krásné přihrávce Oliseho a gólovém zakončení Jeana-Philippeho Matety. V nastaveném čase to pak vypadalo na to, že Francie bude kopat penaltu po ruce Fájeda, ale rozhodčí po dlouhém přezkumu situace u videa nakonec pokutový kop nenařídil.

V prodloužení Francie dokonala otočku zápasu a opět se z gólu radoval útočník Crystal Palace Jean-Philippe Mateta. Egypt je navíc od začátku prodloužení oslaben, v 92. minutě byl totiž vyloučen Omar Fájed. Pojistku na konečných 3:1 pak přidal ve druhém poločase prodloužení dnes znovu skvěle hrající Michael Olise.

120+4

120+2

Střídající Rayan Cherki hraje na klubové scéně za Lyon, takže by rád ve dnešním zápase skóroval. Olise mu nahrál do vápna, ale na střelu to nakonec nevyšlo.

120+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

120

Bilál Mazhar chtěl ještě zdramatizovat závěr zápasu, ale jeho nedůrazná hlavička přistála brankáři Restesovi v náručí.

119

119. Oliseho střela lízla tyč.

119

Michael Olise mohl ještě vylepšit francouzské vedení, ale otřel svou střelu o tyčku.

118

Střídání v týmu Francie:
ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Rayan Cherki,
ze hřiště odchází Maghnes Akliouche, přichází Soungoutou Magassa.

118

Maghnes Akliouche mohl ještě přihrávat, ale rozhodl se, že to vezme na sebe a vypálil. Jenomže netrefil branku.

116

Désiré Doué sice míč u rohového praporku neudržel příliš dlouho, ale z toho se rozhodně Francie hroutit nemusí.

113

Egypt se ještě snaží s výsledkem něco dělat, ale hráčům už chybí síly. Francie si to v pohodě hlídá.

112

Egypt samozřejmě ještě bude mít šanci získat medaili, v případě semifinálové porážky ho čeká zápas o bronz.

111

Střídání v týmu Egypt:
ze hřiště odchází Ahmed Sajed, přichází Mohamed Hamdí,
ze hřiště odchází Mohamed Šeháta, přichází Mostafa Saad.

111

Na fotbalovém stadionu v Lyonu se už slaví postup. Fanoušci nevěří, že by mohla Francie zápas proti oslabenému Egyptu ještě ztratit. A není se jim co divit.

108

108. Michael OLISE - 3:1

108

Francie právě vstřelila branku!
Tak teď už by nemělo být pochyb o tom, že si Francie zahraje o zlato! Střídající Doué hrál skvělý zápas a je to právě on, po jehož akci se dostal míč až do vápna k MICHAELU OLISEMU, který si gól za svůj dnešní výkon rozhodně zasloužil. Désiré Doué.

107

Po Oliseho přihrávce střílel Doué, ale jeho pokus byl zablokovaný.

106

Začalo druhé prodloužení.
V prvním prodloužení Francie dokonala otočku zápasu a opět se z gólu radoval útočník Crystal Palace Jean-Philippe Mateta. Egypt je navíc od začátku prodloužení oslaben, v 92. minutě byl totiž vyloučen Omar Fájed.

105+6

První poločas prodloužení skončil.

105+5

Ahmed Sajed vystřelil hodně nadějně, ale branku nakonec o kousek minul.

105+4

Castello Lukeba fauloval za žlutou kartu a Egypt bude mít přímý kop z velmi zajímavé pozice.

105+2

Zijád Kamál dostává žlutou kartu i přes obrovské protesty egyptských hráčů.

105+1

104

ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Arnaud Kalimuendo.

103

Egypt ubránil i rohový kop a teď už zase bude chtít útočit. V oslabení to ale bude mít těžké.

102

Lacazette mohl po další Oliseho přihrávce rozhodnout, ale Hossám Abdel Madžíd předvedl proti jeho střele úžasný blok.

101

Egypt se pokusil rychle odpovědět, ale Ahmed Nabíl Kúká branku netrefil.

99

99. Jean-Philippe MATETA - 2:1

99

JEAN-PHILIPPE MATETA je hrdinou Francie, protože vítěznou brankou rozhodl čtvrtfinále a teď výrazně přibližuje svou zemi do finále! Francie rozehrála rohový kop na krátko, následoval Oliseho výborný centr do vápna, kde Sildillia našel přihrávkou hlavou úplně volného Matetu, který z blízka neměl problém hlavou skórovat. Je to už jeho čtvrtý gól na turnaji. Asistence: Kiliann Sildillia.

99

Alexandre Lacazette sice odcentrovat nedokázal, ale slespoň vybojoval rohový kop.

98

ze hřiště odchází Mahmúd Sáber, přichází Zijád Kamál.

96

Skvělý centr od rohového praporku v podání Oliseho hledal Matetu, ten ale nezakončil dobře.

95

Michael Olise se opět velmi pěkně uvolnil a našel si prostor na střelu. Ta byla ale sražená nad branku.

94

Po standardní situaci ještě kopala Francie roh, ale ani ten nepřinesl důležitou branku.

93

ze hřiště odchází Ibráhím Ádel, přichází Mohamed Tárik.

92

Omar Fájed se sice na konci druhého poločasu nakonec nestal penaltovým hříšníkem, ale na zápas stejně nebude vzpomínat v dobrém, protože je po faulu na Douého a druhé žluté kartě vyloučen!

91

Začal první poločas prodloužení.

90+13

Druhý poločas skončil.

90+12

Mahmúd Sáber se dostal k odraženému míči, ale jeho pohotová střela mířila vysoko nad branku.

90+11

Už je téměř jisté, že zápas bude pokračovat do prodloužení.

90+10

Rozhodčí viděl situaci úplně jinak a oproti všem předpokladům se penalta nepíská. Tak teď měli Egypťané obrovské štěstí.

90+7

Rozhodčí se tedy dává opravdu na čas. Přitom ta situace vypadá jasně a měla by to být penalta. Není sporu o tom, že ruka byla v nepřirozené pozici a o žádný faul na Fájeda rozhodně nešlo.

90+7

Trenér Egypta Rogerio Micale dostává žlutou kartu za další protesty.

90+7

Omar Fájed dostává žlutou kartu za protesty.

90+6

Trvalo to sice věčnost, ale rozhodčí se jde přeci jen podívat na video. Vypadá to, že to opravdu bude penalta.

90+5

Ale možná tam nakonec půjde, protože už komunikuje se svým kolegou u VARu.

90+5

90+5. Bude z toho penalta za ruku?

90+5

Francouzi sice neúnavně reklamují ruku jednoho z Egypťanů, ale rozhodčí se k monitoru asi nechystá.

90+4

Egypt dokázal tuhle standardní situaci ubránit. A potom se pískal útočný faul.

90+3

Centr Trufferta nebyl zrovna kvalitní, ale nakonec z něj Francie vytěžila aspoň rohový kop.

90+2

Egypt nebezpečně zaútočil do otevřené obrany Francie, ale Guillaume Restes byl rychle venku z branky a u přihrávky na Sajeda byl jako první.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90

Přímý kop Egypta si vzal na starosti bývalý záložník Arsenalu Muhammad Alnaní, ale míč napálil jen do zdi.

90

ze hřiště odchází Karím el-Debís, přichází Bilál Mazhar,
ze hřiště odchází Osáma Fajsal, přichází Ahmed Átef.

89

První žlutou kartu zápasu dostává Loïc Badé za faul loktem při hlavičkovém souboji.

88

Matety je najednou plné hřiště. Tentokrát hlavičkoval po centru z pravé strany, ale mířil příliš vysoko.

86

Jean-Philippe Mateta měl další velkou šanci! Znovu dostal vynikající přihrávku do vápna, ale tentokrát míč netrefil.

85

Jeden z hráčů Egypta musí být ošetřen, takže se opět nehraje.

84

Mateta dostal patou míč do sítě Egypta, tentokrát ale gól neplatí, protože Akliouche chvíli předtím neudržel míč na hřišti.

83

83. Jean-Philippe MATETA - 1:1

83

Je vyrovnáno! Olise předvedl výborný průnik středem hřiště a pak našel úžasnou přihrávkou za obranu JEANA-PHILIPPEHO MATETU, svého bývalého spoluhráče z Crystal Palace. A francouzský útočník se nemýlil a propálil brankáře Aláu. Je vyrovnáno na 1:1!

82

Tentokrát se tak daleko nedostala, branka Egypta vůbec nebyla ohrožena.

81

Francie má standardní situaci z podobné pozice, ze které před pár minutami trefila dvakrát tyč.

80

Michael Olise dostal od Lacazetteho velmi dobrou přihrávku, ale tentokrát mu střela nesedla, míč vůbec netrefil dobře.

78

Egypt i při výkopu hodně zdržoval, ale rozhodčí zatím za tohle nesportovní chování neudělil žádnou žlutou kartu.

77

Rohový kop Francie tentokrát neznamenal žádné ohrožení branky a Castello Lukeba poté pálil velmi nepřesně.

75

ze hřiště odchází Andy Diouf, přichází Désiré Doué.

75

75. Francouzi hned dvakrát trefili tyč!

75

Francie má neuvěřitelnou smůlu! Po standardní situace pomohla Egyptu hned dvakrát tyčka! Nejprve po zakončení Lacazetteho a pak ještě po hlavičce Aklioucheho.

74

Tentokrát už Lacazette faulovaný byl a Francie tak bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci. Na střelu je to ale přeci jen moc daleko.

72

Chvíli se nehrálo kvůli zranění jednoho z egyptských hráčů, ale už se pokračuje ve hře.

69

Francie hraje od inkasované branky mnohem rychleji a najednou nachází cesty do vápna Egypta. Zatím jí ale nepřeje štěstí v koncovce.

67

Pokračuje tlak Francie, Egypt teď zahrnula hned několika centry z obou stran. Pak se Lacazette pokoušel vymodlit penaltu, to mu ale nevyšlo.

66

Mateta vracel míč před branku Lacazettovi, ale tomu chybělo možná půl kroku k tomu, aby mohl pořádně zakončit.

64

64. Matetova nebezpečná hlavička.

64

Reakce mohla být velmi rychlá! Jenomže Matetovu hlavičku fantasticky vyrazil Aláa.

63

Francie na turnaji vůbec poprvé inkasovala a teď uvidíme, jaká bude její reakce.

62

62. Mahmúd SÁBER - 0:1

62

Egypt právě vstřelil branku!
Zatímco Francie své šance nevyužila, Egyptu stačila jediná a vede 1:0! MAHMÚD SÁBER dostal výbornou přihrávku do vápna, míč si zpracoval, nachystal na střelu a pak tvrdou ranou okolo hlavy brankáře Restesa rozvlnil síť.

60

60. Lacazettova velká šance!

60

Alexandre Lacazette měl na kopačce první branku zápasu, kdy se k němu míč se štěstím odrazil. Kapitán Francie ale pohotovou střelou pravačkou minul branku.

56

Francie zatím ve druhé půli vůbec nedokáže najít recept na hluboký egyptský blok.

55

Egypt se po delší době odhodlal k útoku, ale byl z toho jen nepřesný centr z pravé strany.

53

Egypt je ve druhém poločase zatím velmi pasivní a nechává Francii nerušeně kombinovat. Ta to ale zatím nevyužil.

52

Michael Olise je zatím nejaktivnějším francouzským útočníkem tohoto zápasu, což nyní potvrdil střelou ze střední vzdálenosti. Míč před Aláem nepříjemně skončil, ten ho ale přesto dokázal vyrazit.

51

Olise si chtěl ve vápně narazit míč s Lacazettem, ale zpětná přihrávka se k němu už nedostala.

49

Alexandre Lacazette ještě vracel zdánlivě ztracený míč před branku, ale to už ani jeho spoluhráči nečekali.

48

Francie se pokusila o výpad po pravém křídle, tam to ale Egypt dobře zavřel.

46

Do druhého poločasu obě mužstva vstoupila beze změn v základních sestavách.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
První poločas je minulostí a žádnou branku jsme v něm neviděli. Francie byla opticky o něco lepším týmem, ale rozdíly mezi oběma týmy nebyl nijak velký a Egypt měl dokonce více střel a větší držení míče. Francie ale měla dvě největší šance. Ve 4. minutě střílel nebezpečně Truffert a ve 40. minutě trefil hlavou tyč Badé.

45+1

45

Na další centr, tentokrát od Aklioucheho, si na zadní tyč nabíhal Mateta, nakonec na něj ale nedosáhl.

44

Joris Chotard centroval z pravé strany, ale vzdušnému prostoru vládli hráči Egypta.

42

Muhammad Alnaní byl pod velkým tlakem a už to vypadalo, že proti přesile neudrží míč, nakonec byl ale faulován.

40

40. Badé trefil hlavou tyč!

40

Francie byla blízko otevření skóre! Po centru z levé strany od rohového praporku hlavičkoval Loïc Badé a trefil tyč! Poté ještě akrobaticky dorážel Castello Lukeba, ale ten už netrefil branku.

38

A i tentokrát se Francie ubránila. Později ještě přišel jeden egyptský centr a hlavička Ahmeda Nabíla Kúkáho, ale s tou si Restes bez problému poradil.

37

Centr se točil směrem od brány, ale žádnou velkou paseku ve vápně nenadělal. Přesto je z toho další rohový kop.

37

Veškeré dění se teď přesouvá před branku Francie, Egypt bude mít rohový kop.

35

Kapitán Francie Alexandre Lacazette si dobře pokryl míč tělem a Omar Fájed ho ve snaze ho získat fauloval.

34

Truffertův centr po zemi z levé strany nebyl přesný.

32

Ahmed Sajed se zlobí a gestikuluje, že byl zatahán za dres, rozhodčí ale nic neviděl a nechává pokračovat ve hře.

31

Francie rychle rozehrála rohový kop, ale soupeře nepřekvapila a nakonec z toho nebyl ani centr.

28

Mohamed Šeháta předvedl hodně nevybíravý skluz na Oliseho a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

26

Michael Olise vystřelil z dálky, branku Egypta ale netrefil.

25

Ani tento rohový kop branku Francie neohrozil, Egypťané ale teď předvádí velmi dobrý úsek hry.

25

Egypt měl k dispozici rohový kop, který směřoval na první tyč. Tam to Francouzi pokryli a bude z toho další roh.

24

Ahmed Sajed chtěl zkusit štěstí střelou z dálky, ale trefil jen prvního bránícího hráče.

23

Ibráhím Ádel si nedokázal zpracovat centr do vápna a daroval tím míč Francii.

21

Ale ani Egypťané nevymysleli nic, co by ohrozilo branku soupeře.

20

Standardní situaci si vyzkouší také na druhé straně Egypt.

19

Centre do vápna se ale Olisemu vůbec nepovedl, pro všechny jeho spoluhráče to bylo příliš dlouhé.

18

Francie má po faulu k dispozici standardní situaci.

17

Akci Egypta zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

16

Poprvé vidíme obrázek hry, kde Francie obléhá pokutové území a Egypt je zalezlý a brání se.

14

Ahmed Sajed dostal přihrávku na hranici vápna, ale jeho střela postrádala přesnost i razanci.

12

Po centru z levé strany hlavičkoval Mateta, ale už to bylo navíc, protože akci předcházel faul.

11

France předvedla rychlý přechod do útoku. Na jeho konci byl Michael Olise a jeho střela z pravé strany, která ale byla zablokovaná.

10

Egypt dělá svým vysokým pressingem Francii problémy. Guillaume Restes teď zakopl míč jen do autu.

8

Další francouzská akce vedla znovu přes Truffeta, ten ale tentokrát nevybojoval ani rohový kop.

4

4. Truffertova dobrá střela.

4

S první šancí Francie přispěchal obránce Adrien Truffert. Byla to dobrá střela na zadní tyč, ale Hamza Aláa vytáhl výborný zákrok.

3

Egypťané v úvodu Francii vůbec nepůjčují míč. Tak takový začátek zápaseu se rozhodně nečekal.

2

Ibráhím Ádel se dostal díky nedůrazu francouzské obrany ke střele, ale nemířil přesně. A nakonec se stejně mával ofsajd.

1

Egypt mohl ohrozit branku Francie ze standardní situace, ale Francouzi centr odvrátili.

1

Hráči obou mužstev jsou již připraveni na zahájení zápasu.

Francie: Restes – Sildillia, Badé, Lukeba, Truffert – Akliouche, Diouf, Chotard – Olise – Mateta, Lacazette (C).
Náhradníci: Nkambadio – Cherki, Doué, Kalimuendo, Locko, Magassa.
Trenér: Henrz

Egypt: Aláa – Sáber, Fájed, Madžíd, el-Debís – Alnaní (C) – Kúká, Šeháta – Sajed, Fajsal, Ádel.
Náhradníci: el-Gabrí – Átef, Hamdí, Kamál, Mazhar, M. Saad, Tárik.
Trenér: Micale

Rozhodčí: Martinez – Lopez, Ramirez.
Vzájemné zápasy

Francie a Egypt se už jednou na olympiádě utkaly, by to v roce 1984 a Francie vyhrála 2:0. To ale samozřejmě pro tento zápas nemá žádnou relevanci. Francie je každopádně velkým favoritem a nečeká se od ní nic jiného než postup do boje o zlato.
Egypt

Egypt trochu překvapivě vyhrál skupinu C v konkurenci Španělksa, Dominikánské republiky a Uzbekistánu. Na úvod sice Egypťané pouze remizovali 0:0 s Dominikánskou republikou, ale pak nejprve zdolali Uzbekistán 1:0 a v závěrečném skupinovém klání také Španělsko 2:1. Ze čtvrtfinále pak Egypt postoupil z odřenýma ušima, poté co zdolal Paraguay 2:1 až po penaltovém rozstřelu. Celkově zatím Egypt na olympiádě herně moc nepřesvědčuje. Nejvíce se opírá o střelce Ibrahima Adela, který už se radoval ze tří branek.
Francie

Domácí Francie složila na olympijské hry velmi silným tým s tahouny jako jsou Alexandre Lacazette, Michael Olise nebo Jean-Philippe Mateta. Jasným cílem tohoto výběru jsou zlaté medaile a zatím se mu daří naplňovat papírové předpoklady. Ve skupině Francie postupně zdolala Spojené státy 3:0, Guineu 1:0 a Nový Zéland 3:0. Jedinou slabší chvilku v základní skupině si Francouzi vybrali ve druhém skupinovém zápase, když africký tým porazili jen těsně o gól a navíc jejich soupeřům nebyly v první půli uznány dva góly pro ofsajd. Ve čtvrtfinále se pak Francie pořádně zapotila proti Argentině, ale nakonec ji dokázala zdolat 1:0, i když byl zápas velmi vyrovnaný.
Zdravím a vítám všechny příznivce fotbalu u sledování semifinálového utkání olympijského turnaje mužů mezi reprezentacemi Francie a Egypta.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

3:1

Branky: 83. Mateta (Olise), 99. Mateta (Sildillia), 108. Olise (Doué) – 62. Sáber

Karty:   89. Badé (FRA), 105+4. Lukeba (FRA) – 90+7. Fájed (EGY), 90+7. Micale (trenér) (EGY), 105+2. Kamál (EGY)   92. Fájed (EGY)

Francie: Restes – Sildillia, Badé, Lukeba, Truffert – Akliouche (118. Magassa), Diouf (75. Doué), Chotard – Olise – Mateta (118. Cherki), Lacazette (C) (104. Kalimuendo).
Náhradníci: Nkambadio – Locko.

Egypt: Aláa – Sáber (98. Kamál), Fájed, Madžíd, el-Debís (90. Mazhar) – Alnaní (C) – Kúká, Šeháta (111. M. Saad) – Sajed (111. Hamdí), Fajsal (90. Átef), Ádel (93. Tárik).
Náhradníci: el-Gabrí.

Rozhodčí: Martinez – Lopez, Ramirez